zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Mashi

Jak skutecznie odstraszyć szpaki od drzew owocowych?

Mashi | 8 czerwca 2009 16:33:39 | kategoria: Przyroda, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Są jakieś domowe sposoby? skuteczne i dobre?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 20 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 8 czerwca 2009 20:04:05

Są. Bierzesz piłkę do drew i ścinasz[przy pieńku] - w efekcie pozbywasz się problemu.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
ferdek

ferdek | 8 czerwca 2009 20:12:37

Moja teściowa jest dobra w te klocki.

anetap1

anetap1 | 8 czerwca 2009 20:32:41

Mój sąsiad poleca zawiesić na drzewie solonego śledzia. Podobno odstrasza to szpaki.
Drugi sposób- zawiesić martwego szpaka ew. wronę. Upolować z wiatrówki.
Ja tego nie praktykowałam, więc nie wiem czy działa. Moje czereśnie odleciały w dziobach szpaków i wron. Może przy następnym drzewie sprawdzę te metody.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
hemoroid

hemoroid | 8 czerwca 2009 22:06:22

Z martwym szpakiem się zgadza, z tym, że na drugi dzień się złazi mnóstwo mrówek ew. lęgną się białe robaki, a za dwa dni zaczyna dżumić. Możesz poeksperymentować z petardami, dzięki nim trochę czereśni u mnie ocalało :D

anonymous | 8 czerwca 2009 22:21:14

Polowanie wiatrówką na szpaki to wyraz szaleństwa. A co, jeżeli kuleczka wejdzie na traj. balistyczną lecąc sobie dalej - pudło! - i utkwi w czyimś uchu? Jeżeli ktoś z Was pomyślał o strzelaniu do tych wróbli poważnie - niech pozbędzie się wszelakich dostępnych sobie niebezpiecznych narzędzi.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 8 czerwca 2009 22:27:44

AD. Pytanie: Można powiesić sztuczną słoninę, galaretę i pułapkę na myszy ze złapaną w nią papużką - Kiedy szpak dostrzeże bacznym okiem jednym, albo drugim, iż słonina powiewa na wietrze - pomyśli dwa razy, nim się zbliży. A gdy do tego galareta się na jego siatkówce zmaterializuje, jako ta prawdziwa, a nie inaczej - ino ogon pozostanie tam, gdzie siedziała... Może raczej dziub, bo by wyszło jakby wyrwała przed siebie... Zaś gdyby nawet to nie pomogło, azaliż nie jest takowoż, iż pułapka kojarzy się dość jednoznacznie?(pomijamy kota i niektórych ludzi...) Podobnie mysz... Najodważniejesze spośród gołębi nie przeszły testu, a co dopiero szpaki niebogie amen.

Innymi słowy kup sobie wędkę, przewróć stołek i usiądź pod kątem 90 stopni do gleby... mniej niż zwykle ;], następnie od upolowania szpaczka dzieli Cię jedynie celne zarzucenie haczyka w największy z oceanów...

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Kinga

Kinga | 9 czerwca 2009 09:37:22

Moje skromne doświadczenie mówi, że kiedy tylko zauważę pierwszego jedzącego szpaka, ewentualnie pierwsze ponadgryzane czereśnie - muszę natychmiast włazić na drzewo i zebrać wszystkie owoce jak najszybciej. Jeśli nie - przylecą całą gromadą i ogołocą drzewo w jedno przedpołudnie, śmiejąc się tylko z kotów siedzących z zadartymi łebkami na dole.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 9 czerwca 2009 19:20:36

Dokładnie tak jak pisze koleżanka powyżej, czyli zebrać przed uczta szpaków. Jeśli nie jesteś w stanie zjeść czy przerobić na przetwory, lub odstąpić znajomym czereśni, to daj ptaszkom. Szpaki też muszą coś mieć z życia.

anonymous | 18 czerwca 2009 19:57:03

pomyslcie o prawach przyrody. jak wyprzec szkodnika? jego naturalnym wrogiem. sójka jastrzab gołębiarz. sciagnijcie odglosy tych ptakow i w miare mozliwosci wystawic na godz dwie magnetofonik gwarantuje z autopsji ze odlatuja szybciej niz przed slonina ;p

Mashi

Mashi | 18 czerwca 2009 20:22:57

anonim: ściągnąć skąd? i jak takie pliki odtworzyć na magnetofoniku? :> pozostaje jeszcze sprawa z podłączeniem tego czegoś i ustawieniem powtarzania dźwięku... niby jak to zrobić...?

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Kecajemu

Czy marchewka bedzie owocem ??

14 odpowiedzi i komentarzy
drzewapolski

czy to jest perukowiec?

3 odpowiedzi i komentarzy
djtoma