zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Kastracja kota

anonymous | 28 grudnia 2011 12:58:09 | kategoria: Przyroda, Koty

• G+
  • Facebook

Hej, czy ktos z Was kastrowal kota? Mam 3,5 miesiecznego kocurka i nie wiem jaki wiek jest do tego odpowiedni i czy wogole go wykastrowac :( Czy kot dlugo musi "dochodzic" do siebie po takim zabiegu? Ile on kosztuje?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 42 odpowiedz
tagi: Kot, kastracja, zabieg

anonymous | 28 grudnia 2011 13:10:16

lepiej wykastrować jeśli to kocur żeby nie znaczył terenu, ale co do szczegułów już lepiej zapytać weterynarza, takie zabiegi są częste więc nie martw się o  niego

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
gandzia

gandzia | 28 grudnia 2011 13:19:37

wiesz, myśmy wykastrowali (weterynarz w sensie) naszego Wojtka w wieku 1 roku i 2 miesięcy - mimo to nadal znaczy teren, choć jego mocz nie cuchnie aż tak, jak by cuchnął wówczas gdyby był niewykastrowany. Być może znaczy teren dlatego, że w domu są 2 kotki (jednak po sterylizacji) i, co wazniejsze, na teren wchodzą obce koty ?

anonymous | 28 grudnia 2011 13:22:39

no tak to może wynikać z tego że są inne koty i chce pokazać że to jego teren i jego kotki

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 13:26:14

Znaczy teren, ponieważ został wykastrowany za późno, po swojej burzy hormonalnej. Już dorósł i nauczył się znaczyć wszystkie miejsca. Zostawił swoje ślady i kastracja już go nie oduczyła wracania do nich i znaczenia ponownie. Najlepszy moment na kastrację to siódmy miesiąc życia, zanim zacznie znaczyć.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
gandzia

gandzia | 28 grudnia 2011 13:53:06

lekarz stanowczo odradzał wcześniejszą kastrację - jako "za wczesną" ;////

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 14:05:49

Po skończeniu siedmiu miesięcy nie jest za wcześnie, a im dłużej czekasz tym bardziej pewne, że będzie ci sikał na ściany - wtedy możliwe, że wywalisz go ze śmierdzącego domu do schroniska...

:(

gandzia

gandzia | 28 grudnia 2011 14:15:06

Wojtuś ma u Nas dożywocie, podobnie jak każdy domownik. :-) A co powiesz na to, ze moja syberyjska kotka, po sterylizacji, też znaczy teren? Obsikuje ściany. Pół biedy kiedy nasika na boazerię - można umyc - jednak na ścianach z tynkami potrafia zostać ślady....

anonymous | 28 grudnia 2011 13:22:10

To przedstawia się tak wykastrowany kot będzie domownikiem i nie będzie Ci zwiewał na swoje wyprawy, ale będzie tył. Musisz po kastracji zapewnić mu odpowiednią karmę. Dlaczego chcesz go wykastrować?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 28 grudnia 2011 13:45:04

Nie chce zeby zaplodnil jakiejs kotki. Chociaz to chyba jest znikome bo mieszkam w bloku i kotow na moim osiedlu jeszcze nie widzialam, i zastanawiam sie czy to jest sensowne, ale hodowca zachecal sam do kastracji.

anonymous | 28 grudnia 2011 13:58:16

Kot wykastrowany będzie siedział w domku i pamiętaj o tym, że będzie tył. Nie kastrowany chodzi swoimi ścieżkami.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 13:22:31

Kastracja powinna się odbyć w wieku siedmiu miesięcy, kiedy kot dojrzewa płciowo. Dzieje się to w czasie narkozy, jądra są delikatnie nacinane na kilka milimetrów a później jest zakładany jeden mały szew. Kot dochodzi do siebie w ciągu dwóch godzin po zabiegu i może normalnie funkcjonować, dostaje oczywiście zastrzyk przeciwbólowy w zastrzyku, a rana goi się kilka dni.
Koszty są różne - zależne od gabinetu weterynaryjnego.

Dlaczego uważam, że powinno się kastrować koty, nawet domowe? Ponieważ kiedy dorastają, zaczynają znaczyć teren - czyli ściany, tapczany, dywany, wszelkie mało dostępne kąty substancją cuchnącą na kilometr.

Dodatkowo, kot niewykastrowany ma burze hormonalną i zrobi wszystko by zwiać z domu i zapłodnić jakąkolwiek kotkę - działa instynktownie. A jeśli mu się to uda, to na świecie pojawią się kocięta, których nikt nie będzie chciał, które w większości umrą z głodu i/lub/albo z chorób. Niewiele dzikich kociąt ma szansę na dorosłe życie, a jeszcze mniej z nich na kochający dom.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 28 grudnia 2011 13:32:18

Mój kwiatuszkuSmile

edyblus

edyblus | 17 marca 2016 20:38:59

A ja napiszę tak,mam teraz kocurka Syberyjskiego pięknego rudzielca ma 8 miesięcy lekarz powiedział że jeszcze na kastrację jest za wcześnie więc czekam choć już mnie denerwuje to że czuje mocz mimo że robię wszystko by go nie czuć,poprzednio miałam kastrata nie był otyły bo był całe życie na specjalnej karmie w ogóle mi nie chorował i żył 19 lat,strasznie kochałam był pięknym syjamem,dlatego tego kocurka też wykastruje ale posłucham jednak lekarza,,,

anonymous | 28 grudnia 2011 13:34:05

do tego jeszcze dorzuce że czasem niewykastrowany kot jest bardziej agresywny

anonymous | 28 grudnia 2011 13:35:37

A moze lepiej daj sobie spokoj z kotkiem.Kup sobie misia.

anonymous | 28 grudnia 2011 13:51:49

Nie chce misia :) Na nic nie wymienie swojejo slicznego kotka :) Z reszta i tak wyglada jak misiek.

anonymous | 28 grudnia 2011 13:53:40

To nie rozumiem dlaczego chcesz go okaleczyc.Pomysl,gdyby tobie cos takiego zrobiono.

anonymous | 28 grudnia 2011 14:06:16

@leone alez oczywiscie, ze nie chce go okaleczyc pytalam nawet czy to jest sensowne tym bardziej, ze mieszkam w bloku, wiec tak duzo kotow u mnie nie ma, a moj kot jest persem takze jest typowym kanapowcem i leniuchem wiec do natury nie bedzie go ciagnelo, ale wybiore dla niego to co bedzie zdrowsze.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 14:07:57

Leone, czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem treści? Nie docierają do Ciebie argumenty? czy masz własne? przedstaw je proszę.

anonymous | 28 grudnia 2011 14:19:22

u leone odezwała się męska solidarnośćWink tylko że dla kota tak jest zdrowiej żeby nie męczył się z popędem

anonymous | 28 grudnia 2011 19:41:39

Zadna meska solidarnosc,zwierze to nie pluszak,zeby mozna mu obciac co sie uwaza.A kot z popedem da sobie rady.Dopuki mieszkalem w bloku zadnego zwierzatka nie miale,m oprucz papugi.Biorac zwierze do domu trzeba miec troche odpowiedzialnosci.

anonymous | 28 grudnia 2011 19:44:18

Jezeli nie mozesz zapewnic zwierzeciu w miare naturalnych warunkow,nie bierz do domu.

anonymous | 28 grudnia 2011 20:15:04

@leone ja jestem odpowiedzialna i potrafie sie zajac zwierzeciem. Wiem, ze to nie jest zabawka potrafie mu zapewnic dobre warunki i mam nadzieje, ze nie musze Tobie tego udowadniac mam bardzo blisko duzy park, mieszkanie i pokoj w ktorym mieszka Lilo tez jest duzy, dbam o to aby mial zroznicowany pokarm i witaminki do tego przykladam szczegolna dbalosc o higiene kotka i Lilo jest szczesliwy wiec nie atakuj mnie bo nie tylko ja mam kotki czy psy w mieszkaniu.

anonymous | 28 grudnia 2011 20:24:28

Nie mam zamiaru Cie atakowac,poprostu wyrazilem wlasne zdanie,jestem przeciwnikiem zabiegow typu,obcinanie uszu u psow,ogonow,kastracji.zwierze domowe(moim zdaniem)jest najbardziej szczesliwe w warunkach jak najbardziej zblizonych do naturalnych.Uwazam,ze tym sposobem robisz krzywde swojemu kocurkowi.Bardzo lubie zwierzeta,ale nie jestem oszolomem stawiajacym zwierze wyzej od czlowieka.

anonymous | 28 grudnia 2011 20:35:47

Nie mieszkam w centrum miasta raczej na przdmiesciu wiec tak zle nie ma. Uwierz tez nie chce go okaleczac boje sie, ze to sprawi mu ogromny bol, a jesli nie uspokoji popedu? Co mam wtedy zrobic? Jezeli bedzie probowal uciec?

anonymous | 28 grudnia 2011 20:39:36

Mialem w zyciu wqiele kotow i innych zwierzat,kot zawsze wracal

anonymous | 28 grudnia 2011 20:56:03

Tak, ale chodzi oto zeby nie plodzil innych kotow, a jezeli ucieknie to skad mam wiedziec, ze mu cos sie nie stanie? Boje sie o niego tym bardziej, ze to Pers nie wiem jak to bedzie z kastracja...

anonymous | 28 grudnia 2011 21:02:45

Juz taki jest naturalny cykl przyrody.Jest taka rymowanka.W styczniu slonie ,wq lutym konie,w marcu koty,w kwietniu psy,w maju my.A presa by bytlo naprawqde szkoda,gdyby nie wrocil,moje dachowce zawsze wracaly,czasem z mlodymi,gdy byla kotka

anonymous | 28 grudnia 2011 21:40:15

ale on chyba by nie przyszedl z malymi kotkami ? :( ale moze kastracja dla kota bedzie lzejszym rozwiazaniem?

anonymous | 28 grudnia 2011 21:43:28

Wiem,ze on nie przyjdzie z malymi,Kot przywiazuje sie przeciwnie do psa,do miejsca,wiec wroci.Jedynie gdyby mu ktos krzywde zrobil,bo ludzie sa okropni.

anonymous | 28 grudnia 2011 21:53:15

Mam wrazenie, ze patrzysz na ta sprawe "meskim okiem", ale dobrze poczekam i zobacze moze nie bedzie tak zle, a narazie rezygnuje z kastracji.

anonymous | 28 grudnia 2011 21:55:45

Nie,nie patrze meskim okiem,a okiem przyjaciela zwierzat.

anonymous | 28 grudnia 2011 22:26:59

Dobrze, jednak chyba obejdzie sie bez kastracji.

anonymous | 28 grudnia 2011 22:30:35

Mysle,ze kotek bedxzie wdziecznySmile

anonymous | 28 grudnia 2011 17:03:57

Nie myśl sobie, że skomentuję awatar już to zrobiłam i wystarczy:)

anonymous | 28 grudnia 2011 18:02:48

@Bocca, ale czyji avatarek bo niezrozumialam?

anonymous | 28 grudnia 2011 19:30:51

Ten, który obecnie masz była zadyma i już mam to głęboko, kto jaki ma awatar. Przeczytaj moje pytanie Awatar!http://pytamy.pl/title,awatar,pytanie.html

anonymous | 28 grudnia 2011 19:47:34

@Bocca nie wiedzialam, ze mialas taki avatarek juz go zmienilam.

anonymous | 28 grudnia 2011 20:11:12

To nie był mój, to był Gandzi i ja wywołałam wojnę. Dzięki za zmianę, aż miło popatrzeć:)

anonymous | 28 grudnia 2011 20:25:24

Nie widzialam wczesniej zeby ktos mial taki avatar, ale chyba ten jest nawet lepszy :)

anonymous | 28 grudnia 2011 20:33:21

Każdy, tylko nie te wstrętne usta i do tego różoweKiss

anonymous | 29 grudnia 2011 12:30:35

Bardzo przepraszam Gandzie. Ten awatar miała gumasz.

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 134,2 pkt elsieelsie
  2. 2 89,2 pkt vera223vera223
  3. 3 47,6 pkt KrewkaZośkaKrewkaZośka
  4. 4 46,0 pkt brzydula-bbrzydula-b
  5. 5 39,8 pkt znafca_żytaznafca_żyta
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

okonek arinkao