zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
arielo

Technikum ekonomiczne?

arielo | 11 maja 2007 19:10:15 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Niedługo stanę przed wyborem szkoly. Zastanawiam sie nad technikum ekonomicznym. Jakby ktos mi powiedzial na jakie przedmioty kładzie sie tam nacisk i jak zawód ewentualnie mozna po teakiej szkole dostac?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 59 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: szkola
michael015

michael015 | 11 maja 2007 19:49:24

Mój kolega skończył technikum ekonomiczne i nie mógł znaleść pracy. był zmuszony iść na studia.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 maja 2007 22:03:00

Więc tak ja własnie kończe pierwszy rok na tym profilu(i idzie mi dość dobrze)...Przedmioty ogólnokształcące są na poziomie podstawowym, a tzw. przedmioty zawodowe to np ekonomika, zasady rachunkowości i jej problaematyka, technologia i towaroznawstwo, statystyka, marketing, technologia informacyjna tzn. praca na programach typowo ksiegowych, przedsiębiorczość, prawo marketingowe ale to niektóre z przedniotów. na koniec oprócz matury pisze się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe(składający sie z części praktycznej i teoretycznej)jest on niezalezny od matury, którą piszesz wcześniej...Jakie ewentualne zawody??Np.Księgowy chociaż nikt nie mówi, że koniecznie trzeba iść w tym kierunku bo możesz iść na studia o innym kierunku ale to już będzie Twój wybór...Pozdrawiam :)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 11 maja 2007 22:28:10

ja jestem w 3 kl takiego technikum i zaluje ze tam poszlam :( bo juz mam dosc tej szkoly przedmiotow i wogole jest duzo nauki. kiedys myslalam o studiach ekonomicznych ale teraz po tej szkole mam dosc takze lepiej isc do liceum a pozniej ewentualnie studia ekonomiczne:) lub inne dobrze sie zastanow

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
zielinka89ino

zielinka89ino | 11 maja 2007 23:43:07

Ja jestem w 2 klasie technikum ekonomicznego i w tym roku wyciągam papiery. To jest naprawdę dużo nauki, strasznie dużo dodatkowych przedmiotów zawodowych i ciężko taką szkołę skończyć.
U nas w szkole z 30 osobowych klas tech. ekonomicznego zostaje do matury kilkanaście do 20 osób. Poziom naprawdę wysoki.
By dostać się do ekonoma najważniejsza jest matematyka.
Ale Ty nie patrz, czy jesteś dobry/a z matmy, tylko czy szybko przyswajasz wiedzę(uczenie się regułek i pojęć kompletnie na pamięć), bo bez tego nie skończysz tej szkoły.
Możesz sobie pomyśleć, że tak po prostu wszyscy straszą, ale taka jest niestety prawda :(
U nas żeby w ogóle dostać się do takiej szkoły trzeba mieć naprawdę wysoką średnią.
Zanim pójdziesz do ekonoma odwiedź kogoś znajomego kto do takiej szkoły chodzi i przejrzyj jego podręczniki strona po stronie i zastanów się czy to Ciebie w ogóle interesuje!
Decyzji o wyborze szkół nie podejmuj zbyt pochopnie- uwierz, że potem jak już się okaże , że to Cię nie interesuje i jest Ci ciężko będzie Ci żal straconego czasu :(

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 grudnia 2007 03:04:11

technikum ekonomiczne hymmm... Ja chodzę do drugiej klasy. Faktem jest że szkola ta jest bardzo trudna. Gdy poszedłem do tej szkołym myślałem sobie: będzie fajnie, pogadamy o biznesie, gospodarce, czyli o tym co lubię :) a tu zonk. Regułki, ciągłe sprawdziany, odpowiedzi ustne, uczę się jak głupi a i tak oceny w pełni nie zadawalają. W tej chwili (2-ga klasa) wtaję po 6 rano, ponieważ dojeżdżam pociągiem, a wracam przeważnie po 15, zdaża nię również że po 17 z zajęciami dodatkowymi. Naukę zaczynam po 18-19 i kończę około 24-1. To nie jest żart, każdemu inaczej wchodzi nauka. Odnośnie zawodu po tej szkole: Ekonomista jest to zawód tak wszechstronny że znajdzie zastosowanie w wielu dziedzinach, ale najlepszym, wg mnie wyjściem jest rozpoczęcie, BEZ (tz rocznej) PRZERWY studiów właśnie ekonomicznych ale np zaocznych. Po dobrym technikum ekonomicznym człwiek jest już tak "takzahartowany" że będzie umiał pogodzić naukę z pracą. Iść do technikum ekonomiczego może każdy ale... Po pierwsze trzeba utrzymać się w pierwszej klasie... Po drugie nie można lecieć na samch dopach... Po trzecie zdać egzamin zawodowy...

a jak już pisałem wcześniej, później na studia, bo po technikum i owszem znajdziemy pracę ale żeby naprawdę spełnić się zwodowo i mieć kasę musimy kończć studia, no i najlepiej być mgr :D Żeby osiągnąć sukces w tej dziedzinie trzeba za prawdę czuć to coś...(prywatne zdanie)

A tak przy okazji dopiszę zdae o liceum contra ekonomik Liceum- przygotuje do matury, a później tylko na studia... dzienne, kończąc liceum nie masz żadnego tytułu, nie masz zawodu, nauki mniej ale czy warto?(...) Technikum Ekon.- więcej nauki, na pewno trudniejsza szkoła ale efektem jest zawód, możliwość pracy w różnych dziedzinach, można po tym iść na staż np do banku, urzędów, tam szykować sobie miejsce po przyjściu ze studiów. Po echniukum masz na pewno bardziej sprecyzowane palny naprzyszłość... pozdrawiam Z.

anonymous | 8 stycznia 2008 20:14:21

Ludzie nie straszcie!:P ja teraz jestem w 1 klasie... na początku zupełnie nie rozumiałam np. rachunkowości..ale z czasem całkiem dobrze się mi przyswoiła.. i jest dobrze.. ogólnie myślę, że ten kierunek nie jest aż taki łatwy..ale jest dobrze i dam sobie radę. poziom w mojej szkole jest średni.:P pozdrawiam.

anonymous | 11 stycznia 2008 15:52:31

Jestem w 3 klasie technikum ekonomicznego i ogolnie jestem zadowolona i nie zaluje ze wybralam taką szkole ale naprawde jast duzo nauki:( ale jakos daje rade tylko boje sie matury bo przedmioty zwykle troche na niskim poziomie:(

anonymous | 23 stycznia 2008 17:14:25

witam...;] w tym roku mam i mature i egzaminy zawodowe i powiem szczerze ze... jest cięzko... gdyby nie ściągi(bo ciagle sie uczac niewyrobisz) to juz dawno bym polecial... ;] w tym roku mam te egzaminy i powiem ze sie cholernie boje bo jest tego multum...;] co do przedmiotow... w ciagu 4 lat mialem 36 przedmiotow;] mnie to kreci wiec wiadomo gdzie potem pojde, ale wiem ze zaocznie bo na dzienne to sie ciezko dostac(zlaezy gdzie) i moze jak by sie udalo zdac egzaminy to moze praca w tym zawodzie(doswiadczenie leci w gore) i jest ok, ale jesli kogos to nie kreci to lepiej zeby tą szkole omijal szerokim lukiem...;] pozdrawiam;]

anonymous | 25 stycznia 2008 23:09:21

Zastanawiam sie czy iść do technikum ekonomicznego czy do lo? co radzicie... Uczę sie dobrze ( teraz na semestr miałem średnią 4.64.. myślę że i w technikum i w LO sobie poradze.. Mam zamair iść na studia ekonomiczne..Co wybrać? Z góry dzięki za odpowiedź.

anonymous | 20 lutego 2008 16:12:49

Skończyłem technikum ekonomiczne w tamtym roku. Później poszedłem na staż, w ramach programu pierwsza praca (chyba?). Ze stażu zrezygnowałem z kilku przyczyn. Pracy nie ma aż tak wiele, ale szukam aż coś znajdę, spróbuję szukać pracy na pełny etat, bo więcej można zarobić niż na stażu, ale bez skończonego stażu ciężej znaleźć. Od jesieni idę na studia bo to nie ma co.

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 z 6

AMA i nowy profil

Podobne pytania

szymek5

Technikum, Liceum??

7 odpowiedzi i komentarzy
Anaris

Co byś zrobił gdyby?

28 odpowiedzi i komentarzy
jadzka13