zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
lamalama

Z jakimi problemami męczysz się na co dzień?

lamalama | 22 września 2009 13:18:28 | kategoria: Szkoła, Historia

• G+
  • Facebook

Codzienne trudności. Jakie są? Które z nich są poważne? Ile znaczą w perspektywie całego życia? Czy zmagania z nimi przynoszą satysfakcję albo spełnienie? Czy są wyniszczające albo uszlachetniają? Czy potrafisz spojrzeć na nie z dystansu i ocenić? Może masz się czym tutaj pochwalić albo na coś poskarżyć?

0 ładowanie danych... 19 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 48 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
ciekawski09

ciekawski09 | 22 września 2009 14:28:13

Jest to nieustanna próba akceptowania tego wszystkiego co się dookoła mnie dzieje. Jest to dosyć męczące i mozolne, ale kiedy już uda mi się coś odwrócić do góry nogami, to satysfakcja jest zawsze gwarantowana.

Mam taki problem jak nieustające widzenie wszystkiego w jakimś etycznym porządku. Życie jest jednak takie, że wszędzie jest jeden wielki bałagan etyczny, pomieszanie porządków różnych wartości, etc. Ludzie mają swoje własne systemu wokół, których budują własne żywota. Większość myśli, że to jest ten jeden idealny sposób na życie. No właśnie, a ja często już widzę, że to na czym inni budują sobie własne życiowe konstrukcje są często oparte na kruchych, przemijających fundamentach. I jak tu się nie męczyć widząc to wszystko i często nie mając na to żadnego wpływu. Satysfakcja jest taka, że próbując wzbudzić jakiś mój wewnętrzny system emanacyjny, sprowokuję innych do bardziej prawidłowej własnej przemiany.

No i czyż to nie jest męczące? Już sama próba opisania tego trochę mnie zmęczyła...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Enki86

Enki86 | 22 września 2009 14:48:43

"Ile znaczą w perspektywie całego życia?". Zgodnie z moim 'reinkarnacyjnym światopoglądem' wszystkie problemy pojawiają się abyśmy się czegoś nauczyli, wyciąglęli wnioski i stali się lepszymi ludźmi.

"Czy zmagania z nimi przynoszą satysfakcję albo spełnienie?". Pod warunkiem że pokona się owy problem. Nie wyobrażam sobie aby czuć satysfakcje, a tymbardziej spełnienie w konfrontacji z własnymi problemami.

"Czy są wyniszczające albo uszlachetniają?". Wyniszczające mogą być, pod warunkiem, że przegrywa się z owym problemem. Czy uszlachetniają... zależy od podejścia, mogą...

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Karolina661

Karolina661 | 22 września 2009 14:52:27

mój codzienny problem wcale nie jest taki straszny ale niestety jest problemem ;/ a wieć mnie codziennie męczy WSRTAWANIE DO SZKOŁY ;/ a potem jakoś dzień zleci...

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 22 września 2009 15:39:44
Odpowiada Ekspert kategorii Historia II.

Znów jest tak, jak mi się nie podoba. Pozornie wydaje mi się, że mogę temu zaradzić, ale tak prosto wcale nie jest.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 22 września 2009 15:57:06

Zarobki i wydatki często mi się nie domykają...

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
maliJM

maliJM | 22 września 2009 16:49:40

Najbardziej to z brakiem czasu. Chciałabym zrobić i ogarnąć wszystko, ale mi to nie wychodzi.

Ajumiko

Ajumiko | 22 września 2009 16:57:01

Problemem jest biurokracja, nieustające, bezsensowne wymagania, zaskakujące dodatkowe prace, brak czasu na hobby i przyjemności, czasem denerwujący ludzie oraz oczekiwania, które nie chcą się spełnić.
Myślę, że takie sprawy nie są wzbogacające, przynajmniej tak je teraz odbieram. Uważam, że niepotrzebnie sobie komplikujemy życie, za bardzo skupiamy się na bezsensownych, z pozoru tylko ważnych sprawach, które tak naprawdę zajmują mnóstwo czasu i energii, którą można byłoby efektywnie wykorzystać. Ale o tym zazwyczaj decydują inni, a nam pozostaje tylko wypełnianie poleceń. Chcę więcej swobody, wolności, radości i szczęścia!

Wilczur

Wilczur | 22 września 2009 19:04:13

praca domowa,zrobienie ich daje satysfakcję że zrobiłem to sam, są wyniszczające

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 22 września 2009 19:10:20

Emocjonalnymi.

anonymous | 22 września 2009 23:55:42

Ostatnio jest to walka między "być" i "mieć", gdzie niestety wygrywa to drugie.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 70,5 pkt elsieelsie
  2. 2 18,8 pkt vera223vera223
  3. 3 16,2 pkt birbantbirbant
  4. 4 15,2 pkt Tensor           -Tensor -
  5. 5 12,9 pkt leone2leone2
więcej rankingów