zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
monarcha

Urodziłabyś dziecko? Sondaż

monarcha | 26 października 2008 16:42:25 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Byłem dzisiaj w kościele...(serio), ksiądz opowiadał o kobiecie, która musiała podjąć decyzje:
albo urodzić dziecko(które przeżyje), i umrzeć
albo zabić dziecko, przeżyć i móc starać się o następne.

prosiłbym, by każda userka, która która zaznaczy odpowiedź w ankiecie, napisała ją w odpowiedzi i uzasadniła dlaczego tak i dlaczego nie.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 86 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: dziecko, poród
Baka51

Baka51 | 26 października 2008 16:49:06

to jest skomplikowana sprawa i zależy od wielu czynników: sytuacja rodzinna, materialna inne dzieci, czy jest ojciec itp. Ogólnie niestety chyba druga opcja jest poprawna.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
gabmik666

gabmik666 | 15 kwietnia 2012 17:22:00

Nie chcę mieć dziecka w tym k...raju. Za bardzo kocham dzieci, żeby skazywać je na to co się tutaj dzieję. U mnie w mieście co druga kobieta ma dzieci (co najmniej jedno) i chodzą z nosami na kwintę. Ale cóż, skoro dały sobie wmówić że są maszynkami do rodzenia dzieci, to ich sprawa.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 listopada 2013 13:05:54
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

Ale skąd wiesz dlaczego chodzą z nosami na kwintę? a może po prostu mają taki wyraz twarzy? a może inne powody niż dziecko/dzieci? Ja mam dwoje dzieci które były chciane, planowane i starane i w tym kraju i jakoś nie chodzę z nosem na kwintę, a jeżeli ktoś mnie tak ocenia widząc tylko raz mijając na ul to fajnie, że ocenia człowieka po jego minie...może ja akurat się zamyśliłam o problemach zdrowotnych mojej mamy? ale ludzie oceniają po pozorach jak widać...maszynki do rodzenia dzieci? To chyba nie w naszym kraju jakoś w UK nie mają z tym problemu ;) już nie mówię o krajach azjatyckich tam to dopiero maszynki i u nas kobiety chociaż mogą decydować o rozrodzie ;)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
monarcha

monarcha | 26 października 2008 16:59:34

Ojciec jest Twoim mężem to Twoje pierwsze dziecko, z mężem bardzo się kochacie, tak w szczegółach było.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 26 października 2008 17:17:06

Nie wiem, na pewno chciałabym urodzić.

1 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 października 2008 17:29:01
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Druga opcja. Nie chciałabym by moje dziecko żyło bez matki.

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
fionat1983

fionat1983 | 23 kwietnia 2012 23:54:30

a byłabyś w stanie żyć z myślą, że zabiłaś własne dziecko? ja mam trójkę i za każde z nich jestem gotowa życie oddać.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 października 2008 17:31:45

Obawiam się, że większość kobiet (ludzi) zdecydowałaby się ochronić własny tyłek. Tak sobie można teraz mówić, jacy to my szlachetni, ale w niebezpiecznej dla nas sytuacji myślenie zdecydowanie się zmienia.

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
agaewa

agaewa | 14 września 2013 21:07:58

Wyluzowany pomyślmy jak to wymyśliła natura....

jak jest ciężko i zagrożone jest życie samicy, to stety czy nie dla przedłużenia gatunku ona sama jest dużo ważniejsza niż potomek. zupełnie na chłodno i bez emocji podchodząc do tematu logicznym jest wybór życia matki i tak się to dzieje w tzw dziczy. to tylko człowiek uzurpuje sobie prawo do bycia "lepszym" zwierzęciem, stąd te pytania takie jak w temacie. 

anetap1

anetap1 | 26 października 2008 17:36:55

Zaznaczyłam nie, ponieważ jestem już matką, moje dzieci mnie potrzebują, a sytuacja którą przedstawiłeś dla mnie nie jest hipotetyczna- kolejna ciąża byłaby dla mnie wyrokiem śmierci. Można sobie gdybać, gdy coś nas nie dotyczy. Ja z pełną świadomością wybrałabym aborcję.

1 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 listopada 2013 13:06:37
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

Ale to nie aborcja...tylko terminacja :)

Serenity

Serenity | 26 października 2008 17:42:03

@kurczak, twoja wypowiedź zabrzmiała tak, jakby człowiek, który troszczy się o własne zycie to cyniczny egoista. Ale cóż po szlachetności, jeśli dziecko będzie się wychowywało tylko z ojcem. Myślisz, że temu dziecku byłoby dobrze, wiedząc, że zyje kosztem swojej mamy? A co z ojcem dziecka? Raczej nie czułby się komfortowo.

To bardzo ciężka sytuacja i ciężka decyzja, ale sądzę, że lepiej jest zyć i urodzić kolejne, zdrowe dziecko i móc je wychowywać, niz się "poświęcic".

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
fionat1983

fionat1983 | 23 kwietnia 2012 23:58:53

ale historia zna wiele przypadków, że jednak skończyło się optymistycznie - tzn. matka miała umrzeć a jednak przeżyła. mojego kolegi matka po urodzeniu córki miała już nie mieć więcej dzieci, bo lekarz stwierdził, że to dla niej wyrok śmierci. niestety córeczka zmarła tragicznie w wieku kilku lat. teraz jest ich pięcioro, są już dorośli, a matka ciągle żyje i dobrze się ma.

Muminkowa

Muminkowa | 26 października 2008 18:09:49

Żal mi osoby, która żyłaby ze świadomością, że zabiła własne dziecko...

8 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
asd123

asd123 | 8 lutego 2012 16:55:02

A jakie prawo ma dziecko aby zabic matke?? To jest niby ok??

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
monarcha

monarcha | 26 października 2008 18:28:24

Chodzi mi dokładnie o tok myślenia @Muminkowa.

Proszę kontynuuj.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
DarekR

DarekR | 26 października 2008 19:46:44

Nie jest przecież powiedziane, że na pewno musiałaby umrzeć - taka sytuacja była w przypadku matki Jana Nowaka Jeziorańskiego (jeśli nic nie pokręciłem) i później okazało się jednak, że Jan i jego matka mają się bardzo dobrze, a lekarze namawiali do usunięcia ciąży...

..dlatego ja zdecydowałbym się raczej urodzić.. tylko nie wiem w jaki sposób bym to zrobił???

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 z 7

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 179,0 pkt elsieelsie
  2. 2 95,8 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  3. 3 89,2 pkt vera223vera223
  4. 4 74,5 pkt tadziotadzio
  5. 5 52,1 pkt leone2leone2
więcej rankingów