zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Daniel86

Jak ustawić sobie nową pustą kartę w Firefoksie? Poradnik

Daniel86 | 31 lipca 2012 17:39:50 | kategoria: Internet, Hacking

• G+
  • Facebook

Wstęp
Witam. Czasami się tak zdarzy, że coś instalujemy nie zauważając, że trzeba odznaczyć instalację niechcianego dodatku do Firefoksa. Wówczas przestawia nam się strona startowa, strona w nowym oknie oraz strona w nowej karcie. Pierwsze dwie rzeczy można bardzo łatwo zmienić i przywrócić wcześniejsze ustawiania, bo można to zrobić w Opcjach (Menu >> Narzędzia >> Opcje >> zakładka Ogólne), natomiast przywrócenie nowej pustej karty to wyższa szkoła jazdy. Nie jest to trudne, ale wymaga wiedzy. Niestety nigdzie w Internecie nie znalazłem, jak to zrobić, a pytających o to jest wielu, więc postanowiłem napisać ten poradnik.

Niechciany dodatek można wyłączyć lub usunąć w Menu >> Narzędzia >> Dodatki

Poradnik
1. W pasku adresów wpisujemy "about:config" i Enter lub w menu kontekstowym "Wklej i przejdź",
2. pojawi się groźba utraty gwarancji, klikamy w "Zachowam ostrożność, obiecuję!",
3. pojawi się lista ustawień, a na samej górze wyszukiwarka do ich przeszukiwania, do wyszukiwarki wpisujemy "browser.newtab.url",
4. na ekranie pozostanie tylko szukana przez nas linijka, klikamy w nią dwuklikiem i zmieniamy jej wartość na "about:blank".

Wpisanie "about:blank" sprawi, że nowa karta będzie pusta. Jeśli zaś ktoś chce, by w nowej karcie pojawiała się jego ulubiona strona, to zamiast "about:blank" niech wpisze adres tej strony.

Ciekawostka
Wpisanie wartości "about:home" powoduje pojawienie się Strony startowej programu Mozilla Firefox. Oczywiście tą stronę także można ustawić sobie jako startową albo jako stronę, która będzie się pojawiać w nowym oknie i/lub karcie.

Mam nadzieję, że pomogłem Wink

Logo Firefoksa

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 12 odpowiedz
najlepsza odpowiedź

anonymous | 31 lipca 2012 18:58:20

a mi pomogło. dziękuję Ci bardzo. nie znam się na tym i najlepsze co mogło być to wypunktowanie krok po kroku Smile

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 31 lipca 2012 17:46:52

Opcje/ogólne/strona startowa/ wpisujemy about:home  OK albo zastosuj i już !

Chyba prościej ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Daniel86

Daniel86 | 31 lipca 2012 17:49:57

Napisałem o tym na samym początku.

Pierwsze dwie rzeczy można bardzo łatwo zmienić i przywrócić wcześniejsze ustawiania, bo można to zrobić w Opcjach (Menu >> Narzędzia >> Opcje >> zakładka Ogólne), natomiast przywrócenie nowej pustej karty to wyższa szkoła jazdy. Nie jest to trudne, ale wymaga wiedzy.

anonymous | 31 lipca 2012 17:58:08

ustawienie stron startowych jest łatwa nie trzeba mieć wiedzy

Daniel86

Daniel86 | 31 lipca 2012 18:02:47

Ten poradnik jest o tym, by po kliknięciu w "Nowa karta" (Menu >> Plik >> Nowa karta albo znak plusa na pasku kart) wyskoczyła pusta karta, a nie karta z jakąś dziwną wyszukiwarką. Szukałem w opcjach, ale nigdzie nie znalazłem tego.

Ewentualnie może też wyskoczyć nam nowa karta z naszą ulubioną stroną.

anonymous | 31 lipca 2012 18:33:26

Faktycznie ale poco ta druga trudniejsza wersja ,przecież efekt końcowy ten sam :)

Daniel86

Daniel86 | 31 lipca 2012 19:29:36

Ta druga wersja to jedyna wersja. W Opcjach można ustawić stronę startową oraz, co ma się pojawiać w nowym oknie, ale nie da się ustawić, co ma się pojawiać w nowej karcie. Czy teraz rozumiesz?

kingking, bitex1000x i arinkao, jeśli nadal nie rozumiecie, to zrozumiecie dopiero, gdy spotka Was ten problem osobiście. Wówczas docenicie mój poradnik.

Zresztą sami poszukajcie w internecie. Zobaczycie, że nie ma innego sposobu, jak tylko ten.

anonymous | 31 lipca 2012 19:31:32

Rozumiem tylko bez ustawiania tak mam dlatego moje zdziwienie .

Daniel86

Daniel86 | 31 lipca 2012 19:35:04

Również na samym początku wyjaśniłem, do kogo ten poradnik jest skierowany.

Czasami się tak zdarzy, że coś instalujemy nie zauważając, że trzeba odznaczyć instalację niechcianego dodatku do Firefoksa. Wówczas przestawia nam się strona startowa, strona w nowym oknie oraz strona w nowej karcie.

Pogrubiłem temat tego poradnika.

anonymous | 31 lipca 2012 19:48:36

Daniel luz ,doceniamy ,ok !

Fuzzil

Fuzzil | 4 sierpnia 2012 14:58:45

ciekawymi opcjami do wpisania są też about:mozilla, about:robots ;)

Anna29

Anna29 | 2 października 2012 15:52:13

Nie pomaga, wciąż wyświetla mi się nie ta strona co trzeba.

AMA i nowy profil

Podobne poradniki

Najaktywniejsi dziś

1. 1 222,0 pkt PitbullPitbull
  2. 2 200,1 pkt MoltoBeneMoltoBene
  3. 3 187,7 pkt Bond007Bond007
  4. 4 183,4 pkt DarVVDarVV
  5. 5 182,2 pkt MelancholiaMelancholia
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Zgłoś błąd