zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Podróże: Pozostałe

okonek

na dobranoc?

okonek | 8 grudnia 2018 18:51:24 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

ponieważ dziś trochę dni związanych z wyspami?

Rozbitek ostatkiem sił dopływa do wyspy bezludnej. Na brzegu czeka żona i krzyczy:
- Statek dwa dni temu zatonął! Gdzie się włóczysz!

Pewnego razu na oceanie rozbił się statek, na którym przebywali sami mężczyźni, w różnym wie-ku. Wylądowali na całe szczęście na bezludnej wyspie, a rankiem po przebudzeniu ujrzeli nieopodal jeszcze jedną wyspę, a tam na tej wyspie, same kobiety. Jak to zobaczył jeden dwudziestolatek to krzyknął:
- Panowie! Płyniemy do nich! Na co odezwał się trzydziestolatek:
- Zaraz młody człowieku, jak to płyniemy? Przecież jesteśmy zmęczeni, daleka droga jeszcze się utopimy, porozglądajmy się tutaj, znajdziemy jakąś kłodę, uczepimy się i dopiero wtedy popłyniemy.
Na to czterdziestolatek się odzywa:
- Panowie, co wy! Co my partacze jesteśmy, czy co?! Co to nam ta wyspa ucieka!? Mamy trochę czasu, pochodzimy sobie po tej wyspie, poszukamy jakichś desek, zbudujemy jakąś tratwę, usiądziemy wygodnie i dopiero wtedy sobie popłyniemy. Co to nam ta wyspa ucieka, czy co?
Na to pięćdziesięciolatek się odzywa:
- Panowie! Ja w ogóle nie rozumiem problemu, po co taki pośpiech? Przecież stąd też dobrze widać ...

Cudem ocaleni z katastrofy morskiej rozbitkowie od kilkunastu dni wegetują na maleńkiej wysepce. Wieczorem wyławiają z morza gazetę.
- Patrz, tu jest reklama pogotowia dla rozbitków!
Po chwili dodaje:
- Do licha, jakiś głupek oderwał fragment z ich numerem telefonu!

Rozbitek płynie na trawie po oceanie i modli się:
- Boże niech będzie i bezludna wyspa, ... byleby tylko był dostęp do internetu ...

Dwóch rozbitków dopłynęło do bezludnej wyspy:
- O Boże, czy ktoś nas tu znajdzie? - martwi się jeden.
- Dopóki ja jestem na łodzi, można na to liczyć. Szuka mnie policja w siedmiu krajach!

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 18
odpowiedz

żyje w patologii

~Gość | 25 listopada 2018 01:12:03 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

moja matka czasami pije alkohol babcia co raz gorzej w domu wiecej gada a ja nie wiem ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
erzac

Ważne są jeszcze te dni których jeszcze nie znamy?

erzac | 1 listopada 2018 21:49:20 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Zainspirowana wpisem @Bingola o odwiedzaniu grobów osób bliskich naszemu sercu ze świata sztuki, muzyki, polityki.... Myślę, że chciałabym kiedyś odwiedzić grób Grechuty ;)
Na zakończenie tego dnia....

7 ładowanie danych... 10 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 31
odpowiedz
ąćęłńóś

Kto idzie dzis na cmentarz reka do gory!! A kto opoczywa wycierajac sobie morde

ąćęłńóś | 1 listopada 2018 12:56:06 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

wszystkimi swietymi reka w dol !! :D

4 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
erzac

Lubisz wychodzić ze strefy komfortu?

erzac | 24 października 2018 15:42:10 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Gdyby Aleksander Doba zaproponował ci rejs, byłbyś w stanie rzucić na jakiś czas swoje komfortowe życie i  z nim popłynąć?

Oczywiście, że masz wsparcie i błogosławieństwo męża/żony, a nawet szefa w pracy lub wspólnika. W dodatku nie musisz martwić się o koszty takiej wyprawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, masz dobre zdrowie nawet, potrzebna jest tylko twoja chęć przygody. Jednak musisz mieć świadomość, że przygody, która nie musi być łatwa i zawsze przyjemna. To nie sączenie winka w fotelu, czy obiad w ekskluzywnej restauracji, ani nocleg w luksusowym hotelu.

Lubisz czasem się zmęczyć, żeby czuć satysfakcję? Czy wolisz mieć podane pod nos?

Jeśli nie lubisz wody, może byc to wyprawa w Alpy lub Himalaje albo podróż w Amazonii w poszukiwaniu dziewiczych miejsc, etc, etc.

Chciałbyś/abyś?

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedz
Antykwa

Jak sobie radzicie z wyjazdami?

Antykwa | 14 października 2018 20:17:26 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Na razie prowadzicie stateczne osiadłe życie. Ale przychodzi moment: wczasy w Chorwacji, mam wizę do Stanów, tani lot do Barcelonu na jutro, dobra praca w Irlandii, koleś potrzebuje wsparcia gdzieś tam. Albo, okazja aby spędzić dwa dni poznając nieznany dotąd kulturalnie rejon Polski, atrakcyjna wycieczka typowo turystyczna, zwykłe lenistwo pod gruszą z przewracaniem się na trzeci bok.
Cokolwiek co wymaga spakowania swojego codziennego życia z jego przyzwyczajeniami do niewielkiej walizki albo plecaka.
Jak sobie z tym radzicie?

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... odpowiedz
Bingola

Czy będąc za granicą zwracacie uwagę na odmienne przejawy życia codziennego?

Bingola | 6 października 2018 17:22:58 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Nie chodzi mi o zwyczaje,  ale raczej różne ciekawostki, które u nas nie występują.
Będąc ostatnio w Palermo na Sycylii zauważyłem dwie takie rzeczy:

1. Praktycznie wszystkie psy prowadzi się tam w szelkach, a nie w obrożach, tak jak u nas. Jest to bardziej komfortowe dla psów. U nas wciąż to rzadkość.

2. Druga rzecz była bardziej szokująca - stacje naprawy samochodów i skuterów umieszczone na parterze budynków wielorodzinnych. U nas nikt nie zgodziłby się na coś takiego:

Podzielicie się swoimi wrażeniami?

PS. Aha i jeszcze trzecia rzecz - w pociągach regionalnych w wagonie jest tylko jedna toaleta, na jednym końcu wagonu ( u nas dwie to standard) i w dodatku bez okna!

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 30
odpowiedz
-ihtiel

Lato..lato...i po lecie....czyli wspominkowo

-ihtiel | 2 października 2018 19:03:16 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Dzięki pogodzie m in sezon "letni" przedluzony ..jednak juz skonczyl się. Jak wspominacie, oceniacie swoje tegoroczne wakacje? 
Ja mocno pozytywnie. 2 tygodnie nad Bałtykiem _ takim ciepłymi w tym roku. Potem 2 dni w Wuelkopolsce _ tez super. Oraz kilka bardzo milych wyjazdów jednodniowych. Np nad jezioro Dominickie( polecam woda czysta ze az przezroczysta) czy ostatnio piknik rodzinny w Zoo...
Teraz jesień. Marzy mi sie wypad w góry _ ktore wlasnue teraz są najpiękniejsze. 

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedz
ata-ata

Dzień dobry w Światowym Dniu Turystyki

ata-ata | 27 września 2018 10:02:10 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

I jeszcze w dniach:
Światowy Dzień Morza
Dzień Podziemnego Państwa Polskiego 
- i Dzień Żeglugi Morskiej 

- amerykański dzień ""Zgnieć jedna puszkę" (Zaskoczony)

Eko-turystyka: Scena leśna w Dolinie Duchów:

Ostatnia aktualizacja: 27-09-2018 10:30:55
0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 27
odpowiedz
wiktoria21

Jak to możliwe?

wiktoria21 | 12 września 2018 21:24:49 | kategoria: Podróże, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Hey
Mam na imię Wiktoria i mam 13 lat a moja koleżanka ma prawie 11 lat i mieszka w USA. A przechodząc do pytania jak to jest że ja mając 13 lat leciałam z 14 razy samolotem przy tym odwiedzając 6 krajów(Turcja, Czechy, 2 x Egipt, Grecja, Niemcy, Holandia) a moja koleżanka która rocznikowo ma 12 lat ( czyli jest 2,5 roku młodsza ode mnie) leciała już ponad sto razy samolotem.(nie wiem nawet czy nie doszła już do 200 razy) A odwiedzając przy dużo krajów i kontynentów(np. Tajlandia, Argentyna, Japonia, Malediwy, Nowa Zelandia). I nie że jestem zazdrosna ale powinno być tak że starszy powinien robić więcej ciekawszych rzeczy a nie na odwrót. Na przykład ja rok temu w wakacje byłam tylko nad polskim morzem a ona w Seychelles, Włochy, Dubaj). Ona ma najnowszy telefon a ja starego samsunga mam. Ona mieszka sobie w USA przy plaży a ja na wsi. Czemu niektórzy mają wszystko a niektórzy nic   

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 10
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 39,0 pkt elsieelsie
  2. 2 24,5 pkt collins02collins02
  3. 3 22,6 pkt okonekokonek
  4. 4 15,3 pkt birbantbirbant
  5. 5 12,6 pkt AntykwaAntykwa
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

MoltoBene Bingola ata-ata benasek -ihtiel antysocjalista Aszka_