zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Madziunia14x

Powiedzieć o tym szkolnej psycholog czy nie ?

Madziunia14x | 20 września 2009 19:34:30 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Cześć ! Chodzę do 3 gimnazjum. Niedawno do mojej szkoly jak co roku przyszli nowi pierwszoklasiśći. Jest taka dziewczynka, z biedniejszej rodziny ale widać ze rodzice starają sie zeby byla czysto ubrana do szkoly mimo tego ze nie ma takich SUPER CIUCHÓW. Jest dość mała, chudziutka, nie należy do tych fajnych dziewczyn za ktorymi uganiają sie chlopacy (ale co z tego?) dziewczyny z jej klasy to istne lafiryndy i ciagle sie z niej wyśmiewają. Nie moge patrzec jak biedna siedzi sama na przerwie, smutna i przygnębiona bo jej "koleżanki" ją wyśmiewają i nikt z nią nawet nie porozmawia na serio. Dla mnie to takie przykre... Nie wiem czy powiedzieć to szkolnej psycholog, wiem ze ona moze zachować to w tajemnicy i nikomu nie powiedzieć ale co to da ze jej to powiem ? Jak sądzicie ?

Pozdrawiam

0 ładowanie danych... 24 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 50 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: szkola
tomasz24

tomasz24 | 20 września 2009 19:44:26

Ciężka sprawa :( Może sama spróbuj się z nią zaprzyjaźnić???

0 ładowanie danych... 15 ładowanie danych... skomentuj
edziek153

edziek153 | 20 września 2009 19:46:54

A sam nie możesz porozmawiac z dziewczyną ?:) Podejśc do Niej na przerwie, pogadac itp :). Żeby nie czuła się osamotniona.

1 ładowanie danych... 15 ładowanie danych... skomentuj
Madziunia14x

Madziunia14x | 20 września 2009 19:55:51

No tak tylko, kurcze... wiecie jaka bedzie reakcja moich znajomych... oni też ją tak traktują , wiem powinnam ich mieć gdzies ale nie chce skonczyc tak jak ona.... to serio cięzka sprawa, moze jednak pogadam z nią... Ciekawe tylko czy nie pomysli sobie ze sie z niej nabijam...

7 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Ajumiko

Ajumiko | 20 września 2009 20:00:06
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe I.

Rozmowa ze szkolnym psychologiem, to dobry pomysł. Możesz problem przedstawić jej wychowawcy. Warto reagować na takie zachowania, warto pokazać, że nie wszyscy uczniowie są tacy, jak jej koleżanki. Podejdź do niej, zagadnij, będzie na przerwach czuła się pewniej. Wystarczy potem zwykłe "cześć" i uśmiech. To już coś.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 września 2009 20:14:32

Spróbuj Madziunia, pogadaj z nią, pokaż, że nie jest sama. A jeśli Twoje koleżanki miałyby z tego powodu odwrócić się od Ciebie, to znaczy, że nie zasługują na to, żeby być Twoimi koleżankami.
Fajna z Ciebie dziewczyna, jak to dobrze, że są jeszcze tacy wrażliwi ludzie jak Ty.

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
kasia0525

kasia0525 | 20 września 2009 20:15:10

Zdaję sobie sprawę, że to dla Ciebie trudna sytuacja. Ta dziewczyna może okazać się wyjątkowo sympatyczną i dojrzałą osobą. Zastanów się, czy zależy Ci na przyjaźni głupich i pustych lafirynd. Zachęcam Cię, byś nawiązała kontakt z tą dziewczyną. Podejdź, porozmawiaj, zaproś ją do siebie. Powiedz, że nie podoba Ci się zachowanie Twoich rówieśników i że chcesz je pomóc odnaleźć się w nowym środowisku. Może większość Twoich znajomych pójdzie w Twoje ślady i przestanie się z niej naśmiewać.
Spróbuj również porozmawiać z jej wychowawczynią lub pedagogiem. Przedstaw sprawę i zaproponuj, by wychowawcy urządzili pogadanki na ten temat. Niech zwrócą na nią szczególną uwagę i dyskretnie obserwują. Na razie śmieją się z niej, potem najprawdopodobniej zaczną ją upokarzać i bić. Tak wiele młodych ludzi odebrało sobie życie z powodu odrzucenia przez rówieśników.

Jestem z Ciebie dumna, bo zwróciłaś uwagę na krzywdę drugiego człowieka. Widzisz, co robią dziewczynie i chcesz jej pomóc. Trzymam kciuki, by Ci się to udało.

0 ładowanie danych... 14 ładowanie danych... skomentuj
michau93

michau93 | 20 września 2009 20:37:30

Mozesz powiedziec o tym pedagogowi szkolnemu, chociaż nie wiem czy on jest w stanie cos z tym zrobić? NO bo co.. Zmusi ich, żeby sie z nia zakolegowali? No ewentualnie moze ich czyms postraszyc ze jesi beda sie z niej nasmiewac to cos tam.. : D Ale czy to cos da? Sama zdecyduj! :))

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
6diablo69

6diablo69 | 20 września 2009 20:40:21

Powiedz niedaj złemu wygrywać!! a to że jej pomoiżesz jest dobre... a dobre żeczy są mądre:) wieć do dzieła!!

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 20 września 2009 20:44:01

Myślę, że to może być dobry pomysł. Pedagog szkolny powinien zainterweniować.
A Ty i tak możesz się do tej dziewczyny odezwać, będzie jej raźniej jak znajdzie bratnią duszę.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Enki86

Enki86 | 20 września 2009 21:11:55

"Próżny zapyta czy to popularne, mądry zapyta czy to słuszne". Nie myśl co zrobią i jak zareagują Twoi znajomi, tylko postaraj się z nia zaprzyjaźnić, tak jak niektórzy już radzili. Kto wie, może to nawet zmieni zdanie Twoich znajomych na jej temat.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

klaudia12345

wie ktos jak zrobic to zadanie?

10 odpowiedzi i komentarzy
szymek5

Technikum, Liceum??

7 odpowiedzi i komentarzy

Czy znacie?