zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Seks przed ślubem czy po ślubie ? Sondaż

anonymous | 6 grudnia 2008 18:41:36 | kategoria: Kobieta, Czas wolny

• G+
  • Facebook

No więc napiszcie jak Wy uważacie w tej kwesti. Czy jestescie za tym zeby uprawiac seks przed slubem czy moze zachowac cnote i prawictwo do slubu.

Prosze o powazne wypowiedzi i napisanie czy jestescie kobieta czy mezczyzna. i podajcie swoje argumenty dlaczego akurat tak

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 72 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: seks

anonymous | 6 grudnia 2008 19:01:31
Odpowiada Ekspert kategorii Czas wolny I.

Seks przed ślubem.Jest coś takiego,jak dopasowanie seksualne,choć przereklamowane i nadużywane,to jednak istnieje.Po prostu idzie dwoje ludzi do łóżka i...nie wychodzi.Raz,drugi,wtedy wiadomo,że raczej to się nie zmieni.Jeśli miałbym żyć z kobietą,z która nie jest mi dobrze pod jakimkolwiek względem,byłbym nieuczciwy wobec siebie jak i jej.Nieuzasadnione zakazy religijne swoją drogą,życie swoją.Niegdyś,w czasach,gdy je ustanawiano,mężczyzna mógł mieć,zależnie od kultury i wierzeń,kilka żon,bądź jedną żonę i kilka nałożnic.

Zresztą,bardzo ciekawie "przełożono" ów przykazanie z "nie cudzołóż",czyli po prostu "nie zdradzaj" na zakaz współżycia przed ślubem.Nie dostrzegam lingwistyczno-trawestacyjnej logiki w tym.

Ślub jest sakramentem,nie dziewictwo.

Myślę,że o tym,jak i o wszystkim innym,powinien decydować zdrowy rozsądek i szczerość.
Jeśli ktoś zadaje takie pytania,na ogół ma dosyć mocno zakorzenione przekonania religijne-jeśli czułby się źle łamiąc je,wówczas niech współżyje po ślubie.To zależy od konkretnego człowieka.

Najważniejsze jest,żebyśmy czuli się dobrze z naszymi decyzjami.To jest najistotniejsze.

1 ładowanie danych... 13 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 grudnia 2008 19:25:13

tak!? a co by na to powiedział pan bóg!?

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 grudnia 2008 19:36:28

oczywiście przed ślubem, sex po ślubie to jak kupowanie kota w worku ...

4 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 grudnia 2008 19:37:19

Jak dla mnie tylko po ślubie i nie jest to wynikiem zakazów religijnych tylko moich osobistych przekonań. Nie jestem przedmiotem który się „testuję”. Seks jest tylko dodatkiem do miłości, jeżeli swój wybór partnera miałabym opierać na tym czy dobrze nam się razem sypia to znaczyło by to, że to tylko płytki związek, nie poparty głębszymi uczuciami.

6 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 grudnia 2008 19:38:29

Tak poza tym to temat ten był już niejednokrotnie wałkowany.

3 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
kanka89

kanka89 | 6 grudnia 2008 19:41:01

linka

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
DarekR

DarekR | 6 grudnia 2008 19:46:41

Dopasować można się zawsze!!! trzeba tylko chcieć, większość doskonale o tym wie, ale swędzi ich przyrodzenie, cierpliwość mają na poziomie pięciolatka i stąd takie preteksty o "dopasowaniu" aby nie walczyć z samym sobą i pałaszować to ciastko, którym się zazwyczaj szybko znudzą, potem mają ochotę, ale już na takie z innej cukierni :P

3 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
kanka89

kanka89 | 6 grudnia 2008 19:49:21

David zmuszony siedem lat stosunków w rzepaku. Warunek ten nie jest uważany za kuszące, Ummile nie jest zabronione i jej mąż, który był leżący na niej.
:DDD tumaczenie 7. przykazania z hebrajskiego

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
motylekdk

motylekdk | 6 grudnia 2008 19:59:47

Wyobraź sobie Isztar, że jednak jesteś 'przedmiotem, który się testuje" - przez pierwszych kilka lat znajomości wciąż się poznaje nawyki, przyzwyczajenia, przekonania tej drugiej osoby, i uwierz mi, że osobowość jest o wiele ważniejsza niż to jaki kto jest w łóżku. I nie chodzi o to, że seks przesądza o dalszym losie związku. Jest on taką samą częścią związku jak każda inna forma spędzania czasu czy okazywania sobie czułości. Masz niestety namerdane w głowie i założę się, że szybko te Twoje przekonania się zmienią. Nie chcę Cię atakować, chcę, żebyś zrozumiała, że nie każdy myśli tak jak Ty, ale mimo to może mieć argumenty przemawiające za tym, że ma rację. Tym bardziej, że chyba nikt z nas (którzy jesteśmy za) nie myśli o seksie przedmałżeńskim w taki sposób, w jaki Ty to przedstawiasz, co chyba jest dowodem samym w sobie, że nie masz racji.

3 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
kanka89

kanka89 | 6 grudnia 2008 20:00:48

z tego, co zrozumiałam, to w dekalogu piszą tylko o zakazie seksu z zamężnymi kobietami (łamie się wtedy święte więzi małżeńskie) oraz zakaz seksu z obcokrajowcami (wyznawcami innej religii i wartości??)

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 8 z 8

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 177,4 pkt elsieelsie
  2. 2 65,9 pkt leone2leone2
  3. 3 65,6 pkt tadziotadzio
  4. 4 58,5 pkt CarollinaCarollina
  5. 5 58,1 pkt ata-ataata-ata
więcej rankingów