zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Materiały z tagiem "dziecko"

Znaleziono 473 wyniki:

Gupaffka

Co zrobić, żeby dziecko spało całą noc?

Gupaffka | 8 października 2012 10:06:48 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Koleżanka ma problem z półrocznym dzieckiem, które budzi się w nocy. Na ogół koło godziny 3, 4 tej i tak mijają 2 godziny, zanim je uśpi na nowo. Wtedy i tak już się nie kładzie, bo leci do pracy i dzieckiem zajmuje się teściowa.

To jest jej pierwsze dziecię i dziewczyna szuka pomocy, choć boi się do tego przyznać. Kiedy zapytała rodziców, zaczęli ją krytykować, że powinna sama wiedzieć, bo to jej dziecko i najbardziej zna jego potrzeby. Z tego właśnie powodu boi się pytać osób postronnych i innych mam :( Trochę niepotrzebnie, bo uważam, że ten problem jest dość powszechny :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 28
odpowiedz
psilogos123

Czy porzucilibyście własne dziecko, gdyby groziła za to surowa kara?

psilogos123 | 4 września 2012 23:09:25 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Nurtuje mnie to pytanie, bo współcześnie w bidulach mało jest dzieci, którym oboje rodzice zmarli. Większość dzieci w domach dziecka to dzieci porzucone przez żyjących rodziców. Czemu tak łatwo jest porzucić własne dziecko???? Czy ma na to wpływ brak kary?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
maliJM

Jak reagować, gdy niespełna 5-letnia dziewczynka mówi o swojej śmierci?

maliJM | 24 sierpnia 2012 17:35:50 | kategoria: Społeczeństwo, Psychologia

• G+
  • Facebook

Co można odpowiedzieć, gdy niespełna 5-letnia dziewczynka mówi, że boi się śmierci i nie chce umierać? Gdy pyta, kiedy umrze? Gdy pyta, czy jej rodzina będzie żyć dłużej od niej i co będzie po jej śmierci?

Dziewczynka jest całkowicie zdrowa, wychowywana w szczęśliwej rodzinie. Niczego jej nie brakuje, a jednak takie pytania przewijają się przez jej głowę już długi czas. Przebywam z nią ostatnio często i w tym tygodniu już co najmniej 3 razy zadawała mi takie pytania. Serce mi się kraje jak to słyszę i próbuję odciągnąć jej myśli od takich tematów, jednak nie bardzo mi się to udaje. Kompletnie nie wiem co mam jej odpowiadać :(

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... odpowiedz
Czongmolicha

Czym ostatnio zaskoczyło Was Wasze dziecko?

Czongmolicha | 23 sierpnia 2012 19:24:53 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Mój sześcioletni syn przyniósł mi dziś do łóżka własnoręcznie przygotowane śniadanie.Na talerzu leżały dwie kromki chleba z masłem,plasterkami wędliny i żółtego sera,obok pomidorek i róża z naszego ogródka wyjęta z wazonika.Pod talerzem była kartka z narysowanym koślawym sercem i nagryzmolonym napisem:"DLA KOCHANEJ MAMUSI".

Nie wiem czym sobie zasłużyłam na taką niespodziankę ale przyznam szczerze że jak zobaczyłam tę kartkę pod talerzem to aż coś mnie pod powiekami zapiekło...

0 ładowanie danych... 24 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
panna m

Jaki wiek kobiety jest według Was najlepszy na macierzyństwo?

panna m | 20 lipca 2012 17:14:08 | kategoria: Kobieta, Ciąża

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
waranzkomodo

Czy troska ojców o potomstwo jest zasługą matek, które dbają, żeby ich dzieciom nie stała się krzywda i żeby były jak najlepiej zabezpieczone?

waranzkomodo | 12 lipca 2012 07:44:37 | kategoria: Społeczeństwo, Człowiek

• G+
  • Facebook

Czy troska ojców o potomstwo jest  (niemalże w całości?) zasługą matek, które dbają, żeby ich dzieciom nie stała się krzywda i żeby były jak najlepiej zabezpieczone?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
moncia331

Pobite dziecko

moncia331 | 5 lipca 2012 17:29:05 | kategoria: Rodzina i znajomi, Rodzice

• G+
  • Facebook

Mati,mój syn-lat 14 pobił się z kolegą(a raczej kolega jego) i naruszył mu przedni ząb. Poszliśmy do dentysty,ta zleciła RTG zęba. Pojechaliśmy na RTG,potem znów  do dentysty. Okazało się,że ząb jest zwichnięty i ciężko będzie go uratować. Musi być leczenie kanałowe,wyjmowanie miazgi zęba,przytwierdzenie go z powrotem...masakra...Jak Mati to usłyszał to zemdlał:) Wystraszyłam się,dentystka go cuciła,dała mu jakies lekarstwo.... Nie wiem co mam robić w tej 
sprawie? Zgłosić to na policję? Rodzice tego 11-latka są nieudolni wychowawczo.. To nie jest pierwszy wybryk tego dziecka...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedz
Daniel86

Jak to możliwe, że mam prawa rodzicielskie?

Daniel86 | 24 czerwca 2012 17:49:58 | kategoria: Miłość i związki, Dzieci

• G+
  • Facebook

Witam. Gdybym poszedł do domu dziecka, żeby zaadoptować dziecko, to prawdopodobnie nikt by tego dziecka mi nie dał. Jednocześnie nikt by nie próbował z automatu odebrać mojego biologicznego dziecka. Czy nie widzicie tu sprzeczności?

Ja w tym pytaniu to tylko przykład, bo prawdopodobnie większość ludzi nie spełnia wymogów adopcyjnych, a jednocześnie nikt nie pozbawia ich praw rodzicielskich.

Pytania dodatkowe

Znając wszystkie moje dziwactwa, które ujawniłem na Pytamy,  czy powierzylibyście mi wychowanie dziecka? Jak oceniacie moją dojrzałość rodzicielską? Jak oceniacie swoją dojrzałość rodzicielską? Czy uważacie, że jesteście gotowi na rodzicielstwo?

Uwagi

• Może to dotyczyć mojego hipotetycznego biologicznego dziecka,
  • Nie pytam się o Waszą gotowość finansową tylko o pozostałe aspekty rodzicielstwa,
  • Pytam się całkowicie z ciekawości,
  • Nie zapomnijcie też o pytaniu głównym i wykazanej przeze mnie sprzeczności

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
gandzia

"Przeżyć" całe życie w 21 miesięcy.... czy to w ogóle możliwe?

gandzia | 20 czerwca 2012 12:07:48 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Co o tym sądzicie ? Czy taka postawa rodziców jest dla Was zrozumiała?

materiał źródłowy 

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedz
chris27

Kto pamięta?

chris27 | 19 maja 2012 14:23:41 | kategoria: Społeczeństwo, Historia

• G+
  • Facebook

Uśmiałem się nieziemsko, gdy przypadkiem trafiłem na serwisie YouTube na jeden z tych filmików. A później już zacząłem szperać dalej. Wróciły wspomnienia, gdy byłem małym brzdącem Smile

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
Czongmolicha

Czy w tej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza?

Czongmolicha | 18 maja 2012 21:13:10 | kategoria: Zdrowie, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Młody miał dziś w przedszkolu wypadek.Przewrócił się i upadł na nos.Krew mu mocno leciała,przedszkolanki zatamowały krwotok okładami z lodu.Teraz synek ma spuchnięty nos,narzeka że nie może oddychać bo w nosku porobiły mu się strupki.Do nosa dotknąć się nie da a pod oczami pokazały się wielkie "lajpa".Zastanawiam się czy po prostu położyć go spać czy jechać jednak na ostry dyżur aby udrożnili mu jakoś ten nosek.Narzeka że go boli nawet jak próbuje wciągnąć powietrze.

Czy stresować dzieciaka wizytą w szpitalu czy przeczekać noc ze skrzepami w nosie?

Ktoś miał podobną sytuację?Nie chcę siać niepotrzebnie paniki...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedz
Karolina661

Masz sztyczność z 2 letnim dzieckiem ?

Karolina661 | 6 maja 2012 13:50:08 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Mam mała prośbe. Potrzebuje opisy zachowania dziecka 2 letniego . Opis co robi , jak sie zachowuje. Np. opis zachowania przez godzine, czyli jak sie bawi itp. Ma ktoś styczność z takimi 2 letnimi dziecmi. prosze o pomoc.

odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
Czongmolicha

A Wy mysleliście że to Polska schodzi na psy...

Czongmolicha | 25 kwietnia 2012 19:35:55 | kategoria: Inne, Odjechane

• G+
  • Facebook

10-latka jadąca na wrotkach tak niefortunnie potrąciła przechodnia że złamał rękę.

Resztę proszę doczytajcie TUTAJ...

Czy w obliczu naszych polskich absurdów nie powinniśmy się mimo wszystko jednak cieszyć że u nas nie ma takich chorych sytuacji?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
Czongmolicha

Dyrektorka przedszkola do którego chodzi mój syn dała mi do zrozumienia że jestem wyrodną i nieodpowiedzialną matką.Miała racje?

Czongmolicha | 21 kwietnia 2012 20:05:35 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Tak mi sie własnie przypomniało...

Postanowiłam że mój synek który w lutym skończył 6 lat i teoretycznie mógłby isć od września do pierwszej klasy zostanie jeszcze przez rok w przedszkolu.Na moja decyzje złożyły sie różne czynniki:

1.Moje dziecko jest bardzo rozbrykane i rozkojarzone.Ma problemy z wykonywaniem złożonych poleceń typu poskładaj ubrania i posprzataj zabawki.O drugiej części polecenia zazwyczaj zapomina.

2.W przedszkolu nie ucza ich absolutnie niczego waznego.Niczego co by przygotowało 6-latka do rozpoczęcia edukacji w pierwszej klasie.Gdybym nie ćwiczyła z nim czytania i pisania w domu nie umiałby kompletnie nic!

3.Dzieci w przedszkolu pozostawiane sa na "pastwe" innych grup.Zdarza sie że jeżeli w grupie starszaków jest niska frekwencja dzieci sa mieszane z grupa trzy i czterolatków.Odbywaja wtedy zajęcia toczace sie trybem maluchów.

4.Chcę podarowac mojemu synkowi jeszcze rok "wolności" podczas którego nie będzie musiał siedzieć sztywno w ławce i mozolnie wykonywać zadania z którymi może sobie nie poradzić.

Czy w tej sytuacji źle robię że zostawiam dziecko jeszcze na rok w przedszkolu?

Dyrektorka dała mi dozrozumienia że popełniam wielki edukacyjny bląd bo większośc rodziców posyła sześciolatki do pierwszej klasy i mój syn będzie rok do tyłu.Ale czy na pewno?Co o tym myślicie?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
hakunamatata

Czy możliwe jest urodzenie całkiem białego dziecka jak potomka osób różnych ras?

hakunamatata | 10 kwietnia 2012 07:33:26 | kategoria: Miłość i związki, Dzieci

• G+
  • Facebook

Mam znajomą, która jest w ciąży z Murzynem. Twierdzi, że jest szansa, że dziecko urodzi się całkiem białe. Jest pielęgniarką, więc chyba z palca tego nie wyssała. Wiecie coś na ten temat?

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 11
odpowiedz
monika251092

Jak to jest z nadaniem nazwiska dziecku przy urodzeniu?

monika251092 | 28 marca 2012 17:21:37 | kategoria: Społeczeństwo, Prawo

• G+
  • Facebook

Za dwa dni mam termin porodu:) Jestem ciekawa czy dziecku dac nazwisko narzyczonego. Nie mamy jeszcze slubu ale planujemy wziasc i zeby nie było zbednej lataniny po urzedach  chciała bym odrazu dac nazwisko ojca:)

odpowiedz
PlatynowyFeniks

Czy według Was młody człowiek najpierw ma sam żyć bądź z dziewczyną czy być razem młodą parą z paru miesięcznym dzieckiem(lub chcąc już dziecko) ?

PlatynowyFeniks | 4 marca 2012 19:03:07 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Młody wiek to w tym pytaniu 18-24 lata.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
Ajumiko

Kto jest nam bliższy? Obcy człowiek, którego pokochaliśmy, czy ktoś z rodziny którego kochamy od samego początku?

Ajumiko | 4 marca 2012 16:12:54 | kategoria: Miłość i związki, Miłość

• G+
  • Facebook

Mam tu na myśli silny związek krwi, a miłość do mężczyzny lub kobiety, z którą się wiążemy lub związaliśmy?

Wiem, wiem, to zupełnie inny rodzaj miłości, ale pomijając sprawy sfery seksualnej, czy te dwie więzi da się porównywać?
Pomijam też fakt, że w pewnym momencie każdy zaczyna żyć własnym życiem. Czy ta miłość pielęgnowana, wyhodowana, trwająca od zawsze może rywalizować i być porównywana z tą  do drugiego, poznanego, początkowo kompletnie obcego człowieka?
Ludzie zranieni, skrzywdzeni na nowo przekonują się, że matka, ojciec, siostra, brat, córka, syn są im najbliżsi, zawsze byli, nigdy nie zdradzą, nie zostawią. 
No i sprawa zasadnicza: z chwilą pojawienia się na świecie zostaliśmy "przydzieleni" tej konkretnej rodzinie, więc nie dokonywaliśmy wyboru, zżyliśmy się. To trochę wygląda jak małżeństwo od chwili poczęcia, które zostało zawarte z rodziną. Tu raczej rozwodów nie ma. Są jedynie separacje.
A w małżeństwie ludzie czasem nie wytrzymują, stają się sobie bardziej obcy niż obcy. 
Czekam na Wasze miłosne refleksje. 

0 ładowanie danych... 19 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 17
odpowiedz

Wychowanie po chrześcijańsku czyli „Jak trenować dziecko” (sic!) !?

anonymous | 29 lutego 2012 18:27:00 | kategoria: Społeczeństwo, Religia

• G+
  • Facebook

Po interwencji prokuratury i oburzonych rodziców, wydawca postanowił wycofać z obiegu feralną pozycję. Teraz w obronie „trenowania”, czyli bicia dzieci stają katoliccy duchowni oraz ich owieczki. Ks. Dariusz Kowalczyk oświadczył, że razy wymierzone w jego tyłek „pomogły w wychowaniu”,  z kolei prof. Wojciechowski stwierdził, że gdyby bicie było szkodliwe, „to ludzkość dawno by wyginęła”. Jednak głównym argumentem tych środowisk jest fakt, że przeciwko karceniu dzieci są w większości zwolennicy aborcji a to według katolickich światłości potworna „hipokryzja”.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz
rps1993

Jak obliczyć ulgę prorodzinną na jedno dziecko?

rps1993 | 20 lutego 2012 16:28:46 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Gdzie podatek wynosi 1611,36 zł - ubezbieczenie zdrowotne 592,81 zl.?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 24

Wyszukiwanie użytkowników

Brak użytkowników dla podanej frazy.

Zgłoś błąd