zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
ptakwodny

Kto jest odpowiedzialny za to,że dzieci nie są przygotowane emocjonalnie do pójścia do szkoły?

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 19:42:03 | kategoria: Edukacja, Podstawówka

• G+
  • Facebook

Proszę ,tylko nie piszcie,że rząd.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 50 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: dziecko, szkoła

anonymous | 31 sierpnia 2015 19:46:05

ten kto wymyślił żeby posłać 6-latki i zdecydował że rodzice nie mają nic do gadania.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 19:48:51

Nie  zrozumiałeś pytania.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Ajumiko

Ajumiko | 31 sierpnia 2015 20:12:24

dokładnie tak!

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
tadzio

tadzio | 31 sierpnia 2015 19:46:30

Z większością dzieci zawsze było podobnie ...

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 19:53:02
Odpowiada Ekspert kategorii Podstawówka I.

Ten kto wymyślił żeby dziecko przed skończeniem 9 lat siedziało 45 minut i skupiało myśli na jednej rzeczy. Dzieci temu nie sa winne.
Taka ich natura. Zmuszanie ich do tego co nazywamy szkołą jest wbrew ich naturze. Nie przynosi tez nic dobrego.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 20:06:13

No ale to funkcjonuje już od wielu lat.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:07:52
Komentuje Ekspert kategorii Podstawówka I.

Co nie znaczy że jest dobre ;)
Jeśli bedziesz zmuszony od 50 do 70 roku życia chodzić na siłownie to za 120 lat Twoje prawnuki bedą myślały ze tak ma byc bo tak jest od wielu lat.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
ptakwodny

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 20:09:02

Jakie widzisz rozwiązanie?

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:10:36

Dłuższe, mniejsze przedszkola z wcześniejszą niż teraz edukacją. Bez ławek i ram czasowych.

Eponine

Eponine | 31 sierpnia 2015 20:16:36

arinkao, to nietrafiony pomysł. Już dzisiaj brakuje miejsc w przedszkolach, a tak zwana nauka przez zabawę to fikcja. Moja mama w ubiegłym roku dostała sześciolatki. Większość nie była gotowa na pójście do szkoły, więc przez pierwsze pół roku prowadzili tok nauczania właśnie w taki sposób jak proponujesz. Niestety okazało się, że nie da się w ten sposób nauczyć liter, czytania i liczenia.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:21:29

Nie jestem ekspertem w wymyślaniu genialnych rozwiązań w minutę, myślę jednak ze jest lepszy niż to co teraz Eponine
Dzieci jak dzieci, jedne szybciej sie przystosowują, inne z trudem. Mówię o tym że z punktu widzenia psychologii i fizjonomii dziecka to za wcześnie. 15latki nie daja rady, czego wymagamy od maluchów ?
Uważam że statystyczne dziecko do ukończenia 9 lat nie powinno być trzymane w głośnym gmachu przez 45 minut x4, w nieprzyjaznym, obcym środowisku.

okonek

okonek | 31 sierpnia 2015 20:34:59

arinkao a przed telewizorem czy kompem to bedzie siedzial  caly dzien?

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:35:54

Przed majestatem społeczeństwa spełniając obowiązki wobec państwa. okonek

anonymous | 31 sierpnia 2015 19:53:14

Rodzie,a kto? Robia z dzieci jakies nierozgarniete ,ulomne stworzenia.

b-brzydula

b-brzydula | 31 sierpnia 2015 20:03:57

A ja uważam,że dzieci są przygotowane emocjonalnie,tylko program szkolny dla nich jest do bani i kadra nauczycielska.No,może nauczyciele muszą tylko ten program realizować i przygotowanie ich nie ma tu nic do rzeczy.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Grimma

Grimma | 31 sierpnia 2015 20:06:14

Moj syn od 2 roku zycia chodzil do przedszlola
 Radzil sobie swietnie. Jutro idzie do szkoly jako 6 latek i nie ma pojecia co go czeka... Ja z reszta tez...

Grimma

Grimma | 31 sierpnia 2015 20:08:30

I dodam ze uczylam go jak umialam samodzielnosci ale nie wiem jak on ze swoim temperamentem sobie poradzi siedziec w klasie. Zobaczymy.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:09:28

Jak to nie wiesz co go czeka ? Każ mu usiąść na 45 minut spokojnie i słuchać co pokazujesz i mówisz. Potem zaproś na 10 minut do domu wielkie dzieci z podwórka zeby pobiegały i podarły sie po mieszkaniu - tak kilka razy ;)

ptakwodny

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 20:10:45

Trochę przesadziłaś.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:11:57

Ja przesadziłam ?:)) Z czym ?

Grimma

Grimma | 31 sierpnia 2015 20:12:05

Prosze Cie Nie strasz mnie :) mam wielka gule w gardle jak patrze na plecak i wyprasowana biala koszule :/

Eponine

Eponine | 31 sierpnia 2015 20:18:38

arinkao, jesteś nauczycielką? Czy może masz w rodzinie kogoś z edukacji wczesnoszkolnej? Dziś w klasach 1-3 jest dywan, nauczyciel sam decyduje o tym, kiedy robi przerwy (dzwonki nie obowiązują pierwszaków, nie są też wypuszczane na korytarz samopas). Nikt nie każe dzieciom siedzieć sztywno przez 45 minut.

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:30:21

Dywan, przerwy, nie wypuszczane samopas ? Chyba tylko w Warszawie. Tak mam tez nauczycielkę w rodzinie i dzieci które to przezywają.

Eponine

Eponine | 31 sierpnia 2015 20:40:51

W miasteczku powiatowym w warmińsko-mazurskim. W dużym zespole szkół, w którym jest ponad 1000 uczniów od 6 do 19 roku życia.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:42:08

Ale ptakwodny jest za to nauczycielem bo wie najlepiej jak jest i kto jest czemu winien.
Pewnie ma 6letniego wnuka który sepleniąc założył 3 kg plecak i idzie na lekcje razem z wymalowanymi pannami z 6 klasy ;)

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:53:44

Ja z takim traktowaniem uczniów nie spotkałam się na przestrzeni 100 km. To jakaś bajka. Może do Krakowa i na Podhale cywilizacja jeszcze nie dotarła. Ale to świadczy tylko o tym ze nie wszędzie jest OK.

Wszystko zależy od nauczycieli i dyrekcji.
U nas w szkołach nosi sie ciężkie plecaki, siedzi 45 minut, nie wolno sie ruszać zbytnio i odzywać nieproszonym. Niczym to sie nie różni od zajęć 12 latków.Eponine

Mam chrześniaka który w listopadzie kończy 6 lat, czyli ma 5. Jest malutki, mało mówi, sepleni, nie wyobrażam sobie go w żadnej szkole.
To bardzo fajne dziecko, odważne, dobrze wychowane ale nie. Dla mnie to chore i tyle.
Traktowanie zaś rodziców jak debili którzy nic nie potrafią tylko sadzać dziecko przed kompem i tv to nadużycie. Najlepiej jakby sie od rodzin wszyscy odczepili nareszcie.

Jeszcze coś - system edukacji jest beznadziejny i nie bede sie tu produkować więcej tylko dopiszę że sama nauczyłam dziecko pisać, liczyć i płynnie czytać zanim skończyło 5 lat.
Nie kosztowo mnie to nic, minimum wysiłku bo dzieci sa madrzejsze od niejednego dorosłego.
W ciagu 3 lat edukacji wczesnoszkolnej (10-latki) wiele dzieci nadal tego nie potrafi. Tyle to wszystko warte.

ptakwodny

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 20:57:05

Nie wiem dlaczego w Tobie tyle agresji arinkao ?

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:59:33

Nie widziałeś mojej agresji.

ptakwodny

ptakwodny | 31 sierpnia 2015 21:00:19

Tutaj mówi ekspert

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 21:05:15

Dla mnie to żaden ekspert. Teraz nie wyślę linka z moimi ekspertami bo czytałam tylko jednego który miał takie poglądy jak ja, aż sie zdziwiłam że wreszcie ktoś myśli ;p. Bardzo dobry wywiad, wątpie że go znajdę.

Fakt zaś jest taki że propaganda PO zrobi wszystko zeby zwalić na rodziców, przeforsować swoje pomysły a społeczeństwo ma siedzieć cicho. Tacy eksperci są forma manipulacji.

Eponine

Eponine | 31 sierpnia 2015 21:14:30

arinkao, skoro jest z listopada, to do szkoły pójdzie jako rocznikowy siedmiolatek, zdaje się?

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 21:20:43

Nie skończył 6 lat. miał iść teraz jako 6 latek. Eponine
Spoko że nie masz dzieci ale wiesz wszystko najlepiej ;)

Eponine
i jej monopol na prawdę jak jest wspaniale w Polsce ;)

Eponine

Eponine | 31 sierpnia 2015 21:55:18

arinkao, nie twierdzę, że jest wspaniale. Sama zagłosuję przeciw posyłaniu sześciolatków do szkół, właśnie przez wzgląd na moje przyszłe dzieci i na nauczycieli.

Ale nie wszędzie jest tak, jak ty uważasz. I w Polsce też nie jest tak źle, jak co niektórzy by chcieli, chociaż nie jest też dobrze.

mnbvcxz1234567890

mnbvcxz1234567890 | 31 sierpnia 2015 20:13:51

A Ciebie ptakwodny pytał sie ktoś czy jestes emocjonalnie gotowy w wieku 6 lat na to wszystko co Cię spotkało ???

Eponine

Eponine | 31 sierpnia 2015 20:14:06

Natura.

Niezwykle_zwykly

Niezwykle_zwykly | 31 sierpnia 2015 20:18:31

Rodzice. Zamiast uczyć je jak wchodzić w relacje z drugim człowiekiem i radzić sobie z sytuacjami w życiu, a także nauczyć, że mogą na nas liczyć jako rodziców  zawsze ofiarując im wsparcie, dają im gry komputerowe i smartfony, rozpieszczają i pozbawiają obowiązków co skutkuje tym, że same nie są wystarczalne... wystarczy sobie tylko wyobrazić, jaka będzie część tych dzieci w dorosłości.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 20:32:16

W ogóle rodzice są winni ze je urodzili. Szkoła za to jest zajebista że jest.

Niezwykle_zwykly

Niezwykle_zwykly | 31 sierpnia 2015 20:38:57

Nie jest. Życie momentami też nie jest zajebiste. Dziecko trzeba uczyć od najmłodszych lat, jednocześnie nie odbierając mu dzieciństwa.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 21:07:22

Każdy uczy sie całe życie. Szkoła odbiera dzieciństwo. Może nie każda ale jednak.
Niestety, nie każdy rodzic jest w stanie poświecić czas dziecku i wprowadzić go w życie, stąd tyle instytucji uważa że trzeba ich monitorować.

Niezwykle_zwykly

Niezwykle_zwykly | 31 sierpnia 2015 21:12:45

Pełna zgoda! Ja absolutnie nie jestem za edukacją w obecnym jej modelu. Najwyższy czas oddzielić edukacje od szkolnictwa. Ale co do tego szkoła odbiera dzieciństwo, niekoniecznie. Szkoła mogłaby też stymulować dziecięcą wyobraźnie, tak aby nie przesiąknęła ona nudnymi formułkami i trzymaniem się według programu od strony do strony, to zbyt ograniczony sposób na naukę, potrzeba czegoś bardziej uniwersalnego. Podoba mi się model szkoły demokratycznej

Grimma

Grimma | 31 sierpnia 2015 21:13:32

O przepraszam moje dzieko ma znikomy kontakt z komputerem i tv za to duzy z warcabami i innymi plamszowkami. Jest sprytny i rezolutny ale to mie znaczy ze wysiedzi ma lekcji grzecznie nie odzywajac sie i nie wiercac. Ma 6 lat a mie 16.

Niezwykle_zwykly

Niezwykle_zwykly | 31 sierpnia 2015 21:17:03

A co do tego, że rodzice nie zawsze mają czas, to prawda, nie jest tak zawsze. Niektórzy rodzice o gorszej sytuacji materialnej nie potrafią znaleźć dużo czasu dla swojej pociechy. I niezmiernie wkur*** mnie to, że państwo próbuje wychowywać nam dziecko nie. Rodzice mają wychowywać dziecko i to oni decydują o edukacji dziecka, nie każdy maluch jest dostosowany do pójścia do szkoły w wieku 6 lat i nie zawsze jest to wina rodziców. W 1944 dzieci latały z bronią w powstaniu warszawskim, czy one też "Nie zostały dostatecznie przygotowane przez rodziców"? Zdrowe dziecko to szczęśliwe dziecko, ale pamiętajmy, że dziecko nie jest zaprogramowane na Robota i edukacja powinna być dobierana indywidualnie.

Niezwykle_zwykly

Niezwykle_zwykly | 31 sierpnia 2015 21:18:18

@Grimma w takim razie szczerze gratuluje Uśmiech

Radomiła

Radomiła | 31 sierpnia 2015 22:29:14

Moje również Grimma. Programów w tv już dłuższy czas nie mamy a gry to rzadkość. Też wiem, że nie usiedzą dzieciaki tyle czasu w ławkach, są jak żywe srebra wszędzie ich pełno a oczy trzeba mieć dookoła głowy. Mój syn nawet jeszcze w 2 klasie nie potrafił usiedzieć w miejscu w domu przy ulubionym zajęciu siedzieć umiał godzinami, nawet nauczyciele wysyłali, czy nie ma ADHD...ale nie, po prostu zdrowe ruchliwe dziecko, które potrzebuje ruchu a nie siedzenia w ławkach i to nawet podczas przerw :/. W starszych klasach już się to zmieniło i nie było żadnego problemu.

okonek

okonek | 31 sierpnia 2015 20:31:45

ja poszlam do szkoly majac 6 lat (nie bylam jedyna) i nikt z tego powodu wlosow z glowy nie wyrywal. (no moze nauczyciele)
teraz to rodzice dzieci by pod kloszem trzymali do emerytury (dzieci)

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 21:01:33

A ja poszłam do pracy jak miałam 12 lat, nikt sobie włosów nie wyrwał ;)) Wyślijmy wszystkie dzieci na ulice do roboty.

okonek

okonek | 31 sierpnia 2015 21:05:52

arinkao majac 10 lat w szklarni obrywalam zbedne paczki na gozdzikach u  badylarza - nie musialam, ale ciastko i oranzada (jakze niezdrowe) kupione za swoje nie z kieszonkowego smakowaly lepiej.
nie przesadzajmy - a to,  ze dzieci nie grzesza samodzielnoscia to chyba takie signum temporis.

arinkao

arinkao | 31 sierpnia 2015 21:09:41

A ja mając 8 lat zbudowałam dom i napisałam ustawę, wygrałam ;)
Samodzielność a system szkolny to dwa tematy.
Bez samodzielności nie poradzi sobie w szkole ale z samodzielnoscią też niekoniecznie.

okonek

okonek | 31 sierpnia 2015 21:14:28

kwestia szkoly to przede wszystkim nauczyciele - i tu jesli chodzi o nauczanie  poczatkowe bywa krucho.  niewielu chetnych bo z tego korepetycji sie nie daje, wiec nie dorobisz i w samych szkolach traktowany po macoszemu - a od tego dzieci zaczynaja kontakt ze szkola 

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 59,5 pkt elsieelsie
  2. 2 34,6 pkt ata-ataata-ata
  3. 3 19,9 pkt vera223vera223
  4. 4 13,5 pkt leone2leone2
  5. 5 11,7 pkt Tensor           -Tensor -
więcej rankingów