zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
lukas722

przelew

lukas722 | 21 lutego 2012 21:01:53 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

Witam. Mam taką sytuacje że gościu z francji ma
 wpłacić mi przelewem na konto w polsce pieniądzę jako zaplatę, i twierdzi że muszę zapłacic podatek w wysokosci 4% od sumy żeby pieniądze mogły wpłynać na moje konto, czy rzeczywiście istnieje taki podatek i nie jest to jakaś próba oszustwa???podatek musze według niego wpłacic przed wpłynięciem pieniędzy na konto, oczywiscie on doda ta kwote do transferu ale wydaje mi sie to troche podejrzane

piszę mi coś takiego:

Przychodzę przez tego maila z informacją, że mój księgowy i dyrektor banku powiedziała mi, że będziemy się kontaktować przez zarząd śledczej Szczególny charakter transferu (International).

Bank niezwłocznie przekazuje dane do organów podatkowych oraz transakcje na rachunku podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Biuro dochodzenia Powiedziano mi, mamy pilnować wszystkich przepływów finansowych, że nasz gospodarczy, aby zapobiec rebelii finansowania i konfliktów wpływających na kraje afrykańskie od ponad 10 lat i pranie brudnych pieniędzy które służą jako itp. finansowania.
Biuro wymaga dla wszystkich tych transferów zapłacić podatek w wysokości 10% kwoty transferowej za prowadzenie i 4% dla beneficjenta.

sorry że dodaje to  jeszcze raz ale teraz jest w pelnej wersji,

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 8 odpowiedz
tagi: wpłata
Siwy

Siwy | 21 lutego 2012 21:07:34

Nie wpłacaj, to smierdzi oszustwem i według mnie to jest oszustwo. Kiedyś o czyms podobnym słyszałem, ale nie wiem czy to dokładnie taka sama sytuacja. Przede wszystkim wydaje mi sie ze jesli trzeba zapłacic jakiś podatek od czegoś, to najpierw musi byc ( w tym przypadku) zrobiony przelew, a dopiero pozniej ewentualnie Ty płacisz od tego podatek, a nie odwrotnie.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
 Kachna

Kachna | 21 lutego 2012 21:18:14

Zależy od czego ma byc ten podatek. Czy to są twoja zarobione w jakiś sposób pieniadze i on musi opłacić od tego podatek? Czy tylko i wyłącznie od przelewu? Bo taki nie istnieje.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
lukas722

lukas722 | 21 lutego 2012 21:26:03

to jest zapłata za przedmiot który on ode mnie kupuj plus koszty  transportu,i jego hotelu w polsce bo chce tu przyjechać i twierdzi że nie może tej kasy przewieź tu ani wybrać w polsce bo jesteśmy poza strefa euro czy cos takiego, i przelew taki to jedyna opcja

Kachna

Kachna | 21 lutego 2012 21:37:21

Wiesz co? Nie wiem po co takie matactwa. Jeśli cos od niego kupujesz, to płacisz przelewem i po krzyku. Chyba, że np samochód ma przewieżć...chociać tez nie widze problemu. Kasa idzie przelewem (sama dostaję z różnych częsci świata, ojciec moich dzieci jest marynarzem, żadnych podatków nie ma), ty mu reszte finansujesz na miejscu... Nie widze problemu...

anonymous | 21 lutego 2012 21:44:46

No nie! To juz calkiem wiadomo ze to oszustwo! Dlaczego by nie mogl przywiezc ze soba pieniedzy??? Jestesmy w UE i strefa euro nie ma znaczenia! Nie daj sie chlopie oszukac! Te jego tlumaczenia smierdza na kilometr! Na 100% chce Cie oszukac!

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 lutego 2012 21:20:56

Nie spotkalem sie by podatek placic przed otrzymaniem pieniedzy..ty mozesz nawet reazem z rozliczeniem podatkowym wplacic podatek.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
mateuszk

mateuszk | 22 lutego 2012 16:27:26

Nie ma czegoś takiego jak podatek od przelewów transgranicznych (między państwami). Zarówno Polska, Francja jak i cała UE uczestniczą w SEPA (Jednolity System Płatności w Euro). Jeżeli gościu z Francji wyśle Ci kasę w EUR to bank, po przyjęciu tych pieniędzy, przeliczy je na PLN i wpłaci na konto.
ŻADNYCH 4% PODATKÓW! Gościu chce zrobić Cię w konia!! 

kobietka

kobietka | 6 marca 2012 22:29:19
Odpowiada Ekspert kategorii Banki II.

Niefajnie to wygląda, jak pranie pieniędzy.

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 124,8 pkt tadziotadzio
  2. 2 77,2 pkt antysocjalistaantysocjalista
  3. 3 68,1 pkt jan_ek 57jan_ek 57
  4. 4 56,9 pkt don_hihotdon_hihot
  5. 5 54,2 pkt AjumikoAjumiko
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Eksperci w kategorii:

kobietka