zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Inne: Pozostałe

portale

~jaaaxd | 12 grudnia 2018 20:31:49 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Jakie są szweckie portale społecznościowe typu gg ? 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź

Nie mogę wytrzymać w domu z matka. Źle się w nim czuje . Szukam pracy żeby się wyprowadzić.

~Gość | 12 grudnia 2018 18:42:42 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ja kieruje swoim życiem i najważniejsze jest moje szczęście. A obcy ludzie mnie nie obchodzą wy też tak podchodzicie do zycia? I tak okupilam to wszystko nerwica

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
DlaNadprzyrodzonych2

Na dzisiejszy wieczór polecam film "Dziewczyna Z Tatuażem"

DlaNadprzyrodzonych2 | 11 grudnia 2018 21:32:52 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Klik

Motywy w filmie to odnajdywanie tajemnic i trochę tajemnica dziewczyna.

Film poznany dzięki Bocca Lupo i dzięki poleceniu mi książki przez Vilemo (poleciła mi książkę "Dziewczyna Z Tatuażem Smoka")

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 12
odpowiedz
Tęczowy

Jak humor?

Tęczowy | 11 grudnia 2018 19:54:48 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Ja oprócz tego że ledwo w rów nie wjechałem na zakręcie przez kutwę co drogowymi non stop wali i że pasażerka mnie niewiedzą irytowała przez pół drogi to wszytko w porządku…

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
DlaNadprzyrodzonych2

Sekty: Zakon Świątyni Słońca - Czy można powiedzieć o niej coś dobrego?

DlaNadprzyrodzonych2 | 11 grudnia 2018 19:36:47 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Sekta ta została założona w 1984 roku w ramach Fundacji Złotej Drogi przez Josepha di Mambro i Luca Jouret.
Członkowie wierzyli w istnienie Mistrzów przebywających w Zurychu, którzy przekazują polecenia przywódcom sekty. Poza tym wierzenia były mieszanką Chrześcijaństwa, New Age (Jouret nauczał o wychowaniu dzieci i odżywianiu zgodnie z New Age), wiary w Templariuszy (Jouret mówił, że w poprzedni wcieleniu był Templariuszem), wiary w obce cywilizacje, koniec świata i medycynę niekonwencjonalną oraz duże znaczenie liczb. Koniec świata miał być kataklizmem naturalnym, a wszystko miał zniszczyć ogień. Córka jednego z przywódców miała być "kosmicznym dzieckiem" z innej galaktyki. Członkowie sekty mieli ocaleć z zagłady i zostać przeniesieni do innej galaktyki.
W szczytowym okresie swojej działalności sekta ta liczyła czterysta czterdzieści dwie osoby. Działała głównie we Francji, Szwajcarii i Kanadzie.
Początkiem końca sekty było pojawienie się w 1994 roku trzymiesięcznego dziecka w kanadyjskiej siedzibie sekty - uznano je za Antychrysta i zabito. Po kilku dniach jeden z przywódców zjadł ostatnią wieczerzę ze swoimi dwunastoma uczniami, niedługo później piętnastu członków sekty popełniło samobójstwo. Była to pierwsza seria samobójstw.
Druga seria miała miejsce w 1995 roku we Francji i Szwajcarii, a trzecia w 1007 roku.
Wszystkie samobójstwa miały miejsca w okolicach przesileń jesiennych i wiosennych.
W sumie zginęły siedemdziesiąt cztery osoby

Co więcej wiesz o Zakonie Świątyni Słońca?

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Witoj

Lubicie tą sałatkę z majonezem która jest prawie u kazdego na stole jak są święta albo jakaś impreza?

Witoj | 11 grudnia 2018 17:44:12 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Śmiechtak mi przyszło pytanie do głowy po reklamach majonezu

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
DlaNadprzyrodzonych2

Religia i Mitologia Egipska - dziwne rzeczy i ciekawostki (część czwarta)

DlaNadprzyrodzonych2 | 11 grudnia 2018 16:19:11 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Część Pierwsza
Część Druga
Część Trzecia

Obelisk to promień słońca. Jest też jedną z postaci Ra i Amona.

Jednymi z postaci, które można spotkać w Krainie Umarłych są koty o imionach Niau i Niaut - słowami "niau" i "niaut" zapisywano miauczenie kota.

Oko Re to symbol ochronny, który ma magiczną moc.
Jest też nazywane Okiem Horusa i Okiem Uadżyt.

Oko Uadżyt ma też własne oko.

Jedną z form Bogini Hathor jest Jej przedstawienie w siedmiu takich samych osobach - Siedem Hathor.

Filar Dżed to symbol stabilności i trwałości związany z Ozyrysem. Jest to słup z czterema poziomymi belkami w górnej części. Ustawianie Go jest częścią Misterów Ozyrysa.

Symbole Bogów
Czasami kilka Bóstw miało takie same atrybuty:
Bat to symbol Ozyrysa, Mina i Anedżti.
Berło i Bicz to symbol Ozyrysa i Anedżti - jest też noszony przez Faraonów.
Sistrum - to instrument muzyczny odpędzający swoim dźwiękiem złe duchy, trzymają go Bastet, czasem Hathor i Izyda.
Filar Dżed symbolizuje Ozyrysa i Ptaha.
Berło Uas (zakończone na górze zwierzęciem Seta) to symbol Ptaha i Seta.

Jedna z talii Kart Tarota nazywa się Tarot Totha.

Asz to jedyne wielogłowe Bóstwo.
Hator to jedyne Bóstwo w kilku takich samych postaciach.

Imhotep to jedyna postać historyczna (poza Faraonami) uznana po śmierci za Boga.

W jednej z wersji Mitu Bogini Nut rano rodziła słońce a wieczorem je połykała.

Istnieją dwa przedstawienia Bogini - matki z Bóstwem - dzieckiem. Pierwsze to Izyda z małym Horusem na kolanach, drugie to Sobek karmiony przez Neith.

W czasie reformy religijnej Echnatona zmieniającej wiarę pozamykano prawie wszystkie Świątynie starych Bogów poza świątyniami Bogini Maat i Świątyniami Boga Słońca.

Jedna z wersji stworzenia świata opowiada o tym, że na początku istniały cztery pary Bóstw pod postacią węży i żab, zwane Wielką Ósemką. One dały początek wszystkiemu.

Jedną z tych par tworzy Amon.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
harmonik

Jak jest poprawniej? Sondaż

harmonik | 10 grudnia 2018 15:20:12 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Użyłem w poprzednim pytaniu, z wątpliwościami, celownikowej frazy: "... w tym milionom harmonijnym gatunkom...", nie będąc przekonanym, czy nie powinienem użyć formy dopełniaczowej: "... w tym milionom harmonijnych gatunków...".

Zobacz wyniki Zagłosuj:

odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz
Brokennail

Jak jej pomóc?

Brokennail | 9 grudnia 2018 21:57:19 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Mam problem z siostrą, o czym już pisałam dawno. Chciałam poradzić się <zwykłych> ludzi, zanim poradzę się psychologa i zacznie mi na siłę wpajać te psychologiczne teorie <nie uważam, żeby były złe, ale czasem są oderwane od rzeczywistości, czasem w ogóle nie pasują do sytuacji, a ta jest bardzo pilna>, doświadczenie życiowe jest często lepsze niż najlepszy psycholog. Inwestowałam w moją siostrę i jej studia, stać mnie na to było, nie było problemu. Problem tylko tkwi w tym, że miała ostatnio życiowe zawirowania, zaczęłyśmy rozmawiać co ze studiami i rozmowa miała wynik bardzo negatywny. Siostra studiuje na jednej z lepszych uczelni, kierunek przeciętny pod względem trudności, może w kierunku łatwych. Ma wątpliwości czy to na pewno to, studia aż tak ją nie interesują, chociaż miało być inaczej, gdy szła na studia była tematem zafascynowana, rzeczywistość okazała się inna. Średnią z pierwszego roku miała gorzej niż tragiczną <około 3.50, nieco ponad>, żadnych osiągnięć, sukcesów, może jedynie to, że zaliczyła. Okłamywała mnie, że studia są super, że jej się podoba, ciągnęła to, chyba się męczyła. Osobiście wolałabym, żeby te studia skończyła, to dzisiaj jednak podstawa, kierunek w sumie jest dobry. Tak myślałam, dopóki nie poznałam jej sytuacji w pełni. Teraz jednak, gdy zobaczyłam jej słabe oceny i w sumie żadnych szans na ich skończenie <skoro pierwszy rok poszedł jej bardzo źle, to później cudu nie będzie> sama już nie wiem. Widzę po niej, że chyba w głębi serca chciałaby to studiować i zajmować się tym, ale po rozważeniu wszystkiego chyba lepiej by było, żeby sobie darowała to wyższe i poszła do pracy. Zwłaszcza, że z taką średnią będzie miała słabą ocenę końcową i będzie miała ogromne problemy ze znalezieniem pracy z beznadziejną średnią. Chciałabym się okłamywać, pocieszyć ją, ale nie potrafię. Nie wiem, czy powinnam pozwolić jej nadal studiować czy kategorycznie odradzić. To nie tak, że w nią nie wierzę, ale patrzę realnie na to wszystko. Podejrzewam, że mnóstwo pracodawców <o ile nie większość> zwraca uwagę na średnią i ogólny przebieg studiów, to naturalne przy takiej liczbie kandydatów po takich samych studiach.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz
DlaNadprzyrodzonych2

Religia i Mitologia Egipska - dziwne rzeczy i ciekawostki (część trzecia)

DlaNadprzyrodzonych2 | 9 grudnia 2018 21:15:19 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Część Pierwsza
Cześć Druga

Lotos
Jednym z przedstawień Horusa jest dziecko siedzące na Lotosie.
Nefertum jest Bogiem przedstawianym jako dziecko siedzące na Lotosie.

W jednej z wersji stworzenia świata Lotos wyrósł na praoceanie, w według jeszcze innej prabóstwa ósemki zamieniły się w byki a z nasienia byka wyrósł Lotos z Nefertumem.

Raet Tawy - Kobieca forma Re - ma związek z Lotosem.

W Religii i Mitologii Egipskiej Bogowie (a przynajmniej niektórzy) mają Dusze; są to inne Bóstwa - niektóre z Nich są Duszami dwóch Bóstw
Benu jest Duszą Ra i Ozyrysa
Apis jest Duszą Ozyrysa i Ptaha

Jedną z Nich jest Gwiazda Syriusz - Dusza Ozyrysa.

Sobowtór/y
Istnieją podwójne Bóstwa, które można określić jako Sobowtóry:
Ruti - podwójny Lew
Hapi albo czasem Hapy - Bóg opiekujący się Urną Kanopską z płucami z głową pawiana, syn Horusa i Bóg Nilu i Jego wylewów.
Aker - podwójny Lew.

Szu i Tefnut są czasami przedstawiani jako podwójny Lew łączony z Ruti.

W czasie Święta Opet dochodzi do spotkanie dwóch Amonów (posągów Boga) - jeden ze Świątyni W Karnaku i drugi ze Świątyni W Luksorze;
Mają miejsce wtedy nowe narodziny Amona.

Wyrocznie
Istnieją Wyrocznie Apisa i Buchisa.

Jest też Wyrocznia Amona w Oazie Siwa - tam udał się Aleksander Wielki Macedoński po wróżbę.

W Religii i Mitologii Egipskiej Bóstwem ziemi jest Geb - Bóstwo męskie, podczas gdy we wszystkich innych Religiach i Mitologiach Bóstwem opiekującym się ziemią jest Bogini.

Dodatkowo są jeszcze dwaj Bogowie ziemi - Tatenem/Taczenen czuwający nad skarbami pod ziemią (łączony z Ptahem) i Rem.

Amon
To Bóg, który ma kilka postaci:
jednym z Jego przedstawień jest Obelisk
innym jest gęś

Amon bywa łączony z Minem jako Amon-Min.

Innym Bogiem łączonym z Amonem jest Kematef - wąż, jako Amon-Kematef.

W jednej z wersji Mitu o stworzeniu świata Amon tworzy jedną z czterech par pierwszych Bóstw ze swoją żoną Amaunet.

Ptah
Bóg ten jest łączony z Bóstwem skarbów ziemi, Taczenen/Tatenen jako Ptah-Tatenen.

BenBen jest według jednej z Mitologicznych opowieści prapagórkiem, na którym powstało życie; pierwszym kawałkiem lądu.

Na Drzewie Iszed Maat i Toth spisują Sytuacje historyczne oraz imiona i lata panowania Faraonów.

W Religii i Mitologii Egipskiej są wątki mówiące o reinkarnacji.
Apis wciela się po śmierci w nowego Świętego Byka.
Horus w jednej z wersji jest wnukiem Heru-Ur (starego Horusa).

Jedną z postaci Horusa jest Horus Dziecko, syn Izydy.

Koniec Świata
W jednej z wersji jedynymi, którzy przeżyją koniec świata będą Ozyrys i Atum.
Jedynymii Bóstwami, które mogą skończyć istnienie świata są Atum - może On wyłać inne Bóstwo z powrotem w niebyt oraz Neit - może Ona w każdej chwili zwinąć krosna, na których utkała cały świat.

Stworzenie Świata
Jest kilka ciekawych wersji stworzenia świata i ludzkości - Stworzenie z gliny przez Chnuma, stworzenie słowem przez Ptaha, utkanie na krosnach przez Neith.

Jedną z wersji stworzenia jest stworzenie pierwotnego jaja. Wersja ta ma trzy odmiany - w pierwszej Wielka Ósemka Bóstw złożonych z czterech par żab i węży stwarza to jajo, w drugiej jajo składa Ibis, a w trzeciej Wielki Gęgacz.

Najważniejsze Bóstwa są przedstawiane najczęściej w postaci człowieka.

Tot
To Bóg mający dwie zwierzęce postacie - Pawiana i Ibisa.

Bóstwa Egipskie mają dość duże związki z gęsią.
Gęś Semen swoim gęganiem umila życie Bóstwom.
Boskimi zwierzętami Geba i Amona jest gęś.
Według jednej z Mitologicznych opowieści Wielki Gęgacz zniósł pierwotne jajo i swoim gęganiem przerwał ciszę jaka wtedy panowała.

Gwiazda Syriusz
Jest Ona Duszą Ozyrysa.
Świątynie Egipskie są zbudowane kierując się na tą gwiazdę.

Misteria
W Religii Egiptu są Misteria dwóch Bóstw - Ozyrysa i Izydy.

Najważniejszymi Świętami w Religii Egipskiej są:
Święto Opet dla Amona
Święto Sed
Święto w Bubastis dla Bastet.

Część Czwarta

Ostatnia aktualizacja: 11-12-2018 16:30:50
0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 39,4 pkt elsieelsie
  2. 2 24,7 pkt collins02collins02
  3. 3 22,6 pkt okonekokonek