zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

zamknij x

Umieść na stronie

Pobierz kod do umieszczenia pytania na innej stronie internetowej:

Wybierz rozmiar:
Wybierz kolor:
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Muzyka i film: Muzyka

Pennywise

Fajny utwór?

Pennywise | 20 września 2018 18:25:25 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=itcQMC5Cc8M

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
ata-ata

Dzień Dobry w Dniu Bluesa. A może wolicie Dzień Zbierania Kamieni?

ata-ata | 16 września 2018 08:19:41 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Albo któreś z tych dni:
Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej 
Dzień Maszynisty 
- Dzień Pojazdów Elektrycznych
- Dzień Szpitali Dziecięcych
- rozpoczyna sie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
-
 amerykański Dzień Guacamole
- niemiecki Dzień Geotopow

Ostatnia aktualizacja: 16-09-2018 08:35:49
1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... odpowiedz
Tęczowy

Przy jakiej piosence ostatnio "gwałciłeś/aś" replay?

Tęczowy | 16 września 2018 00:22:36 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 1
odpowiedz
janusmakroniusz

trochę skowronkowo w sentymentalnym stylu

janusmakroniusz | 15 września 2018 06:29:47 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

właśnie siedzę i popijam poranną kawkę. Często słucham radia i właśnie leci ten utwór. Może to jeden z ostatnich razy, kiedy będzie można coś wstawiać.
Żeby formule stało się dosyć: wracacie często do starych utworów, płyt?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
collins02

Powrót do lat 60-tych?

collins02 | 14 września 2018 15:49:27 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=l6wsDbQW_HI

Jak często sobie na to pozwalasz?Wczoraj padło takie pytanie o chęć powrotu do...
Dokladnie 52 lata temu we wrześniu 1966,ukazała się na singlu,piosenka duetu Simon And Garfunkel"The Dangling Conversation",zwiastująca kolejną,trzecią plyte w ich dykografii"Parsley,Sage,Rosemary And Thyme"
Cała płyta niezwykle"jesienna",w 90% akustyczna,zawiera jedne z najwspanialszych piosenek tamtej ery,by wspomnieć tylko"Scarborough Fair" czy "Homeward Bound"...Niecale dwa lat później doczekaliśmy się kultowego filmu epoki czyli"Absolwenta".M.Nicholsa,niepowtarzalnie wzbogaconego o piosenki Paula Simona i Arta Grafunkela...Ile w międzyczasie się działo,tego nikt nie zliczy.W modzie,muzyce,obyczajowości...Na wyciągniecie reki był swingujący Londyn,czyniacy z miasta stolice swiata mody i kontrkultury.Sam nadchodzący rok 1967 przyniósł najwięcej przełomowych plyt w dotychczasowej historii rocka i już tylko wspominając lub przenosząc się na skrzydłach wyobrażni w tamten czas,trudno złapać oddech...

"Zagubieni w konwersacjach o teatrze,sztuce,przemijaniu...Ilez ważne analizy kiedy pokoj otaczają cienie,jak granice w naszych życiach......
I sam pokoj w oddaleniu,i już nie potrafie znaleźć Twoich rąk...Nagle obca,zagubiona w konwersacjach,przywidzeniach...Jak bariery w naszych zyciach"...
Jak spiewała niegdyś Mary Hopkin,"To były piękne dni"Mrugnięcie

Ostatnia aktualizacja: 14-09-2018 17:26:39
0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 24
odpowiedz

Jak nazywa się ten utwór? Popularny

~Gość | 14 września 2018 14:26:11 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://youtu.be/ZOiNyvE19jM?t=2m58s 

2:58

Jak to się nazywa? Pozdrawiam

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
janusmakroniusz

mały konkursik?

janusmakroniusz | 8 września 2018 11:13:14 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

chwilowo zostałem bez sprzętu odtwarzającego, więc "buszowałem" po YT i tak mnie naszło. Może zrobić mini konkursik na covery?
Proszę podać w pierwszej odpowiedzi, propozycję oryginalnej wersji utworu (bądź wcześniejszą. Może się okazać że jest ona pierwszą znaną/zarejestrowaną)
W drugiej propozycji - odpowiedzi na własne pytanie, alternatywną.
Proszę o oddawanie głosów, tylko na jedna propozycję. Ilość głosów decyduje o zwycięzcy :)
Moje propozycje (jak i sposób przedstawiania) zamieszczam w odpowiedziach.

Ostatnia aktualizacja: 08-09-2018 12:59:57
0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 13
odpowiedz
collins02

Czy kiedyś Cię lubić przestanę?

collins02 | 8 września 2018 08:33:14 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=MbnrdCS57d0

Nigdy!Choć tyle razy wydawało mi się kiedyś ze prosta piosenka z pogranicza country i pop,nie może być atrakcyjna po wieczne czasy...A jednak bardzo się myliłem!
Na czym polega fenomen subtelnych aranżacji,przepieknych melodii i przede wszystkim,bezkonkurencyjnych wykonań klasyki counytry,rocka czy bluesa lub rock and rolla z przed ponad pół wieku,można się zastanawiać w nieskończoność.Jedną z takich postaci,o której uwielbiam sobie przypominać raz na jakiś czas,była Patsy Cline.Obdarzona silnym głosem,nienaganną dykcją,śpiewająca tak ze wszyscy wokół milkli....Wspaniale podkreślał to film fabularno biograficzny,w którym w roli Patsy wystąpiła Jessica Lange...
Patsy Cline przyszła na świat w 1932 roku właśnie 8 września.Zgineła w katastrofie lotniczej w marcu 1963 roku....
Jakiś dobry duch podpowiedział mi wczoraj by zagrac sobie przed pracą jej Greatest Hits...I w krótkiej notce biograficznej wpadla mi oczywiście w oko data urodzin:))Okazja do przypomnienia idealnaUśmiech
Crazy...Cytowana piosenka stała się jej znakiem firmowym a magazyn Rolling Stone umiescil ja na liście najwspanialszych piosenek wszechczasów.W pierwszej setce!A były jeszcze I Fall To pieces,Sweet dreams czy kapitalny utwór,"Walkin' After Midnight"...
Patsy nie miala łatwego zycia.Wyszla niefortunnie za mąż za typowego buraka który chciał ja tylko dla siebie i na każdym kroku starał się tępić jej karierę artystyczną...Rozwod w 1957 roku dal jej trochę wytchnienia i czas na wspaniale nagrania...
Dla mnie pozostanie nie tylko legendą stylu za którym...wcale nie przepadamMrugnięcie.Jej piosenki były ponadczasowe dla radia!Jak nazwac chwile gdy wszystko wokół zanika,przestaje się liczyć na te z reguly 2 i pół minuty?A tak to właśnie było:)To właśnie piosenki Patsy stały się dla mnie kluczem do polubienia muzyki country która w tamtych,wspanialych latach 50-tych,grana była w..sąsiadujących z rock and rollem studiach:))Johnny Cash czy Carl Perkins mogliby wiele na ten temat powiedzieć...

Ostatnia aktualizacja: 08-09-2018 09:37:31
0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 30
odpowiedz
antysocjalista

Słuchaliście genialnego nowego przeboju polskiego disco?

antysocjalista | 7 września 2018 23:01:07 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

Kawałek mocno daje radę - niczym Łobuzy ona czuje we mnie piniądz. 
Jest wszystko co lubię na tym teledysku - bluzy adidas originals, miniaturowe kozy, umięśnione damskie poślady i bejca na polu Śmiech

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 26
odpowiedz
collins02

Takie małe wspomnienie?

collins02 | 7 września 2018 13:47:03 | kategoria: Muzyka i film, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=rRaI7ZOmTr4

Wpadło mi to rano w oko w którejś z gazet...Morris Albert urodzil się w 1951 roku,wlasnie 7 września.Dzis nazwisko Brazylijczyka zapewne zapomniane jak wiele innych...Niemniej cytowane nagranie"Feelings",było w 1975 roku bodaj największym hitem Lata z radiem:))
W ogóle ta piosenka radziła sobie fantastycznie na całym świecie.Morris,chyba najmniej charakterystyczna dla Brazylii gwiazda z Sao Paulo,nigdy potem już takiego sukcesu nie odniósł...Mowi się dziś,"one hit wonder"...O wykonawcach którzy trafiali tylko razMrugnięcie.Czego by jednak nie rzec,uroda tej ballady jest ponadczasowa:)

Ostatnia aktualizacja: 07-09-2018 13:48:36
0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 14
odpowiedz

Przeglądasz kategorię:

Najaktywniejsi dziś

1. 1 35,4 pkt elsieelsie
  2. 2 32,7 pkt okonekokonek
  3. 3 16,4 pkt Głos na puszczyGłos na puszczy
  4. 4 13,6 pkt AsiaPytalskaAsiaPytalska
  5. 5 13,0 pkt MalitaMalita
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

Lykke mezatka DlaNadprzyrodzonych2 Autsajder Dawid1795 leone2 Garnituroman