zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Bingola

Zagadki obrazkowe z kluczem (17)

Bingola | 8 sierpnia 2014 18:13:28 | kategoria: Gry, Zabawy i zagadki

• G+
  • Facebook

Poniżej (w pierwszej odpowiedzi) 15  rebusików, które łączy jeden wspólny temat.

ZADANIE: rozszyfrować rebusy oraz regułę, która je łączy. Jeden obrazek, tradycyjnie, nie pasuje do tej reguły, ale, UWAGA!, jest do niej bardzo zbliżony. Należy, więc te regułę określić dość precyzyjnie.

Za odgadnięcie reguły – 2 pkt, za odgadnięcie każdego obrazka oraz wskazanie obrazka niepasującego – po 1 pkt.  (razem 17 pkt) – no chyba, że któreś okazałyby się ekstremalnie trudne, wtedy zwiększę punktację.

Tradycyjnie proszę o przysyłanie rozwiązań wyłącznie na PW do mnie  do kiedy będą chętni. Pierwsze wyniki – we wtorek!

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 55 odpowiedz
tagi: zagadki, rebusy
Bingola

Bingola | 8 sierpnia 2014 18:15:22
Odpowiada Ekspert kategorii Zabawy i zagadki II.

ZAPRASZAM WAS i szczególnie tych którzy  lubią takie łamigłówki drodzy zagadkowicze: stali i przelotni, a tych ostatnich proszę o przestrzeganie reguł zabawy, czyli wysyłanie odpowiedzi tylko na PW do mnie!

UWAGA - po kliknięciu obrazek otwiera się w powiększeniu (jest w dwóch częściach: 1-9 i 10-15)
UWAGA II - W jednym z rebusow należy pominąć ogonek nad polską literą (choć fonetycznie będzie i tak się zgadzać).

UWAGA - Ciekawostka! Teraz zauważyłem, że w jednym z rebusów zupełnie przypadkowo jeden z jego elementów rysunkowych jest praktycznie tożsamy wizualnie z całym rozwiązaniem (chodzi o jedno słowo). Jeżeli ktoś to znajdzie i mi opisze - otrzyma dodatkowe 2 punkty!

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
pannaBe

pannaBe | 8 sierpnia 2014 18:18:23
Komentuje Ekspert kategorii Zabawy i zagadki I.

To coś tu do czegoś pasuje..?Zaklepany (Przepraszam)

Bingola

Bingola | 8 sierpnia 2014 18:19:30
Komentuje Ekspert kategorii Zabawy i zagadki II.

14 obrazków łączy wspólna cecha, 15. jest poza nią.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
manam

manam | 8 sierpnia 2014 18:38:34

a co to za zapętlona strzałka (co oznacza) w pyt.9,10,14.
Oraz co to za niebieskie stadko w pytaniu 7 (bo nie moge powiększyć obrazu dlaczegoś) @bingola

manam

manam | 8 sierpnia 2014 18:42:23

najlepszy jest ten bizon przypięty smyczą do rondla... Zaklepany

Próbujesz wyłuskać spośród nas geniusza @bingola???

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
pannaBe

pannaBe | 8 sierpnia 2014 18:47:21
Komentuje Ekspert kategorii Zabawy i zagadki I.

Hahahhahah..popłakałam się @manam..

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 20:00:28

manam, strzałka "zapętlona" oznacza, ze odgadnięte znaczenie obrazka/ów należy czytać kołowo w kierunku, w którym strzałka pokazuje. Znaczy to też, ze początkową literę rozwiązania należy odgadnąć i nie jest nią pierwsza litera pierwszego słowa.

-ihtiel

-ihtiel | 9 sierpnia 2014 22:24:48

Mam problem z zadaniem 10 : chodzi o cały pierwszy rysunek (czyli http://www) czy konkretne ten element (//)
oraz w zadaniu 9 - cały obrazek czy to czarne coś? 

reszta rebusów pokonana!

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 9 sierpnia 2014 22:30:32

Odpowiadam:

• W 10 pierwszy rysunek jest praktycznie całością, a ta strzałka to kursor z ekranu.
  • W 9 to czarne coś jest powiększeniem tego małego czegoś co znajduje się na tym większym czymś Uśmiech

-ihtiel

-ihtiel | 9 sierpnia 2014 23:12:52

Dziękuję. 

paranormal

paranormal | 15 sierpnia 2014 16:54:33

aha!!! tu wszędzie są litery!!!

anonymous | 8 sierpnia 2014 18:15:57

A jest jakiś termin, do kiedy trzeba przysyłać rozwiązania? :)

Bingola

Bingola | 8 sierpnia 2014 18:17:09

Nie. Czas jest nieograniczony, a włąściwie ograniczony tylko tym, jak długo będą przychodzić odpowiedzi (tydzień, dwa?)

anonymous | 8 sierpnia 2014 18:17:49

w moim przypadku może być dłużejZaklepany :P

anonymous | 8 sierpnia 2014 18:18:33

anonymous | 8 sierpnia 2014 18:22:38

Nieco trudniejsze od moich zagadek. Hmmmmmmmm hmmm, hmm, hmmmm

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 18:30:18

W pierwszym rebusie wspak pierwszy człon czy oba?

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 18:33:08

Już wiem, nie musisz odpowiadać.

manam

manam | 8 sierpnia 2014 19:12:03

pomóż mi w 8mce @witch21 , jak się nazywa ta część marynarki ? (nawet google tego nie wie ;p )

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 19:15:40

@manam no widzisz jakie to google niedouczone ? Śmiech

manam

manam | 8 sierpnia 2014 19:16:49

no to...? @witch21

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 19:19:07

@manam nie mogę Ci pomóc - Bingola już siekierę ostrzy Śmiech

manam

manam | 8 sierpnia 2014 19:22:06

przecież nie pytam się o hasło, resztę już znam, tylko ten pierwszy człon z marynarką. Co to jest? napa? :)

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 19:24:00

Kombinuj @manam - dobrze Ci to zrobi :)))

roqq

roqq | 9 sierpnia 2014 10:52:05

manam, nie możesz znać reszty, bo gdybyś znał, pierwszy człon nie stanowiłby żadnego problemu.Mrugnięcie

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 19:37:00

Dzień, szczególnie popołudnie, był dość męczący i taka niespodzianka na wieczór bardzo mnie cieszy. Dzięki, Bingola Mrugnięcie Choć wszystkiego jeszcze nie rozwiązałem, bo tylko się przyglądam, wiem już, co nie pasuje do reszty Wystawiony język

manam

manam | 8 sierpnia 2014 20:04:39

czyli to Ty jesteś tym geniuszem? Ja wyrobiłem średnią i mam dosyć...wszystkich nie zgadnę za Chiny.

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 20:10:27

W żadnym wypadku;P po prostu tak, jak @Bingola, @Antykwa, @benasek i wielu innych, lubię zagadki układać i lubię je rozwiązywać.

manam

manam | 8 sierpnia 2014 20:12:35

a zgadniesz wszystkie @roqq? nawet tego bizona przywiązanego do rondla?

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 20:15:15

To akurat rozwiązałem jako jedno z pierwszych. Podpowiem i mam nadzieję, że @Bingola mnie za to nie ukatrupi, bo ja traktuję zagadki jak zabawę a nie jak wojnę na punkty, że rondel, to nie rondel a bizon, to nie bizon Mrugnięcie

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 20:19:48

manam, w tym pytaniu objaśniłem nieco zasady konstrukcji rebusów i co bardziej chyba użyteczne, sposób wyszukiwania obrazów za pomocą google. Zerknij, a będzie łatwiej.

manam

manam | 8 sierpnia 2014 20:34:22

spoko. Ale trochę to pracochłonne, bo trzeba by te obrazki rozbijać na elementy pierwsze i dopiero wtedy wrzucać do wyszukiwarki google @roqq. Aż takim zapaleńcem nie jestem , zbyt to czasochłonne jednak ;).

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 20:37:43

Czasochłonne, gdy się zaczyna. Po czasie nabywasz nie tylko wprawy, ale i wiedzy i nie musisz szukać nazw popularnych zwierząt,  krain, miast, roślin, przedmiotów, bo je po prostu znasz.

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 21:19:05

@roqq no i się wydało jak co niektórzy ułatwiają sobie zadanie. W życiu nie wpadłabym na wyszukiwanie obrazem. Teraz to sprawdziłam ale nie idzie. Skumulowanie wszystkich obrazów nie pozwala na takie fiki-miki Uśmiech

Bingola

Bingola | 8 sierpnia 2014 21:21:06

Ja tak robię bardzo często - gdy juz zupełnie nie mam koncepcji, albo żeby sie upewnić. A duży obrazek można pociąć na mniejsze.

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 21:30:36

Częsciej, by się upewnić, Bingola. Poza tym rozwiązywanie zagadek, to nie tylko mechaniczne odszukiwanie znaczeń poszczególnych ich cześci. Gdyby tak było, cała zabawa nie  miałaby sensu.

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 21:32:39

Pozwala, witch21. Ja używam do tego bardzo prostego i użytecznego narzędzia, które w moim Win7 nazywa się "Narzędzie Wycinanie" a służy do robienia zrzutów z dowolnego fragmentu ekranu.

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 21:39:22

No to mili panowie dopiero teraz mam jasność całej sytuacji. A ja sądziłam, że Wy tacy mądrzy bo męczycie się tak samo jak i ja czy inni. W takim razie nie ma najmniejszej szansy aby wygrać z którymś z Was w tych "zawodach". Tak się zastanawiam czy w ogóle jest sens brania udziału w zabawie pt. "Rebusy". Pomyślę nad tym.

Bingola

Bingola | 8 sierpnia 2014 21:41:19

witch21 - nikt nie ma monopolu na to by wiedzieć wszystko, a zwłaszcza po wyglądzie. Inteligencja polega również na tym, by wiedzieć jak znaleźć informację w dostępnych źródłach.

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 21:44:33

witch21, możesz myśleć, co chcesz, ale w czasach, gdy nie było nie tylko google, ale i internetu, także rozwiązywałem rebusy, krzyżówki, szarady, kalambury i wszelkiej maści zagadki korzystając tylko z własnej pomysłowości i dostępnych w tamtych czasach narzędzi. I zapewniam Cię, szło mi nie gorzej, niż teraz. Przeceniasz więc wartość narzędzi, bo one tylko przyspieszają pracę a cała radość i frajda wynika ze zrozumienia sensu rozwiązanego zadania.

witch21

witch21 | 8 sierpnia 2014 21:45:43

@Bingola zostawię to bez komentarza. Może nie jestem tak inteligentna jak Ty ale za to kultura osobista nie pozwala mi napisać tego co sobie w tej chwili pomyślałam.

Antykwa

Antykwa | 8 sierpnia 2014 22:08:33

Niechże okażę się tym Don Kichotem który z wiatrakami ... Jednak sumienie każe mi stanąć po stronie damy. Już się zresztą na ten temat wypowiadałem i już mi to wypomniano. A podejrzewam iż wzbudziłem nawet pewnego rodzaju antypatię.

Otóz różnica między rebusami z dawnych czasów a tymi które tu się czasem pojawiają polega na tym że owe prarebusy były tak zbudowane, tak ilustrowane, jakie były możliwości ich odgadnięcia. Kiedyś, kiedy w rebusie pojawiała się roślina, oczywiście rzadko można było ją zidentyfikować, obok umieszczano jej łacińską nazwę. To dawało możliwość dojścia do tego co to jest, korzystając ze swej wiedzy oraz możliwości i umiejętności szukania. Teraz też nikt takiego zielska nie rozpozna, więc poprzez kilka mechanicznych, wyuczonych ruchów myszką, przy całkowicie wyłączonym myśleniu, dochodzi do "wiedzy".

Ja nie mam zamiaru całkowicie tego mechanizmu potępiać, ale nie uznaję reguły ilustrowania rebusów pod te mechaniczne metody. To ma być pomoc a nie zasada, metoda rozwiązywania. Nad rebusem powinno się myśleć a nie tylko klikać.

Proszę mi wybaczyć panowie że się z Wami nie zgadzam i mówię to wprost, i dosłownie, ale jaki byłby sens bawić się w odgadywanie moich ulubionych rebusów jednocześnie zgrzytając zębami i uśmiechając się fałszywie.

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 22:15:18

Jak tu się z Tobą nie zgodzić, @Antykwa, gdy masz rację. Ja sam popełniłem ten błąd kilka razy umieszczając w rebusach obrazki trudne do odgadnięcia nawet teraz. Przyjmuję Twoją sugestię i od dziś, wszelkie moje obrazki będą miały odsyłacze, które pomogą myśleć nie ułatwiając zbytnio pracy. Nie zmienia tego nawet fakt, że czas nie stoi w miejscu i gdy zmieniają się narzędzia, zmieniają się i metody układania zagadek. Wiesz, co się dzieje z krzyżówkami. Kiedyś były królowymi zadań a teraz istnieją programy budujące krzyżówki w kilka sekund. Sensu to nie ma...

Antykwa

Antykwa | 8 sierpnia 2014 22:26:08

Ja nic nie zasugerowałem roqq poza tym aby myślenia przy rebusach nie zastępować mechanicznym klikaniem.
Z upływu czasu zdaję sobie sprawę i jasno się do tego odniosłem.

A za rebuski wezmę się ale nie dziś.

roqq

roqq | 8 sierpnia 2014 22:58:39

Coś jeszcze jednak napiszę. Bo mimo wszystko, nie uważam, że jest to do końca mechaniczne klikanie. Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie szukanie, porównywanie obrazków, oglądanie wyników nie zawsze idealnie prawidłowych, często całkowicie błędnych sprawia, że dowiaduję się bardzo dużo nowych rzeczy. Samo rozwiązanie zagadki jest ukoronowaniem, ale nie główną korzyścią. Dlatego uważam rebusy za bardzo wartościowe zadania. Nie tylko zmuszają do myslenia w łączeniu elementów zagadki, ale uczą. Dużo bardziej, dużo lepiej niż kalambury, anagramy czy szarady. Owszem, jest to wadą, gdy ktoś nastawia się na samo rozwiązywanie i nie chce tracić czasu na szukanie. Ale dla mnie to szukanie jest najbardziej fascynujące.

Bingola

Bingola | 9 sierpnia 2014 09:23:17

@roqq wyjąles mi to z ust! 

roqq

roqq | 9 sierpnia 2014 09:50:24

Rozmyślałem przy śniadaniu  o różnicach dawniej a dziś. Znalazłem jedną, przemawiającą zdecydowanie na korzyść "dziś".  Co sprawia, że jedni rozwiązują zagadki bez problemu a inni mają spore trudności? Wyodrębniłem trzy dziedziny:
1. Chęć i determinacja w dążeniu do rozwiązania.
2. Wiedza ogólna.
3. Dostęp do źródeł informacji.
Pierwsze dwie, to cechy indywidualne każdego z nas i zależne tylko od nas. natomiast trzecia dawniej bardzo niesprawiedliwie traktowała "zagadkowiczów". Posiadanie zbioru encyklopedii, leksykonów, atlasów stawiało na uprzywilejowanej pozycji. Mieszkanie w  dużych miastach, gdzie dostep do bibliotek, empików, czytelni, księgarni był ułatwiony, stawiał na uprzywilejowanej pozycji. I mimo tej samej wiedzy, tych samych chęci, mieszkaniec wsi lub małego miasteczka miał dużo mniejsze szanse na rozwiązanie zadania niż mieszkaniec większego miasta. Nie miało tu znaczenia dodawanie nazw łacińskich zwierząt, roślin lub dat panowania królów, dat stoczonych bitew czy zamieszczanie charakterystycznych cytatów. Dostęp do źródeł informacji był czynnikiem decydującym, bo tylko to mogło pozwolić wykorzystać wskazówki podane w zadaniu. Teraz, gdy dzięki powszechności internetu  dostep do źródeł informacji jest równy, jedynymi czynnikami różniącymi "rozwiązywaczy" są determinacja i chęć rozwiązywania. W tej chwili każdy, kto chce, może rozwiązać nawet najtrudniejsze zadanie.  Wyróżniłem słówko "chce", bo ono jest kluczem i żadne marudzenie tego nie zmieni. Doskonałym przykładem jest tu @barka11, która mimo słabej orientacji w komputerowej technice, radzi sobie z każdym zadaniem bez problemu czym budzi mój podziw i szacunek.

To było o technice, o czynnikach zewnętrznych bo inteligencja, umiejętność logicznego myślenia nie zależy ani od czasów ani od warunków.

Antykwa

Antykwa | 9 sierpnia 2014 13:55:10

Cieszy mnie że rozwinęła się tu taka dyskusja. Temat jest niebłahy: nowoczesna technika a tradycyjne zagadki. To co napisałeś roqq powyżej na temat dostępu do informacji jest oczywiście  w pełni prawdziwe. Nie mogę jednak w pełni poprzeć wszystkiego.
Wśród cech pozwalających na radzenie sobie z trudnościami rozwiązywania zagadek zabrakło mi indywidualnych zdolności, np. umiejętności kojarzenia. Nie wystarczy samo chciejstwo. Myślę że @barka tę cechę właśnie ma, a ta niewątpliwie poparta jest jeszcze wiedzą ogólną i zamiłowaniem.
Niepokoi mnie to że my właściwie prowadzimy dialog, brak głosów trzecich (bo jednozdaniowe poparcie to nie jest głos w dyskusji).

I jeszcze wyjaśnienie. Przypuszczam że Ty Bingola odczytałeś mój wpis jako reakcję (krytyczną) na Twoje zadania. Może stąd to milczenie. Nic bardziej mylnego, nawet im się nie przyjrzałem bo wpadłem tu tylko na chwilę mając w tym momencie mało czasu (ale wiadomo że taka chwila zawsze się wydłuża bo jak się tu wpadnie to już porządnie). Zareagowałem tylko na rozmowę z witch21, gdyż temat nadużywania (moim zdaniem) googlowskiej techniki wyszukiwania obrazem jest od pewnego czasu żywym.
Ale przy okazji pozwolisz na uwagę: instrument muzyczny który pokazałeś nie jest tym którym ma być (w końcu rebusy mają uczyćUśmiech).

barkaa11

barkaa11 | 9 sierpnia 2014 15:14:39

Ja powiem tak. Nie znałam tego 'NARZĘDZIA -WYSZUKIWANIE OBRAZEM "
Do wszystkich rozwiązań dochodziłam sama. Co czuję. Nie czuję
satysfakcji. Czuję wielki żal. Bo mam opinię osoby marudzącej, nudnej, z którą nikt już nie może wytrzymać. I jest mi przykro.
A ja tym zrzędzeniem się broniłam.

Bingola

Bingola | 9 sierpnia 2014 16:00:05

Mnie uczył na studiach jeden mądry profesor - nie możesz wiedzieć i pamiętać wszystkiego, ale musisz wiedzieć gdzie to znaleźć. I z tego korzystam. Wiedzę ogólną mam, nie chwaląc się, sporą. Ale gdy widzę w rebusie zdjęcie jakiegoś Azjaty i kompletnie nie wiem kto on zaś, a potem okazuje się, że to jakiś średnio znany aktor, to co - mam się poddać i powiedzieć: "nie da się rozwiązać"? Raz wyszukam a plus jest taki - że potem już wiem.

A pamiętacie logogryf Antykwy z owocami egzotycznymi? Kto z was znał te wszystkie owoce? Przecież jasne, że wpisując w wyszukiwarkę odpowiednia frazę znalazły się rozwiązania, choć tez nie od razu. 
W rebusach takie wyszukiwanie dotyczy tylko niektórych części składowych łamigłówki. Nigdzie, natomiast, nie znajdziemy gotowego rozwiązania całości - i to jest najbardziej fascynujące.

barkaa11

barkaa11 | 10 sierpnia 2014 18:52:33

Zgodzę się z Tobą @Bingolo że nie znajdziemy nigdy gotowego rozwiązania. Ale wyszukanie narzędziem chociaż dwóch elementów
-już jest pomocne. A jak  nie  znałbyś tego narzędzia?

Bingola

Bingola | 11 sierpnia 2014 20:22:32

@Antykwa - dzięki za uwagę dotyczącą instrumentu z rebusu 5. Poprawiłem go, choć nie przeszkodziło to kilku osobom go rozwiązać. Ten który był i ten który ma być - wyglądają prawie identycznie (zwłaszcza w tej skali). Przepraszam za niedogodność.

Bingola

Bingola | 15 sierpnia 2014 17:39:55

Witam i ogłaszam półmetek tej zagadki.
Do dziś rozwiązania nadesłało 6 osób, oto aktualna klasyfikacja:
barkaa11, -ihtiel - komplet rozwiązań i 19 pkt
kocieoczko, roqq - komplet rozwiązań (bez dodatkowego zadania) - 17 pkt
witch21 - 8 rebusów + reguła - 10 pkt
manam - 8 rebusów, bez reguły - 8 pkt

Zachęcam do uzupełnienia braków a pozostałych o nadsyłanie rozwiązań.

Bingola

Bingola | 22 sierpnia 2014 18:10:31

KONIEC ZAGADKI!

Nie ma więcej odpowiedzi, a więc……..

ROZWIĄZANIA:

Reguła: Dyscypliny i gry sportowe

1 – Aikido (Kia wspak i do)

2 – Bobsleje (Bob Budowniczy, S leje)

3 – Zapasy (za P asy)

4 – Skoki do wody (Skoki - łapy zająca, dowody osobiste)

5 – Dziesięciobój (rzymskie Dziesięć i obój) – tu wspominane przez mnie pominięcie ogonka nad „Ć”

6 – Siatkówka (Si –symbol krzemu, at, „ku” w K)

7 – Trójskok (rój liter T – T rój, koks wspak)

8 – Tenis stołowy (tenis – rodzaj materiału w prążki, sto – zapis w systemie binarnym, łowy – polowanie)

9 – Ringo (O-ring kołowo od R) – rodzaj uszczelki.

10 – Curling (URL i NGC kołowo od C)

11 – Dwa ognie

12 – Olimpiada (Olimp i Ada Rusowicz) – obrazek niepasujący do reguły

13 – Maraton (rama kołowo od M – Mara, ton (na rysunku są dwie tony – 1 Megagram i 10 kwintali)

14 – Kajakarstwo (woka jak, arst - Star kołowo od A - klasa jachtu)

15 – Slalom (S lal, Om – symbol, sylaba w hinduizmie)

Ciekawostka – miałem na myśli obrazek 9 – uszczelka przedstawiona na zdjęciu przypomina krążek do gry w ringo – i nazwę całej dyscypliny, będącej rozwiązaniem rebusu – ale z powodu różnic w zrozumieniu tego zadania nie będę przyznawał za nie punktów. Prawidłowe rozwiązanie podali: Antykwa barkaa11 i -ihtiel

WYNIKI:

Komplet rozwiązań i po 17 pkt otrzymują:

-ihtiel, roqq benasek  kocieoczko i barkaa11

Antykwa - brak rebusu nr 10 - 16 pkt.

Po 10 punktów za rozwiązanie 8 obrazków oraz reguły otrzymują:
manam (1,2,3,4,6,7,11,12) plus brawa za debiut w moich zagadkach
witch21  (1,4,5,6,7,8,9,11)  

Gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy!

-ihtiel

-ihtiel | 22 sierpnia 2014 19:05:07

Diękuję za superasne xzagadki. I jestem z siebie dumna szalenie że rozwiązałam wszystkie i - ponoc - najszybciej. w związku z tym gratulacje przyjmuje. Mrugnięcie

Najciekawiej rozwiązywało mi się zadanie 14 i 8

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Po co Sułtan nosi zielone szelki??

6 odpowiedzi i komentarzy
siwaola

Jak umarli John i Merry??

13 odpowiedzi i komentarzy
gsiaxa

czy macie linki do zagadk?

2 odpowiedzi i komentarzy