zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Przyroda: Psy

okonek

na podkurek?

okonek | 29 kwietnia 2019 00:36:26 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Dziś będzie o psach – niekoniecznie ratownikach.
W końcu pies to pies taka szczekająca odmiana kota.

Na drzwiach wejściowych do pewnego biura zawisło ogłoszenie: „Zatrudnię pomoc biurową. Wymagania: prowadzenie korespondencji, obsługa komputera, język obcy. Nie mamy oczekiwań co do płci, wieku itp.”.
Zobaczył je pies. Podszedł do recepcjonistki, pomachał ogonem, spojrzał na ogłoszenie i szczeknął. Recepcjonistka zaprowadziła go więc do swojego szefa.
Szef był bardzo zdziwiony. Gdy pies wskoczył na fotel i spojrzał mu w oczy, powiedział:
– Niestety, nie mogę cię zatrudnić. Szukamy kogoś, kto umie prowadzić korespondencję.
Na to pies podszedł do biurka i napisał list. Szef znów się zdziwił, ale po chwili stwierdził:
– Mimo wszystko nie mogę cię zatrudnić. Wymagamy też znajomości programów komputerowych.
Pies zszedł z fotela i na poczekaniu przygotował bilans firmy. Wydrukował go i podał szefowi. Ten jednak wciąż się wzbraniał:
– Jesteś bardzo inteligentnym psem, ale ja i tak nie mogę cię zatrudnić.
Pies podszedł do drzwi i wskazał łapą słowa: „Nie mamy oczekiwań co do płci, wieku itp.”. Szef złapał się ostatniej deski ratunku:
– Ale wymagamy też znajomości języka obcego…
– Miau.

Inteligentna blondynka? Golden retriever!

Pewien mężczyzna poszedł ze swoim psem do pubu, aby obejrzeć mecz. Drużyna, której kibicował, przegrała, a wte-dy pies głośno i wyraźnie powiedział:
– O nie! Znowu!
Wszyscy w barze osłupieli. Barman pyta:
– Czy twój pies właśnie powiedział „O nie, znowu”?
– Tak – odrzekł mężczyzna – zawsze tak mówi, gdy ta drużyna przegrywa ważny mecz.
– Nie do wiary! A co mówi, gdy wygrywa?
– Nie wiem, mam go dopiero od pięciu lat…

Pies spotyka na mieście kolegę obładowanego torbami z za-kupami.
– Po co ty to wszystko nosisz?
– Zaczęło się od tego, że pokazałem ludziom, iż potrafię przynosić gazetę…

Przychodzi pies do weterynarza cały oblepiony muchami.
– A ty po co tu przyszedłeś? – pyta weterynarz.
– Zostałem zmuszony.

Idzie kondukt pogrzebowy. Za karawanem Masztalski ze swoim wilczurem, a za nimi kilkudziesięciu mężczyzn.
- Kogo tu chowają? - pyta jednego z nich przechodzień.
- Teściową Masztalskiego.
- Co jej się stało?
- Wilczur Masztalskiego ją zagryzł.
- Chętnie bym pożyczył sobie tego psa.
- To ustaw się pan tam, na końcu kolejki. - odpowiada z pogrzebową powagą zagadnięty.

Facet spaceruje po Central Parku w Nowym Jorku. Nagle spostrzega pit bulla atakującego małą dziewczynkę. Biegnie co sił do psa, walczy z bestią. Po kilku minutach pies leży pokonany, a dziewczynka jest już bezpieczna. Wtedy pod-chodzi policjant obserwujący zajście i mówi:
- Jest pan bohaterem, już widzę tytuły jutrzejszych dzienników: ”bohaterski nowojorczyk ocalił dziewczynkę”.
- Ale ja nie jestem z Nowego Jorku. - odpowiada mężczyzna.
- Wiec napiszą ”bohaterski Amerykanin ocalił dziewczynkę”.
- Niestety, nie jestem Amerykaninem. - odpowiada smutnym głosem mężczyzna.
- A skąd przybywasz? - pyta policjant.
- Jestem Pakistańczykiem.
Nazajutrz nowojorskie gazety napisały: ” Islamski ekstremista zamordował amerykańskiego psa”.

Na targu baca sprzedawał gadającego psa. Turysta nie bardzo wierzył, że pies potrafi gadać.
- Pewnie, że potrafię. - wtrącił się do rozmowy pies. - To nawet sprawiło, że przez pewien czas pracowałem dla MI - 5 jako szpieg ... Wie pan, nikt nie sądził, że pies potrafi
mówić i rozumieć, co się przy nim mówi. Rejewski, Różycki i Zygalski coś tam liczyli, ale gdybym nie podsłuchał rozmowy pewnych niemieckich oficerów i nie zdradził ich tajemnic, Enigma do dziś pozostałaby zagadką ... No, a po zakończeniu służby pracowałem trochę jako tłumacz, potem emeryturka, dzieci, stabilizacja ...
- Baco, wy na pewno sprzedajecie tego psa?
- Tak.
- A za ile?
- Za pięć złotych.
- Takiego psa za pięć złotych!?
- A bo on takie głupoty pieprzy ...

Mały Jasio bawi się w strażaka. Założył hełm strażacki, wsiadł do czerwonej przyczepki, którą przywiązał do psa, wielkiego bernardyna i kazał mu się ciągnąć po podwórku. Niestety, bernardyn wył okropnie, co zaalarmowało tatę Jasia. Przyszedł zobaczył, że pies ma okręcony sznurek wokół genitaliów.
- Jasiu, jeśli obwiążesz mu ten sznurek wokół szyi, piesek będzie ciągnął szybciej.
- Tak, ale nie będę miał syreny!

- Pana pies szczekał przez całą noc. - mówi rozwścieczony sąsiad.
- To nic, odeśpi w dzień. - odpowiada właściciel psa.

Rozmawia mąż z żoną przy obiedzie.
- Nigdy nie lubiłam psa naszych sąsiadów. - mówi żona
A mąż.
- To nie jedz.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
ZiraaeL

czworonóg

ZiraaeL | 1 kwietnia 2019 19:33:12 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Psa se sprawiłem.

..czy imię Coliflor (hiszp. kalafior) będzie odpowiednie?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 15
odpowiedz
Pennywise

Podobno mopsy i buldogi. Prawda?

Pennywise | 24 marca 2019 22:57:23 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

do bloku. Małe zapotrzebowanie na ruch i pielęgnację. 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
Pennywise

Pogadajmy o psach

Pennywise | 24 marca 2019 22:18:59 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Doskwiera mi czasem samotność i myślę o jakiś czworonogu z gatunku - pies. 
Pies do bloku. Coś takiego już jest w rodzinie ale na podwórku przy domu. Sam się ogarnia. Ma wolną "rękę". 
Tak więc:
1. Ile mniej więcej kosztuje miesięczne utrzymanie takiego zwierza? 
2. Jaka rasa nadaje się do bloku i nie wymaga dużego wybiegu? 
3. Jaka rasa charakteryzuje się spokojem i podatnością na tresurę? 
4. Jaka rasa nie wymaga szczególnej pielęgnacji sierści?
5. Jaka rasa nie leni sie nadmiernie?
6. Jak często wychodzicie na spacer ze swoimi psami? Ile razy dziennie? Pytam o to bo pracuję i pieseł będzie prawie pół dnia sam w domu. Czy tak się da? 
7. Zgadzacie sie z tym że psy łączą ludzi? ;)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedz
Pennywise

Czy symbolem polskiej wiosny jest psia kupa na trawniku?

Pennywise | 21 marca 2019 13:07:35 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz

Co się mogło stać mojemu psu źle sie czuje nie ma humoru ? depresje zalicza jakąś ? smutno mu i czegoś mu brakuje ?

~Gość | 4 marca 2019 09:39:47 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Nie wiem Co jest mojemu psu siedzi w budzie nie je nic zadnego pokarmu tylko ma w misce jedzenie i nic nie dotyka nawet .Jak otworzyłem kojec zeby pobiegal to zrobił okrążenie i poszedl z powrotem do budy I w niej siedzi .Nawet nie szczeka w ogóle tylko siedzi w budzie i patrzy się smutny :/.Co z nim jest zawsze wlaził na budę i szczekał na ludzi za siatka jak ktoś coś robił na podwórku u sąsiada teraz drugi pies szczeka a ten tylko siedzi w budzie :/.Jak dostał do jedzenia jakąś polędwice czy baleron to schował do budy i nie je w ogóle tego :( do tego kiedyś się łasil żeby go głaskać teraz nic nie daje rady :/.Co z nim jest chodzi po podwórku taki smutny zrobi okrążenie jedno i wraca szybko do budy co z nim jest nie tak zawsze latał po działce całej wesoły i radość biła od niego .Teraz pójdzie tylko siku zrobi i do budy ale czemu nawet nie je nic z garka tylko siedzi w budzie ?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 3
odpowiedz

Jak oduczyć psa kopania dołów ? co zrobić z zwierzakiem który wszędzie na całym podwórku kopie doły ? Czy pies musi tak robić nie da się z tym nic zrobić ?

~Gość | 1 marca 2019 14:33:09 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Mój pies wszędzie kopie na całym podwórku doły ,co go puszczę z kojca bo mam dwa psy to ten jeden taki podobny do pinczera chociaż nie wiem czy to mieszanka jest kopie po całym podwórku doły ;/ nie wiem co z nim zrobić ale w sadzie jak poleci to przy każdym drzewku jabłonce są jego doły niektóre są dosyć duże że można tam stopę wsadzić całą nawet ;/ nie wiem co z tym psem zrobić dostała go moja mama od znajomej z pracy i ten pies po całym podwórku co się go puści z kojca żeby pobiegał sobie to kopie doły co nie wyjdę na podwórko to odkrywam wszędzie jego ślady działalności ;/ nie mam już nerwów do tego psa ja to bym go najchętniej wypuścił w pole i niech spiernicza na łąki .Bo już to robi się uciążliwe nie mogę normalnie wyjść na podwórko bo można nawet nogę połamać ten kundel jest przymilny i przyjazny ;/ dlatego go puszczam z drugą suką żeby latali oboje po podwórku bo inaczej sam to zaraz kopie doły .CO  go puszczę to kopie po całym podwórku kiedyś był na łańcuchu to też chyba kopał dołki koło swojej budy naokoło to teraz jak się go puści wpław to znowuż kopie pod drzewami że aż korzenie są na wierzchu ;/ nie wiem co zrobić z nim może go sprzedać ale matka mówi bo to już nasz pies jest no ale wytrzymać się nie da nie że wyje albo ujada bardzo ale te doły tak kopie że niedługo nie będę mógł jak chodzić po podwórku bo wszędzie będą jego doły przez niego pokopane ;/ co wyjdę to jak zobaczę że coś kopie to od razu go zamykam do kojca żeby nie kopał nowych dołków ;/ no ale przecież nie będzie ciągle siedział w kojcu bo musi być puszczony żeby polatać trochę po podwórku ... nie mam nerwów co zrobić żeby ten pies przestał kopać te doły ? 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 2
odpowiedz
okonek

na dobranoc?

okonek | 22 lutego 2019 20:07:43 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Dziś na dobranoc?
Może dla odmiany o psach na spacerze?

Pies spotyka na mieście kolegę obładowanego torbami z zakupami.
– Po co ty to wszystko nosisz?
– Zaczęło się od tego, że pokazałem ludziom, iż potrafię przynosić gazetę…

Brunetka, kupując od blondynki psa, pyta:
– Czy ten pies ma drzewo genealogiczne?
– Nie, załatwia się przy każdym drzewie.

Dwóch kumpli wyszło na spacer ze swoimi psami. Jeden z labradorem, drugi z jamnikiem. Jeden kolega mówi do drugiego:
- Może wejdziemy na piwko?
- Nie wpuszczą nas przecież z psami.
- Nie marudź, rób to co ja.
Pierwszy z labradorem wchodzi do środka i od razu słyszy od barmana:
- Przepraszam Pana, ale nie wolno wchodzić z psami
- Ale to pies przewodnik.
- Oczywiście, przepraszam. Zapraszam do środka.
Po chwili wchodzi drugi z jamnikiem.
Barman od wejścia:
- Przepraszam, nie wolno wpuszczać psów do baru
- Ale to pies przewodnik
- Proszę pana, to jamnik...
- KU*WA DALI MI JAMNIKA?
- O, przepraszam. Proszę wejść

Wielu moich znajomych traktuje wyprowadzenie psa na spacer jako wymówkę, by zapalić, napić się piwa, pogooglać w smartfonie. Inni nie mają żon.

Po wyjściu z kina mężczyzna zaczepia kobietę, która przyszła na seans z psem na smyczy.
- Przepraszam, że panią zaczepiam - tłumaczy się - ale podczas filmu pani pies płakał w najbardziej wzruszających momentach, wiercił się w fotelu podczas dłużyzn, a kiedy było trzeba śmiał się do rozpuku! Nie widzi pani w tym nic dziwnego?
- Prawdę mówiąc widzę - przyznała kobieta - Książka w ogóle mu się nie podobała...

Rozmawia dwóch policjantów:
- Co to za pies?
- Jamnik.
- Myślałem, że przyprowadzisz psa policyjnego?
- Widzisz..., on jest tajniakiem!

Rozmawiają dwaj właściciele psów:
- Mój pies jest coraz bardziej leniwy!
- Dlaczego tak sądzisz?
- Wcześniej jak chciał wyjść to przynosił smycz. Teraz po-daje mi kluczyki do samochodu!

Ostatnia aktualizacja: 22-02-2019 20:19:19
0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
okonek

na dobranoc?

okonek | 29 stycznia 2019 20:42:06 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Dziś o pieskach – przewodnikach i nie tylko

Motto? Nie tylko koty są pożyteczne, choć psom udowodnienie tej tezy zajęło dużo więcej czasu.

Na drzwiach wejściowych do pewnego biura zawisło ogłoszenie: „Zatrudnię pomoc biurową. Wymagania: prowadzenie korespondencji, obsługa komputera, język obcy. Nie mamy oczekiwań co do płci, wieku itp.”.Zobaczył je pies. Podszedł do recepcjonistki, pomachał ogonem, spojrzał na ogłoszenie i szczeknął. Recepcjonistka zaprowadziła go więc do swojego szefa.Szef był bardzo zdziwiony. Gdy pies wskoczył na fotel i spojrzał mu w oczy, powiedział:– Niestety, nie mogę cię zatrudnić. Szukamy kogoś, kto umie prowadzić korespondencję.Na to pies podszedł do biurka i napisał list. Szef znów się zdziwił, ale po chwili stwierdził:
– Mimo wszystko nie mogę cię zatrudnić. Wymagamy też znajomości programów komputerowych.
Pies zszedł z fotela i na poczekaniu przygotował bilans firmy. Wydrukował go i podał szefowi. Ten jednak wciąż się wzbraniał:
– Jesteś bardzo inteligentnym psem, ale ja i tak nie mogę cię za-trudnić.
Pies podszedł do drzwi i wskazał łapą słowa: „Nie mamy oczekiwań co do płci, wieku itp.”. Szef złapał się ostatniej deski ratunku:
– Ale wymagamy też znajomości języka obcego…
– Miau.

Dwóch kumpli wyszło na spacer ze swoimi psami. Jeden z labradorem, drugi z jamnikiem. Jeden kolega mówi do drugiego:
- Może wejdziemy na piwko?
- Nie wpuszczą nas przecież z psami.
- Nie marudź, rób to co ja.
Pierwszy z labradorem wchodzi do środka i od razu słyszy od barmana:
- Przepraszam Pana, ale nie wolno wchodzić z psami
- Ale to pies przewodnik.
- Oczywiście, przepraszam. Zapraszam do środka.
Po chwili wchodzi drugi z jamnikiem.
Barman od wejścia:
- Przepraszam, nie wolno wpuszczać psów do baru
- Ale to pies przewodnik
- Proszę pana, to jamnik...
- KU*WA DALI MI JAMNIKA?
- O, przepraszam. Proszę wejść

Dobry pies przewodnik to taki, który z powodu deszczu będzie oprowadzał swojego właściciela po mieszkaniu przez dwie godziny, umiejętnie imitując uliczne dźwięki.

Główny Reanimator. Wykład z ratownictwa:
- (...) ważna jest odpowiednia kolejność czynności przy ratowaniu porażonego prądem. Sam przekonałem się o tym, próbując parę lat temu, na wakacjach, ratować mojego jamnika, który przegryzł kabel prowadzący prąd do namiotu. Zamiast odłączyć prąd, złapałem jamnika za uszy próbowałem go odciągnąć. Niestety, sam zostałem porażony prądem...
Z sali:
- ...bo to był pies-przewodnik!!!

Ostatnia aktualizacja: 29-01-2019 20:45:17
0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
Bingola

W którym języku psy szczekają najładniej?

Bingola | 8 stycznia 2019 21:58:22 | kategoria: Przyroda, Psy

• G+
  • Facebook

Bo w różnych krajach to są różne psie języki, jeśli chodzi o szczekanie.
A jak myślicie - czy turecki pies dogada doszczeka się z włoskim?

Ostatnia aktualizacja: 08-01-2019 22:26:07
0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 26
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 137,0 pkt elsieelsie
  2. 2 89,1 pkt birbantbirbant
  3. 3 84,3 pkt okonekokonek
  4. 4 53,0 pkt leone2leone2
  5. 5 38,5 pkt ata-ataata-ata
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

pyzaponczoszanka ptakwodny Czongmolicha kobietka Ajumiko elsie okonek