zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Sweetdama

Kastracja kota

Sweetdama | 28 grudnia 2011 12:58:09 | kategoria: Przyroda, Koty

• G+
  • Facebook

Hej, czy ktos z Was kastrowal kota? Mam 3,5 miesiecznego kocurka i nie wiem jaki wiek jest do tego odpowiedni i czy wogole go wykastrowac :( Czy kot dlugo musi "dochodzic" do siebie po takim zabiegu? Ile on kosztuje?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 41 odpowiedz
tagi: Kot, kastracja, zabieg

anonymous | 28 grudnia 2011 13:10:16

lepiej wykastrować jeśli to kocur żeby nie znaczył terenu, ale co do szczegułów już lepiej zapytać weterynarza, takie zabiegi są częste więc nie martw się o  niego

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
gandzia

gandzia | 28 grudnia 2011 13:19:37

wiesz, myśmy wykastrowali (weterynarz w sensie) naszego Wojtka w wieku 1 roku i 2 miesięcy - mimo to nadal znaczy teren, choć jego mocz nie cuchnie aż tak, jak by cuchnął wówczas gdyby był niewykastrowany. Być może znaczy teren dlatego, że w domu są 2 kotki (jednak po sterylizacji) i, co wazniejsze, na teren wchodzą obce koty ?

anonymous | 28 grudnia 2011 13:22:39

no tak to może wynikać z tego że są inne koty i chce pokazać że to jego teren i jego kotki

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 13:26:14

Znaczy teren, ponieważ został wykastrowany za późno, po swojej burzy hormonalnej. Już dorósł i nauczył się znaczyć wszystkie miejsca. Zostawił swoje ślady i kastracja już go nie oduczyła wracania do nich i znaczenia ponownie. Najlepszy moment na kastrację to siódmy miesiąc życia, zanim zacznie znaczyć.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
gandzia

gandzia | 28 grudnia 2011 13:53:06

lekarz stanowczo odradzał wcześniejszą kastrację - jako "za wczesną" ;////

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 14:05:49

Po skończeniu siedmiu miesięcy nie jest za wcześnie, a im dłużej czekasz tym bardziej pewne, że będzie ci sikał na ściany - wtedy możliwe, że wywalisz go ze śmierdzącego domu do schroniska...

:(

gandzia

gandzia | 28 grudnia 2011 14:15:06

Wojtuś ma u Nas dożywocie, podobnie jak każdy domownik. :-) A co powiesz na to, ze moja syberyjska kotka, po sterylizacji, też znaczy teren? Obsikuje ściany. Pół biedy kiedy nasika na boazerię - można umyc - jednak na ścianach z tynkami potrafia zostać ślady....

anonymous | 28 grudnia 2011 13:22:10

To przedstawia się tak wykastrowany kot będzie domownikiem i nie będzie Ci zwiewał na swoje wyprawy, ale będzie tył. Musisz po kastracji zapewnić mu odpowiednią karmę. Dlaczego chcesz go wykastrować?

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 13:45:04

Nie chce zeby zaplodnil jakiejs kotki. Chociaz to chyba jest znikome bo mieszkam w bloku i kotow na moim osiedlu jeszcze nie widzialam, i zastanawiam sie czy to jest sensowne, ale hodowca zachecal sam do kastracji.

anonymous | 28 grudnia 2011 13:58:16

Kot wykastrowany będzie siedział w domku i pamiętaj o tym, że będzie tył. Nie kastrowany chodzi swoimi ścieżkami.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 13:22:31

Kastracja powinna się odbyć w wieku siedmiu miesięcy, kiedy kot dojrzewa płciowo. Dzieje się to w czasie narkozy, jądra są delikatnie nacinane na kilka milimetrów a później jest zakładany jeden mały szew. Kot dochodzi do siebie w ciągu dwóch godzin po zabiegu i może normalnie funkcjonować, dostaje oczywiście zastrzyk przeciwbólowy w zastrzyku, a rana goi się kilka dni.
Koszty są różne - zależne od gabinetu weterynaryjnego.

Dlaczego uważam, że powinno się kastrować koty, nawet domowe? Ponieważ kiedy dorastają, zaczynają znaczyć teren - czyli ściany, tapczany, dywany, wszelkie mało dostępne kąty substancją cuchnącą na kilometr.

Dodatkowo, kot niewykastrowany ma burze hormonalną i zrobi wszystko by zwiać z domu i zapłodnić jakąkolwiek kotkę - działa instynktownie. A jeśli mu się to uda, to na świecie pojawią się kocięta, których nikt nie będzie chciał, które w większości umrą z głodu i/lub/albo z chorób. Niewiele dzikich kociąt ma szansę na dorosłe życie, a jeszcze mniej z nich na kochający dom.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 28 grudnia 2011 13:32:18

Mój kwiatuszkuSmile

anonymous | 28 grudnia 2011 13:34:05

do tego jeszcze dorzuce że czasem niewykastrowany kot jest bardziej agresywny

anonymous | 28 grudnia 2011 13:35:37

A moze lepiej daj sobie spokoj z kotkiem.Kup sobie misia.

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 13:51:49

Nie chce misia :) Na nic nie wymienie swojejo slicznego kotka :) Z reszta i tak wyglada jak misiek.

anonymous | 28 grudnia 2011 13:53:40

To nie rozumiem dlaczego chcesz go okaleczyc.Pomysl,gdyby tobie cos takiego zrobiono.

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 14:06:16

@leone alez oczywiscie, ze nie chce go okaleczyc pytalam nawet czy to jest sensowne tym bardziej, ze mieszkam w bloku, wiec tak duzo kotow u mnie nie ma, a moj kot jest persem takze jest typowym kanapowcem i leniuchem wiec do natury nie bedzie go ciagnelo, ale wybiore dla niego to co bedzie zdrowsze.

pyzaponczoszanka

pyzaponczoszanka | 28 grudnia 2011 14:07:57

Leone, czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem treści? Nie docierają do Ciebie argumenty? czy masz własne? przedstaw je proszę.

anonymous | 28 grudnia 2011 14:19:22

u leone odezwała się męska solidarnośćWink tylko że dla kota tak jest zdrowiej żeby nie męczył się z popędem

anonymous | 28 grudnia 2011 19:41:39

Zadna meska solidarnosc,zwierze to nie pluszak,zeby mozna mu obciac co sie uwaza.A kot z popedem da sobie rady.Dopuki mieszkalem w bloku zadnego zwierzatka nie miale,m oprucz papugi.Biorac zwierze do domu trzeba miec troche odpowiedzialnosci.

anonymous | 28 grudnia 2011 19:44:18

Jezeli nie mozesz zapewnic zwierzeciu w miare naturalnych warunkow,nie bierz do domu.

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 20:15:04

@leone ja jestem odpowiedzialna i potrafie sie zajac zwierzeciem. Wiem, ze to nie jest zabawka potrafie mu zapewnic dobre warunki i mam nadzieje, ze nie musze Tobie tego udowadniac mam bardzo blisko duzy park, mieszkanie i pokoj w ktorym mieszka Lilo tez jest duzy, dbam o to aby mial zroznicowany pokarm i witaminki do tego przykladam szczegolna dbalosc o higiene kotka i Lilo jest szczesliwy wiec nie atakuj mnie bo nie tylko ja mam kotki czy psy w mieszkaniu.

anonymous | 28 grudnia 2011 20:24:28

Nie mam zamiaru Cie atakowac,poprostu wyrazilem wlasne zdanie,jestem przeciwnikiem zabiegow typu,obcinanie uszu u psow,ogonow,kastracji.zwierze domowe(moim zdaniem)jest najbardziej szczesliwe w warunkach jak najbardziej zblizonych do naturalnych.Uwazam,ze tym sposobem robisz krzywde swojemu kocurkowi.Bardzo lubie zwierzeta,ale nie jestem oszolomem stawiajacym zwierze wyzej od czlowieka.

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 20:35:47

Nie mieszkam w centrum miasta raczej na przdmiesciu wiec tak zle nie ma. Uwierz tez nie chce go okaleczac boje sie, ze to sprawi mu ogromny bol, a jesli nie uspokoji popedu? Co mam wtedy zrobic? Jezeli bedzie probowal uciec?

anonymous | 28 grudnia 2011 20:39:36

Mialem w zyciu wqiele kotow i innych zwierzat,kot zawsze wracal

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 20:56:03

Tak, ale chodzi oto zeby nie plodzil innych kotow, a jezeli ucieknie to skad mam wiedziec, ze mu cos sie nie stanie? Boje sie o niego tym bardziej, ze to Pers nie wiem jak to bedzie z kastracja...

anonymous | 28 grudnia 2011 21:02:45

Juz taki jest naturalny cykl przyrody.Jest taka rymowanka.W styczniu slonie ,wq lutym konie,w marcu koty,w kwietniu psy,w maju my.A presa by bytlo naprawqde szkoda,gdyby nie wrocil,moje dachowce zawsze wracaly,czasem z mlodymi,gdy byla kotka

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 21:40:15

ale on chyba by nie przyszedl z malymi kotkami ? :( ale moze kastracja dla kota bedzie lzejszym rozwiazaniem?

anonymous | 28 grudnia 2011 21:43:28

Wiem,ze on nie przyjdzie z malymi,Kot przywiazuje sie przeciwnie do psa,do miejsca,wiec wroci.Jedynie gdyby mu ktos krzywde zrobil,bo ludzie sa okropni.

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 21:53:15

Mam wrazenie, ze patrzysz na ta sprawe "meskim okiem", ale dobrze poczekam i zobacze moze nie bedzie tak zle, a narazie rezygnuje z kastracji.

anonymous | 28 grudnia 2011 21:55:45

Nie,nie patrze meskim okiem,a okiem przyjaciela zwierzat.

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 22:26:59

Dobrze, jednak chyba obejdzie sie bez kastracji.

anonymous | 28 grudnia 2011 22:30:35

Mysle,ze kotek bedxzie wdziecznySmile

anonymous | 28 grudnia 2011 17:03:57

Nie myśl sobie, że skomentuję awatar już to zrobiłam i wystarczy:)

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 18:02:48

@Bocca, ale czyji avatarek bo niezrozumialam?

anonymous | 28 grudnia 2011 19:30:51

Ten, który obecnie masz była zadyma i już mam to głęboko, kto jaki ma awatar. Przeczytaj moje pytanie Awatar!http://pytamy.pl/title,awatar,pytanie.html

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 19:47:34

@Bocca nie wiedzialam, ze mialas taki avatarek juz go zmienilam.

anonymous | 28 grudnia 2011 20:11:12

To nie był mój, to był Gandzi i ja wywołałam wojnę. Dzięki za zmianę, aż miło popatrzeć:)

Sweetdama

Sweetdama | 28 grudnia 2011 20:25:24

Nie widzialam wczesniej zeby ktos mial taki avatar, ale chyba ten jest nawet lepszy :)

anonymous | 28 grudnia 2011 20:33:21

Każdy, tylko nie te wstrętne usta i do tego różoweKiss

anonymous | 29 grudnia 2011 12:30:35

Bardzo przepraszam Gandzie. Ten awatar miała gumasz.

AMA i nowy profil

Podobne pytania

marex

Dlaczego psy ganiają koty?

35 odpowiedzi i komentarzy
Antykwa

Jak sie usuwa polipy ?

11 odpowiedzi i komentarzy
paffcio

Zwierzęta chore psychicznie?

18 odpowiedzi i komentarzy