zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
arinkao

Jakie codziennie podejmujesz kroki aby uchronić się przed przemocą ze strony meżczyzn? Sondaż

arinkao | 6 października 2012 19:47:22 | kategoria: Mężczyzna, O kobietach

• G+
  • Facebook

Wiele z nas wie o czym mówię. 
Każda kobieta próbuje w jakiś sposób chronić się przed przemocą seksualną ze strony mężczyzn.
Odruchowo wiemy, że trzeba uważać, mamy to we krwi.
Dlaczego to nasz, kobiet problem, a nie facetów?
Dlaczego męska agresja uznana została w kulturze jako kobiecy problem ?
     Co by z nami zrobili mężczyźni jakby kobiety były głównymi sprawcami przemocy ? Też chodziliby w grupach nocami, czy wprowadziliby godzinę policyjną dla Pań ;) ?
Zdjęcie to okładka książki która była inspiracją do pytania.

Zobacz wyniki Zagłosuj:

Ostatnia aktualizacja: 06-10-2012 19:48:10
1 ładowanie danych... 17 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 91 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
najlepsza odpowiedź Ajumiko

Ajumiko | 6 października 2012 20:04:44
Odpowiada Ekspert kategorii O kobietach II.

Codziennie nie muszę, bo mieszkam w dość spokojnej okolicy, a po zmroku nie szlajam się w ciemnych zaułkach. Jeśli już muszę, to podjeżdżam samochodem.
W ogóle to jestem dość ufna i odważna i nie zakładam z góry czarnych scenariuszy.
W towarzystwie kogokolwiek zawsze czuje się bezpieczniej.
Na wycieczkach zapuszczam się w jakieś dalsze miejsca, lubię sprawdzać, co jest dalej, oczywiście kontroluję drogę i bezpiecznie czuję się, kiedy ktoś jeszcze chodzi po ulicach.
Marzy mi się mieszkanie w mieście i codzienne, wieczorne spacery wśród latarni, oświetlonych sklepów, domów i ulic. Podobne marzenie ma moja mama:)

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 października 2012 19:51:24

przede mną nie trzeba się chronić (nie jestem macho tylko metroUśmiech)

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Fisis

Fisis | 6 października 2012 19:53:54

Dlaczego męska agresja jest uważana za problem kobiet? Bo to kobiety najczęściej z jej powodu cierpią. Częściej mówi się o ofiarach, nie o agresorach. Myślę też, że często niestety dla oprawcy jego agresja nie jest problemem.Jest za to problemem dla jego ofiary.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 6 października 2012 20:02:41
Komentuje Ekspert kategorii O kobietach II.

Jeśli kobiety są ofiarami i cierpią to problem powinien mieć mężczyzna.
Jeśli jesteśmy osobami nie płacącymi podatków, czyli popełniamy przestępstwo skarbowe to po jakimś czasie my mamy problem, nie państwo ściągające podatki.
Co by sie stało gdyby głównymi sprawcami przemocy byli mężczyźni? Czy pytalibyśmy go w jaki sposób sprowokował atak ? Jak był Ubrany? Czy na pewno tego chciał? Na pewno nie.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Fisis

Fisis | 6 października 2012 20:10:01

arinkao, ja absolutnie nie mówię, że to jest ok i w porządku.
Wierzę, że często jednak agresor też ma problem, np. z władzami.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 20:12:07

my mamy problem, bo nawet jak wygrasz w sądzie to problem o którym pisze masz nadal tylko ze strony kogoś innego.

veronique

veronique | 7 października 2012 00:00:18

arinkao, panstwo nawet jak w sadzi do wiezienia nieplacacego podatki, to ma nadal problem ze strony innych.  Tak to juz jest, co bys chciala zmienic?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 października 2012 20:03:47

Wbrew pozorom jest też mnóstwo przemocy pochodzącej od kobiet na którą nikt nie zwraca uwagi a jest czasem bardziej bolesna od gwałtu na mezczyznie.

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 6 października 2012 20:09:56

Czekałam na to!
Media informują o okrutnych aktach przemocy wobec panów przy okazji zakatowania i zgwałcenia następnej kobiety...
To news z gatunku "człowiek pogryzł psa".  Bo przemoc wobec nich zdarza się równie rzadko.
chodzi tylko o rozmydlenie problemu i usprawiedliwienie się. Przemoc wobec kobiet ma charakter systemowy, jest głęboko zakorzeniona w kulturze i tradycji, nie wiesz o tym ??? Wiesz na pewno z własnego podwórka, jak my wszyscy.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Membasta

Membasta | 6 października 2012 20:29:34
Komentuje Ekspert kategorii O kobietach I.

@Przybłęda nie rob sobie jaj. Masz odwage byc dobry za wszystkich meskich osobnikow? 

veronique

veronique | 7 października 2012 00:02:20

@arinkao w mojej rodzinie akurat bylo tak, ze cale zycie tylko moj ojciec dostawal czasem, a sam to chyba jedynie bierna agresja uprzykszal mamie zycie, ale nigdy nie podniosl reki na nia, ani nic podobnego.

veronique

veronique | 7 października 2012 00:10:14

ale rozumiem o czym mowisz, tylko czego chcesz w tym wszytkim? chodzi ci o uwrazliwienie mezczyzn na ten temat?

Membasta

Membasta | 6 października 2012 20:27:40
Odpowiada Ekspert kategorii O kobietach I.

Omijam "okolicznosci" takich zdarzen. Jest to duzy problem dla kobiet, te, ktore tego doswiadcza sa zranione na cale zycie. Wspolczuje wszystkim kobietom (i tak byc nie powinno), ze sa kobietami i tym samym moga byc celem jakiegos potwora z brudnym, wiadomo czym...umyslem.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:07:27

Omijasz okoliczności, czyli masz problem.
Taksówka, telefon, obstawa do domu. Wszystkie wiemy co może się zdarzyć wracając o 1h w nocy zakamarkami miasta.
Sama wracałam w wieku nastu lat spacerkiem przez najciemniejsze parki wierząc że przecież nie mam wrogów, wszyscy mnie lubią... Niezdecydowany
Najsmutniejsze jest to że w przypadku takich dyskusji panowie milczą albo pitolą bzdety o znęcaniu się nad nimi.

Membasta

Membasta | 6 października 2012 21:30:42

Zgadzam sie

fifka98

fifka98 | 6 października 2012 20:31:48
Odpowiada Ekspert kategorii O kobietach I.

Najpierw bronię się łomem - bijąc napastnika po głowie (który wyjmuję z torby) następnie czeka go strzał w stopy
na koniec biczowanie a jak będzie potem uciekał oberwie z Granata

WSZYSTKO MAM PRZEMYŚLANE Wyluzowany

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 października 2012 20:54:41

Brakuje mi odpowiedzi inne Mrugnięcie

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:02:10

Wybacz, nie zmieściły się dlatego kontynuuje dyskusje poza sondą.
Tych innych jest bardzo, bardzo wiele.

anonymous | 6 października 2012 21:13:12

Wiem.
Ja osobiście noszę ze sobą motylka. Coś takiego (w poście niżej jest zdjęcie) ;)

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:18:08

Kraken, nie widać motyla.

anonymous | 6 października 2012 22:07:08

U mnie widać Dezaprobata Spróbuje jeszcze raz.

Membasta

Membasta | 6 października 2012 22:09:13

O matko!!! Nie, to ja wole okolicznosci omijac. Serio, uzylabys tego? Nie, to mnie by przeroslo, by trzymac to w reku...

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 6 października 2012 22:16:30

Nie noszę takich rzeczy, mogą być wykorzystane przeciwko mnie.

anonymous | 6 października 2012 22:33:07

Jeśli nie ma się odpowiedniego przeszkolenia to faktycznie lepiej sobie darować, używanie motylka wymaga jednak umiejętności, w przeciwnym razie rzeczywiście mogłoby być nieciekawe. Tak samo świadomość ruchów jakie może wykonać przeciwnik by wytrącić nóż. Po za tym jest jeszcze jeden problem, kiedy w obronie własnej użyjemy takiego cuda, możemy pójść siedzieć. 

Noszę go ze sobą na ciężkie przypadki, nie zamierzam nim wymachiwać przed byle zboczkiem, po za tym przydaje się też do innych całkiem prozaicznych rzeczy.

Także zgadzam się z Wami że mój sposób niekoniecznie jest dobry dla wszystkich.

anonymous | 6 października 2012 22:38:36

Trzeba dosc dlugo cwiczyc,by sprawnie go otworzyc,lepszy zwykly sprezynowy.

anonymous | 6 października 2012 22:52:17

Bez przesady łatwo się go otwiera, dużo trudniej jest się nauczyć jak go używać, ale jak mówiłam noszę go do użycia w ostateczności, przez tyle lat nie użyłam go ani razu. 

anonymous | 6 października 2012 21:06:40

Z mojej strony jedynym zagrozeniem jest to,ze nie bylem szczepionyŚmiech

fifka98

fifka98 | 6 października 2012 21:12:32

uwaga nieszczepiony Lew na wolności ZaskoczonyŚmiech

anonymous | 6 października 2012 21:13:52

Dokladnie,ale zonie nigdy nic nie byloŚmiech

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:15:22

Zapewne wynika to stąd że nie bałeś się silnych , napastliwych bab na ulicach wracając z balangi nocą .

anonymous | 6 października 2012 21:16:30

Nawet pozwalalem sie gwalcicŚmiech

fifka98

fifka98 | 6 października 2012 21:18:34

dla żony jesteś bardziej łaskawy i potulny Śmiech ma kobieta zaufanie - albo się zaszczepiła po kryjomu Wystawiony język

anonymous | 6 października 2012 21:20:08

Ale tutaj chyba odwrotna sytuacjaŚmiech

fifka98

fifka98 | 6 października 2012 21:21:41

Hrabia puka do drzwi Hrabiny:
- Hrabino azaliż mogę wejść?
Hrabina na to:
- A wejdź, a zaliż!Śmiech

Wam to gwałty na rękę he he Uśmiech

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:22:19

Co innego jakbyś wcale nie miał ochoty na gwałt, jakbyś był zmuszony do seksu który nie daje Ci żadnej przyjemności i którym sie brzydzisz, przed którym nie możesz sie bronić.

Leone, to nie jest zabawny temat na gadkę szmatkę o pitu maciu obmacywankach, chociaż rozumiem -  jesteś facetem, dla Ciebie to zapewne do takiego tematu się sprowadza..
bo zupa była za słona, bo dziewczyna szła po nocy sama, bo spódniczka za krótka...

anonymous | 6 października 2012 21:23:50

Gwalty nie na reke tylko na.... nie napisalem bo i tak by zostalo zmoderowaneŚmiech

anonymous | 6 października 2012 21:26:56

@arinkao.jestes w wielkim bledzie,takich damskich bokserow osobisci bym za jaja powiesil,ale nie wrzucaj wszystkich mezczyzn do jednego worka.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:33:05

Nie wrzuciłam cie do niczego. Dobrze wiesz dlaczego tak napisałam, nie obracaj kota ogonem.

anonymous | 6 października 2012 21:37:51

Niczego nie odwracam,zobacz jak sformulowane jesxt pytanie,a najmniejszego zamiaru nie mam sie klucic,W sprawie napadow wypowiedzialem sie jednoznacznie,wcale nie jest mi to obojetne,jak to sugerujesz.Dla mnie nie ma zadnego wytlumaczenia dla gwalciciela,czy damskiego boksera.Chocby najpiekniejsza kobieta szla nago ciemna noca,nawet bym jej nitknol,a owszem zainteresowal bym sie co jest powodem.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:47:19

Leone, nie denerwuj sie akurat o Tobie wiem na tyle, że nie zarzuciłabym tego Tobie. Nieważne.
Po prostu zadałam poważne pytanie na które żaden facet nie odpowiedział inaczej niż kpiną albo twierdzeniem ze to oni sa masowo molestowani i gwałceni na całym świecie. To właśnie jest ta obłuda o której mówi książka która polecam wszystkim panom, przez samca napisana własnoręcznie.
Cóż za odwaga, godna Nobla.

janusmakroniusz

janusmakroniusz | 6 października 2012 21:51:02

W tym wszystkim co piszesz arinkao jest dużo racji, ale faktem jest też, że nie dotyczy to wszystkich facetów.
Nie zamiatamy sprawy pod dywan - gdyż wielu z Nas, jak powiedział leone "...damskich bokserów bym za jaja powiesił...", tak by zrobiło. Na pewno patrzymy na sprawę inaczej, niż wy kobiety, ale tylko jeżeli rozmawiamy o seksie - bo czy ktoś słyszał o facecie któremu by się nie chciało? 
Osobiście nie uważam by widok dziewczyny/kobiety, w kusej lub obcisłej spudniczce, oznaczał dla mnie - weź mnie. Nie gwiżdżę za kobietami na ulicy, choć czasem się oglądam. Co do "zasłonej zupy", to ewentualnie ja mógłbym chodzić z podbitymi oczami bo to ja najczęściej gotuje.

anonymous | 6 października 2012 21:53:13

Rozumiem doskonale,Ja np.nie rozumiem tlumaczenia,ze kobieta prowokuje ubiorem,zachowaniem,Jezeli nie ma zgody kobiety,to jest gwalt A jak bronic sie bardzo trudna sprawa,cherlaki zazwyczaj nie biora sie za gwaltt.Nawet nie zawsze jwst czas na jakakolwiek reakcje.Chyba naJlepszy sposob unikac miejsc Ciemnych odludnych.A gdy facet pozwoli sobie na to kobiecie,to jego wina.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 22:00:28

Czyli mimo że lubię nie powinnam na noc zakładać spódniczki?
Zaczynam marzyć o bojówkach damskich gwałcących ogórami facetów po nocy, bo byli fajnie ubrani... :-/, a co, mogli sie nie stroić tyle.

anonymous | 6 października 2012 22:07:22

@arinkao.To jest tak,miniesz tysiac facetow,najwyzej sie ogladna,cos glupiego powiedza,ktorys zagwizdze,a tysiac pierwszy zrobi ci krzywde.moze wlasnie przez tego 1001 czasem warto zrezygnowac z mini,lub nie poruszac sie samotnie po ciemnych zakamarkach.Nie dlatego zamykam drzwi,bo wszyscy sa zlodziejami,ale jakis moze sie trafic.

Membasta

Membasta | 6 października 2012 22:12:39

Leone, to mi sie nie podoba. Ten jeden 100"1" powinien byc pilnowany przez system, by system nie musial utrzymywac jego w pierdlu.

anonymous | 6 października 2012 22:15:58

Zgadzam sie z toba calkowicie,jezeli nie potrafi sie opanowac ,w najlepszym przypadku leczenie zamkniete.Uczciwosc w sprawach o gwalt,to juz odrebny temat.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 22:19:43

Młodzi, pijani mężczyźni to więcej niż 1001, to co piaty facet na ulicy. To co jest miłe za dnia, pełne flirtu i żartów traci urok gdy zapada zmrok.

anonymous | 6 października 2012 22:23:35

Chyba troche przesadzilas z tym co piaty.

Membasta

Membasta | 6 października 2012 22:24:58

Arinkao, to ja zaczne wierzyc w modlitwe, by jednak to byl co 100"1" facet Płacz. Mam cztery calkiem wygladajace corki, i tak ja umieja wladac glowa, tak w bicepsy moja nauka nie idzie Płacz. Jutro dam na msze chyba. Myslicie, ze cos to pomoze? Cokolwiek? 

anonymous | 6 października 2012 22:26:33

Chyba kurs samoobrony bedzie bardziej pomocny.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 23:27:33

Och, membasta, zawsze możesz spróbować.
Myślę że Twoje córki będą przezorne i chronione przez właściwe osoby.

anonymous | 6 października 2012 21:29:05

pytanie sformulowalas w taki sposob jakby wszyscy mezczyzni napadali kobiety i byli pelni przemocy.
a powiedz mi kto obroni mnie przed przemocą psychiczną kobiet?

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Membasta

Membasta | 6 października 2012 21:34:58

Inteligencja, w ktora podobno jestescie bardziej przez nature obdarowani (tak ktos tutaj to ujal- moze innymi slowami) ma Cie bronic, nie piesci czy ogolna przemoc, kapujesz? To nie jest zbyt trudny algorytm do rozgryzienia.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 21:36:54

Przeczytaj co wcześniej napisałam bo nie chce mi się przepisywać. Podobno dużo zarabiasz więc czytać ze zrozumieniem powinieneś potrafić.
Ta przemoc jest żadna.
Akurat ty jesteś tym seksistą który mógłby sie wczytać, a potem odpowiedzieć na temat, ale nie jak do idiotów, bo wbrew temu co myślisz wiele osób zalogowanych tutaj ma mózg, zwłaszcza, a może przede wszystkim kobiety..

anonymous | 6 października 2012 21:40:55

przeczytalem tylko 1 zdanie z pyt. reszty mi sie nie chcialo...

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Membasta

Membasta | 6 października 2012 21:43:32

Arinkao, my podobno tylko pochwa mozemy sie pochwalic Mrugnięcie. Az Ci seksisci.... Smutne to musi byc. Nic nie maja, chyba nawet z wiadomej rzeczy pociechy (a co mi tam, wale z mostu)

anonymous | 6 października 2012 21:44:02

membasta: ok, raz drugi czlowiek sie obroni, ale kobiety nie znaja odpoczynku w wierceniu dziury, których skutecznosc nie polega na inteligentnych zagraniach a na niezłomności, na ciaglym wyciaganiu starych przewinien , robieniu z igly widly... to nie jest ring inteligencji... to ring zwierzecy, jak ma mezczyzna wygrac jak mu ktos caly czas nad glowa nadaje i nie reaguje na bodzce?
mam tu akurat na mysli mezczyzn ktorzy pozostaja w zwiazkach malzenskich i maja wspolny majatek z kobieta. Wtedy jest przerabane.

co innego jak zwiazek polega tylo na pykaniu. Wtedy jest ok, bo mozna wymienic na nowa kobiete, gdy ta stara sie zuzyje i zacznie stosowac przemoc psychiczna

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 6 października 2012 22:00:14

@arinkao.osobiscie raz sie spotkalem z facetem,ktory dosc regularnie dostawal wpiepsz od zony.ale,wlasnie,sam byl sobie winien,po kilku glebszych ,chcial wlasnie byc takim damskim bokserem,ale on byl waga kogucia,ona super ciezkaŚmiech.

arinkao

arinkao | 6 października 2012 22:02:33

haha ) lepsza pochwa i mózg niż ogórek 5 cm i zero mózgu.

anonymous | 6 października 2012 22:03:29

heh, a zaloze sie ze u nas w Polsce jest wiele takich sytuacji gdy zona bije meza ale to bez powodu :D tylko nikt sie do tego nie przyzna, bo uznany bylby za ostatnia pipę (co prawda to prawda)

w ameryce wytacza sie wiele takich procesów przeciwko kobietom :D "za martretowanie fizyczne"

Membasta

Membasta | 6 października 2012 22:05:42

Dedlx, w tym wlasnie tkwi sedno inteligencji. Z inteligencja sie czlowiek nie rodzi, nad inteligencja trzeba pracowac cale zycie. Zdolnosc kojarzenia, czyli dwa slowa definiujace inteligencje wskazuja bezposrednio na dwia fakty: zdolnosc (wrodzona) i kojarzenia - wiadomo, trzeba miec co kojarzyc..
Wiec to Wasza wina, ze dajecie sie "nabijac w butelke". Kobieta umie szantazowac jak dziecko, wielu kobietom udaje sie to przez cale zycie. Jak dzieci. Testuja. Dziala - to fajnie, ktore dziecko by tego nie wykorzystalo. "Chce loda" - masz loda (do lizania, bez skojarzen). Caly czas trzeba myslec. Nie wolno bic, nie wolno brac sila, to zachowanie zwierzece. Czlowiek ma glowe, po to, by mniej ruszac raczkami. To nie jest trudne do zrozumienia.

anonymous | 6 października 2012 22:09:10

moze, ale  mysle ze to jednak wina charakteru...
 maly SPAM:

Membasta

Membasta | 6 października 2012 22:15:24

I dobrze, podstawa, to wlasciwe dobranie w pary. I tym niech sie kieruja wszyscy. Bedzie prosciej dla pozostalych.

anonymous | 6 października 2012 23:41:47

@arinkao.Nie chce nikogo obrazic,ale nie przeceniaj tego kobiecego mozgu.znam wiele kobiet regularnie bitych i na pytanie dlaczego nie odejdxie,odpowiadaja,,Bo go kocham,nie widze zycia bez niego''

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 285,8 pkt elsieelsie
  2. 2 117,2 pkt collins01collins01
  3. 3 112,4 pkt _ewa__ewa_
  4. 4 100,7 pkt vera223vera223
  5. 5 100,4 pkt brzydula-bbrzydula-b
więcej rankingów