zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Społeczeństwo: Dom i styl życia

Ustawienia telewizora i dekodera ( nie chce się załączyć dekoder orange ) może ktoś wie jak ten problem rozwiązać ?

~Gość | 16 września 2018 08:32:02 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Wczoraj wieczorem jak wyłączałem telewizor to zamiast na przycisk wyłączenia nacisnęło się mnie na cyfrę 2 ,no i potem włączam ponownie i nie chciał się mnie wyświetlić kanały z dekodera orange. Tylko się mnie wyświetla lista kanałów co miałem wcześniej jak miałem antenę telewizyjną .Wcześniej używałem na tym telewizorze anteny telewizyjnej i miałem 25 kanałów i ta lista się mnie dzisiaj wyświetlała.Nie mogę za to zrobić nic żeby kanały z dekodera orange się mnie wyświetlały ale wszystko działa skrzynka na pewno odbiera tyle że coś wczoraj spartaczyłem jak wyłączałem pilotem tvp to zamiast wyłącz to nacisnołem przycisk 2 no i teraz mam ustawienia kanału tak jak do telewizji z anteny telewizyjnej i mnie się wyświetla coś że kanał jakiś co miałem na antenie odbierany ;/ nie wiem co mam nacisnąć na pilocie żeby mnie się wyświetlało znowu kanały bo odbieram z dekodera i na pewno on działa bo wyświetla się nr kanału tylko na ekranie nie ma obrazu tylko pisze brak sygnału ;/ czy tylko dlatego że zamiast zamknąć tvp nacisnęłem nr kanału 2 się mnie coś zrobiło że teraz dekoder orange nie chce się wcale wyświetlać i nie załączaja się kanały ? nie wiem jak teraz to było ustawione bo to faceci monterzy z firmy mnie to załączali i zawsze było w porządku że się mnie włączało kanały a wczoraj i dzisiaj rano nie włącza się mnie nic z tego dekodera ;/

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 7
odpowiedz
harmonik
antysocjalista

Czy nadal boisz się szybkowaru?

antysocjalista | 10 września 2018 13:30:54 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Na początku bałem się bardzo mocno.
Póxniej się z nim oswoiłem i zacząłem codziennie poskramiać, ale 
dzisiaj zostawiłem go na max płomień na zbyt długo i tak syczał że się bałem, że wybuchnie. Odstawiłem go do zlewu a ten syczał jeszcze z 3 minuty. 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 28
odpowiedz
harmonik

Mądrze ludzie wymyślili te samochody spalinowe i elektryczne, oraz spalanie paliw ze zmianą składu atmosfery, do czego przekonują edukacją? Sondaż

harmonik | 4 września 2018 09:56:51 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Mnie też urabiali, ale połapałem się, jacy są patologicznie nieharmonijni w obliczu DSHN-u (Doskonałego Systemu Harmonii Natury).

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 04-09-2018 09:59:01
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
harmonik
harmonik

Jak miałem postąpić?

harmonik | 28 sierpnia 2018 08:21:31 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Jedna z sąsiadek wymyśliła przyrządzić dla mnie płatki (chyba na mleku) z owocami, mimo że wiedzą, iż mają mnie niczym nie częstować. Nie chciałem przyjąć tej potrawy, ale w końcu uległem i spróbowałem. Niedobre to było i wszystko poszło do wc. Gdy mnie druga spytała, jak mi smakowało, powiedziałem, co z tym zrobiłem. A co miałem zrobić i powiedzieć?

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
harmonik

Miałem się wczoraj przejechać rowerem ok. 1/3 trasy do Częstochowy, wynoszącej 85 km w jedną stronę,

harmonik | 25 sierpnia 2018 12:30:34 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

za grupą rowerzystów obojga płci, pielgrzymujących na Jasną Górę z Bełchatowa.

Wyjechałem 20 min. po nich, o 6.20, ale swobodnie zdążyłem ich dogonić. Wciąż deliberowałem w sobie, w którym momencie mam się wrócić, jadąc do przodu bez przekonania, bo z jednej strony nie miałem ze sobą namiotu, a z drugiej nigdy nie przejechałem więcej, niż 112 km jednego dnia, a tu musiałbym przejechać 170 km (2x85), choć część grupy (23 osoby) też miała wrócić tego samego dnia wczorajszego. Z trzeciej strony nigdy jeszcze nie byłem w klasztorze Jasnogórskim.

Jechałem coraz dalej, coraz bardziej ryzykując bezmyślnie i nieodpowiedzialnie, że będę miał problem z powrotem. I miałem tak wielki, że ten wczorajszy dzień należał do najgorszych w moim życiu, był makabrą i koszmarem, nie będąc pewnym, czy go przeżyję.

Najpierw przy wyjeździe z Częstochowy o 15-ej, dopadła nas ulewa, przemaczając wszystko na nas, także w plecakach, a znamy chyba wszyscy, jak nieprzyjemnie i obciążająco dla zdrowia się jedzie w mokrych ciuchach i obuwiu. Schroniliśmy się pod drzewami, ale niewiele to dało, bo przy takiej ulewie, to lało się z nich, jak bez nich. Tak straciliśmy niemal 1 godzinę. Potem grupa się posilała w przydrożnym barze, żarciem na zamówienia, co skradło nam niemal drugą godzinę. Tych dwóch straconych godzin bardzo mi brakło w drugiej połowie powrotnej trasy.

Gdy mieliśmy jeszcze ok. 1/3 powrotnej drogi, znów się rozpadało, zapadał szybko zmrok, grupa wymyśliła jechać dłuższą trasą asfaltową drogą przez bełchatowską kopalnię i elektrownię, a nie przez lasy gruntowo-szutrowym szlakiem, aby nie złapać gumy, ani nie wpaść w jakieś dziury. Tylko że w lasach nie świecą auta pracowników po oczach, jak odbijają się na mokrym asfalcie.

Przy moich 70 latach, wzrok mam osłabiony, zużyty, więc jazda w ciemnościach, ze świecącymi po oczach autami w padającym deszczu, dobijała mnie i wykańczała. Miałem tej jazdy powyżej uszu. Z największym trudem utrzymywałem jakieś marne tempo i chwiejny kierunek jazdy. Dopuszczałem całkiem realnie, że w którymś momencie padnę z rowerem, zwalę się na jezdnię, i taki będzie mój koniec ryzykanta. Jednak trójka aktywu z grupy mobilizowała mnie maksymalnie i ubezpieczała, i takim cudem dojechałem do domu, choć miałem duży problem wejść na I piętro, bo odczuwałem ból pachwiny. Podciągałem się po poręczy schodów. Rano czułem się obolały jak obłożnie chory, no ale żyłem. Może za 2-3 dni mój stan się poprawi.

Może mądrzej byłoby zatytułować to pytanie - Pielgrzymka? Wrażeń z tej wyprawy quasi pielgrzymkowej mam więcej, ale czy by je tu zamieszczono? Wolałem nie ryzykować.

Ostatnia aktualizacja: 26-08-2018 07:33:35
0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 17
odpowiedz
deiner

Czy są tu jakieś stare panny?

deiner | 14 sierpnia 2018 22:09:36 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Dobrze wam się tak żyje? Tak po prostu pytam, bo mi się wydaje, ze to nic takiego strasznego, a nigdy nie wiadomo. (zakończyłam dziś związek z chłopakiem, powód brak uczuć).

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
AsiaPytalska

Do kobiet. Gdzie mieszkacie i z kim?

AsiaPytalska | 14 sierpnia 2018 19:32:00 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Pytanie do kobiet w zbliżonym do mnie wieku czyli po studiach lub parę lat po studiach. Czy mieszkacie z waszymi facetami, mężami lub przyjaciółmi? Podejrzewam, że mało która osoba po studiach dalej wynajmuje mieszkanie z przyjaciółmi, znajomymi ale przecież nie każda kobieta ma faceta. Co wtedy? Ja dalej mieszkam z rodzicami bo nie mam faceta. Rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która w trakcie studiów poznała faceta i są razem 4 lata więc mieszkają razem i jest łatwiej. Sama przyznała, że samej byłoby jej trudno. Moja inna znajoma, starsza ode mnie jest solo ale okazało się po czasie, że ma mieszkanie w spadku po babci. U mnie to nadal nierealne by kupić sobie mieszkanie albo wynajmować.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 8
odpowiedz
michael12345678

W niektórych rodzinach w czasie spożywania posiłków ogląda się telewizję. W innych - prowadzi się konwersację i wymienia codzienne doświadczenia. Co ci się wydaje lepsze ?

michael12345678 | 14 sierpnia 2018 09:19:42 | kategoria: Społeczeństwo, Dom i styl życia

• G+
  • Facebook

Źródło - "Pani Domu", nr 35/1997

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 6
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 72,4 pkt elsieelsie
  2. 2 32,7 pkt okonekokonek
  3. 3 19,5 pkt collins02collins02
  4. 4 16,4 pkt Głos na puszczyGłos na puszczy
  5. 5 13,6 pkt AsiaPytalskaAsiaPytalska
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

benasek Aszka_ elsie Kropl@ kaziu_61 leone2 vera223