zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "pomyłka"

Znaleziono 29 wyników:

hakunamatata

Dlaczego polscy politycy próbują coś ugrać na wypowiedzi Obamy?

hakunamatata | 31 maja 2012 14:30:40 | kategoria: Polityka, Afery

• G+
  • Facebook

Dlaczego w naszym kraju wszystkie drażliwe sprawy stają się politycznym narzędziem i partie szukają kogoś winnego/odpowiedzialnego, jakiejś głowy do pozbycia się? Przecież błąd Obamy to jego problem, a nie nasz. Czemu nasi politycy zachowują się jak politycy marionetkowego państwa?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
Bingola

Czy mylą się wam podobne nazwy, słowa i określenia?

Bingola | 8 maja 2012 13:37:01 | kategoria: Inne, Odjechane

• G+
  • Facebook

Czy macie takie pary słów, których nigdy nie jesteście pewni - którego użyć, które jest właściwe? Np. nazwy miast, ulic, rzek, czy tez jakieś rzeczowniki pospolite lub inne części mowy?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
iga

Czt "udało" Wam się zamienić prezenty pod choinke (lub przy innej okazji)?

iga | 20 grudnia 2011 12:25:44 | kategoria: Rodzina i znajomi, Pozostale

• G+
  • Facebook

Zdarzyła Wam się sytuacja, że zapakowaliście pomyłkowo prezenty - tak jak w anegdocie podanej przez NevarEvar'a - i osoby dostały nie to co powinni? Jeśli tak, jaka była mina odbiorcy?

Ja czeszę mój mózg gęstym grzebieniem i nie przypominam sobie takiego przypadku.

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

KSW zmieniło decyzję w sprawie wyniku walki Pudzianowskiego z Thomsonem. Czy słusznie? I w jaki sposób mogli w ogóle dopuścić do tego, żeby sędziowie pomylili karty sędziowskie?

anonymous | 28 listopada 2011 18:12:30 | kategoria: Sport, Sporty walki

• G+
  • Facebook

Źródłem informacji jest sport.wp.pl

Szefowie organizacji KSW w porozumieniu z sędziami gali "KSW 17: czas zemsty" zadecydowali o zmianie werdyktu walki Mariusz Pudzianowski - James Thompson ze zwycięstwa "Dominatora" na "no contest". Federacja wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie, uzasadniające taką decyzję. 

Oto treść oświadczenia federacji KSW: 

"26 listopada w łódzkiej Atlas Arenie, podczas 17 edycji gali KSW doszło do błędów komunikacyjnych pomiędzy sędziami, w następstwie których pojawiły się poważne błędy proceduralne. Zasady walki Federacji KSW zakładają, że pojedynek remisowy po regulaminowym czasie wydłużony zostaje o kolejną, 3-minutową rundę dogrywkową, chyba że walka została zakontraktowana na innym dystansie lub stawką walki jest pas Federacji 

Walka Pudzianowski - Thompson po 2. rundach oceniana była kolejno:
Sędzia Piotr Bagiński - 20:19 Thompson
Sędzia Robert Łysiak - 20:19 Pudzianowski
Sędzia Leszek Pawlęga - 20:20 

Wynik ten nakazywał sędziom zarządzić dogrywkę. Sędzia Piotr Bagiński podczas zliczania punktacji przekazał sędziemu ringowemu kartę niewłaściwego zawodnika, zmieniając tym samym wynik z remisu na zwycięstwo Polaka. Karty sędziowskie nakazywały dogrywkę, do której nie doszło, tak więc 6. walka na KSW 17 musi zostać uznana za nieodbytą. 

Decyzją właścicieli Federacji KSW oraz składu sędziowskiego, dnia dzisiejszego wynik walki zostanie usunięty z oficjalnych rekordów obydwu zawodników, a status walki utrzymany jako "No Contest". Federacja KSW pragnie przeprosić wszystkich fanów nie tylko KSW, ale również obydwu zawodników za nadszarpanie ich zaufania i pragnie poinformować, że nie pozostanie obojętna wobec tego błędu proceduralnego i jeszcze w tym tygodniu podejmie pracę nad usprawnieniem komunikacji ringowej pomiędzy sędziami 

Podpisano
Maciej Kawulski, Martin Lewandowski (szefowie federacji KSW), Tomasz Bronder (sędzia główny na gali KSW 17), Piotr Bagiński (sędzia boczny na gali KSW 17)". 

WP.PL

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Wersalka

Tragiczna pomyłka lekarzy podczas aborcji. Kto za to odpowie?

Wersalka | 25 listopada 2011 11:34:48 | kategoria: Zdrowie, Choroby kobiece

• G+
  • Facebook

Przed chwilą przeczytałam informację na wiadomościach WP o pomyłce lekarzy dokonujących akurat aborcji. Nie, nie był to zabieg zrozpaczonej młodej matki, która nie chciała niszczyć życia sobie i dziecku zerową znajomością wychowania.

Był to zabieg na bliźniętach-płodach, z których jedno było chore. Wybieranie bardzo dużej szansy na śmierć obojga pomiędzy 100% przeżyciem zdrowego dziecka, z pewnością nie należało do prostych decyzji. Kobieta postanowiła poddać się zabiegowi aborcji na chorym płodzie. 

I tu nastąpiła tragedia. Lekarze przez przypadek usunęli zdrowe dziecko. Chcąc je ratować przeprowadzili zabieg, w wyniku którego kobieta straciła dwójkę dzieci. To wszystko zdarzyło się nie w Polsce, a w Australii - oczywiście nic nie zmienia samej tragedii. Czy myślicie, że lekarze poniosą konsekwencje?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
tomaszka

Czy jest możliwa taka sytuacja ?

tomaszka | 22 listopada 2011 17:31:10 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Przykładowo ktoś robi przelew, przez internet, z banku X do banku Y. Z banku X pieniądze wyjdą, natomiast do banku Y nie dojdą.

Mi się coś takiego zdarzyło. Jestem na etapie wyjaśniania tego, ale nie chce mi się w to wierzyć.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
Czongmolicha

Czy muchomor sromotnikowy to dobry sposób na "zbrodnię doskonałą"?

Czongmolicha | 28 sierpnia 2011 11:39:10 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Nie mam zamiaru nikogo zabijać,nic z tych rzeczy.Pytanie nasunęło mi się wczoraj kiedy dyskutowaliśmy z moim partnerem na temat głośnych ostatnio zabójstw.

Czy morderca poniósł by konsekwencje gdyby na przykład zamiast wbijać siekierę w plecy swojej potencjalnej ofiary uraczył ją potrawką ze sromotnikiem?Jak by mu udowodniono że nie pomylił się podczas zbierania grzybów?

Jestem ciekawa waszych opinii na ten temat :)

odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz

Jakbyś się zachował jakby twój kolega lub koleżanka notorycznie myliła twoje imię z imieniem kogoś innego?

anonymous | 3 sierpnia 2011 18:08:53 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

...

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
Wersalka

Jak nie naciąć się podczas kupna w internecie?

Wersalka | 19 maja 2011 09:18:26 | kategoria: Zakupy i prezenty, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jak nie naciąć się podczas kupna w internecie - niby proste, ale i tak pewnie każdy gdzieś się tam przypadkowo naciął na sprzedających. Albo i kupujących. Jak uniknąć takich wpadek?

odpowiedz

Jak często zdarza się Tobie nieświadoma wtopa?

anonymous | 22 września 2010 07:40:37 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jest to dzień w którym uważasz że wyglądasz świetnie. Idziesz pewnie przez ulicę i wszystko jest w porządku. Kobiety delikatnie uśmiechają się pod nosem gdy patrzą na Ciebie. Myślisz sobie, że to dlatego że jesteś taki cool itd, do czasu aż zauważasz to coś:

to rozpięty rozporek, to rozmazana sadza na twarzy, to kawałek jedzenia gdzieś przyczepiony w widocznym miejscu to ciuch na lewą stronę itd.

Jak często zdarza się wam taka wpadka, którą zauważasz dopiero po wielu godzinach? Co ciekawsze, zauważyłem, że w takich przypadkach rzadko kto komu zwraca uwagę. Tak więc widzę czasem te biedne sieroty, które w pracy przez 8h chodzą z kawałkiem papieru toaletowego u nogawki czy keczupem w kącikach ust...

odpowiedz
rozwazna86

Co robiecie gdy przyszla tesciowa was nie lubi?

rozwazna86 | 13 września 2010 12:10:25 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzice

• G+
  • Facebook

Mam problem z tesciowa-czesto w moim towarzystwie mowi o byłych mojego nazeczonego,jakie to były wspaniale itp.Robi wszystko aby pokazac ze jestem gorsza-zawsze robi wszystko aby bolo tak jak ona chce. Mam momentami dosc-ale jak tu zagrac-aby byc gora i aby syn dostrzegl ze prowadzimy cicha walke o niegi,ze daje mi do zrozumienia ze nie jestem wymarzona synowa.Mamusia jest bardzo sprytna i robi to dyskretnie-jest uszczypliwa,a ja mam dosc sluchania o tym jakie te przedemna byly ladne

odpowiedz

Z czym można jeszcze pomylić księdza?

anonymous | 24 sierpnia 2010 16:07:19 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Z czym można jeszcze pomylić księdza?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź

Jakie są wg Was największe lub najczęstsze błędy popełniane przez rodziców?

anonymous | 3 sierpnia 2010 16:44:30 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzeństwo

• G+
  • Facebook

(Błędy w wychowywaniu oraz w zachowaniu wobec dzieci.)

Pytanie kieruję zarówno do "dzieci" jak i rodziców :)

0 ładowanie danych... 17 ładowanie danych... odpowiedz

Czy zdarzyło się Tobie z błędem wykręcić numer telefonu, co zaskutkowało nową długotrwałą znajomością?

anonymous | 23 lipca 2010 00:32:13 | kategoria: AGD i RTV, Telefony komórkowe

• G+
  • Facebook

a może czymś jeszcze?

Może znasz osoby, które tego doświadczyły?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedz
Matizz

pomyłka w przelewie ?

Matizz | 22 lipca 2010 17:18:04 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Witam! mam pytanie dziś dokonałem przelewu wszystko ładnie wpisałem nazwa odbiorcy itp.. tylko jest problem bo zamiast wpisac w nr rachunku odbiorcy(nic nie wpisałem) to wpisałem w nr rachunku zleceniodawcy. Czy pieniądze dojdą na konto??

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
Tomgo

Renta/Przelew ZUS zbyt wysoki?

Tomgo | 22 lipca 2010 15:52:54 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Witam!

Otrzymuje rente po zmarłej matce wspólnie z siostrą, w kwocie 2 x po około 450zł. Od tego miesiąca moja siostra zakończyła nauke i tylko Ja otrzymuje rente. Dziś przeszedł pierwszy przelew zgodnie z decyzją (która przyszła pocztą ok 2tyg temu) powinna to być kwota około 840zł a przyszło dokładnie 1203zł!

Teraz pytanie dla was, czy ową sytuacje powinienem zgłosić w ZUSie, czy nie mam takiego obowiązku? Bo przecież to tylko i wyłącznie ich błąd?

Dziękuje z góry za odpowiedzi!

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
DarVV

Czy zdarzyło się Ci powiedzieć do niepełnosprawnego na wózku - "chodź" lub do niewidomego - "zobacz"?

DarVV | 25 czerwca 2010 01:10:08 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Między pełnosprawnymi ludźmi tak się mówi ale jak jest się w towarzystwie osób niepełnosprawnych z różnymi rodzajami niepełnosprawności to można się zapomnieć i przez takie sformułowanie popełnić gafę słowną, jednak czyniąc to bez premedytacji.

odpowiedz

Co zrobić gdy źle wykonam przelew?

anonymous | 24 czerwca 2010 10:45:01 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Witam. Ostatnio dokonałem przelewu internetowego na dane konto. Dane posiadacza wpisane zostały poprawnie tylko pomyliłem się podając nr konta o 1 cyfrę. Pieniądze zostały przelane na inne konto... w jaki sposób mogę otrzymać te pieniądze spowrotem? I jak się skontaktować z taka osobą mając tylko jej nr konta bankowego ( ten źle wpisany )... proszę o pomoc

odpowiedz
monarcha

Dlaczego tak chętnie i często mylicie ateistów z antyteistami?

monarcha | 6 kwietnia 2010 20:48:37 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Po grecku:
ateista: a- przedrostek sugerujący brak czegoś. teos - wiara
antyteista: anty - zaprzeczenie, przeciwieństwo, wrogość, teos - wiara

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
Bingola

Dlaczego w reklamie IPlusa nazwa ta wymawiana jest ajplos?

Bingola | 20 grudnia 2009 21:22:33 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

To ten spot z netbookiem na skuterach śnieżnych w TV. Posłuchajcie dokładnie, lektor bardzo wyraźnie na koniec reklamy wymawia: Ajplos ( z "o" zamiast "u"!)!
Czy to jakaś świadoma stylizacja, czy raczej niedoróbka?

odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
1 2 z 2

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd