zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Popierasz budowę elektrowni atomowej w Polsce? Sondaż

anonymous | 26 marca 2011 17:56:59 | kategoria: Inne, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Głos w sondzie warto wzbogacić o odpowiedź bogatą w argumenty :)

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 48 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
monarcha

monarcha | 26 marca 2011 18:00:21

W Polsce tak, natomiast w każdym innym kraju niż Rosja i Chiny nie.

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 marca 2011 18:27:30
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

nie wystarczą wam śmierdzące samochody spalinowe podczas gdy mogliśmy mieć elektryczne? Teraz nie chcecie wolnej energii tylko trującą promieniowaniem nuklearną? Nigdy, zgłaszam sprzecwi. Ja nie chcę atomowej!

2 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
gryzli

gryzli | 8 maja 2012 14:21:22

a pomyslałes co produkuje tą "czystą energia " która napedzałaby samochody elektryczne? Chyba nie myślisz że jazda samochodami elektrycznymi jest ekologiczna?
Poczytaj sobie troszke oszołomie (sorki ale ludzie tacy jak Ty są nimi) to zobaczysz o ile bardziej nieekologiczne jest wytworzenie samochodu elektrycznego od klasycznego.
Jesli poczytasz, posłuchasz i co najwazniejsze POMYŚLISZ to dojdziesz do wniosku, że mimo, że elektrownie ataomowe nie sa panaceum na niedobór energii elektrycznej w ogóle to póki co jesteśmy na nie skazani. (dopóki nie będziemy w stanie okiełznać zimnej fuzji)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 22:48:06

Mój anonimie, a skąd będziesz miał energię do ładowania akumulatorów w samochodzie? Z elektrowni, zapewne opalanej węglem? Elektrownia i następnie przesył energii do odbiorców są dość mało sprawne energetycznie, więc kosztowne. Silniki spalinowe są energetycznie sprawniejsze. Elektrownia produkuje ogromne ilości spalin oraz CO2, co prawda w jednym miejscu, zaś silniki spalinowe są źródłem CO2 i gazów spalinowych rozproszonym, więc śmierdzą wszędzie i wszystkim. Jak widać pozostaje energetyka jądrowa.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
3kropki

3kropki | 26 marca 2011 18:37:18

Ja jestem na nie... Wystarczy nam Czarnobyl i Fukushima.

9 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 26 marca 2011 20:52:04
Komentuje Ekspert kategorii Pozostałe II.

Wystarczy nam tego, 3kropki:

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
3kropki

3kropki | 26 marca 2011 21:15:12

Bingola... ja to rozumiem, ale czy naprawde nie ma innego sposobu tylko uran lub pluton?

Pomysl co bedzie jak to pierdyknie... wiem, wiem... bedzie nowoczesna i blabla, ale co bedzie jesli jednak?

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 marca 2011 21:22:22

Wtedy będziemy mieli jakiś powiat wyłączony z użytku na dłuższy czas :)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 26 marca 2011 21:37:52

3kropki - naprawdę nie ma żadnej alternatywy. Zapomnij o tzw. odnawialnych źródłach energii - mogą one zapewnić nam najwyżej 10-15% zapotrzebowania.
Z energią atomową jest tak jak z samolotami - gdy zdarzy się katastrofa to wszyscy o tym mówią. A tysiące ofiar wypadków samochodowych pozostają niezauważone. Elektrownie węglowe emitują tyle zanieczyszczeń i popiołów, że są pośrednią przyczyną niezliczonej liczby chorób i wad genetycznych.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
gryzli

gryzli | 8 maja 2012 14:24:29

3kropki: fakt: jesli walnie to bedzie niedobrze, ALE POMYŚŁ: mielibyśmy nowoczesną elektrownię a jeśli popatrzysz sobie na mapę elektrowni w europie to jesteśmy enklawą która jest otoczona przez "stare" elektrownie które moga pierdyknąć...

lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 22:50:32

Jest wyjście: energetyka jądrowa oparta na promieniotwórczości toru.

ptakwodny

ptakwodny | 26 marca 2011 19:14:45
Odpowiada Ekspert kategorii Pozostałe II.

Mamy inne mozliwosci.Wiatraki,wodor ze zgazowanego wegla,etanol z  ziemniakow,male elektrocieplownie na wierzbe energetyczna,malwe pensylwanska,pelet i ew.gaz lupkowy.

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
lukrecjola

lukrecjola | 26 marca 2011 19:37:40

Z tych źródeł możesz sobie wodę w kranie podgrzać.

Bingola

Bingola | 26 marca 2011 20:54:19

Dokładnie! Żeby zapewnić energię elektryczną dla Polski z elektrowni wiatrowych, musiałyby one  stać w odległości co 300 metrów na terenie całego kraju! I to pod warunkiem, że cały czas wieje silny wiatr.

lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 22:54:20

Co z CO2, który oprócz wiatraków (raz chodzą, raz nie) jest wytwarzany przy każdym spalaniu, a podobno (gigantyczny skok na kasę) spowoduje takie ciepło, że będziemy chodzić na golasa i w Wiśle łowić piranie.

lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 22:54:38

Racja!

lukrecjola

lukrecjola | 26 marca 2011 19:19:28

Zaczyna męczyć mnie ta dyskusja.  Zapotrzebowanie na energię jest coraz większe. Jak będzie wyglądała nasza sytuacja np.za 20 lat. Jak będziemy pozyskiwać energię?  Z czego?! Najłatwiej powiedzieć ......jestem przeciwko. Tylko co w zamian? Łuczywo?

anonymous | 26 marca 2011 19:32:34

Dynamo ;)

3kropki

3kropki | 26 marca 2011 20:01:43

No dobra... zapotrzebowanie jest, ale zagrozenie tez... juz wole luczywo... a w niemczech dla przykladu elektrowni atomowje nie ma, ale jest tysiace wiatrakow na przyklad... i patrz radza sobie!

6 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 26 marca 2011 20:08:18

W Niemczech funkcjonuje 17 reaktorów, które spełniają 25% zapotrzebowania energetycznego Niemiec.

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
3kropki

3kropki | 26 marca 2011 21:23:43

Ok... wychodzi na to, ze tylko Polska nie ma elektrowni atomowej! Nie do konca rozumiem czemu musimy to zmieniac, ale w sumie nie bedzie to mialo znaczenia. Jesli chocby 1/4 (ba! 1/8!!!) tych ktore sa na swiecie podzielilo losy Czarnobyslkiej i tak po nas... Niech wiec i w Polsce zbuduja. A co...

anonymous | 26 marca 2011 21:52:47

Nie jestem specjalistą od energetyki jądrowej, ale czytałem kilka artykułów na temat czarnobylskiej katastrofy, i wydaje mi się, że ludzie mają bardzo wyolbrzymiony obraz zniszczeń i strat ludzkich po wybuchach w ukraińskiej elektrowni.

anonymous | 26 marca 2011 21:59:01

Dlaczego trzeba to zmieniać - dlatego, że zapotrzebowanie na prąd stale rośnie, więc trzeba je jakoś "zaspokoić".

Ciekawostka: 1g uranu pozwala na uzyskanie takiej samej ilości energii jak 1 500 000 gram węgla.

Aplauz

Aplauz | 27 marca 2011 22:59:54

Nie jest nam potrzebna elektrownia atomowa. Aż takiego dużego kraju to nie mamy.

3 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 22:55:02

Racja!

lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 22:57:07

Podobno wyolbrzymianie strat i zagrożeń wywołało większą chęć niesienia pomocy ze strony społeczności międzynarodowej.

lukrecjola

lukrecjola | 26 marca 2011 20:14:47

Energia wiatrowa sprawdza się w przypadku małych miejscowości. Niestety jest mało wydajna.

lndependence

lndependence | 26 marca 2011 22:21:26

Tak, w 100% jestem na TAK

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Aplauz

Aplauz | 26 marca 2011 23:48:13

Nasz kraj jest mały i nie jest nam potrzebna elektrownia atomowa. Powinni całkowicie pousuwać takie elektrwonie, dosyć już ich awarie i błędy narobiły...

4 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 23:01:25

Może wyliczysz, które elektrownie, gdzie i kiedy powstały te szkody. Ile szkód na MWh energii?

mikafika

mikafika | 27 marca 2011 00:30:05

ja jestem na nie tym bardziej że to ma powstać w moim woj boje się że kiedyś to pierdyknie albo coś no chyba chcą nas wysadzić zobaczycie że kiedyś bedzie z tego tragedia 

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
kobietka

kobietka | 27 marca 2011 14:38:26

Po ostatnich wydarzeniach niee..

4 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
lukrecjola

lukrecjola | 27 marca 2011 18:44:17

Boisz się ,że zatrzęsie się u nas ziemia i ogromna fala tsunami spustoszy kraj?

Aplauz

Aplauz | 27 marca 2011 22:58:42

Nie chwal dnia przed zachodem słońca

... No dobra, złe powiedzenie.

Myślisz, że elektrownia atomowa może wybuchnąć tylko z powodu trzęsienia lub tsunami ? Każdy nawet mały błąd może spowodować tragedię.

Szpak018

Szpak018 | 27 marca 2011 23:34:29

Aplauz poczytaj sobie troche o elektrowniach atomowych bo nie masz pojecia, tak jak większość naszego społeczeńśtwa. Wychwytują tylko kilka słow z nagłowków gazet: JAPONIA, WYBUCH, ELEKTROWNIA, PROMIENIOWANIE, SMIERC.

A poźniej "Czy jest pan/pani za budową elektrowni atomowej"mówą ze nieee. Okazuje się, że nie tylko starsi ludzie a również młodzi nie mają pojęcia o podstawowych informacjach związanych z pozyskiwaniem energii elektrycznej z elektrowni atomowej. 

Oto kilka faktów specjalnie dla Aplauza i innych...
1. Japonia jest położona z w strefie gdzie spotyka się aż 5 płyt tektonicznych, co się wiąże z około 1000-cami wstząsów w ciągu roku.
2. Reaktory w japoni miały ponad 40 lat i były II generacji, dzisiaj się buduje reaktory genaracji III i III+(zdolnych wytrzymać uderzenie samolotu)

3. Obecnie elektrownia atomowa to najtańszy sposób pozyskania energii elektrycznej.

W planach 2 reaktory o mocy 3000MW każdy :)

Polecam:

http://www.nuclear.pl/?dzial=energetyka&plik=cykl5

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
lbkubacki

lbkubacki | 11 maja 2013 23:05:23

Elektrownia jądrowa nie może wybuchnąć, jak bomba atomowa.
Może natomiast rozpaść się reaktor i mogą wydobyć się substancje promieniotwórcze (nie będzie jądrowej fali uderzeniowej i impulsu elektromagnetycznego, co prawda niewielka pociecha).

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 63,9 pkt elsieelsie
  2. 2 34,6 pkt ata-ataata-ata
  3. 3 19,9 pkt vera223vera223
  4. 4 13,5 pkt leone2leone2
  5. 5 11,7 pkt Tensor           -Tensor -
więcej rankingów