zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
agniesiaczek

Ryba, bojownik??

agniesiaczek | 26 grudnia 2006 10:08:35 | kategoria: Przyroda, Rybki

• G+
  • Facebook

Dostałam bojownika na święta do końca jeszcze niewiem jaka to płeć ale chcę by ktoś doradził mi jak się nia opiekować. Za wszystkie wskazówki będę wdzięczna.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 42 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: ryby
konrad

konrad | 26 grudnia 2006 12:32:00

od siebie dodam, ze jak juz masz jednego bojownika samca, nie kupuj drugiego. Dojdzie do "rozlewu krwi" ;)

Mozesz dokupic samice to bedzie sie ladniej wybarwial by jej zaimponowac.

I na pewno nie trzymaj go w sloiku (tak niestety czesto jest jak ktos dostaje rybke w prezencie)! Niech to bedzie dla Ciebie impuls by zalozyc hodowle w akwarium

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 grudnia 2006 11:18:43

Jesli jest kolorowy i ma duze pletwy to samiec. jesli szary i smukly z malymi pletwami to samica. Bojownik potrzebuje standardowej karmy dla rybek, dosc cieplej temperatury wody i dobrego natlenienia i filtra. Do tego sporo zakamarkow i roslinek za ktorymi moze sie chowac. Jako atrakcje mozesz czasem przystawic lusterko do szyby akwarium tak zeby bojownik zobaczyl w nim swoje odbicie... bedzie sie wtedy dzialo... :)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Uzytkownik1

Uzytkownik1 | 26 grudnia 2006 14:29:34

Sorka nie doczytałem całego pytania. One nie są zbyt wymagające niektórzy trzymają je nawet w słoiku chociaż nie jest to dobre miejsce dla niej, potrafią oddychać powietrzem. Tylko nie trzymaj dwóch samców. http://pl.wi(...)syjamski

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
krzyh

krzyh | 26 grudnia 2006 17:01:05

"bojownik potrzebuje dobrego natlenienia" - bzdura? Przecież bojowniki nalezą do rodziny ryb, które oddychają powietrzem z atmosfery...

Sam miałem kiedys bojownika [teraz mam większy zbiorniczek ; ) ]. Ciekawa rybka. Pamiętaj, że nie wolno dawać za dużo pokarmu! Wiem, że ile rzucisz rybce, tyle będzie jadła, ale tak na prawde łatwo jest ją przekarmić. Poza tym ten pokarm, który zostanie niezjedzony będzie zanieczyszczał wode. Zbiorniczkiem moze być spokojnie mała 'kula' z akwarystycznego. Gdy pływa w niej za dużo odchodzów i woda robi sie mętna trzeba ją wyszyścić [rybke przelej do jakiegoś słoiczka, wtedy nalej świezej wody do akwarium. Pamiętaj aby była w temp. pokojowej. Dobrze jest odstawić taką wode na jakąś godzinkę, dopiero wtedy wpuścić z powrotem bojownika]. Jesli będziesz mieć jeszcze jakies wątpliwości, poszukaj na google. Mozna dowiedzieś sie jeszcze kilku innych ciekawych rzeczy.

Pozdrawiam.

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
89chikore

89chikore | 12 sierpnia 2013 14:25:34

Kule to chyba dla gumowych zabawek !!!

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
krisip

krisip | 28 grudnia 2006 12:42:47

potrzebuja dobrze natlenionej wody nie po to aby dobrze im sie oddychalo ale po to ze w dobrze natlenionej wodzie uzyskuja lepsze barwy i prezentuja sie lepiej.

delfinek95r

delfinek95r | 27 sierpnia 2007 19:08:21

bojowniki to piękne rybki akwariowe

delfinek95r

delfinek95r | 27 sierpnia 2007 19:08:45

ładne są też gubiki pawie oczko

anonymous | 19 kwietnia 2008 17:05:21

mówie wam nigdy nie trzymajcie bojownika w kuli

anonymous | 20 maja 2008 18:40:51

a ja trzymam mojego bojownika w kuli . moja ryba bojownik to wariatka popelnila samobojstwo wyskoczyla z akwarium !!!! wierzcie lub nie ja nie klamie

anonymous | 2 stycznia 2009 20:26:11

Nie wolno trzymać bojka w kuli. Zapraszam na www.bojownik.pl to najlepsze forum! I najlepsi specjaliści. A tak wogóle. Akwa min. 25 l. FIltr, grzałka. I nie dokupuj żandych samic!!

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

leela

Dlaczego panga jest niezdrowa?

173 odpowiedzi i komentarzy
Bingola

Czy rybom w wodzie jest mokro?

13 odpowiedzi i komentarzy
Gamek