zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Myślenie "studentów" [załamka :/]

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:12:06 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Nie studiuję kierunku należącego do najłatwiejszych, toteż większość osób na wydziale jest ogarnięta. Dla rocznika niżej mój kierunek był jednak kierunkiem zamawianym, co spowodowało, że była masa chętnych na te studia i niekoniecznie przyszła tutaj ze względu na swoje zainteresowania chemią i materiałami ceramicznymi. Patrzę teraz z wielką trwogą na podejście większości studentów tegoż rocznika do ich studiowania. Wszystko po jak najmniejszej linii oporu, wykładowcy zmieniają im formy egzaminów na łatwiejsze byleby tylko zdała ustalona liczba osób, bo to kierunek zamawiany i musi być tyle i tyle absolwentów, a mimo to owi studenci dalej kombinują... Niezdecydowany
Kiedy ja nie zaliczę kolokwium czy egzaminu, najpierw pretensje mam do siebie o to, że za słabo się przygotowałem i staram się poprawić w kolejnym terminie. Niestety moi młodsi koledzy mają zupełnie inne podejście:

Przyznać się, kto jeszcze uj[cenzura]ł dziś statystykę - podobno przy ponad 50% osób bez zaliczenia można unieważnić kolosa Śmiech

I dalej w dyskusji tłumaczenie:

Ale jesli wszyscy maja ponizej polowy punktow to znaczy ze cos jest nie tak z kolosem a nie z nami, a [nazwisko dziekana] to super ziomek wiec moze cos by z tego wyszlo i mielibysmy wiecej pokemonow w indeksie wyklady [nazwisko prowadzącego] to gunwo, kazdy kto byl wie, ze srednio pomagaja w zbieraniu pokamonow ;d

Owszem z tym, że forma wykładów owego wykładowcy jest kiepska i niewiele idzie zrozumieć to się zgodzę, ale te ich kolokwia są z części seminaryjnej, na której robi się zupełnie co innego i wałkuje się to w trakcie seminarium. Sam niewiele ogarniałem ze statystyki, ale wystarczająco, żeby zdać, a nawet się udało coś więcej upolować niż tylko 3.0. Zdaje to bez problemu większość studentów, a im, nie dość że już i tak im prowadzący idą na rękę, ciągle źle i jeszcze bardziej kombinują. Nie ogarniam tych ludzi po prostu, zero pokory, jakiejkolwiek samokrytyki, wyłącznie roszczeniowa postawa wobec uczelni i całego świata. Niezdecydowany

0 ładowanie danych... 17 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 56 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:16:57

No ja akurat ze statystyki miałam tyle "laczy", że miejsca w indeksie brakowało. Jedyny przedmiot z którym miałam problemy... ale dałam radę.
Co do reszty masz zupełna rację...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:19:39

Też nie cierpiałem tego przedmiotu. Niezdecydowany Ale jest już za mną Śmiech

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:47:40

Widzę, że statystyka sprawia powszechnie problem, a nie tylko u nas Zaklepany

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Rudolf

Rudolf | 17 kwietnia 2014 12:17:05

Wszelkie rozdawnictwo prowadzi do patologii i kombinowania, ten pomysł z kierunkami zamawianymi to było od razu podejrzane. Mój znajomy szeregowy pracownik pewnego dość znanego uniwersytetu odradza te kierunki od samego początku ich istnienia, bo część z tych kierunków dostała status zamawianego po prostu dzięki układom w ministerstwie. I tak można skończyć taki kierunek i nigdzie pracy nie dostać. Bo to tylko zamawiany przez ministerstwo, a nie dlatego, że pracodawcy szukają danego absolwenta. 

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 17 kwietnia 2014 13:43:03

Kto to wrócił !)

Rudolf

Rudolf | 17 kwietnia 2014 13:43:30

Z dalekiej podróżyMrugnięcie

arinkao

arinkao | 17 kwietnia 2014 13:44:04

Najważniejsze ze cały i zdrowy Śmiech

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:18:25

U mnie było to samo ...najgłośniej krzyczeli ci, którzy byli kompletnie zieloni z tematu.

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:20:21

Byleby papierek dostać... Niezdecydowany

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:22:24

Dokładnie ;/
Takich "ślizgaczy" jest pełno a co najgorsze zawszę będą.

ksiezniczka

ksiezniczka | 17 kwietnia 2014 12:27:20
Odpowiada Ekspert kategorii Studia I.

Też denerwuje mnie takie podejście. Nikt nikomu nie kazał iść na studia, wiec jeśli dla kogoś jest to jedynie jakiś przykry obowiązek to po co się na nie pchać. Myślałam, że studia wyglądają nieco inaczej, w końcu niby same dorosłe osoby, a okazuje się, że prawdziwych zainteresowanych tematem jest garstka. 
A co do statystyki... Czekam na wyniki, ale raczej jestem przekonana o poprawce:/

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:31:50

ksiezniczka dasz radę. Mrugnięcie

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:49:15

Dla stanowiska i lepszej sytuacji w życiu??Uśmiech

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
ksiezniczka

ksiezniczka | 17 kwietnia 2014 12:51:29
Komentuje Ekspert kategorii Studia I.

Taka sierota tylko z papierkiem nie utrzyma się długo na żadnym stanowisku. Trzeba posiadać wiedzę.

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:54:53

To się nie utrzyma. Jego problem, a nie twój.

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:55:16

ksiezniczka jak zdam i moje rozumowane okaże się właściwe, to ci wytłumaczę, a jak nie to pójdziemy razem Zaklepany

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:27:34

Taki młody, a już chrzani jak stary dziad.Wystawiony język

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:30:38

Liva a Tobie się takie coś podoba? Pomyśl, że potem taki nieogarnięty studencik ma Cię leczyć, albo odpowiadać za pewne usługi/towary bezpośrednio dotyczące Ciebie i mogące zagrażać Twojemu zdrowiu, życiu, lub mieniu.

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:32:04

Tak samo jak ściąganie mi się nie podoba.

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:33:58

Niuniuś kochany, tu tylko słowo ,,załamka'' w miarę pasuję do twojego wieku.Wystawiony język
Studenci rządzą się swoimi luzackimi prawami od lat i jakoś mimo wszystko później dają radę. Nie bądź taki stary malutki, bo Cię esencja życia ominie.Mrugnięcie

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:34:45

Heisuś no nie mów mi, że nigdy nie ściągałeś? :)

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:39:31

Liva nic mnie nie omija, wiem jak luzacko jest na studiach, bo sam nie jeden warunek miałem i poprawiałem, ale poprawiałem na uczciwych zasadach. A te cwaniaczki już przeginają strunę...

CZARNA_zołza ostatni raz w podstawówce, przypadki na języku polskim.

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:50:16

A Ty jesteś ten jeden uczciwy i porządny, na tle bałwanów i kombinatorów.PocałunekŚmiech

ksiezniczka

ksiezniczka | 17 kwietnia 2014 12:59:50
Komentuje Ekspert kategorii Studia I.

Doszło do paradoksu, że uczciwość jest wyśmiewana.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 13:00:59

Nie uczciwość a nadęcie i potrzeba wybielania się kosztem innych.Mrugnięcie

3 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 13:50:18

Liva tak jak napisałem wyżej i w pytaniu, nikt idealny i nieskalany nie jest, nawet nasi prowadzący otwarcie się przyznają, że pamiętają jak to jest być studentem. Ale jest zasadnicza różnica, po tym jak coś sobie za...dole z własnej winy bo się nie przyłożyłem i próba poprawienia tego, a co innego spie...lenie z własnej winy i obarczanie winą dydaktyków za własne lenistwo.

anonymous | 17 kwietnia 2014 13:53:22

I czy z tego obarczania coś wyniknie? Program studiów się zmieni?Mrugnięcie

anonymous | 17 kwietnia 2014 14:00:31

Wyniknie to, że banda darmozjadów, która normalnie nie miała by prawa przejść tych studiów (ewentualnie jakiś mało wymagający kierunek w zupełnie innej dziedzinie), niedługo ukończy edukację na tym wydziale, który cieszy się wysoką jakością kształcenia i szacunkiem w branży ceramicznej.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 14:02:24

Weź głęboki oddech i policz do dziesięciu. Jak nie pomoże, proponuję puknąć się w czółko.Mrugnięcie

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 kwietnia 2014 14:07:35

Ta propozycja powinna raczej paść z mojej strony. Mrugnięcie

anonymous | 17 kwietnia 2014 14:08:58

Raczej nie.Uśmiech

anonymous | 17 kwietnia 2014 14:15:47

Jeszcze więcej Polaków z tego typu kombinatorskim podejściem i przyzwalającymi na oszustwa, a ten kraj się całkowicie rozpadnie (chociaż wydaje się, że gorzej już być nie może).

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:34:03

Studiowałam X lat temu, ale widzę, że niewiele się zmieniło w tym temacieUśmiech

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
fifka98

fifka98 | 17 kwietnia 2014 12:36:03

Podpowiadałam kiedyś jednemu a kolokwium - zadał mi pytanie "a skąd Ty to wiesz?" Chciałam mu odpowiedzieć ze z dupy ale się pohamowałam. Zachował się tak jakby dla niego posiadanie takiej wiedzy było czymś dziwnym. Porażka - jełopstwo i oszołomstwo - dla nich liczy się tylko zdobycie papierka nie łączą studiów ze zdobywaniem wiedzy teoretycznej - niestety potem taki tłumok zasiada w biurze czy jako specjalista po marnym kursie... Niezdecydowany

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
erzac

erzac | 18 kwietnia 2014 00:50:27

:DD ubawiłam się tym "z dupy" :DDD

fifka98

fifka98 | 18 kwietnia 2014 00:51:32

tak było - ale tylko w myślach - nie chciałam być niemiła erzac Śmiech

erzac

erzac | 18 kwietnia 2014 00:55:58

ja bym mu chyba z uśmiechem powiedziała to w twarz :D Ale ja to wredna jestem :P
Widzisz, bo posiadanie wiedzy jest dziwne. I potem takie jełopy całe życie są czymś zdziwieni. A co najśmieszniejsze jeszcze przekują to w atut i z zadowoleniem będą twierdzić, że "tylko inteligentnych świat ciągle zadziwia" :DDD

MigrantWorker

MigrantWorker | 17 kwietnia 2014 12:42:01

No cóż: robią tak, bo im się na to pozwala. I dopóki tak będzie, ich podejście nie zmieni się.

Swego czasu miałem sporo znajomych studentów elektroniki. Tak się też złożyło, że jednego z przedmiotów uczył ich mój szwagier, który przy pierwszej nadarzającej się okazji wyjaśnił mi, że celowo przyjęli na studia dwa razy więcej osób niż mają miejsc w laboratoriach (zaczynających się od 2-go roku): ministerstwo płaciło im zależnie od liczby nowo przyjętych studentów, więc ilu z nich utrzyma się po pierwszym roku nie miało żadnego znaczenia. Tak ciężko pracujących studentów, jak owi moi znajomi na 2-gim semestrze nie widziałem nigdy wcześniej ani później :) Oczywiście też kombinowali jak się da, ale przynajmniej w celu jak najlepszego nauczenia się; w końcu jedna trzecia ich roku wyleciała ze studiów po pierwszej sesji, a takiej nauczki nie sposób zlekceważyć.

anonymous | 17 kwietnia 2014 13:53:27

U mnie też standardem jest odsiew na pierwszych dwóch latach. Aktualnie jest nas mniej niż połowa w porównaniu do liczby studentów, która zaczynała. Wyjątkiem jest tutaj ten rocznik "zamawiany", któremu się robi ulgi na każdym kroku.

MigrantWorker

MigrantWorker | 17 kwietnia 2014 14:14:09

Niestety nie zawrócisz kijem Wisły. Zamiast tego proponuję ratować tych, którzy jeszcze rokują jakieś nadzieje; może roczny urlop dziekański, żeby w ten sposób 'spadli' do bardziej normalnie traktowanego rocznika?

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:43:25

Nic dodać, nic ująć.

anonymous | 17 kwietnia 2014 12:53:25

Prawda jest taka, że ok 70%, a może i nawet więcej studentów tak kombinuje. U nas jest to samo, ale osiągnęło apogeum przed egzaminem z chemii. Generalnie babeczka bardzo fajna, robiła nam cały semestr kolosy, ale ci co mieli niezaliczone to pod koniec już i tak przepuszczała i jak im nie zależało to za nic dawała to 3. Okroiła też zagadnienia. Generalnie szła na rękę tym wszystkim leserom. A oni zamiast się uczyć to siedzieli na fb i rozważali co robić, żeby się nie narobić. I wymyślili, że wyślą jej maila w którym poproszą o podanie 15 zagadnień z których ona wybierze potem 5 na egzamin Niezdecydowany Szczyt lenistwa i brak jakiegokolwiek poczucia przyzwoitości. Ale im napisałam co o tym myślę i zrezygnowali Zaklepany

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

chmurli

co to znaczy informatyka stosowana?

15 odpowiedzi i komentarzy
rogal111

Jakie wyniki z matury na studia?

3 odpowiedzi i komentarzy
kaniunia