zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
ustka

Rodzice! Czy chcecie, by tak wyglądała szkoła waszych dzieci?

ustka | 2 grudnia 2016 10:55:41 | kategoria: Szkoła, Pozostałe przedmioty

• G+
  • Facebook

Kościelna ekspertka będzie pisała program Wychowania w Rodzinie,  jak wynika z artykułu w Polityce  sama mówi, że ogląda tylko TV Trwam, i czyta tylko Nasz Dziennik. Antykoncepcje uważa za zło a kobiety które jej używają nazywa rozwiązłymi. Wygląda na to, że jest jakąś fanatyczka religijną bo „żyje dla zbawienia wieczystego”.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,21057971,pietnuje-antykoncepcje-o-kobietach-mowi-ze-sa-permisywne.html

Teraz widać, że likwidacja gimnazjów to tylko przykrywka dla zmian politycznych w szkołach. Obrzydliwość!

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 51 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
najlepsza odpowiedź Bingola

Bingola | 2 grudnia 2016 11:29:19

Dlaczego „ekspertka” napisałaś bez cudzysłowu?
Dodam jeszcze, że ta osoba uważa, że prezerwatywy i stosunki przerywane powodują raka piersi (!)  a z wyglądu przypomina posłankę Pawłowicz:

Od początku mówiłem, że tak naprawdę deforma oświaty to wprowadzenie do szkół pisowskiej ideologii i jak widać – to się potwierdza. I pół biedy gdy chodzi tylko o WDŻ – uczniowie i tak będą się z tego śmiali i wiedzieli (i robili) swoje. Gorzej, że nowy program obejmie także historię i WOS – już wiemy, że praktycznie wymazany zostanie z niej Lech Wałęsa a twórcą Solidarności będzie Lech Kaczyński i Żołnierze Wyklęci.
PiS tak naprawdę nie lubi Polaków – pragnie ich stworzyć na nowo –  jak komuniści 60 lat temu,  tak teraz Potwory i Spółka chcą ideologicznie wykrzywić społeczeństwo w swoją stronę. Wszystko, co niezależne od władzy Prezesa trzeba zgnoić, opluć, oskarżyć, obrzydzić a finalnie – zlikwidować lub ograniczyć odpowiednią ustawą „naprawczą”. Już wkrótce może zniknąć to, co z trudem zbudowaliśmy przez 25 lat – otwarte społeczeństwo obywatelskie z minimalną rolą państwa. Bolszewizm powraca po cichu pod pozorem „Dobrej Zmiany” pod sztandarami zemsty na wszystkich inaczej myślących.

Naprawdę nie potrafię pojąć jak światły i inteligentny człowiek może spokojnie na to patrzeć i nie rozumieć do czego to wszystko zmierza. „Bo Peło kradło”,  to teraz PiS może robić co chce!  Weryfikacja moralna nauczycieli? Fundamentalną sprawę edukacji dzieci i młodzieży załatwia się w ekspresowym tempie praktycznie bez żadnych konsultacji społecznych?
Każdego dnia z coraz większym obrzydzeniem patrzę na poczynania tych palantów!

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
leone2

leone2 | 2 grudnia 2016 11:54:50

Swego czasu zaraz po wyborach,sprzeczalkismy sie na forum,na temat rzadow PiS,
Teraz musze przyznac Ci racje,ze jest to rzad oszolomow.
A ja myslalem,ze po jednym odsunieciu od wladzy,czegos sie nauczyli.
Zwracam HonorŚmiech

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 2 grudnia 2016 12:13:09

A pamiętasz moje pytanie: "Kogo wolicie u władzy - złodzieja czy nawiedzonego oszołoma"?
Teraz odpowiedź jest chyba jasna.
Gdyby Hitler tylko kradł - historia świata potoczyłaby się inaczej

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Carollina

Carollina | 2 grudnia 2016 11:04:21

Wczoraj czytałam o tym co ma nam do przekazania Pani ekspert MEN. Przeczytałam uważnie, jakieś 3 razy i się zastanawiałam - o co chodzi??? Czy my aby żyjemy w 2016 roku?

"Najważniejszą nowością, jaką proponuje Dudziak, jest... prześwietlanie nauczycieli w ramach wdrażania nowego programu nauczania. Według niej należy weryfikować życie prywatne zwłaszcza tych osób, które są "laickie" i głoszą odmienne poglądy obyczajowe.

Rozwiedziony albo żyjący w konkubinacie może negatywnie wpłynąć na postawy uczniów - twierdzi ekspertka MEN i radzi unikać nauczycieli z rodzin inteligenckich: więcej osób aprobujących katolicką moralność małżeńsko-rodzinną wywodzi się ze środowisk robotniczych i chłopskich.

Według Dudziak pomocny w weryfikacji byłby system donosicielstwa, bo życie prywatne nauczycieli powinno być przedmiotem zainteresowania nie tylko dyrektorów szkół, ale również innych nauczycieli oraz rodziców uczniów."

Ponadto Pani Dudziak uważa, że uważa antykoncepcję za... "przejaw niedojrzałości"  a zabezpieczanie się przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową prowadzi do "uzależnienia od seksu".
Jest tam jeszcze w jej wypowiedziach parę "ciekawych wiadomości".
DRAMAT!

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj
leone2

leone2 | 2 grudnia 2016 11:22:38

Czy aby napewno ta pani jest zrownowazona psychicznie?
Ja bym ja poslal na obowiazkowe badania psychiatryczne.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Carollina

Carollina | 2 grudnia 2016 11:24:52

Nooo gdyby takie badania były obowiązkowe to by wyglądało mniej wiecej tak :)

leone2

leone2 | 2 grudnia 2016 11:27:31

Przeciez to aktualna fotka,reszta ponoc doniosla zwolnienia lekarskieŚmiech

Śniąca

Śniąca | 2 grudnia 2016 11:46:30

Ok, szczęka mi opadła.

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 11:05:03

Nie wiem co w tym obrzydliwego, każdy socjalista coś komuś narzuca, oni program nauczania Twoich dzieci, Ty im co innego.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
ustka

ustka | 2 grudnia 2016 11:06:58

Jesli nie widzisz problemu to szkoda

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
vifix

vifix | 2 grudnia 2016 11:10:31

Ja widze problem ale nie jestem socjalistą, nie rozumiem jednak jak socjaliści mogą mieć pretensje, że ktoś im narzuca coś czego nie chcą podczas gdy sami tak robią.

anonymous | 2 grudnia 2016 11:12:58

vifix Przecież ta baba, to socjalistka. Chce się mieszać w sprawy prywatne nauczycieli? Widać że sama nie ma swojego życia...

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
vifix

vifix | 2 grudnia 2016 11:14:37

Gwiezdnik02 Przecież ta baba, to socjalistka.
Podobnie jak 96% obywateli.

anonymous | 2 grudnia 2016 11:18:18

No racja. Ludzie lubią się mieszać w sprawy innych ludzi. Ja nie lubię, i się nie mieszam, chyba że ktoś prosi mnie o pomoc. Tak czy inaczej, ona może doprowadzić do tego, że inne poglądy będą karalne prawnie. Kto to wie, w jakim kierunku to wszystko zmierza?    

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
vifix

vifix | 2 grudnia 2016 11:22:17

Gwiezdnik02 No ale przecież już są karane, jak np. zaczniesz eksponować poglądy rasistowskie to zostaniesz ukarany.

anonymous | 2 grudnia 2016 11:31:53

No tak, tylko że akurat to sa poglądy, obraźliwe, naruszające godność innych ludzi. Mówię o poglądach, które nikomu krzywdy nie robią, ani nikogo nie obrażają...   vifix

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 11:34:30

Gwiezdnik02 A jak stwierdziłeś, że to kogoś obraża? Ja też mogę sobie napisać, że Twój pogląd w tej sprawie mnie obraża no i jak mi udowodnisz, że nie czuję się obrażony?

anonymous | 2 grudnia 2016 11:42:02

Jak ktoś napisze "Murzyn jest czarny jak gówno",  to uważasz że czarnoskórego człowieka to nie obrazi? Ja też mogę szukać na siłę rzeczy, które mnie obrażają. A tu ktoś powie, że lubi kolor żółty, a ja lubię czerwony. I czuję się urażony wtedy. Tak na siłę to można szukać, i w efekcie wszystko może urażać. Trzeba po prostu znać granicę, taką, aby nie obrażać nikogo. Nie szukaj dziury w całym, bo życie nie toczy sie w zamkniętych kryteriach, a ty nie działasz na kodzie zero-jedynkowym.   

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 11:50:31

Gwiezdnik02 Jak ktoś napisze "Murzyn jest czarny jak gówno",  to uważasz że czarnoskórego człowieka to nie obrazi?
Uważam, że obrazi ale nie jestem w stanie tego dowieść. Uważam też, że mój sąsiad kradnie prąd ale nie jestem w stanie tego dowieść. Dlaczego ktoś ma być karany za moje uważanie? Poza tym każdy przypadek jest indywidualny i tak pewnie większość osób czułaby się obrażona, gdyby ktoś powiedział, że jest idiotą a ja nie bo mam to w d... co kto o mnie myśli.

Trzeba po prostu znać granicę, taką, aby nie obrażać nikogo. 
A Ty skąd znasz te granice i skąd wiesz kiedy ktoś czuje się obrażony? Ja nie wiem, ja w głowie drugiej osobie nie siedzę.

Nie szukaj dziury w całym, bo życie nie toczy sie w zamkniętych kryteriach, a ty nie działasz na kodzie zero-jedynkowym.   
Dla mnie sprawa jest jasne, można kogoś ukarać tylko wtedy gdy ma się dowody.

A gwizdanie na ładne kobiety na ulicy też chcesz karać? Wiele z nich twierdzi, że je to obraża.

anonymous | 2 grudnia 2016 12:04:38

Popadasz w skrajność. I tyle. Dajesz przykłady mniej istotne, na równi z bardziej istotnymi. Rasizm=gwizdanie na kobiety. Poza tym mylisz chyba obrażanie innych, od podzielaniem, lub niepodzielaniem poglądów. Szanowanie przekonań innych, nie wiąże sie z podzielaniem poglądów innych. Warto zaakceptować to, że ktoś ma własne życie, i nie wchodzić w nie. Najlepiej nie oceniać, co kto robi u siebie. To tyle z mojej strony. Dziękuję za owocną konwersację. Pozdrawiam, i życzę miłego dnia.  

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 12:09:29

Gwiezdnik02 Dajesz przykłady mniej istotne, na równi z bardziej istotnymi. 
A kim Ty jesteś kolego by mówić które uczucia są ważniejsze i które należy chronić?

Poza tym mylisz chyba obrażanie innych, od podzielaniem, lub niepodzielaniem poglądów. Szanowanie przekonań innych, nie wiąże sie z podzielaniem poglądów innych.
Nie rozumiem. Możesz rozwinąć?

To tyle z mojej strony. Dziękuję za owocną konwersację. Pozdrawiam, i życzę miłego dnia.  
Widzę, że fakt, że ktoś ma inne zdanie niż Ty sprawia, że ucinasz dyskusję. Bardzo dojrzale Mrugnięcie 

anonymous | 2 grudnia 2016 15:04:11

Uznałem, że napisałem już wystarczająco na ten temat. I nie mam nic więcej do powiedzenia. Masz swoje zdanie, i ok że masz. To tyle, cześć. 

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 15:08:15

Gwiezdnik02 Myślałem, że jak rozmówca zadaje pytania to rozmowa trwa, ale najwyraźniej masz inną definicję.
Tak, mam swoje zdanie, Ty według mnie najwidoczniej masz bardzo niespójne patrząc na Twoje wycofanie się z rozmowy, albo po prostu nie tolerujesz rozmowy z kimś kto ma zupełnie inne podejście do tematu co Ty.

anonymous | 2 grudnia 2016 15:45:22

Gdybym tylko znał odpowiedź... 

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 15:46:46

Gwiezdnik02  Cóż za merytoryczna wypowiedź Śmiech

collins01

collins01 | 2 grudnia 2016 11:12:18

Nie łączylbym jednego z drugim bo mozna,majac zapewniona bezkarnosc,zmieniac wszystko co sie chce...Wymiana uprzejmosci miedzy torunskimi schizmatykami a narodowym socjalizmem trwa w najlepsze.Pojawianie sie kolejnych upiorów niemal kazdego dnia,pokazuje manifestacje wladzy absolutnej w aurze pogardy niespotykanej od konca lat 60-tych.I,dodajmy to co konieczne,obficie z dorobku tamtej wladzy,korzystającej...Co ma bowiem na celu,calkowita juz rezygnacja z chocby sladow dyplomacji lub chocby niklej checi pozyskania lub ułagodzenia niezdecydowanych,obawiam sie nawet myslec...
Cala nadzieja w tym ze kazda arogancja wladzy,bez wzgledu na opcje,predzej czy pozniej sie konczy.I ze skoncza sie wyszemrane pieniadze na 500+ bo chyba tylko w ten sposob mozna obudzic ludzi z wypranymi sufitami...

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
ustka

ustka | 2 grudnia 2016 11:34:55

A popatrzcie na to: http://mamadu.pl/129741,szokujace-zadanie-na-probnej-maturze-z-wos-ojciec-zajmujacy-sie-dzieckiem-to-nie-jest-tradycyjna-rodzina

Już się zaczyna pranie mózgów, cholercia, ojciec zajmujący się dziećmi to patologia! Mój stary 30 lat temu woził mnie wózkiem i był szczęśliwy, a te debile….

Bingola

Bingola | 2 grudnia 2016 11:36:09

Tak, widziałem to.

A ja się pytam – gdzie jest fundacja Ratujmy Maluchy? Tak „dzielnie” walczyła z PO w sprawie sześciolatków! A tamta reforma to był pikuś – można było się odwołać i posłać dziecko  później. Tu nie ma wyjątków – każde dziecko będzie dotknięte tą indoktrynacją.

ustka

ustka | 2 grudnia 2016 11:37:52

Jak to gdzie?  dostali w nagrodę parę milionów z PiSu to siedzą cicho!

Bingola

Bingola | 2 grudnia 2016 11:39:09

I praktycznie z tego żyją,  bo 70% swoich środków  wydają na pensje a dla porównania Owsiak około 3%

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 12:01:03

ustka A gdzie jest napisane, że to patologia?

ustka

ustka | 2 grudnia 2016 12:15:10

Patologią jest to, że  w XXI wieku wbija sie maturzyście do głowy, że ojciec zajmujący sie dzieckiem to jest coś nienaturalnego.

vifix

vifix | 2 grudnia 2016 12:19:23

ustka Totalne bzdury wymyślasz. Jakie nienaturalne? Wybacz, ale twórcy nic nie poradzą na to, że takie rzeczy wymyślasz bo nic takiego nie jest tam napisane. A wg Ciebie tradycyjny, patrialchalny model rodziny to taki, w którym ojciec zajmuje się głównie dziećmi a matka zarabia na rodzinę?

birbant

birbant | 2 grudnia 2016 20:08:40

Cholera, to niezła ze mnie patologia, bo samodzielnie musiałem w świat wypuścic dwie córki.

MigrantWorker

MigrantWorker | 2 grudnia 2016 11:48:47

Rodzice niech się lepiej uderzą w piersi. Bo to oni milcząco przyzwalali na to, żeby to szkoła uczyła dzieci jak żyć. Nie walczyli z tym, kiedy szkoła uczyła tego samego co oni - i teraz są skutki.

Swoją drogą p. Dudziak w szczególności, i środowiska okołokościelne generalnie, ma jedną przewagę: oni zastanawiają się nad konsekwencjami wolności seksualnej i powszechnej antykoncepcji. Za to zwolennicy tych trendów - po prostu przyjmują je jako 'oczywistą oczywistość', i dyskusję urywają. To chyba nic dziwnego, że ktoś w końcu powiedział: nie chcecie rozmawiać? W porządku, niech wam będzie, nie będę rozmawiać...

ustka

ustka | 2 grudnia 2016 12:16:53

MigrantWorker ale to rodzice (czyli tzw. Suweren) wybrali te władze. A ona nie rozmawia absolutnie z nikim i nie słucha żadnych opinii. Ma byc tak jak powiemy i koniec. Kropka.
To jest władza dla ludu czy lud dla władzy?

MigrantWorker

MigrantWorker | 2 grudnia 2016 12:39:47

No nie? To zawsze boli, jak Oni robią to samo co My... ;)

ustka

ustka | 2 grudnia 2016 13:44:25

Konkretnie kto? Przypomne ci, że kilkanaście lat temu podobna reforma trwała dwa lata i była poddana szerokim konsultacjom. Nie wprowadzano tego na kolanie i nie upolityczniano programów w szkołach.

MigrantWorker

MigrantWorker | 2 grudnia 2016 14:12:26

No właśnie - wprowadzono. A ile śmiechu było z tych co mówili, żeby jednak nie wprowadzać! Że żyją w średniowieczu, że robią co Rydzyk każe...

Więc teraz wy, którzy popieraliście wprowadzenie wychowania w rodzinie do szkół - spójrzcie w lustro i przyznajcie się: myśleliście wtedy, że program tego przedmiotu nigdy nie będzie mógł zostać zmieniony?
Bo właśnie się zmienił, i teraz za późno na żale że władza nie chciała z wami rozmawiać. To wy sami daliście jej taką możliwość.

mark3

mark3 | 2 grudnia 2016 12:20:34

A jak wyglądają do tej pory , większości tak samo , jak w gimnazjum dyrektorka zaprosiła seksuologa na wykłady , to ksiądz i kilkoro rodziców rozpętali taką aferę że gdyby nie reszta rodziców to dyrektorka by pożegnała się z posadą  

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
ustka

ustka | 2 grudnia 2016 12:34:17

To gorzej jakby diabła zaprosili!

mark3

mark3 | 2 grudnia 2016 12:39:41

dokładnie , jak on śmiał pokazywać 16 latką jak sprawdzić czy jest dobra prezerwatywa i demonstrować na bananie jak ją zakładać , szok :)

brzydula-b

brzydula-b | 2 grudnia 2016 13:28:41

Znalezione obrazy dla zapytania koń by się uśmiał 

okonek

okonek | 2 grudnia 2016 13:35:52

to jakiś zbiorowy obłęd.
z jakich sredniowiecznych katakumb tych ludzi PiS i wspolrzadzacy biskupi wyciagaja?
a nie obrazcie sie droga moderacjo -  ale jest to pani o urodzie i pogladach, ze brzydzilabym sie to kijem przesunac z drogi. raczej bym nadlozyla trasy i obeszla szerokim lukiem.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 2 grudnia 2016 13:37:42
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe przedmioty I.

Zwykle rodzice mają w dupie co sie dzieje w szkole i czego uczone są ich dzieci. Naprawdę. Rodzice nie lubią szkoły i nauczycieli, każdy z nich odmierza czas do końca edukacji i nikt nie ma ochoty o nic walczyć.
To co ma wyraz w necie, to wielkie oburzenie pochodzi zwykle od osób które już swoje dzieci odchowały, w ogóle ich nie mają albo od samych uczniów. Oczywiście są wyjątki ale żaden rodzic sam, w pojedynkę nic nie jest w stanie zrobić.

Szkoła to od lat najbardziej patologiczna instytucja, totalnie niedemokratyczna, zakłamana i zdemoralizowana. Najgorszym minusem posiadania dziecka jest obowiązek wysłania go do polskiej szkoły.

ustka

ustka | 2 grudnia 2016 13:45:24

Skoro wszyscy wszystko maja w d*** to niech PiS robi co chce, tak?

arinkao

arinkao | 2 grudnia 2016 13:56:54
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe przedmioty I.

To możesz sobie pokrzyczeć anonimowo w internecie, oburzyć się 5 razy ale nic się nie zmieni ;)

ustka

ustka | 2 grudnia 2016 15:18:51

Czy ja wiem? A pamiętasz sprawe z ACTA pare lat temu? Internauci sie skrzykneli i w końcu rząd PO tego nie podpisał - zmienił zdanie. Z "tom władzom" tego sobie nie wyobrażam

arinkao

arinkao | 2 grudnia 2016 16:03:39
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe przedmioty I.

Umowa ACTA została podpisana przez Polskę.

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 17,9 pkt elsieelsie
  2. 2 17,6 pkt collins01collins01
  3. 3 13,8 pkt birbantbirbant
  4. 4 11,9 pkt erzacerzac
  5. 5 11,3 pkt Le FolLe Fol
więcej rankingów