zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

kiedy komornik moze wejsc na konto?

anonymous | 2 czerwca 2011 16:46:13 | kategoria: Biznes i finanse, Banki

• G+
  • Facebook

moja przyjaciolka ma otwarte konto w deutsche anku ale tez ma dlug w firmie windykacyjnej Kruk.dziewczyna pracuje na czarno i chce sobie wplacac pieniadze na konto wiecz czy firma windykacyjna moze wejsc jej na konto i cos zabrac?jej sprawa ie przedawnia dlatego tez nie chce splacic a chce miec na koncie pieniadze.jak to z tym jest?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 14 odpowiedz

anonymous | 2 czerwca 2011 16:55:40

niestety może. gdziekolwiek w banku pojawi się pesel - a w danych do konta jest - może w porozumieniu z bankiem obciążyć jej konto całą kwotą wymaganą.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Leo

Leo | 2 czerwca 2011 17:12:12

Ciekawe od roku na moim koncie leży kilka tys. a jeszcze komornik po nie łapy nie wyciągnął, dodam ze mam drugie puste konto a nakaz jest od 2 lat.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 2 czerwca 2011 17:25:23

widocznie nie minął jeszcze okres "karencji" długu. Bank na dług odczeka swoje (wszystko wg ustaw) a następnie sięgnie po następne kroki. Wbrew pozorom odwleka się to w czasie jednak niestety - cały czas na niekorzyść dłużnika. A w Twoim przypadku widocznie jeszcze nie było postępowania egzekucyjnego bądź dług jest niższy niż próg minimalny, gdzie czas egzekucji komorniczej skraca się nawet do 3 lat.

Leo

Leo | 2 czerwca 2011 17:40:20

szacunek:P zgłosiłem moja odp. do moderacji, dzięki za olśnienie :o 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 czerwca 2011 03:05:42

Tak,@mariolamuz,wszystko,co tu piszesz jest prawdą,ale tylko i wyłącznie w przypadku długów bankowych.Ale nigdy firm windykacyjnych-oni nie mają takich uprawnień,żeby komuś zajmować konto!MUSZĄ mieć tytuł egzekucyjny wydany przez sąd.

anonymous | 2 czerwca 2011 17:39:40

Treść została usunięta.

AmaRetto

AmaRetto | 2 czerwca 2011 18:30:08

Firma windykacyjna NIE MOŻE wejść na konto ani zabrać nikomu pieniędzy. Może to zrobić tylko komornik i to z pełnomocnym wyrokiem sądu.

Kruk, czy inni mają się układać z klientem, żeby spłacił dług. Jeśli nie spłaca, wówczas mogą skierować sprawę do sądu. To czasem jest lepsze, bo wyrok obejmuje całość zadłużenia i koszty postępowania, a firma windykacyjna może cudować z wysokością spłacanej sumy dołączając radośnie wiele różnych kosztów.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 2 czerwca 2011 21:54:48

dostałeś minus za zminusowanie mojej odpowiedzi. Pytanie dotyczyło KOMORNIKA i na temat komornika była moja odpowiedź

anonymous | 4 czerwca 2011 03:02:37

@AmaRetto ma całkowitą rację-KRUK jest tylko i wułącznie firmą windykacyjną,która notabene skupuje stare długi i BEZPRAWNIE ściąga je od dłużników(pisali obszernie o tej firmie w Gazecie Wyborczej).Ja również miałam przygodę z KRUKIEM-ponieważ to był stary dług mojego partnera,a ja nie wiedziałam dokładnie o co tu konkretnie chodziło to nawet im wpłaciłam 300zł.(a zostało jeszcze 1500zł.).W chwili,gdy dowiedziałam się szczegółów zadzwoniłam do KRUKA i oznajmiłam im,że nie dostaną już nawet grosza.Męczyli i mnie i Artura ponad pół roku,w końcu złożyli papiery w kancelarii prawnej,która w ich imieniu złożyła w sądzie pozew o zwrot długu.W ciągu 2 tygodniu można było się od tego odwołać,co rzecz jasna zrobiłam.Z chwilą złożenia odwołania żądania KRUKA straciły moc prawną.A sąd sprawę o zwrot długu czyli roszczenia KRUKA umorzył.I sprawę z KRUKIEM wygrałam.I mamy konta w banku,których KRUK nie miał prawa ruszyć,bo nie miał tytułu egzekucyjnego wydanego przez sąd.

anonymous | 2 czerwca 2011 22:47:25

zle napisalam pytania nie mialam na mysli komornika tylko firme windykacyjna kruk. ta sprawa ciagnie sie juz ponoc o 7 lat

anonymous | 4 czerwca 2011 03:11:05

KRUK w żaden sposób nie może wejść na konto bez tytułu egzekucyjnego!!!Przeczytaj moją odpowiedź powyżej.Niech ta koleżanka złoży do sądu wniosek o przedawnienie długu i w ten sposób będzie mogła spokojnie trzymać swoje pieniążki na koncie.

anonymous | 4 czerwca 2011 03:13:28

Każda instytucja może"ścigać"dłużników do trzech lat.Po tym okresie mogą dłużnika pocałować w d..ę.

anonymous | 4 czerwca 2011 07:28:36

Oprócz komornika, ta instytucja może zatruć życie nawet po 10 latach. Jednak co wyrok to wyrok. A z sądem nie wygrasz.

anonymous | 4 czerwca 2011 07:25:56

Więc w przypadku jakiejkolwiek firmy windykacyjnej - owszem: NIE. Moje odpowiedzi sugerowane były KOMORNIKIEM.

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 97,6 pkt MuddyWatersMuddyWaters
  2. 2 76,6 pkt szmaragdowaaszmaragdowaa
  3. 3 70,0 pkt madajaamadajaa
  4. 4 39,6 pkt birbantbirbant
  5. 5 31,7 pkt TOJA2TOJA2
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

kobietka