zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
candle

Jaki jest dzienny koszt wyżywienia?

candle | 31 października 2009 16:57:46 | kategoria: Biznes i finanse, Giełda i inwestycje

• G+
  • Facebook

Jaki jest średni, dzienny koszt wyżywienia na jedną osobę w różnych krajach na świecie? Wiem, że to zależy od wielu czynników, ale chciałabym mieć jakąkolwiek orientację, choćby jakiś przedział cenowy. Z góry dzięki

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 5 odpowiedz

anonymous | 31 października 2009 17:16:41

Niedawno byłem zbulwersowany jak usłyszałem, że dzienna stawka żywieniowa w polskim więzieniu to kilka złotych na jednego więźnia (o ile pamiętam około 8-9 złotych dziennie). Tę kwotę możesz uznać za minimalną w Polsce, trudno wyobrazić sobie tańsze wyżywienie, dodam tylko, że kucharze nic nie kosztują, bo więźniowie gotują sobie sami. Po zastanowieniu wydaje mi się, że moja stawka dzienna wynosi około 25 złotych dziennie, to chyba taka stawka dzienna średnia (nie liczę pewnych przypadków posiłków 'na mieście"). Ceny żywności w krajach rozwiniętych są porównywalne, tam jest jednak wyższa zamożność to i stawki dziennego wyżywienia są wyższe. Na świecie (głównie w Afryce) jest wielu ludzi biednych, którzy utrzymują się za 1 dolara dziennie.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
odys67

odys67 | 31 października 2009 19:12:46

W Niemczech skromnie 5€ na dzien od osoby.A stawka dzienna w moim przypadku to 80€.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
davis

davis | 31 października 2009 20:10:01

Z całym szacunkiem, ale komiczna jest dla mnie wypowiedź pierwszego użytkownika... Ja osobiście mieszkam w Polsce, nie jestem zbyt bogaty i zdrowo się odżywiam za jakieś 3 złote dziennie. Po prostu zamiast jakichś słodyczy, przetworzonej żywności, czy markowych produktów kupuję normalne, tanie jedzenie takie jak warzywa czy mąka z Tesco...

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
filmotekyu

filmotekyu | 31 października 2009 20:29:08

W Polsce 25 zł W USA 2,5 zł W Afganistanie 250 zł

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 grudnia 2010 18:47:54

Jest zupełnie inaczej. Dzienny koszt wyżywienia typu studenckiego - (oszczednie ale bez głodowania) wynosi w Polsce około 8-10 zł. Oczywiście przy pewnych zalożeniach: nie pijesz, nie palisz, nie jadasz często na mieście, stołujesz sie jak coś to w tańszych restauracjach.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 78,6 pkt madajaamadajaa
  2. 2 76,3 pkt kaziu_61kaziu_61
  3. 3 56,2 pkt szmaragdowaaszmaragdowaa
  4. 4 52,8 pkt VilemoVilemo
  5. 5 50,0 pkt AjumikoAjumiko
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

kobietka