zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
nikogo

O co chodzi w plotkach, że za karteczki z Liptona można dostać sprzęt rehabilitacyjny?

nikogo | 29 maja 2009 11:33:37 | kategoria: Biznes i finanse, Marketing i reklama

• G+
  • Facebook

Na oficjalnej stronie firmy to dementują, ale z tego z sprawdzałam w internecie akcje zbierania dosyć rozpowszechnione.

Chociaż głosy dementujące też są.

Pytam dlatego, że ostatnio w kościele ksiądz ogłaszał, żeby zbierać dalej, bo już jeden wózek udało się otrzymać. No ale skoro to nieprawda...
Ksiądz akurat nie miałby w rozpowszechnianiu zbierania żadnego interesu, więc nie wiem, o co tu chodzi i skąd on miał te niby informacje.

Czy Wy też się z tą akcją spotkaliście?

Jak myślicie, jak to działa (zakładam, że jednak to mit) - czy to jest przez kogoś sterowane, czy tylko się ta informacja rozprzestrzenia sama z powodu ludzkiej chęci pomocy?

Co o tym wszystkim myślicie?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 5 odpowiedz
nikogo

nikogo | 29 maja 2009 14:00:12

Hmm... a z zakrętkami działa (?)

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 maja 2009 21:38:59

Nie spotkałam się z ta akcją i tak sobie myslę, że to całe zbieractwo podlega pod miejskie legendy

anonymous | 29 maja 2009 22:39:24

Myślę, że pełno tego typu akcji mogło być w latach 90-tych, bo był to dobry biznes na promocję firm. Cel zaszczytny i przy tym darmowa reklama. Tak od zawsze wszelkie ambitniejsze biznesy funkcjonują. Pamiętam, kiedyś czytałem książkę o irlandzkim biznesmenie, który był żeglarzem i wybierał się w rejs przez Atlantyk. Szukał jak szalony darmowych reklamodawców, którzy ufundowali by mu materialnie tą imprezę, przy jednoczesnym wzięciu kredytu za wypromowanie pomysłu.

Nic nie wiem o obecnie odbywających się akcjach, ale nie zdziwiłbym się, jesli takie się odbywają. Firmy na takiej nagrodzie, przeważnie nic nie tracą, bo zyskują tylko rozgłos, o jej marce dużo się mówi i jest jednym słowem szum w eterze.

Ale trochę nie o to pytałaś, chociaż mogłoby być więcej tego tupu akcji.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 29 maja 2009 22:44:01

Właśnie oglądałem programy z Kubą Wojewódzkim z początku lat 90-tych. Gdzie w programie Hologram, promował firmy rozdając dla każdego za darmo płyty CD itp., dla każdego pierwszego, kto się dodzwoni do programu i odpowiedział na bzdurne pytanie, na które nie szło nie odpowiedzieć. Chociaż program durny, prowadzący jeszcze bardziej, ale mechanizm działania takiej promocji firm był tam zaprezentowany doskonale.

kobietka

kobietka | 29 maja 2009 22:56:06

Podobnie było z papierkami po Orbitkach. Ale ile w tym prawdy?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 337,6 pkt grzesiek19741grzesiek19741
  2. 2 264,3 pkt roqqroqq
  3. 3 205,9 pkt -   Tensor -- Tensor -
  4. 4 194,0 pkt MuddyWatersMuddyWaters
  5. 5 191,3 pkt jasny halogen 101jasny halogen 101
więcej rankingów
Zgłoś błąd