zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
arinkao

Jak się Wam podoba "nowy" banknot ?

arinkao | 23 września 2013 00:27:56 | kategoria: Biznes i finanse, Ekonomia

• G+
  • Facebook

To straszne, niektórzy dostaną pensje w dwóch banknotach Zaklepany
Widnieje na nim postać Królowej Jadwigi.

Ostatnia aktualizacja: 23-09-2013 00:42:44
1 ładowanie danych... 15 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 63 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: wam, banknot, nowy
najlepsza odpowiedź syla1245

syla1245 | 24 września 2013 13:37:47

informacja o takim banknocie to ściema:

"Obecnie nie prowadzimy prac nad wprowadzeniem banknotu o nominale 500 zł. Nie ma też takich planów. Nie ma też żadnego już przygotowanego banknotu 500 zł. Ja jestem w NBP odpowiedzialna za emisję i nie widziałam jeszcze nigdy takiego nominału. W internecie powstają tylko fantazyjne pomysły - mówi WP.PL Barbara Jaroszek"

więcej:http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,Nowe-banknoty-Belka-zastapi-Hanne-Gronkiewicz-Waltz,wid,16014180,wiadomosc.html

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 24 września 2013 13:53:07
Komentuje Ekspert kategorii Ekonomia I.

A to niespodzianka :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
tadzio

tadzio | 28 września 2013 14:12:39

A kiedy w końcu euro w Polsce , bo niby "jesteśmy" w Unii ???

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Bond007

Bond007 | 23 września 2013 00:34:20

Wygląda ładnie ;)Ale nie wiem po co on...już teraz są problemy ,żeby zapłacić dwusetką czy ją zmienić...a co dopiero pięćsetką.Jeśli już to może być banknot dla bogatych ;)

1 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 23 września 2013 00:35:50

Czujesz jak wyciągasz 500-tke w Biedronce, jak dla nich nawet 20 zł to "grube" Uśmiech ?

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Bond007

Bond007 | 23 września 2013 00:36:51

W biedronce płacę setką najczęściej ;)

arinkao

arinkao | 23 września 2013 00:37:51

A ja idę ze skarbonką bo wiem że tam nigdy nie ma drobnych :)

anonymous | 23 września 2013 00:58:00

bo tam idioci zarządzają. Nigdy nie przygotują odpowiedniego bilonu kasjerkom , a płatności kartą też nie wprowadzą - do tej pory tłumaczyli się, że prowizje banków są za duże (ok. 1 %), ale teraz mimo rządowych planów obniżenia 10krotnego tych opłat, biedronka nie zapowiedzieła wprowadzenia zmian.

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 23 września 2013 01:02:34

Więcej ludzi nie zrobi tam zakupów niż zyskają na 1 % dedlx, ja omijam raczej ten sklep bo nie noszę gotówki.

2 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 września 2013 01:11:09

Oni chcą wymusić na Bankach by za darmo zainstalowali im terminale i nie żądali żadnych opłat od transakcji wzamian za darmową reklamę w sklepie. Nie rozumieją jednak, że to Banki są bandytami i a nie jakaś Biedronka, której żądania spotykały się z wyśmianiem. Wobec tego Biedronka zawzięła się w sobie "My way or highway". Teraz negocjują możliwość wprowadzenia jedynie opcji z płatnościami telefonem komórkowym.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 23 września 2013 01:12:28

dedlx żartujesz ? W sumie nie dziwi nic, jak sie ma najwięcej to trzeba sie jeszcze nachapać, co za syfiasta firma...

anonymous | 23 września 2013 01:21:45

nie, serio piszę. Ale to jest błąd w strategi Biedronki, tak jak mówisz oni tracą na tym klientów i utrwalają opinie w głowie Polaków, że Biedronka to sklep dla biedoty jak to powiedział Kaczyński. Z resztą studenci na Biedronkę mówię Bieda. Idę do Biedy coś kupić.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
jan_ek 57

jan_ek 57 | 23 września 2013 07:43:10

dedlx  Właśnie że cwaniacy zarządzają, karty płatnicze to kontrolowany przepływ gotówki,ciężko jest oszukać US, a tak nikt nic nie wie.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
rajska

rajska | 23 września 2013 09:52:34

Przeciez to wpłynie na konto i juz po problemie.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Wujek87

Wujek87 | 23 września 2013 10:01:27

Ehh....macie ludzie problemy. Po co taki duży nominał? Np. po to by raz na jakiś czas gdy kupujesz coś większego np. telewizor czy używany samochód nie musiał nosić ze sobą reklamówki pieniędzy. I tak, wiem, że istnieją karty czy przelewy ale wielu ludzi lubi jeszcze żywą gotówkę. A, że wypłata w dwóch banknotach. I co z tego? Na Słowacji mają euro, minimalna to coś ok. 300 euro na rękę, więc niektórzy na 1 banknot musieli by robić prawie 2 miesiące. W Singapurze mają banknot 10 000 S$ (25 tys. zł) i też nikt nie rozpacza z powodu, że tyle na czysto zarabia manager średniego szczebla w dużej korporacji. No ale w Polsce jak zwykle musi to być wielki szum. 

pierwek

pierwek | 23 września 2013 10:31:11

arinkao@ chyba dla ciebie 20zł to "grube"... akurat w Biedronie ludzie kupują zwykle pełne kosze towaru i ciężko zmieścić się w setce przy płaceniu

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 23 września 2013 10:34:21

pierwek  wiem o tym, nie spotkałam sie jednak ani razu z tym aby kasjer nie zapytał mnie o drobne.

Bond007

Bond007 | 23 września 2013 15:08:33

dedlx ,arinkao ,A mi się właśnie bardzo to podoba ,że jest jeden market , w którym nie ma płacenia kartą ;)Po to są bankomaty przed wejściem ,żeby wziąć kasę wcześniej i płacić gotówką...a jak nie to adios!;)Może i w tej kwestii jestem staroświecki ale mnie denerwuje jak za zakupy do 50 zł ktoś płaci kartą...a i zdarzają się poniżej 10 zł..mnie to śmiać się chce wtedy ;)Aaa i zdarza się często ,że terminal nawali albo coś...i wklepują ten pin kilka minut...massacre ;)I to zdenerwowanie ,że jak ja zapłacę...(ohh nie mam gotówki)i tak sobie myślę wtedy(a dobrze Ci tak he he )I stój człowieku w kolejce za takim ...Rozumiem ,że za zakupy za 200 zł czy więcej można płacić kartą, ok.Ale do 50 ?To śmiech na sali dla mnie...żeby nie mieć tak niskiej kwoty realnie.Takie płacenie mi się nie podoba...lubię czuć banknoty w ręce..a tak wirtualnie to dla mnie nie płacenie.Dlatego za to biedrona ma u mnie plus ;)

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
bobak

bobak | 23 września 2013 15:11:25

Przecież nikt nie zamierza wprowadzać takiego nominału do obiegu :) To nie jest "nowy" banknot - jest to projekt, który powstał w latach 90. wraz z innymi banknotami , które wprowadzono, i których obecnie używamy. Już wtedy uznano, że pięćsetki będą problematyczne i banknot nie został wydrukowany.

arinkao

arinkao | 23 września 2013 15:13:36

No to ze mnie by się uśmiał bo wszystko kupuję za pomocą karty ( zakupy powyżej 15 zł). Poza tym za zakupy do 50 zł mozna zapłacić zbliżeniowo - zajmuje to dwie sekundy.
Biedronka nie ma terminala nie aby klient poczuł banknot w ręce tylko ze skąpstwa i lewych przekrętów.

anonymous | 23 września 2013 20:00:46

W UK używa sie £20 ...£50 baaardzo rzadko i często są podrabiane...no ale Polska to najbogatszy kraj na świecie..£100 (tak  z grubsza ) banknoty?! Kto zapłaci za ich produkcje i co to nam na celu? Dodrukowywanie banknotów to oznaka słabej gospodarki i jest jedną z najgorszych opcji, odbije sie to potem czkawką ale rządzący obecnie już wiedza ze ich dni sa policzone więc...na pohybel wszystkim!

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 23 września 2013 20:02:10

Nie jesteś przyzwyczajony.. Noszę kasę bo lubię, stary nawyk, ale i tak za wszystko, nawet za kawę za £2 płaci sie kartą... 

Wujek87

Wujek87 | 23 września 2013 20:12:20

Hmmm... do 50 zł mówisz? Niech pomyślę, co dłużej zajmie zapłata zbliżeniówką do 50 zł jakieś 2 sekundy, zapłata 200 zł banknotem...cóż. Zacznie się "A nie ma pan grosika..a dziesięć? A może 1,89?" Po czym zacznie się płacz, że nie ma wydać, biegane po kasach itp. itd. Co szybsze? 

Wujek87

Wujek87 | 23 września 2013 20:14:33

"Już wtedy uznano"... Wtedy to 500 zł to były ok. 2 płace minimalne, obecnie to ok. 1/3. Widać różnicę? 

Wujek87

Wujek87 | 23 września 2013 20:19:12

100 funtówki są drukowane w Irlandii Północnej i chyba w Szkocji. Tak na marginesie. Poza tym np. w Szwajcarii jest w obiegu 1000 franków, na Łotwie 500 łatów (ok. 600 funtów), w eurostrefie 500 euro, w Singapurze 10 000 S$ (25 tys. zł) i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Dodrukowywanie banknotów jest oznaką słabej gospodarki?! Utknąłeś mentalnie w XIX wieku? 95% pieniądza na rynku nawet nie ma formy fizycznej a jest jedynie zapisem cyfrowym. Fizyczny dodruk pieniądza ma na celu tylko płynną wymianę banknotów zniszczonych na nowe. 

anonymous | 23 września 2013 20:30:13

To jesteś pierwszym na świecie fachoffcem który twierdzi ze dodrukowywanie pieniędzy nie ma negatywnego wpływu na gospodarkę. A ktoś gdzieś napisał ze nie ma wyższych nominałów niż £50? Napisałem jakie sa w codziennym użyciu no ale ty ze swojego fotela wiesz na pewno lepiej :)))

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
uszi

uszi | 23 września 2013 21:15:21

Dedix pracowales kiedys w markecie na kasie??idioci zarzadzaja?zastanow sie troche nad tym co piszesz bo jak widac nie masz bladego pojecia. ja pracowalem ale nie w biedronce.nikt nie ma drobnych, jest wielki bol zeby siegnac do portfele i sprawdzic. kazdy przychodzi rzuca 50 albo 100 i jest zadowolony a Ty sam sie musisz martwic jak wydac bo klienta to nie obchodzi. takich osob jest mnostwo nie da sie przygtowac kasy na to zeby bylo tyle bilonu.przy obrocie 150tys dziennie bilon musialby byc uzupelniany co 10min.latwo jest mowic gdy sie stoi z mina obrazano i mowi ze nie mam bo ma sie gdzies,jestes klientem to wymagasz lecz postaw sie tez z drugiej strony gdyby Tobie przyszlo siedziec za ta kasa po 10h dziennie i znosic to wszystko.gdy kasjerka nie powiem dzien dobry lub milego dnia co sie praktycznie nie zdarza w biedronkach jest oczywiscie wielkie oburzenie ale jak klient nie odpowie lub naubliza to jest wszystko ok bo on moze wszystko.zapraszam na kase.

jadeostrojakbrzytwa

jadeostrojakbrzytwa | 24 września 2013 10:43:22

Haha to nie stój, może sobie zamawiaj zakupy do domu jak ci nie pasi? Gdyby wszędzie były płatności zbliżeniowe to takie zakupy do 50zł trwałyby kilka sekund ale niestety Polska jest upośledzona jak widzę jej obywatele też.

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Wujek87

Wujek87 | 24 września 2013 19:22:03

Ehh... to nie XIX w. Jak pisałem 95% kasy w obiegu nie jest w formie fizycznej to tylko zapis księgowy. A "dodruk" szkodliwy prowadzi się cały czas zwiększając po prostu jednym kliknięciem myszki salda na tych rachunkach (głównie przy udzielaniu kredytów. Banki muszą mieć tylko cześć pieniędzy które pożycza, reszta jest wirtualna. Dodruk fizyczny NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU na gospodarkę. Po prostu to wymiana jednych papierków na inne. To już dawno, nie te czasy gdy papierowy pieniądz a w zasadzie złoto na którym był oparty był wartością samą w sobie.... 

HERRGOTT

HERRGOTT | 24 września 2013 20:38:05

W USA istnieją banknoty 10000$ i 100000$ i nikt sie tym nie podnieca... 

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
walp00

walp00 | 28 września 2013 20:12:17

nom i Pan złodziej też może zapłacić w 2 sekundy Twoją kartą i może nią płacić jeszcze długo dzięki zaawansowanej technologii płatności offline :) Pełna wygoda 

anonymous | 23 września 2013 00:38:32

on nie jest taki nowy... w 1994 już wypuszczono parę takich papierków. Mi się nie podoba z tego względu, że sugeruje to matriarchat, albo nawet to że Polska jest krajem sfeministkowanym.

arinkao

arinkao | 23 września 2013 00:41:58

Racja, to stary banknot a wymienione bedą także pozostałe.
Tak Dedl a na banknocie 3000 zł będzie wizerunek Katarzyny Wielkiej :), według mnie nie powinieneś sie burzyć bo na tych najczęściej używanych, mimo ze brudnych sa panowie Uśmiech

anonymous | 23 września 2013 00:46:41

To ja sobie życzę Korwina Mikke na banknocie 5000zł, żeby ogarnął te białogłowy

arinkao

arinkao | 23 września 2013 00:49:31

Zapomnij.

HERRGOTT

HERRGOTT | 24 września 2013 20:44:34

A na 10000 będzie portret Dody... 

teorertikus

teorertikus | 23 września 2013 04:26:31

to będzie banknot dla biznesmenów, bankierów i politykówUśmiech

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
mediator31

mediator31 | 23 września 2013 06:01:16

Mnie tam nie przeszkadza.Widziałem już w życiu banknoty (i używałem) o większych nominałach!Śmiech.Zarabiałem już w milionach,to co tam dla mnie 500-setka!Śmiech.Był czas,że portfel był pełen Koperników (1000 zł)  i to była kasa,
był też pełen milionów a w portfelu był tylko szmelc...Dezaprobata

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
birbant

birbant | 23 września 2013 07:57:46
Odpowiada Ekspert kategorii Ekonomia I.

Myślę, że feminizm nie sięga tak daleko wstecz, by nazywac Jadwigę I królową, ponieważ była ona królem.
W Polsce od kiedy została królestwem nie było stanowiska królowa.
Nazywano, wyłącznie  tak małżonki naszych monarchów i nia była to żadna funkcja państwowa.
Natomiast, jeśli chodzi o samą jej postac, można by ciekawy historyczny romans napisac, ponieważ wcale nie była taką świętoszką, jak się podaje oficjalnie. Krótki okres jej władzy też nie był zbyt wybitny, jeśli chodzi o polityczne dokonania.

Bzydalek

Bzydalek | 23 września 2013 08:00:50

eee tam
A tooo :)

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
HERRGOTT

HERRGOTT | 24 września 2013 20:46:42

Ale ten Korwin sie postarzal...

inka

inka | 23 września 2013 09:11:31

Bardzo ładne te 500zł. Szkoda tylko, że pewnie nigdy nie zobaczę takiego banknotu:D Nawet 200zł widzę może raz w roku:D

Ale to chyba nie jest ostateczny projekt? Czy jest? Nowy banknot podobno ma trafić do obiegu w kwietniu 2014 i dopiero w przyszłym tygodniu NBP ma ujawnić nowe wzory banknotów... Ta pięćsetka z pytania została zaprojektowana w 1994 roku.

HERRGOTT

HERRGOTT | 24 września 2013 20:47:55

Dokładnie to pierwszego kwietnia... 

arturbt

arturbt | 23 września 2013 09:43:30

ten banknot ma naprawde wejsc do obiegu???nic o tym nie slyszalem, ale nawet jesli to maja racje ci ktorzy pisza ze bedzie z nim problem.Dwusetka jest ciezko zaplacic(kasjerzy sie dziwnie patrza,tak jakby mieli watpliwosci czy banknot nie jest sfalszowany) a co dopiero piecsetka.

trkus85

trkus85 | 23 września 2013 10:22:13

Ja tam jak mam isc ze stowa po chleb to sie martwie ze mi nie wyda, i bede latav zebrać o rozmiankę po innych sklepach. Wydaje mi sie ktoś na siłe próbuje nas przkonać ze Polska to bogaty kraj

więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 206,0 pkt elsieelsie
  2. 2 161,2 pkt _ewa__ewa_
  3. 3 138,9 pkt vera223vera223
  4. 4 98,0 pkt PatryśkaPatryśka
  5. 5 89,0 pkt zaopatrzonyzaopatrzony
więcej rankingów