zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Jak się zachować, gdy..? Sondaż

anonymous | 30 marca 2013 21:48:32 | kategoria: Rodzina i znajomi, Znajomi

• G+
  • Facebook

odwiedza mnie znajoma z dziećmi (wszyscy wiedzą, że nie znoszę dzieci), przy których nie można palić, a ja jestem osobą palącą, i ta znajoma siedzi tak długo, że mnie szlag zaczyna trafiać (zwłaszcza, że dzieciaki rozrabiają) i chcę zapalić? 

1. Palić przy dzieciach?
2. Wyprosić ich?
3. A może wyjść z mieszkania? 

Zobacz wyniki Zagłosuj:

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 94 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: palić, gdy..
zmyslona90

zmyslona90 | 30 marca 2013 21:49:32

Idz na balkon albo do wc zapalić ? Mrugnięcie

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 21:54:30

Balkonu brak ;/ Palenie w łazience źle się kończy, bo smród bardzo długo się unosi i ciężko wywietrzyć, a że to dość małe pomieszczenie to... 

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
zmyslona90

zmyslona90 | 30 marca 2013 21:56:55

W sumie racja. To powiedz kolezance , ze przykro Ci ale musisz zapalic przy dzieciach bo juz nie wytrzymasz i tyle. Od jednego papierosa jeszcze nikt nie umarł.Ja mieszkam z mama na jednym pokoju i ona cale zycie kopci przy mnie i zyje.Szczerze to tego nie nawidze , ale mysle ze skoro ja cale dziecinstwo wytrzymalam to te dzieciaki jednego papierosa tez przezyja a jak sie to kolezance nie podoba to niech wyjdzie i nie przyłazi z dzieciakami wiecej.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 22:00:06

Moja Mama paliła całe życie, rzuciła na okres ciąży i karmienia, mniej więcej od 4 roku życia byłam notorycznie narażona na dym z papierosów. Badałam się - nic mi nie jest. 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 30 marca 2013 21:52:29
Odpowiada Ekspert kategorii Znajomi I.

Swoją drogę dziwne że odwiedza Cie znajoma z dziećmi gdy wie że nie lubisz dzieci, ona chyba też za nimi nie przepada.
Nie pal przy małych, to nie ich wina że są dziećmi. Ty też byłaś i jakoś inni przeczekali.

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 21:53:48

Wyjść na pole? Czy w ogóle nie palić? Nie ma wolności Tomku w swoim domku? 

arinkao

arinkao | 30 marca 2013 21:56:47
Komentuje Ekspert kategorii Znajomi I.

Jest wolność w domku ale nie rób drugiemu co Tobie nie miłe.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 21:59:17

Dokładnie, nie rób drugiemu... Więc niech mi nikt nie przyprowadza dzieci. 

manam

manam | 30 marca 2013 21:59:24

gości stawia się na pierwszym miejscu 

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 22:17:49

ale jak @jajk000 idzie do niej to też nie pali manam

zatem.... niestety

nordzik

nordzik | 1 kwietnia 2013 17:13:23

No tak ale palenie akurat jest fajne ,a jeśli nie odpowiada drugiej osobie to przecież nie musi odwiedzać danego domu.Tutaj nijak ma się twój cytat.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
nordzik

nordzik | 1 kwietnia 2013 17:14:37

nawet jak będą ci chcieli zrobić kupke na srodku pokoju to tez będziesz miał gościa na pierwszym miejscu.W swoim domu to ty jesteś panem i władcom a gość musi się przystosować.

Pajączek

Pajączek | 7 kwietnia 2013 03:03:16

Bardzo dobrze napisane :) mam dziecko 6miesięczne ;) i jestem osoba palącą :) ja osobiście wychodzę na korytarz (mieszkam na parterze także mogę sobie wyjśc i zapalić przy otwartyuch drzwiach z klatki)i  moich znajomych też oto prosze ;) nie chce by truli dziecko :)

Pajączek

Pajączek | 7 kwietnia 2013 03:07:01

Ja również gdy jestem u znajomych (niepalących) nie pale ... ale gdy tylko od nich wyjdę od razu odpalam szluga czasem się zdarzy tak ,że wypalę 1 a po 5 minutach 2 zależy ile siedziałam u znajomych :)

anonymous | 30 marca 2013 21:53:15

Jezeli znajoma,w drzwiach bym ostrzegl..wiesz,ze ja pale''To gosc ma sie dostosowac do gospodarza,nie odwrotnie.

Membasta

Membasta | 30 marca 2013 21:53:17

Nie, palic przy dzieciach nie powinnas. Wyprosic tez nie. Nie ma czwartej opcji? 

anonymous | 30 marca 2013 21:55:47

Chciałam edytować, ale się nie dało. 

Opcja 4: nie palić w ogóle. 

I dałoby się to zrobić, gdyby nie dzieci. Bo dzieci naprawdę mnie niemiłosiernie wkurzają, chociażby były jak najsłodsze i po prostu nie daję rady. 

manam

manam | 30 marca 2013 22:00:08

a gdzie Twój kobiecy instynkt opiekuńczy :).

Membasta

Membasta | 30 marca 2013 22:01:29

To zadbaj o to, by jesli bedziesz miala dosc, to impreza sie skonczy. Nie wiem, w jakich jestes relacjach z goscmi, ale wyjsc na zewnatrz mozesz w dwoch przypadkach: kiedy bedziesz potrzebowala bardzo zapalic (zapewniam, ze to Cie nie zabije, a nawet wyjdzie na zdrowie, takie nie palenie), lub kiedy bedziesz chciala dac im do zrozumienia, by juz sobie poszli. Meczyc sie jest bez sensu, dla wszystkich..

anonymous | 30 marca 2013 21:57:52

No chyba żartujecie? Mam wyjść z mieszkania i zostawić, jakby nie patrzeć, obcą osobę w mieszkaniu? 

Tych, którzy zostawiliby mieszkanie bez opieki, z obcą osobą w środku proszę o komentarz. Podkreślam: znajoma. Nie przyjaciółka, nie rodzina, nie Mama, nie Babcia, ZNAJOMA. 

arinkao

arinkao | 30 marca 2013 22:00:10

Zapaliłabym w oknie ;)

manam

manam | 30 marca 2013 22:02:52

ja spokojnie bym każdego zwykłego znajomego zostawił u siebie w mieszkaniu. Nie ma opcji , że coś zginie. A gdyby zginęło, to szybko by się wydało raczej.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 22:19:38

@manam, nie ufaj nikomu to się nie przejedziesz :) 
I niestety, zwykłych znajomych nie zostawię samych. Innych tak, są osoby które w ogóle mają czasami moje mieszkanie na wyłączność, ale nie wszyscy. 

anonymous | 30 marca 2013 22:20:45

Ja bez oporów pozostawiam znajomych w domu:)skoro są moimi znajomymi to znaczy ,że mogę ich zostawić bez nadzoru w domu na kilka minutek:),zawsze też możesz zapytać znajomej -idziesz ze mną zakopciuchać? ,nie chce mi się sterczeć samej na dworze:)

anonymous | 30 marca 2013 22:21:26

@adeIl, a dzieci? Z kim zostaną? 

anonymous | 30 marca 2013 22:26:55

A w jakim wieku są dzieci jajk000?

anonymous | 30 marca 2013 22:32:45

Ooo... Gorszego pytania nie mogłaś zadać @adeIl ;D Nie chcę kłamać, ale... jedno ma około 5? Chodzi do przedszkola (albo żłobka), a drugie niecałe 2. A może ponad 2? Mniej niż 3.

anonymous | 30 marca 2013 22:46:58

Zawsze mogą wyjść dzieci z wami ,po takich wycieczkach na dworek niechcianej koleżance odechce się Ciebie nachodzić,jeżeli kilkanaście razy będzie zmuszona ubrać i rozebrać dzieci.
Możesz jej powiedzieć otwarcie ,że nie zostawiasz nikogo samego w domu,a palić przy dzieciach też nie masz zamiaru,skoro jest natrętna to niech się poświęci i tak z tobą i dziećmi chodzi na tą fajeczkę,a co,na zdrowie jej trochę sportu wyjdzie jajk000 :)
Takich maluchów w domu samych z pewnością zostawić niemożna.

Pajączek

Pajączek | 7 kwietnia 2013 03:11:30

NIe zapraszam do domu osob którym zbytnio nie ufam :) zapraszam tylko tych których znam na tle dobrze by im zaufać :) chociaż gdyby odwiedziła by mnie np koleznka z która nie widziałam się z 3-5 lub wiecej lat niie spuszczałabym z oczu

anonymous | 30 marca 2013 21:59:21

wyznaję taką zasadę że gdy idę do kogoś dostosowuję się do zasadach panujących w ich domu, gdy z kolei ktoś przychodzi do mnie, musi się dostosować do moich zasad, niestety

i jeszcze kwestia tego gdy jak idziesz do nich możesz u nich palić? czy wyrzucają Cię na balkon?
jeżeli wyrzucają na balkon, to u siebie masz prawo czuć się jak u siebie.
I tyle.

A jak komuś się nie podoba nie musi mnie odwiedzać. Wyznaję zasady, że "mój dom, to moja twierdza" i "wolność Tomku w swoim domku".

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 22:01:01

Rzadko bywam u nich, powodem są głównie dzieci i zakaz palenia w domu :) Wychodzę na dwór jak chcę zapalić. 

anonymous | 30 marca 2013 22:03:05

no właśnie, ja u siebie palę, z grzeczności otwieram okno i siadam bliżej okna, przecież wiedzą że jesteś paląca.

anonymous | 30 marca 2013 22:05:47

Podoba mi się to co piszesz, ale nie chcę mieć tych dzieciaków na sumieniu... 

anonymous | 30 marca 2013 22:06:49

nie umrą od kilku fajek, bez przesady Mrugnięcie

manam

manam | 30 marca 2013 22:11:36

moja abcia zawsze pali, ktokolwiek by nie przyszedł do niej. Nikt się nie skarży. Ale jak Ci głupio..

anonymous | 30 marca 2013 22:16:50

Te zasady obowiazuja na calym swiecie.

Pajączek

Pajączek | 7 kwietnia 2013 03:16:45

myśle ,że dzieciom się  nic nie stanie :) moi znajomi przychodzą ,i gdy jest zbyt zimno na dworze to pozwalam im palic w kuchni przy otwartym oknie ;) dzieciaki nie wchodzą do kuchni a jednocześnie zwracam uwage co robią dzieciaki ( kuchnia praktycznie jest na wprost kuchni :))

Pajączek

Pajączek | 7 kwietnia 2013 03:53:32

miało byc pokój jest na wprost kuchni*

manam

manam | 30 marca 2013 22:03:48

a próbowalaś rzucić poprzez e-fajkę @jajk000? To naprawdę działa.

anonymous | 30 marca 2013 22:04:15

Próbowałam. Nie działa. 

manam

manam | 30 marca 2013 22:10:09

mi działa. Może spróbuj mocniejszego lq. Albo samego Neutral Baza o mocy np. 24. Daje radę.

anonymous | 30 marca 2013 22:10:58

To że u Ciebie działa to nie znaczy że będzie działać u mnie. 

anonymous | 30 marca 2013 22:05:22

Rada jest taka:w pewnym momencie mówisz-kochani idźcie już do domu bo ja muszę zapalić a wy jak zostaniecie to skontaktujcie się z lekarzem lub farmaceutą bo ta wizyta zagraża waszemu życiu lub zdrowiu.Wyluzowany

No i znajdź większą szajbę niż magnat.Mrugnięcie Pozdrawiam :)

fenix8874

fenix8874 | 30 marca 2013 22:12:31

Jak dzieciakom szkodzi to najlepiej wyskakiwać na dworek

anonymous | 30 marca 2013 22:13:28

Mam wyjść z mojego własnego mieszkania i zostawić tam samą znajomą? 

anonymous | 30 marca 2013 22:15:22

Zawsze można z szacunku dla drugiego człowieka ,nie tylko zdrowia,wyjść np na balkon(lub na zewnątrz) i zapalić tego papierosa,ja bym tak zrobiła,nie uznaję palenia przy osobach niepalących,nawet gdy paliłam to tego przestrzegałam.
Zresztą nie wiem czy wiesz ,ale jak palisz w pomieszczeniach to później cała strasznie śmierdzisz i wszystkie Twoje sprzęty,meble i ściany żółkną...

anonymous | 30 marca 2013 22:17:23

Więc jeszcze raz: naprawdę zostawiłabyś prawie że obcą osobę we własnym domu i wyszła na dwór zapalić? 

Wiem wiem :) Na szczęście mam wszystko w odpowiednich kolorach, więc tak mocno tego nie widać :)

anonymous | 30 marca 2013 22:25:56

Ale pozostaje zapach... niestety:/
Co do pozostawienia kogoś w domu... oczywiście ,że zostawiłabym,a nawet zapytała czy mi nie potowarzyszy ,bo czemu by nie:),ufam ludziom których zapraszam do domu,nie odwiedzają mnie osoby których nie lubię.
Moi sąsiedzi stale mają klucze do mojego domu,a ja do ich,a nie znamy się całe życie ,raptem tylko niecałe cztery latka.

Vilemo

Vilemo | 30 marca 2013 22:32:56

Z szacunku dla drugiego człowieka i z podstawowych zasad kultury,nie można sie zachowywać w czyimś domu jak u siebie.
Proste i logiczne.
To gośc ma sie dostosować do zasad panujących w moich domu a nie odwrotnie.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 22:42:58

A patrz ,ja na to patrzę troszkę inaczej,nie ważne czy u mnie czy u kogoś,nigdy nie paliłam przy osobach palących z szacunku dla nich i dbałości o ich zdrowie ,szczególnie dzieci.
Można na to też spojrzeć tak,to ,że lubię chodzić po domu na golasa to nie znaczy ,że będę tak samo robić jak przyjdą do mnie goście  Vilemo .
W niektórych domach zasadą jest bić do nieprzytomności ,co też nie znaczy ,że pozwolę się bić ,tylko dlatego ,że to nie ja jestem gospodarzem .
A jeżeli jestem człowiekiem aspołecznym to najlepiej poinformować znajomych ,że nie przyjmujesz gości.
Koszmar wyjść z takiego domu jak popielnica pełna petów,bez kąpieli to jeszcze długo się tego zapachu nie pozbędzie.
Kończę temat,gdyż pod tym względem moje poglądy są różne od Twoich czy jajka,zdrowie dzieci rzecz święta koniec kropka,tak samo jak zdrowie osób niepalących,palacz na własne życzenie się truje,nikt mu nie kaze,jego wola,bierny palacz jest tylko ofiarą.

Vilemo

Vilemo | 30 marca 2013 22:44:54

Ale bredzisz adeIl.
Porównanie palenia z biciem i chodzeniem nago to już nawet nie fantazja tylko,moim skromnym zdaniem,  idiotyzm.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 30 marca 2013 22:47:36

Cicho, nie kłócić się. 

Adelcia, to co piszesz do mnie kompletnie nie przemawia, dlatego że jak wspomniałam wyżej: od urodzenia mam do czynienia z paleniem i nie spowodowało to żadnych ubytków na moim zdrowiu. 

Ale wiem, że nie powinnam palić przy dzieciach, jednak wkurza mnie, że nie mogę robić tego co chcę w swoim własnym domu. 

anonymous | 30 marca 2013 22:53:08

A masz lat raptem jakieś ścia ,poczekaj jeszcze kilka,jak się oddech spłyci,jak skóra stanie się szara,jak kaszel będzie upierdliwy jak komar latem(o chorobach nawet nie wspominam)
Przy mnie też całe życie palono i osobiście od zawsze nie cierpię przebywać  w zadymionych pomieszczeniach(gdy paliłam wychodziłam zawsze na dwór .
A Ty drogie jajeczko zrobisz co zechcesz wedle swojego uznaniaMrugnięcie

anonymous | 30 marca 2013 22:55:33

Nie nie nie kochana, trochę się zagalopowałaś. 

To, że mi się oddech spłyci i tak dalej to będzie moja wina, bo palę, ale to nie będzie wina tego, że przy mnie palono w dzieciństwie. O to mi chodzi. 

anonymous | 30 marca 2013 22:59:48

Wierz mi że wydolność płuc u biernych palaczy jest mniejsza aniżeli u dzieci nie palących biernie(to też z własnego przykładu).
Zapewne nigdy nie miałaś możliwości dłuższy czas mieszkać w domu w którym się nie pali,a to właśnie wtedy odczuwa się różnicę,tak samo zresztą jak z paleniem ,docenisz uroki niepalenia dopiero wtedy gdy na dłuższy czas przestaniesz palić:)
Ale zdrowia i tak życzę Ci jak najwięcejPocałunek
A bierne palenie ma negatywny wpływ i tego nie zmienisz.

Vilemo

Vilemo | 30 marca 2013 23:05:26

Jeżeli chodzi o palenie jajk000 to mozesz .JESTEŚ U SIEBIE mozesz palić nawet po 2 raz  trzeciego w międzyczasie odpalając,a jak gościom przeszkadza smród czy dym,to niech nie przychodzą w gości i tyle.
Ty znosisz w swoim domu jej dzieci,chociaz nie lubisz dzieci,prawda? I jeszcze masz nie palić..
W takim ukladzie to znienawidzisz dzieci na wieki wieków Śmiech

Vilemo

Vilemo | 30 marca 2013 23:08:14

Aha-nikt mu nie kaŻe-od kazać,nie od karać.

anonymous | 30 marca 2013 23:12:00

@jajk000 mam 43 lata palę ponad 20 lat, uroda mi została, zdrowie też, badania spirometryczne w normie, kondycja dobra, kwestia genów i dbania o siebie... Mrugnięcie

oczywiście nie mówię że masz palić ale.... najważniejsze robić to co uważa się za stosowne i przyjemne dla siebie

Pajączek

Pajączek | 7 kwietnia 2013 03:31:30

ja sie do czegoś przyznam @jak000 ja nie raz i pewnie nie ostatni patrzyłam kto pukał do mych drzwi ( no chyba ,że to była zapowiedziana osoba) przez judasza i jeżeli była to osba której nie zbyt lubię nie otwierałam drzwi udawałam,że mnie nie ma lub jak wieczorem zachodziła i pukała i np światło u mnie paliło i pónźiej ta znajoma/znajoma dzwoniła do mnie czemu nie otworzyłam drzwi mówiłam" ojej naprawdę pukałaś/eś kurdę nie słyszałam ,spałam byłam strasznie zmęczona . do teraz się do sprawdza .z sąsiadami mam tak samo Ci którzy przychodzą do mnie wtedy kiedy czegoś potrzebują(a wiem,że w odwiedziny by nie przyśli ni chu,chu) wtedy się bunkruję hehe

więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 248,5 pkt jan_ek 57jan_ek 57
  2. 2 230,8 pkt birbantbirbant
  3. 3 177,4 pkt wEsOłYpÓdEl3wEsOłYpÓdEl3
  4. 4 159,4 pkt AjumikoAjumiko
  5. 5 158,9 pkt ellesioellesio
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl