zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

• Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
filtruj: pytania pytania odpowiedzi
elsie

Poranny sucharek?

elsie | 13 listopada 2018 05:31:02 | kategoria: Inne, Śmieszne

• G+
  • Facebook

Dwóch generałów - desantowiec i czołgista, przechwala się, który ma odważniejszych żołnierzy, w końcu jeden z nich mówi:
- No dobra, to ja Ci pokażę, że u mnie, w desancie są najodważniejsze chłopaki, patrz:
- Szeregowy! 
Podbiega jakiś koleś, salutuje i krzyczy:
- Tak jest!
- Widzicie ten czołg?
- Tak jest!
- Powstrzymajcie go własnym ciałem!
- Pogięło Cię? Przecież by mnie kurna zmiażdżył!
A Generał obraca się do kumpla i mówi:
- Niezłe co? Jaką odwagę trzeba mieć, aby tak odpowiedzieć generałowi!

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź
elsie

Tego jeszcze nie bylo?

elsie | 13 listopada 2018 05:08:32 | kategoria: Kultura i sztuka, Muzyka

• G+
  • Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=U5Wo4ZV6t6o

Fibich, Poemat

Podobny obraz

Ostatnia aktualizacja: 13-11-2018 05:12:37
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 5
odpowiedz
AsiaPytalska

Nie liczy się z kim i w jaki sposób tylko czy jest to szczere, nieprawdaż?

AsiaPytalska | 13 listopada 2018 00:52:07 | kategoria: Miłość i związki, Miłość

• G+
  • Facebook

Nie wiem ile z Was oglądało Bohemian Rhapsody o Queen ale byłam na tym filmie i urzekła mnie relacja Freddiego Mercurego z Mary Austin. Byłam zdziwiona, że on był w związku z kobietą bo każdy od dawna wie, że Freddie był gejem. Okazało się, że on to odkrył po czasie ale wcześniej chcieli się pobrać z Mary. Z reguły, zwłaszcza w tych czasach taka para by się rozstała z hukiem a oni pozostali przyjaciółmi. Można powiedzieć, że to była miłość platoniczna i przyjacielska ale bardzo głęboka. Przeczytałam więcej o ich związku i ona była przy nim do śmierci. Freddie ufał tylko jej i uważał ją za miłość życia. Ona powiedziała po latach, że nie znała nikogo takiego a on, że nigdy nie darzył takim uczuciem żadnego z facetów, z którym był. Przepisał jej wszystko w spadku i tylko ona wie gdzie są rozsypane jego prochy. Niesamowita historia.
Jest to na pewno skomplikowana relacja, którą przeciętny odbiorca nie pojmie. Ktoś pomysli, że skoro był gejem to byli przyjaciółmi i tyle a przecież miłość to nie tylko kontakt cielesny. Jeśli się szanowali, ufali sobie, trwali przy sobie to nie jest to też miłość? I tak sobie pomyślałam, że związek hetero gdzie jest ślub i dzieci to żadne zwieńczenie miłości. Co z tego jeśli się potem ludzie rozstają z jakichś bzdur? Ciężko o silną więź, która powodowałaby, że będziemy chcieli tą osobę przez całe życie obok nas. Myślę, że to wymaga też jakiejś wrażliwości i otwarcia emocjonalnego i intelektualnego. Wyjścia poza schematy. I tak słucham przy okazji rodziców, którzy uważają, że np. nie posiadanie małżonka to zagubienie życiowe i samotność. A ja bym chciała mieć taką relacje nawet z kimś innej orientacji albo nawet tej samej płci jeśli ta osoba by była zawsze przy mnie. Bo większość tych znanych nam miłości (hetero kobieta-mężczyzna) kończy się szybko i nie zostaje śladu po tej osobie w naszym życiu. 

Ostatnia aktualizacja: 13-11-2018 00:52:21
0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... dodaj pierwszą odpowiedź

Czy mogę coś zrobić, by skłonić go do wyjaśnienia sprawy?

~Gość | 12 listopada 2018 20:37:46 | kategoria: Miłość i związki, Rozstania

• G+
  • Facebook

Rozstałam sie jakiś czas temu z chłopakiem. Była burzliwa kłotnia o mój wyjazd na studia (chciał bym poszła gdzies zaocznie). Ja postanowiłam wyjechać jednak wracam co 2 tygodnie do domu. Pokłocilismy się o to i on z dnia na dzień przestał sie odzywać. Dałam mu 2 tygodnie na ochłonięcie i napisałam, a on po krótkiej wymianie zdań przestał odpisywać. Czy mogę coś zrobić, zeby skłonić go do spotkania i wyjaśnienia sytuacji? Ja nie chce żadnych powrotów, chciałabym tylko wiedzieć dlaczego tak postąpił.

odpowiedzi i komentarzy: 4
odpowiedz
Bingola

Dlaczego politycy zawsze poprawiają szarfy na wieńcach składanych "ku czci i pamięci"?

Bingola | 12 listopada 2018 20:17:31 | kategoria: Polityka, Politycy

• G+
  • Facebook

Czy zauważyliście taką prawidłowość - ilekroć odbywa się złożenie wieńców z jakiejkolwiek okazji - to ZAWSZE Bardzo Ważna Osoba podchodzi do położonego wcześniej wieńca i poprawia w nim szarfy z napisami. To jest absolutna reguła i nie ma od niej wyjątków Uśmiech. Robi tak każdy polityk, niezależnie od tego z jakiej pochodzi partii.
I teraz zastanawiam się - czy to niechlujstwo żołnierzy, którzy chwile wczesnej kładą ten wieniec "byle jak", że musi być poprawiony?  A może to jakiś tajemniczy protokół dyplomatyczny? Czy też chęć pokazania przez polityka "ja wiem lepiej jak kłaść wieńce!"

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedz
sunnygirl94

Erasmus, a chłopak

sunnygirl94 | 12 listopada 2018 19:38:26 | kategoria: Między nami, Moje problemy

• G+
  • Facebook

Podjęłam decyzję o wyjaździe na Erasmusa. Od dłuższego czasu chodziło mi to po głowie i teraz miałam jechać, jednak poznałam niedawno chlopaka, do którego mam bardzo mocne uczucia i nie chciałabym by wyjazd był przyczyną rozpadu związku. Dlatego długo się zastanawiałam, postanowiłam jednak, ze będziemy korzystać ze Skypea i, ze wyjdzie, poza tym mam jeszce teraz prawie rok czasu, gdy mogę być jeszcze przy nim. Jednak boję się, że znajdzie sobie inną wiem, ze to głupie, ale nienchcę sie stresować przez całą wymianę. Co robić, żeby odpowiednio pielęgnować związek na odległość?

Ostatnia aktualizacja: 12-11-2018 19:41:21
1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedz
sunnygirl94

Erasmus

sunnygirl94 | 12 listopada 2018 19:27:37 | kategoria: Między nami, Moje problemy

• G+
  • Facebook

Witajcie. Piszę tutaj bo mam pewien problem. Postanowiłam, że chcę za rok pojechać na wymianę. Wkrótce będzie spotkanie organizacyjne, które będzie prowadziła osoba która się tym zajmuje. Jednak chciałam mieć więcej czasu na tym Erasmusie, żebym trochę pozwiedzała, poimprezowała, brała udział w wydarzeniach. a nie stresowała się, że czegoś nie zaliczę. Jest coś takiego jak urlop studencki. Chodzi w tym o to że na cały okres studiów student może sobie wziąć rok wolnego, bez przyczyny. Niektórzy u mnie brali, ale to na zasadzie, ze w tym czasie urlopu, już robili sobie parę przedmiotów i jak wracali to mieli ich mniej (czyli to bardziej chodziło o takie dzielenie sobie roku na 2 by mieć taki luźny czas). Ja jeszcze z niego nie korzystałam. Chciałabym na Erasmusie zrobić połowę tych przedmiotów i połowę jak wrócę. Myślałam, żeby o to zapytać na tym spotkaniu. Jednak nie wiem jak o ująć. Żeby nie brzmiało, ze nie chcę sobie z Erasmusa robić imprezownię. No ale właśnie jakby o to trochę chodzi. Może ktoś mógłby doradzić? Słyszałam o osobach co na Erasmusie właśnie też stwierdzili, że luźniej podejdą do studiów, bo właśnie chcieli trochę pozwiedzać w weekend i poimprezować, a nie głównie siedzieć w akademiku, skoro byli w innym kraju,potem, jakiegoś przedmiotu nie zdali, na macierzystej uczelni był to problem i niezdany rok, a ja jednak chciałabym, żeby to wszystko przebiegło bezstresowo.

Ostatnia aktualizacja: 12-11-2018 20:54:24
odpowiedz
veronique

Dlaczego nie bylo Polakow na zjezdzie we Francji z okazji 11ego listopada ?

veronique | 12 listopada 2018 19:24:34 | kategoria: Polityka, Konflikty i wojny

• G+
  • Facebook

Nie zaprosili ich ? Nie pojechali, bo tak i juz ? 

odpowiedzi i komentarzy: 18
odpowiedz
Pennywise

Czy ktoś mnie odwiedzi i dotrzyma towarzystwa?

Pennywise | 12 listopada 2018 18:40:47 | kategoria: Miłość i związki, Randki

• G+
  • Facebook

Smutne jest życie samotnika. Ileż można patrzeć na dno kieliszka? 
Jestem miły i dobre serce mam. 

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych...
odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
Pennywise

Nudy jak nie trzeba iść do pracy prawda?

Pennywise | 12 listopada 2018 18:34:25 | kategoria: Praca, Kariera

• G+
  • Facebook

Wolę pracować niż miec wolne a wy? Wystarczą mi 2 dni weekendu. 

odpowiedzi i komentarzy: 9
odpowiedz
więcej pytań

Kategorie

Najaktywniejsi dziś

1. 1 75,7 pkt elsieelsie
  2. 2 15,2 pkt collins02collins02
  3. 3 12,8 pkt okonekokonek
  4. 4 10,8 pkt Masza45Masza45
  5. 5 10,0 pkt ata-ataata-ata
więcej rankingów

Tagi