zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Bingola

Po co ludzie używają osobnych odtwarzaczy mp3, skoro ma go praktycznie każdy telefon?

Bingola | 29 czerwca 2011 09:36:05 | kategoria: AGD i RTV, MP3

• G+
  • Facebook

Zastanawiam się jaki jest sens korzystania z osobnego urządzenia? Każda komórka średniej klasy ma wbudowany odtwarzacz. Korzystanie z niego jest łatwiejsze, większy jest wyświetlacz, widać nawet okładkę płyty, a co najważniejsze, gdy ktoś zadzwoni muzyka jest wyciszana i można rozmawiać nie wykonując żadnego ruchu ręką. Jedyną niedogodnością, jest konieczność posiadania dodatkowej karty pamięci w komórce.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 47 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
iga

iga | 29 czerwca 2011 09:45:09

Ja osobiscie nie uzywam ale moze dlatego, ze mp3 jest mniejszym urzadzeniem od komorki? Bardziej porecznym?

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 09:48:32

Iga, ale co z tego, że jest mniejsze? Musisz nosić przy sobie i używać obu naraz! Przecież to niewygodne!

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
iga

iga | 29 czerwca 2011 09:54:49

Pomyslalam akurat o sporcie wlasnie Smile silownia, jazda rowerem, bieganie itp. Czesto widze, ze maja mp3 przyczepione do koszulki i stad moja mysl.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 09:48:39

Dla lepszej jakości dźwięku? Dla większej pojemności karty pamięci?

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 09:50:09

Bo widzisz... mnie jednak telefon kojarzy się z kontaktem z ludźmi... z telefonowaniem Foot in mouth

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 11:23:01

Mariolamuz, telefon już dawno przestał być tylko tym, do czego został wymyślony. Ma wiele funkcji właśnie po to, aby nie obwieszać się sprzętami, z których każdy wykonuje tylko jedną czynność.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 11:30:36

Zgadza się, telefon niestety nie służy już tylko do pierwotnie zamierzonych celów...

Takie "unowocześnienie" aparatów - moim skromnym zdaniem - odbija się niestety na ich użyteczności. Wielu moich znajomych narzeka, że telefono-mp3-aparaty po prostu lubią się "wieszać" z powodu przepełnienia dodatków... Frown

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 11:47:12

mariolamuz ja mam już 2 telefon 'muzyczny' nie miałam problemów z 1 jak też z obecnym. Polecam SE:)

3kropki

3kropki | 29 czerwca 2011 09:49:38

Zapominasz jeszcze o takim szczególiku jak bateria. Odtwarzacz ciągnie i to sporo :)

Poza tym ja zawsze wychodziłam z założenia, że telefon jest do kontaktowania się i w takim celu go używam. Tel, sms, mms i email. Od robienia zdjęć i słuchania muzyki są inne - o wiele lepsze urządzenia - aparat fot. i odtwarzacz mp3. Jakość jest nieporównywalna, bo  - jak to mówią - jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :)

1 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 12:05:30

Faktycznie w telefonach muzycznych dużą rolę spełniają słuchawki. Oryginalne zjadł mi pies za czasów szczeniaka zamówiłam nowe i jestem zadowolona. Jeżeli słuchałabym Mp3 nie mam wglądu w telefon, a to dla mnie ważne dlatego słucham muzyki z telefonu. Muszę podkreślić, że na spacerach z psem bo w domu górują głośniki Logitech:)

Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 11:25:43

Z aparatem foto się zgodzę - tu jakość prawdziwego aparatu jest nieporównywalna z komórką. Ale mp3? Przecież w komórkach są na ogół te same moduły co w mp3!, to jest płytka wielkości znaczka pocztowego. A co do jakości muzyki - tę można osiągnąć raczej dzięki dobrym słuchawkom.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
3kropki

3kropki | 29 czerwca 2011 11:33:16

Wiele zależy od telefonu jaki posiadasz. Ja mam BB 9700 Bold, a to jest telefon bardziej biznesowy niż rozrywkowy i odtwarzacz mp3 ma na standardowym poziomie, w przeciwieństwei do jakości istotnych w tel. rzeczy. Dlatego jak chcę posłuchać muzyki mam swoje nano. I szczerze mało mi zależy na widoczności okładki płyty na ekranie :) Słuchawki to już zupełnie inna bajka.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 13:46:51

Bingola - moduł modułem, ale różnica w jakości dźwięku wynika też z oprogramowania, którego często na nowych telefonach nie można zmienić na pirackie, ponieważ stracimy gwarancję.

anonymous | 29 czerwca 2011 10:12:06

Mogły im zostać po poprzedniej epoce i po prostu preferują je przez wzgląd na łatwość obsługi.

anonymous | 29 czerwca 2011 10:12:46

o

Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 11:31:22

No własnie! Myślę, że używanie osobnych empetrójek to po prostu przyzwyczajenie.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
kocica

kocica | 29 czerwca 2011 10:23:27

Ja mam osobne mp3, gdyż moja komórka bardzo szybko sie rozładowuje, a jeśli dodatkowo jeszcze męczyłabym ją puszczaniem muzyki - zgon na miejscu.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 11:26:13

Zmień komórkę i po kłopocie!

lusiek

lusiek | 29 czerwca 2011 11:34:39

Też mam taki sam problem, a o zmianie komórki nie ma mowy.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 13:49:24

Bingola - mam swój telefon grubo ponad 3 lata i nie wyobrażam sobie, żeby zmienić go na inny tylko dlatego, że bateria słabo trzyma. Chociaż u mnie nie widzę znaczącej różnicy między wytrzymałością baterii na początku, a teraz - może dlatego, że obecnie mniej korzystam z bajerków.

anonymous | 29 czerwca 2011 10:35:31

Po to bo osobne mp3,mp4 maja wiecej pamieci.A sluchajac muzyke przes fona szybciej sie rozladowywuje.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 12:07:31

Mariola, jaki zakłócanie? Kontakty i SMSy są w pamięci telefonu, a muzyka na karcie. Mogę ją w każdej chwili wyjąc i przełożyć do innego telefonu. A na karcie mam jeszcze mapy do nawigacji i trochę zdjęc i filmów. Wszystko działa jak trzeba.

TELEFON MA SŁUŻYĆ TELEFONOWANIU - jak rozumiem, używasz osobnego kalkulatora, budzika, stopera, dyktafonu, kalendarza, nigdy nie sprawdzasz godziny na komórce, itd....

Ale największą zaletą jest dla mnie płynne przechodzenie od słuchania do rozmowy - w mojej Nokii, gdy ktoś dzwoni - muzyka jest wyciszana a telefon sam się odbiera, nie muszę nic gmerać przy jakichkolwiek przyciskach. Po skończeniu rozmowy, muzyka wraca w tym samym momencie, w którym została przerwana i to płynnie zwiększając głośność!
I nie zauważyłem ani wzmożonego zużycia baterii, ani gorszego działania pozostałych funkcji.

A co do różnicy jakości - bez przesady, kto z was jest takim koneserem muzyki, ze potrafi odróżnić inne brzmienie perkusji w obu urządzeniach. Czy do słuchania na ulicy jest to w ogóle potrzebne?

anonymous | 29 czerwca 2011 12:07:41

Spodziewałam się minusa od @Bingoli, jednak troszkę mnie on zadziwił... Po co pytać skoro za wyrażenie swojego WŁASNEGO zdania dostaje się od autora pytania baty? Cóż... dość to zawiłe...

Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 12:11:27

Nie, Mariola - minus jest za stwierdzenie nieprawdy - ... Samo otwarcie książki telefonicznej zajmie prawdopodobnie kilka minut, nie mówiąc już o wejściu w cokolwiek na karcie pamięci.

Nie wiesz jak jest - a piszesz. I to już nie jest tylko Twoje zdanie.

W takim razie sorry za minusa.

anonymous | 29 czerwca 2011 12:14:01

Naprawdę dziwi mnie po co pytasz skoro negujesz wsio jak popadnie?

A zadziwię Ciebie bo faktycznie, używam osobno:

*kalkulatora,
*budzika,
*stopera nie używam bo, nie mam takiej potrzeby,
*dyktafonu nie używam, bo nie mam takiej potrzeby,
*kalendarz wisi na ścianie w każdym z pomieszczeń mojego mieszkania (mój mąż pracuje w drukarni co wiele wyjaśnia) oprócz wc i łazienki,
*a godzinę sprawdzam, bo akurat jest "na wierzchu", poza tym źle znoszę obecność zegarka na ręce

Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 12:19:48

Jesteś więc chwalebnym wyjątkiem. Chylę czoła!Cool

A co do kalendarza - wisi tylko w domu, a gdy musisz coś sprawdzić w nim poza domem? Ja wszystkie ważne daty i terminy zapisuje w kalendarzu komórki i jest to na prawdę bardzo użyteczna funkcja. Zawsze mogę sprawdzić co mam do zrobienia w danym dniu i czy nie koliduje mi to z innymi rzeczami.

anonymous | 29 czerwca 2011 12:21:24

Nie wiem czy zauważyłeś, ale użyłam słowa: "prawdopodobnie" polegając na opiniach moich znajomych ( co prawda nie z 16GB ale jednak). Poza tym mając zapełnioną w całości swoją kartę pamięci tylko 2GB miałam problem z otwarciem różności w swoim telefonie. Ale zaraz pewnie przeczytam: "masz kiepski telefon - zmień" więc i tak nie ma sensu dalej się wypowiadać... czyż nie?

anonymous | 29 czerwca 2011 12:24:57

Dziękuję za przyznanie racji Smile. Przecież nikt tutaj nie chce się z nikim kłócić, prawda? Ty uważasz tak, ja uważam inaczej Smile i każdy jest zadowolony. Ty posługujesz się telefonem jak notatnikiem ja używam go tylko do dzwonienia i sms-owania. A że jestem wyjątkiem? Może i tak, mój mąż w każdym razie tak twierdzi Sealed

Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 12:28:09

Nie, po prostu należy porównywać "jabłka do jabłek". Jeżeli dobra empetrójka ma 16 GB, to przecież nie można jej odnosić do telefonu z ośmiokrotnie mniejszą kartą! Technologia naprawdę idzie szybko do przodu, jeszcze kilka lat temu nie śniło się nikomu, że w komórce można przeglądać internet! Czy to też, Twoim zdaniem, niepotrzebne?
I powtarzam - czip odpowiadający za przetwarzanie muzyki w mp3 jest dokładnie taki sam w komórce!

anonymous | 29 czerwca 2011 12:31:31

Na pocieszenie plus:)

anonymous | 29 czerwca 2011 12:43:23

Nie, ja nie mówię, że niepotrzebne Smile. I zgadzam się, że jeszcze kilka lat temu nie śniło nam się o takiej technologii. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie odpowiedziała i na to: do przeglądania internetu służy komputer Wink, ale nie odnoś tego do siebie. Po prostu taka jestem, że szukam odpowiedzi na każde pytanie, a ripostę atakuję ripostą Smile. Nie mam potrzeby kogokolwiek obrazić Smile

Bingola

Bingola | 29 czerwca 2011 11:27:41

Nieprawda. Do komórki można włożyć kartę nawet 16 GB - czyli tydzień słuchania muzyki bez przerwy!
Baterię też można sobie sprawić mocniejszą.

anonymous | 29 czerwca 2011 11:36:50

serio mozna kupic karte 16 Gb? O 10 najwiecej slyszalam;)

A wogole komorki sa niezdrowe ponoc.

anonymous | 29 czerwca 2011 11:44:43

No niby można... tylko wyobraź sobie teraz, że zapełniasz taką kartę w telefonie w całości, na te 16GB i spróbuj robić cokolwiek w telefonie. Samo otwarcie książki telefonicznej zajmie prawdopodobnie kilka minut, nie mówiąc już o wejściu w cokolwiek na karcie pamięci

Choćby mnie teraz zminusowano to uparcie będę upierać się przy swoim, że TELEFON MA SŁUŻYĆ TELEFONOWANIU

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 czerwca 2011 11:55:43

Nie będę Ciebie minusowała, ponieważ wyrażasz swoje zdanie. Mnie wystarczy karta 2Gb i w niczym nie zakłóca pracy telefonu:)

anonymous | 29 czerwca 2011 14:05:42

I ja się wypowiem na temat funkcji komórki i spowalniania pracy systemu przy zapełnionej pamięci:

Utrudniony dostęp do książki telefonicznej, muzyki czy innych funkcji telefonów wynika z tego, że cały system telefonu wolniej pracuje i ma tendencje do zwieszania się przy przepełnionej pamięci. Tak jest w moim telefonie i wielu, wielu urządzeniach, które nie korzystają z nowoczesnych systemów operacyjnych.

Co do funkcji telefonu:

dyktafon - odsłuchiwanie nagrań z takiego dyktafonu bez komentarzy autora jest zazwyczaj "zgadnij co powiedzieli bohaterowie". Jeżeli ktoś chciałby nagrywać np. wykłady, to korzystałby z urządzenia takiego, jak dyktafon.

kalkulator - proste obliczenia przeprowadzam na kartce albo w pamięci, a nie spotkałem się jeszcze z telefonem z oprogramowaniem potrafiącym wykonywać obliczenia tak złożone jak dobre kalkulatory

kalendarz - jestem wolnym człowiekiem i nie potrzebuję podręcznego kalendarza ;)

godzina - zegarek jest o wiele wygodniejszy, w dodatku zawsze jest ozdobą. Nie raz spotkałem się z pytaniem "która godzina", bo ktoś ma telefon "nie na wierzchu". A sprawdzanie godziny w telefonie jest naprawdę upierdliwe, kiedy siedzimy np. w autobusie i musimy się męczyć z wyciągnięciem telefonu z kieszeni.

mscrazy

mscrazy | 29 czerwca 2011 10:54:27

Odkąd zepsuła mi się mp3 , używam odtwarzacza w komórce.I jestem zadowolona.:)

anonymous | 29 czerwca 2011 11:07:09

Słucham muzyki z odtwarzacza muzycznego w telefonie (mam muzyczny) jakość dźwięku jak na moje potrzeby jest wystarczająca. Tak jak napisałeś mam bezpośredni kontakt telefoniczny z osobami, które do mnie dzwonią i dla mnie jest to wygodniejsze. Wolę zakupić kartę do telefonu i nie wydawać kasy na mp3. Może faktycznie stawiają na jakość dźwięku w moim wypadku to nierealne muszę mieć telefon pod ręką:)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
nanana

nanana | 29 czerwca 2011 11:46:35

Już kiedyś było podobne pytanie i pamiętam, że napisałam w nim, że mam osobne mp3, ponieważ nie odpowiadają mi słuchawki dołączone do telefonu. Pamiętam, że ktoś mi odpisał, że można kupić słuchawki, które mają wtyczkę pasującą do telefonu. Niestety, nie dość, że słuchawki, które by mi odpowiadały ciężko znaleźć (nie ma ich nawet na allegro), to jeszcze są dosyć drogie. Te, których używam do mp3, kupiłam za 40 zł i są super.

anonymous | 29 czerwca 2011 13:44:21

-odtwarzacz mp3 zapewnia lepszą jakość dźwięku, a nie każdy ma taki super słuch jak ja :) Pomijając najgorszej klasy odtwarzacze w zestawieniu z telefonami "muzycznymi".
-osobna bateria, dzięki temu nawet po długim słuchaniu muzyki możemy mieć pewność, że będzie możliwość zadzwonić gdziekolwiek, jeśli skończy nam się bateria
-odtwarzacze mp3 posiadają (posiadały?) dużo większą wbudowaną pamięć niż telefony, nawet te z dołączoną kartą pamięci.

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

djonik

Gdzie można kupić iRiver SlimX iMP-350

3 odpowiedzi i komentarzy
foobu

telefon LG do kompa

1 odpowiedzi i komentarzy
mappie