zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Mam dość Smoleńska! Sondaż

anonymous | 17 października 2012 14:23:50 | kategoria: Zdrowie, Zdrowie psychiczne

• G+
  • Facebook

Tak, tak, rozumiem. Zginęło dużo osób, ważnych osobistości, niebywała strata dla państwa polskiego.

Co się działo po tej katastrofie każdy wie, więc nie będę tego przytaczać. W każdym razie: katastrofa miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Minęły ponad dwa lata, a w dalszym ciągu jest o tym głośno. Smoleńsk wiecznie żywy.

Czy dla nas, takich zwykłych śmiertelników to ma znaczenie? Nam również umierają bliscy, rodzina, przyjaciele, znajomi. Nie rozgłaszamy tego całemu światu. Nie zmuszamy każdego do wysłuchiwania naszych żalów, przemyśleń. Czy rząd wie, że umarł nam ktoś bliski? Nie wie. My tymczasem musimy wiedzieć, że ktoś bliski umarł politykom.

Szare myszki, czyli my, ponieśliśmy ogromne koszty w związku z tym… wydarzeniem. Zapłaciliśmy za pogrzeby, wypłaciliśmy odszkodowania, płacimy za śledztwo, co nie do pomyślenia jest w przypadku śmierci zwykłego Jana Kowalskiego. Równi i równiejsi? Czy to nie jest wystarczający powód, by dać nam spokój? Zrobiliśmy swoje: zapłaciliśmy za to. Czego więcej od nas chcą?

Śledztwo jak się toczy też każdy widzi. Co jakiś czas wyskakują jakieś ekstra super tajne przecieki. Przecieki, z którymi nie wiadomo do końca co zrobić, bo wypowiadają się w nich naukowcy bliżej nikomu nie znani, bez podanych referencji i tytułów naukowych, co oznacza, że nie wiadomo czy mówią prawdę, nie wiadomo czy do końca sami wiedzą co mówią, i dlaczego to mówią.

Tak, wiem, chcemy prawdy. Co nam da ta prawda? Przywróci im życie? Nie. Jeśli to był zamach ruskich… No, co jak co, ale Rosji nie podskoczymy. Nie jesteśmy w stanie nikomu podskoczyć. Po co więc dalej drążyć ten temat? Po co wysnuwać kilkaset różnych wniosków, które do niczego nie prowadzą? 

Nie macie tego dość? Kto ma dość Smoleńska? 

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 17-10-2012 14:37:22
3 ładowanie danych... 14 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 66 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Wersalka

Wersalka | 17 października 2012 14:29:58

Odpowiedziałam, że mam dość, bo... tak jest.
Uważam, że afera Smoleńska skutecznie odwraca uwagę od innych, dużo ważniejszych kwestii. Nie tylko gospodarczych, ale i też typowo politycznych.

Po drugie - ile można wałkować ten sam temat?

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
jan_ek 57

jan_ek 57 | 17 października 2012 14:30:02
Odpowiada Ekspert kategorii Zdrowie psychiczne I.

Jajk, jak to miło Ciebie widzieć,dawno Ciebie tutaj nie byłoUśmiech,zagłosowałem na 2,już nawet nie zwracam na to uwagi.

anonymous | 17 października 2012 14:34:42

Wielkie mi halo. Skoro tak drażni Cię ten temat to po co tracisz czas by tak obszernie rozpisywać się w tym temacie?
Bardziej od Smoleńska denerwuje mnie wieczne marudzenie ludzi. Nie ma nic bardziej męczącego.

anonymous | 17 października 2012 14:40:08

Tracę czas, ponieważ chcę poznać Wasze zdanie. :)

P.S. Musiałam usunąć obrazek, pytanie było edytowane, a więc wyniku sondażu uległy zmianie. Z tego co pamiętam były 3 głosy na opcję pierwszą, oraz 2 na opcję drugą. Uprzejmie proszę o wybaczenie :) 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 października 2012 15:01:52

I to jest poprawna odpowiedz...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
fifka98

fifka98 | 17 października 2012 14:34:43

Mam dość stanowczo tak samo jak sprawy o zamordowanej Madzi... rzygać mi się chce jak słyszę te dwie sprawy... Wyluzowany

anonymous | 17 października 2012 14:46:04

To samo miałam napisać.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
koliberek

koliberek | 17 października 2012 14:36:38

Chcę aby o tym mówiono. Nie podobają mi się próby ucięcia tematu, nie podoba mi się obrażanie rodzin zmarłych, zamienianie ciał, bezczeszczenie zwłok, próba hańbienia polskiego generała i prezydenta. Mam dosyć kłamstw. Chcę, żeby ta sprawa była uczciwie rozstrzygnięta i żeby winni zaniedbań zostali posunięci do odpowiedzialności. To prawda, że nic im już życia nie wróci, ale to nie byli zwykli ludzie. To byli przedstawiciele naszego państwa, których zhańbiono. Uważam, że to obrzydliwe i że nigdy nie powinno się było zdarzyć.

0 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... skomentuj
LordViaderko

LordViaderko | 17 października 2012 14:53:31

Podpisuję się pod każdym słowem tej wypowiedzi.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 17 października 2012 14:59:07
Komentuje Ekspert kategorii Zdrowie psychiczne I.

A ja nie. Zrozumcie - w ten sposób nigdy nie przestaniemy o tym mówić. Cokolwiek się powie, jakiekolwiek komisje (międzynarodowe, niezależne, obiektywne, ekspercie) się powoła, zawsze będą Ci, których to nie zadowoli, bo oni wiedzą lepiej.
To samo mamy od prawie 70 lat w temacie Powstania Warszawskiego - dyskusja czy było potrzebne, kto za nie odpowiada, czy to było szaleństwo, itd, itp.

koliberek

koliberek | 17 października 2012 15:01:59

A! Ponadto jednym z największych obrzydlistw jakich się dopuszczono, jest zrzucanie przez media i polityków odpowiedzialności za ekshumacje zwłok na rodziny zmarłych (mowa o tym ile to nie kosztuje podatników, po co to robić, widzimisię rodzin, rodziny same nie rozpoznały bliskich itp.). Ludzie! Ktoś się dopuścił niewyobrażalnego zaniedbania, sfałszowano dokumentację, pozmieniano ciała, powrzucano nieumyte zwłoki do worków! Czy to wina rodzin? Czy to one są odpowiedzialne? Pomyślcie

koliberek

koliberek | 17 października 2012 15:03:34

Nie chcę milczeć o niczym co jest ważne i dotyczy naszej historii. Dyskusje o Powstaniu też są ważne. Dlaczego mamy przestać o czymś mówić? O II Wojnie też mamy przestać bo to bolesne? Nie rozumiem takiej logiki.

anonymous | 17 października 2012 15:09:17

Nie porównuj wypadku pod Smoleńskiem do II wojny światowej,czy powstania ,bo to zakrawa na kpinę  koliberek .
A tak swoją drogą rychło w czas się rodzinom przypomniało o ekshumacji nie ma co i ja nie godzę się na to aby było to robione za nasze pieniądze ,chcą to niech sami sobie opłacają całą tą szopkę ,bo to nic innego jak jedna wielka szopka polityczna:/
Takie jest moje zdanie.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
koliberek

koliberek | 17 października 2012 15:13:09

Kpinę? Na kpinę zakrawa to co się dzieje teraz. Ta nagonka, plucie na ludzi, którzy tak wiele przecierpieli. Nie mogę w to uwierzyć.

Napisałam o Wojnie, bo Bingola wspomniał o Powstaniu. Nie było porównania Smoleńska do Wojny. 

anonymous | 17 października 2012 15:45:14

Dla mnie to jest kpina ,powinni jak inni sami za wszystko płacić,jak każdy człowiek w Polsce ,oni wycierpieli ,a inni ludzie którzy w różnego rodzaju wypadkach stracili bliskich nie uzyskując od państwa żadnej pomocy?Dość tej nagonki i tych głupot za które płacimy jako podatnicy ,nie godzę się na to i mówię stop.To była i jest tragedia tych rodzin ,ale ona mnie już nie interesuje ,nie chcę ciągle o niej ,słuchać i czytać,ile można ,to że zginęli tam politycy nie świadczy że do końca moich dni mam po nich rozpaczać.

koliberek

koliberek | 17 października 2012 15:47:33

Nie rozpaczaj - nikt ci nie każe i nikt cię do tego nie może zmusić. Jeżeli jednak drażni cię ta sytuacja (a widzę, że drażni) kieruj swój gniew w kierunku winnych jej zaistnienia. Ostatnimi, których powinnaś tu obwiniać są bliscy zmarłych.

anonymous | 17 października 2012 15:49:54

adell chodziło o podatki. Te każdy pracujący człowiek musi płacić, czy tego chce czy nie. No chyba, że miałaś na myśli zwolnienie się z pracy w celu niepłacenia podatków. 

Bliscy mogli odmówić przyjęcia odszkodowań. 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
koliberek

koliberek | 17 października 2012 16:07:59

Ale dlaczego mieli odmawiać?

anonymous | 17 października 2012 16:11:11

A jakim prawem mieli je przyjąć? 
Nam też umierają rodzice, rodzina, bliscy, przyjaciele. Nie mamy za to takich odszkodowań. 
Zwłaszcza, że mało który zakład ubezpieczeń oferuje odszkodowanie za rozbicie się samolotem na drzewie. 

Poza tym odszkodowania nadwyrężyły budżet państwa polskiego, a co za tym idzie: nasz budżet, każdej jednostki społecznej z osobna. Te pieniądze można było przeznaczyć na coś innego, chociażby ratowanie ZUSu, i może wtedy nie musielibyśmy my, wszyscy obywatele, pracować do późnej starości. 

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
koliberek

koliberek | 17 października 2012 16:25:39

Miej pretensję do tych, którzy (według ciebie) nieprawnie przyznali zawyżone odszkodowanie, a nie do tych, którzy je wzięli. Oni nic nie ukradli, nie złamali żadnego prawa - tak jak mówiłam, kierujecie swój gniew nie tam, gdzie trzeba.

Ratowanie ZUSu! Wolałabym te pieniądze wykorzystać jako papier toaletowy niż ratować giganta na glinianych nogach.

anonymous | 17 października 2012 16:32:20

Koliberek... Z jednej strony masz rację. Tylko, że nie zawsze trzeba robić to co dozwolone. 70letni mężczyzna sypia z 16latką. To jest dozwolone, ale nie znaczy, że on i ona zachowują się poprawnie i że nie wywoła to kontrowersyjnych wypowiedzi. 

Z tym ratowaniem ZUSu to faktycznie przegięłam :) Ale pieniądze mogłyby być przeznaczone na inny, lepszy cel. 

Zgodzę się jednak z tym, że wszelkie pretensje powinniśmy mieć do rządu. Ale pamiętajmy o tym, że nie musimy robić tego co władza nam każe (nie musimy np. przyjmować absurdalnie wysokich odszkodowań, zwłaszcza, jeśli nie są nam one potrzebne i są sponsorowane przez niezbyt bogatych ludzi). 

koliberek

koliberek | 17 października 2012 16:37:35

Jajk00 - tak, ale jedyne co możesz tym ludziom zarzucić, to to, że ich i twoja moralność i etyka są różne (ty nie wzięłabyś tych pieniędzy, oni wzięli, ot wsio). Ponadto ciężko ocenić temat, kiedy nie zna się szczegółów (ja się nie interesowałam wysokością odszkodowań ani na na jakiej podstawie były one przyznawane).

Natomiast osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za działania w sprawie tragedii smoleńskiej można zarzucić już wiele. Dodatkowo zrzucanie winy na bogu ducha winnych ludzi, którym powinno się raczej zagwarantować spokój i komfort psychiczny, a nie mieszać z błotem.

Zastanawia mnie jak przeproszono żonę generała Błasika... I czy przeproszono...

anonymous | 17 października 2012 16:41:08

Ale o to (o traktowanie poszkodowanych) również można mieć pretensje tylko i wyłącznie do rządu. 

Jaki wniosek? Wszystkiemu winny jest rząd. Pytanie tylko, czy społeczeństwo będzie miało kiedykolwiek odwagę by coś z tym zrobić. 

koliberek

koliberek | 17 października 2012 16:46:54

Otóż to. I dlatego ja nie chcę zamykać uszu na tę sprawę. Ona jest ważna i ważne jest wskazanie winnych.

Czy mówienie - męczy mnie ta sprawa, mam jej dość, mam to w dupie, nie jest oznaką tchórzostwa? Tak naprawdę to nie jest sprawa Smoleńska, to sprawa znacznie głębsza. Pojawia się pytanie w jakim kraju chcesz żyć? Naprawdę w takim, gdzie szychom uchodzi na sucho każda ohyda, a żuczki obrywają za to wciry?

W takich sprawach nie wolno się odwracać plecami. Myślę, że to jest taki czas, kiedy nasze zdanie się liczy, chociażby takie napisane na małym głupim forum.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 października 2012 18:23:28

Nie obwiniam bliskich tylko polityków i dziennikarskie hieny :/,ale jednocześnie uważam że skoro chcą ekshumacji to powinni za nią zapłacić z własnej kieszeni ,a nie z naszej ,to samo tyczy się pochówków .koliberek

koliberek

koliberek | 17 października 2012 18:26:41

Każesz ludziom płacić za nie swoje zaniedbania?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 października 2012 19:11:32

Yyy, koliberek? 

My już płacimy za nie swoje zaniedbania. Na dodatek płacimy za zaniedbania nie tyczące w ogóle naszych rodzin, bliskich. 

I to nie adell każe płacić, a państwo... 

koliberek

koliberek | 17 października 2012 19:21:08

Adell ma pretensje do tych ludzi. Oni mają płacić za ekshumacje? My płacimy za to pośrednio, bo tak jest nasze państwo zorganizowane, za błędy ludzi na stołkach płacimy ze wspólnej kiesy. Zdziwilibyście za jak wiele przekrętów zapłaciliśmy :) Nie mówiąc o tym za ile smażonych ryb...

Przypomniała mi się rozmowa z moim tatą, jaką przeprowadziłam jako dziecko (miałam z 8 lat):
-Tato, co to jest państwo?
-Państwo, to my, wszyscy ludzie mieszkający w Polsce.
-To dlaczego płacimy pieniążki państwu, skoro państwo to my?
-Bo państwo musi jakoś działać, musi mieć pieniądze na bieżące wydatki.
-To nie lepiej by było, gdyby pieniążki zostały u nas i każdy by miał na swoje bieżące wydatki?

Chodzi mi tylko o to, żeby nie zrzucać odpowiedzialności na pokrzywdzonych. Załóżmy, że ja Jajk00 zapłaciłam ze swoich podatków za ekshumacje za mnie i za ciebie, za to ty dałaś mi ze swoich podatków część mojego stypendium doktoranckiego ;)

anonymous | 17 października 2012 19:41:02

No ale o tym już pisałam: dziadek i małolata. Dozwolone, ale nie wypada. 

anonymous | 17 października 2012 19:54:18

Koliberek trochę się zagalopowałaś/łeś, Każesz ludziom płacić za nie swoje zaniedbania?, według Twojego rozumowania jeśli odpadnie koło w samochodzie i ktoś zginie to producent samochodu musi płacić za wszystko ? pleciesz bzdury

anonymous | 17 października 2012 20:04:35

Nie, to nie tak. Pijesz piwo, zrobisz wypadek: odszkodowania płaci browar. 

koliberek

koliberek | 17 października 2012 21:21:34

Jeżeli odpadnie koło w samochodzie, trzeba odnaleźć przyczynę dla której odpadło. Jeżeli jest to wada fabryczna samochodu, to kto ma zapłacić?
Ciała zamieniono w Moskwie, zostały prawidłowo zidentyfikowane przez bliskich. Płacić powinien ten, kto zawinił - Rosjanie, albo rząd Polski, jeżeli nie umie wymóc na Rosjanach wzięcia odpowiedzialności za swoje błędy.

anonymous | 17 października 2012 21:27:52

Rząd Polski to ja. A ja nie chcę za to płacić. Nawet jak posłowie zapłacą z własnej kieszeni, to ich wypłaty są przeze mnie sponsorowane. 

Można płakać nad ludźmi i to rozumiem. Jednak nie widzę sensu w płakaniu nad zgniłym ciałem. Nie wiem jak Wy, ale ja nie płaczę nad płytą nagrobną i tym co zostaje z ciała człowieka. Płaczę za człowiekiem. A za człowiekiem można płakać gdzie się chce i kiedy się chce. Nie są do tego potrzebne odpowiednie napisy na nagrobkach. To nie o to chodzi. 

koliberek

koliberek | 17 października 2012 21:36:24

jajk00, aż strach myśleć, że płacisz również mi :) Strasznie oszczędny z ciebie podatnik.

Dla mnie osobiście byłaby jednak ważna świadomość, że chodzę na grób gdzie rzeczywiście pochowany jest mój bliski, a nie ktoś obcy. Tutaj po prostu chodzi już tylko o szacunek dla zmarłych, który nie został okazany. Ciała tych ludzi zostały zbezczeszczone. To jest przecież karalne.

okonek

okonek | 18 października 2012 13:18:56
Komentuje Ekspert kategorii Zdrowie psychiczne I.

nie podniecaj sie tak cudzym cierpieniem - bo obys nie zaznal wlasnego. jakby historia czegos ludzi uczyla to:
nie pakuje sie do jednego samolotu najwazniejszych osob w panstwie czy firmie - chyba, ze chce sie udowodnic, ze nie ma ludzi niezastapionych (przyklady mozna mnozyc w nieskonczonosc)
nie robi sie pogrzebu "na wczoraj" tylko porzadnie przeprowadza identyfikacje - tez moge podac kilka afer zwiazanych z takim postepowaniem i to w przypadku wypadkow lotniczych. 
nie wysyla sie histerycznej pani minister tylko ekipe fachowcow i nie podpiera sie ambasadorem (bo kazdy kto choc troche dluzej pomieszka za granica, czy nawet zgubi paszport na wakacjach wie ile nasze sluzby dyplomatyczne  sa warte) tylko deleguje kogos "z jajami"

koliberek

koliberek | 18 października 2012 13:25:16

No i o co ci chodzi okonek? O tym samym mówiłam. Chodzi o to, aby osoby winne zaniedbań za nie odpowiedziały.

Nie pisz mi o podniecaniu się cudzym cierpieniem, bo to obrzydliwe. Co ty w ogóle o mnie wiesz, żeby ujmować sprawę w takie słowa?

koliberek

koliberek | 17 października 2012 14:37:03

A, i cześć jajk00 :)

anonymous | 17 października 2012 14:38:01

nie tylko Ty masz dość!!!

anetap1

anetap1 | 17 października 2012 14:40:39

Gdy umarł mój tato, tylko najbliższych to obchodziło. Nikt się nie zapytał kto jest winny, nawet prokurator nie był brany pod uwagę. Stało się, takie życie. Pozostawił po sobie długi, które miało pokryć ubezpieczenie kredytu, ale oczywiście znaleźli haczyk i nic nam się nie należało. Moja mama oprócz męża została pozbawiona jego renty. Czy ktoś się zapytał czy ma za co żyć? Czy w czymś pomóc?
Tak jak piszesz, śmierć zwykłego szarego człowieka nikogo nie obchodzi.
Mam dosyć Smoleńska i nie obchodzi mnie jaka jest przyczyna. Wkurza mnie nawet ciągłe wracanie do tematu i jak sobie pomyślę ile nas to kosztowało, to mi się nóż w kieszeni otwiera.
"Wszystkie zwierzęta są sobie równe, tylko niektóre są równiejsze od innych."

1 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 października 2012 14:47:35

Święte słowa.

anonymous | 17 października 2012 18:12:07

w mordke... plusik mial byc Zaklepany w pelni sie z Toba zgadzam

anonymous | 17 października 2012 14:44:42

Ooooooooooo WITAMY dawno Cię nie byłoPocałunek,a mówiłaś że już nigdy tu nie wrócisz;),ale świetnie że wróciłaś ,bez ciebie pytamy było mdłe i koszmarnie poprawne ble.
Odpowiadając na Twoje pytanie ,tak mam dość,rzygać mi się chce gdy słyszę Smoleńsk :/

anonymous | 17 października 2012 14:55:54

MAM.TO.W.TYŁKU.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

yozz3

jak przygotowac bagaż do samolotu?

16 odpowiedzi i komentarzy
edgar

Co sie strało z tym zaginionym samolotem?

4 odpowiedzi i komentarzy
Moshhi

Dlaczego ?

5 odpowiedzi i komentarzy
LiuLiu

Jaki linie lotnicze na lot do Londynu?

Niebieskiseba

Gdzie kupić??

Co to jest za samolot?

1 odpowiedzi i komentarzy