zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Teraz jest smaczniejsze pieczywo, czy w czasach PRL? Sondaż

~Gość | 5 stycznia 2016 10:53:06 | kategoria: Zakupy i prezenty, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Pamiętam normalny chleb żytni kupowany w sklepach, i jasny chleb z wiejskich wypieków domowych. Zwłaszcza ten drugi był dla mnie nie do zjedzenia, a ten pierwszy ledwo-ledwo. Po doczekaniu obecnych czasów z wielką rozmaitością pieczywa ciemnego z ziarnami, które (pieczywo) można jeść same z popijaniem żurem, barszczem, nie dziwi mnie, że w czasach marksistowskich wyglądano za smarowidłami i za mięsem do tak niedobrego chleba. Czyli teraz wielki plus dla piekarzy, a przedtem minus.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 44 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
whitecollarworker

whitecollarworker | 5 stycznia 2016 10:56:04

W większości zwykłych piekarń jest ok, nawet pomimo pewnych zmian w produkcji i używania innych dodatków niż kiedyś. Oczywiście wyroby z marketów nie nadają się do niczego.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
666

666 | 5 stycznia 2016 11:01:43

W PRLu chleb z państwowych piekarni był kiepski, z prywatnych był dużo lepszy niż teraz.
Dziś nadal możemy kupić dobry chleb, ale nie dostaniesz go w markecie za 1,99 zł.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 5 stycznia 2016 11:10:36
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

Mi żaden chleb już nie smakuje. Przymierzam się do własnej produkcji.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

~Gość | 5 stycznia 2016 11:47:47

Tylko kup porządną mąkę, bo jak kupisz ten syf z niemieckiego młyna to chleb będzie tragiczny. Ja już sam robię mąkę, póki ziarna GMO nie wprowadzą. Coraz bardziej ograniczam zakup jakiegokolwiek przetworzonego produktu wszędzie gdzie się da dodają soję, wodę, sól i skrobię modyfikowaną. 

arinkao

arinkao | 5 stycznia 2016 11:54:27
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe I.

O jezu to mąke tez sama mam robić ?

~Gość | 5 stycznia 2016 12:04:06

Mąka już jakościowo jest słaba. 

magno

magno | 5 stycznia 2016 17:23:26

arinkao zasiej ziarno, zbierz plon, zmiel mąkę i wypiecz chlebMrugnięcie, a ja wpadnę spróbowaćMrugnięcie

magno

magno | 5 stycznia 2016 11:19:09

Masakra co to teraz sprzedają, kiedyś przyjeżdżałam do mamy i kupowałam chleb żeby zabrać go ze sobą...a teraz?szkoda słówNiezdecydowany

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
mark3

mark3 | 5 stycznia 2016 11:37:50

pamiętam jako dzieciak kupowałem gorący chleb , z chrupiącą skórką , zanim doniosłem do domu z jednej strony był wyjedzony , taki był smaczny , teraz są pędzone na chemii

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

~Gość | 5 stycznia 2016 11:43:16

Też to pamiętam, że pewna rodzina nie mogła zjeść chleba, bo co wysłali syna to ten po drodze zjadał cały chleb. Rodzina w końcu umarła z głodu, a syn dostawał sraczki od jedzenia ciepłego ciasta.

collins01

collins01 | 5 stycznia 2016 11:41:23

Mamy teraz sto jak nie tysiac razy,wiekszy wybor.Sa jednak wyroby,moim zdaniem,przede wszystkim,bułki ktore czesto na nastepny dzien sa niejadalne...Ale..nikt nam nie karze ich jesc.Mozemy WYBIERAC bo jest w czym.Kiedys nie bylo wyboru

~Gość | 5 stycznia 2016 11:45:30

Kapitał niemiecki przejął polskie młyny, cukrownie itd, oczywiście za 1% wartości, wystarczyło dać pewnym ludziom łapówkę. Zasypał rynek syfem chlebopodobnym. Teraz dobry chleb musi kosztować, bo w niemieckim markecie masz towar chlebopodobny za "niską" cenę. Proszę sobie poczytać jak wyglądała polityka w koloniach, a potem spojrzeć na to co się działo w Polsce i co się dzieje.

collins01

collins01 | 5 stycznia 2016 17:52:08

Nie pisz bzdur bo kto choc raz byl w takim np. Lidlu [nie kiedys a teraz wlasnie] to wie doskonale ze wlasnie po pieczywo,warto tam zajrzec.
Ignorancja plus teoria spoiskowa a'la milosciwie nam panujacy:)))Czy Ty w ogole miales w ustach kiedys to swinstwo z komuny ,zwane o ile dobrze pamietam,chlebem "praskim"?To co wymyslasz,pasuje do mleka ale z pewnoscia nie do chleba.

motyl-na-rosie

motyl-na-rosie | 5 stycznia 2016 11:42:30

Ile muszę się nachodzić za dobrą kromką chleba gdy nie ma w jakiś dzień w mojej sprawdzonej piekarni , ile leży nadmuchanych powietrzem i ulepszaczami wyrobów udających pieczywo ? ja jeszcze dobre pieczywo pamiętam aż się chciało zjeść zwykły chleb który smakował nawet z samym masłem i solą .

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
magno

magno | 5 stycznia 2016 11:52:01

Albo śmietaną posypaną cukrem, czy smalcem.

Aszka_

Aszka_ | 5 stycznia 2016 17:16:51

Oj tak magno .Jadłam taki w dzieciństwie u gospodarzy na letnisku na wsi niedaleko Skierniewewic. To była poezja a nie chleb !! Uśmiech

magno

magno | 5 stycznia 2016 17:24:28

To były smaki dzieciństwa, już ciężko je znaleźć...Dezaprobata

Aszka_

Aszka_ | 5 stycznia 2016 19:47:21

Mnie też smutek na to ogarnia magnoDezaprobata
Ale zachowałam przepis na jeden smak z dzieciństwa, to blok czekoladowy Śmiech Pamiętasz? 
Mogę przesłać, jeśli chcesz, tylko poszukać muszę... :))

magno

magno | 5 stycznia 2016 19:51:03

Wiesz co jeszcze zostało w sklepach?Mleko takie sypkie do przekładania wafli z czym sie tam mieszało juz nie pamietamWyluzowany.Jak znajdziesz to możesz wysłać.

~Gość | 5 stycznia 2016 12:16:14

W PRL mieliśmy polskie młyny, piekarnie, zboże bez gmo. Obecnie wszystko co dobre idzie jako rarytas na rynki zachodnie, a my musimy jeść to czego nikt na zachodzie nie zje. Jesteśmy rynkiem zbytu dla najgorszego syfu. W PRL owoce szły do nas bezpośrednio z Kuby, zaprzyjaźnionego kraju. Obecnie dostajemy ostatni, najgorszy sort owoców, gdzie kontrolę nad tym mają korporacje i ich hipermarkety. Przed wejściem do UE było znacznie smaczniejsze jedzenie. Obecnie tragedia i lepiej nie będzie.

~Gość | 5 stycznia 2016 12:39:01

Wg moich diabłów podskórnych, teraz jest nieporównanie smaczniejsze pieczywo, niż w czasach PRL, a szczególnie smakuje im to z ziarnami. A złoszczą się, jak wrzucam do swego wnętrza tylko słodkie owoce drzew i krzewów.

~Gość | 5 stycznia 2016 12:47:10

Zbig ty krytykujesz PRL? Niemożliwe! Co ten PiS z tobą zrobił.

tadzio

tadzio | 5 stycznia 2016 12:48:10

Kiedyś za bardzo nie było wyboru zresztą wszystko było dużo lepsze , dzisiaj jest "niby" wybór ale nie ma z czego wybierać...

collins01

collins01 | 5 stycznia 2016 17:53:52

Jest wybor i to spory.Tyle ze ludzie jedza tylko to co znaja,jak w dowcipie filmowym o piosenkach:))A to juz nie jest wina producenta.

tadzio

tadzio | 5 stycznia 2016 18:18:26

Tylko ze dzisiaj często tez zwracają uwagę na cenę , chociaż często to nie ma tez nic wspólnego z jakością ...

kurdegunda

kurdegunda | 5 stycznia 2016 12:50:48

W czasach PRL w państwowych sklepach chleb był kiepski,dobry można było zakupić tylko w prywatnej piekarni,przez co kolejki w piątki były kosmiczne:)))(ale chlebuś boski,już takiego nigdzie nie ma)

~Gość | 5 stycznia 2016 12:56:30

Kiepski? Bez spulchniaczy, uzupełniaczy, konserwantów. Rzeczywiście kiepski.

kurdegunda

kurdegunda | 5 stycznia 2016 12:59:57

Był kiepski do bólu(ten państwowy),a jeszcze najczęściej lubili sypnąć do niego kminku:))
Jogutry też były koszmarne,pamiętam te prostokątne białe opakowania,ale za to mleko,śmietana,kefir były bardzo dobre,tak samo masło ,bardzo tanie ryby i żółte sery.

~Gość | 5 stycznia 2016 13:01:05

Nie wiem jaki ty PRL pamiętasz, ale pewnie z opowiadań babci Jadzi. 

kurdegunda

kurdegunda | 5 stycznia 2016 13:03:46

Byłam dzieckiem,ale już nie tak małym żeby nie pamiętać,szczególnie jak za wszystkim musiałam sterczeć w kolejkach:))
Myslę,że wielu czterdziestolatków doskonale pamięta tamte czasy:)

~Gość | 5 stycznia 2016 13:48:03

A teraz w kolejkach nie stoisz? Sklepy zawalone towarem (głównie kiepskiej jakości) jedna kasa na 10 czynna. To już wolę PRL, gdzie się przynajmniej stało za czymś wartościowym.

kurdegunda

kurdegunda | 5 stycznia 2016 14:13:27

Nie stoję,dwóch osób przede mną nie nazywam kolejką:P

collins01

collins01 | 5 stycznia 2016 17:54:59

Nie przegadasz pisowskiego teoretyka.On nawet nie wie co to kajzerka:)

kurdegunda

kurdegunda | 5 stycznia 2016 17:57:09

Masz rację,czymś wartościowym...kawą,cukrem,pomarańczami,bananami,a nawet wódką:)))

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 75,9 pkt elsieelsie
  2. 2 56,2 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  3. 3 51,4 pkt DengarDengar
  4. 4 41,3 pkt birbantbirbant
  5. 5 28,2 pkt vera223vera223
więcej rankingów