zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
LordViaderko

Kobieto, czy chciałabyś żeby Twój mąż był przy porodzie? Sondaż

LordViaderko | 17 stycznia 2013 00:05:08 | kategoria: Kobieta, Ciąża

• G+
  • Facebook

Mężczyzno, czy chciałbyś uczestniczyć w porodzie swojej żony?

Pytania zainspirowane bardzo ciekawym artykułem doświadczonego położnika.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 82 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Kwonka

Kwonka | 17 stycznia 2013 00:08:50

Chciałabym tylko, żeby dopilnował, czy wszystko jest w porządku. W moim przypadku (oczy!) to i tak będzie cesarka, więc jest mi to zupełnie obojętne ;)

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
uszatyarbuz

uszatyarbuz | 17 stycznia 2013 00:20:33

Kwonka co masz na myśli mówiąc "oczy"? Duża wada wzroku? Jeśli tak to jestem zainteresowana wyjaśnieniem..

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
KrewkaZośka

KrewkaZośka | 17 stycznia 2013 00:49:14

Wskazanie do cesarskiego cięcia mają kobiety, których wada wzroku wynosi co najmniej 6 dioptrii. Natomiast zakaz porodu naturalnego dotyczy tylko tych ciężarnych, których wada wynosi 12 dioptrii. Oczywiście nadal część lekarzy okulistów wystawia skierowanie na cesarskie cięcie, tylko i wyłącznie ze względu na dużą wadę wzroku, jednak zdarza się to na szczęście coraz rzadziej. Lekarze odradzają poród naturalny jedynie kobietom, które w przeszłości przeszły zabieg przyklejenia siatkówki , ponieważ podczas wysiłku, w trakcie parcia może nastąpić odklejenie siatkówki.

uszatyarbuz

uszatyarbuz | 17 stycznia 2013 10:02:02

marabut moja to jak na razie -8,5... dlatego byłam bardzo zainteresowana.
Dzięki za wyjaśnienia :)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
uszatyarbuz

uszatyarbuz | 17 stycznia 2013 10:14:09

marabut teraz to ja też wiem, ale wcześniej nie miałam pojęcia :) Nawet się nad tym nie zastanawiałam.
Do tego jeszcze bardzo dużo czasu, nawet narzeczeństwem nie jesteśmy i chyba jeszcze długo nie będziemy. Na wszystko przyjdzie pora :)

Kwonka

Kwonka | 17 stycznia 2013 15:19:31

@uszatyarbuz - mam -8, wysiłek fizyczny po prostu bardzo źle wpływa na mój wzrok, dzięki treningom sztuk walki z -5 zrobiło się -8 w nieco ponad rok. Okulista zwyczajnie zabronił mi większego wysiłku, o porodzie też wspominał. Mogę sobie być nazywana rozpieszczoną panienką, ale wzrok chcę zachować.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
uszatyarbuz

uszatyarbuz | 17 stycznia 2013 16:39:46

Kwonka wiem o czym mówisz :) ja też już od wielu lat wiele się nasłuchałam o szkodliwości dużego wysiłku fizycznego na oczy.. dlatego też bez problemów dostałam zwolnienie z wfu na basenie.. Oczywiście wuefiści o takich sprawach nie myślą, więc gdy przyszłam spytać o odrabianie wuefu na sali (np. gra w siatkówkę) z powodu dużej wady wzroku to powiedział "no i co z tego"? Zwolnienie przyjął, ale bardzo niechętnie.

pannaBe

pannaBe | 17 stycznia 2013 00:10:03

Nie. Udowodniono, że małżeństwa w których to mąż był przy porodzie - częściej się rozpadają..może inaczej bym mówiła, gdybym miała taki wybór..Niezdecydowany

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 stycznia 2013 00:47:30

Oj dałem Ci plusa przez roztargnienie przepraszam.
Nie zgadzam się z Tobą.

KrewkaZośka

KrewkaZośka | 17 stycznia 2013 00:10:31

Bardzo mądry artykuł. Zgadzam się całkowicie. Ja rodziłam sama i byłam bardzo zadowolona rodziłam przez cesarskie cięcie. Gdy tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży podjęłam taką decyzję. Oczywiście rozumiem pary, które decydują się na poród rodzinny, chociaż osobiście nie odnajduję w tym głębszego sensu.

arinkao

arinkao | 17 stycznia 2013 00:28:56
Komentuje Ekspert kategorii Ciąża I.

Ja widzę sens. Kto robiłby mi masaże uśmierzające ból? Kto trzymałby mnie za rękę? Kto podałby mi ręcznik? Kto pomógłby mi się wygramolić na to wielkie łóżko gdy opadłam już sił ? Pielęgniarka ? Wolne żarty.

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
KrewkaZośka

KrewkaZośka | 17 stycznia 2013 00:30:00

Doula lub przyjaciółka.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 stycznia 2013 00:35:44

ja nie chciałam nikogo, bo w bólu bywam nerwowa, a czasem agresywna - a po co sceny, a tak to sobie tylko mówiłam "nigdy więcej, pamietaj nigdy więcej"

KrewkaZośka

KrewkaZośka | 17 stycznia 2013 00:37:30

@kajetana To akurat rozumiem. Też wolałam przejść przez to sama. I tak miałam dość kiedy doliczyłam się na sali 11 osób.

anonymous | 17 stycznia 2013 00:40:31

nie ukrywam tez że w duchu klęłam jak szewc Śmiech ale Panie połozne za pierwszym i drugim razem były miłe, instruowały

KrewkaZośka

KrewkaZośka | 17 stycznia 2013 00:43:26

A ja w połowie dostałam głupawki, gdy zobaczyłam, że pot z czoła ginekologa kapie mi prosto do... macicy, a że nie wypadało roześmiać się w głos, to zaczęłam się się trząść i dławić ze śmiechu, więc od razu podano mi tlen Uśmiech

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 stycznia 2013 00:47:19

hahahahaha może myśleli, że zapaści dostajesz hahahhaha

Vilemo

Vilemo | 17 stycznia 2013 00:54:08

Ciesz się KrewkaZośka 
że ginekolog sie nie zakrztusił Twoją macicą Śmiech

KrewkaZośka

KrewkaZośka | 17 stycznia 2013 00:55:56

A widzisz! Nigdy nie spojrzałam na to z tej strony. Święta racja @Vilemo :)

niqax

niqax | 19 stycznia 2013 22:25:52

Całkowicie popieram arinkao. Bliska osoba moim zdaniem jest w takiej sytuacji niezastąpiona. Samo trzymanie za rękę podnosi na duchu. 

Vilemo

Vilemo | 17 stycznia 2013 00:10:44
Odpowiada Ekspert kategorii Ciąża I.

Nie.Wolałabym żeby za mnie urodził chociaz jedno.Uśmiech

0 ładowanie danych... 16 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 stycznia 2013 00:47:54

ty to masz marzenia kobieto...Śmiech

Vilemo

Vilemo | 17 stycznia 2013 00:49:12

Teraz to już lipa.Mam "zestaw" więcej nie chce (łaski nie robi rodzić nie musi :))

anonymous | 17 stycznia 2013 00:55:01

całe szczęście bo jakbyś go zmusiła mogliby cię zamknąć za znęcanie heheehe

nanana

nanana | 17 stycznia 2013 00:14:26

Nie będę na niego naciskać, ale chciałabym, żeby chciał ;) Myślę, że to bardzo fajne przeżycie. Mąż mojej koleżanki był przy porodzie obydwu swoich dzieci, są już razem 10 lat i nie wygląda, żeby mieli się rozstać :)

0 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 stycznia 2013 00:20:01

Jakoś się nad tym nie zastanawiałam. Ale chyba bardziej skłaniam się ku odpowiedzi, że nie.

uszatyarbuz

uszatyarbuz | 17 stycznia 2013 00:22:53

Myślę, że chciałabym, ale najpierw zadałabym mu pytanie sformułowane w taki sposób, żeby nie wiedział, jakiej odpowiedzi oczekuję. Tą odpowiedź bym całkowicie uszanowała... chociaż wiem, ze byłoby mi przykro, gdyby powiedział, że nie.
Aczkolwiek do takich rozmyślań jeszcze DUUUUŻO czasu i może się wiele zmienić.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 17 stycznia 2013 00:25:31
Odpowiada Ekspert kategorii Ciąża I.

Jak zobaczyłam te wszystkie baby, sale Dezaprobata, to byłam pewna że muszę sie wynieść do innej gdzie były porody rodzinne, wanna gdzie będzie ktoś kto mi pomoże i  nikt nie będzie tam łaził. O mały włos by sie nie udało,było wiele porodów i położne z lekarzem sie nie zgodziły. Wstałam więc, ubrałam szlafroczek, zjechałam windą wyszłam ze szpitala i powiedziałam : jak tak, to nie rodzę ! O! Uparłam się do tego stopnia że cała rodzina przekonała ordynatora i wszystko potoczyło się po mojej myśli Wyluzowany ( acha, nie wydaliśmy ani złotówki).

0 ładowanie danych... 11 ładowanie danych... skomentuj
bladozielona

bladozielona | 17 stycznia 2013 00:28:59

Nie. Kobieta i tak musi przez to przejść sama, nikt jej bólu nie przejmie i dziecka za nią nie urodzi. A maltretowanie mężczyzny swoimi krzykami, bólem i krwią jest bez sensu. No i faktycznie, rodząca nie może się skupić tylko na tym, na czym powinna. Nawet słowa otuchy rozpraszają.
Gdybym uważała inaczej, artykuł by mnie nie przekonał. A już stwierdzenie, że mężczyzna uczestniczący w porodzie dwa dni później zachorował na schizofrenię, rozwaliło mnie totalnie. Mam mieszane uczucia, co do tego artykułu, ale kierują się w stronę - mocno naciągany. Co nie zmienia faktu, że uważam, że każdy powinien znać swoje miejsce - a miejsce mężczyzny nie jest na porodówce.

1 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
grzesiek19741

grzesiek19741 | 17 stycznia 2013 01:35:27

miejsce mężczyzny jest przy żonie gdzie by nie była!

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
bladozielona

bladozielona | 17 stycznia 2013 07:57:38

Przy cesarskim cięciu też?

le-szcz

le-szcz | 17 stycznia 2013 11:26:19

Facet jej bólu nie przejmie ale i jej NIE ZOSTAWI.
Maltretowanie krzykami? To jakiś słaby psychicznie musiałby być - na miejscu kobiety gdyby facet mi powiedział, że go to maltretuje byłoby od razu WON! z mego życia mięczaku. Krwią? dla faceta krew/wojny/bijatyki to normalny obraz. Nie musi się w nich "kochać" ale powinien je znosić.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 100,8 pkt elsieelsie
  2. 2 45,9 pkt KrewkaZośkaKrewkaZośka
  3. 3 43,0 pkt Andrzej6289Andrzej6289
  4. 4 41,7 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  5. 5 39,7 pkt Wiedźma84Wiedźma84
więcej rankingów