zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Jak się bić ? strach przed walką ?

anonymous | 17 lutego 2010 00:19:07 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

Chodzi mi o przygotowanie psychiczne. Jestem w tym lamusem, nigdy się nie biłem. Boję się przeciwników wiekszych odemnie tzw. koksów , nie wiem czy mam z nimi szanse. I boję się że dostane np. w jabułko adama i bedzie zgon. Albo kogoś przez przypadek zabije.

Proszę o konstruktywne odpowiedzi bez głupot. dzieki z góry.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 69 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
DonKiszon

DonKiszon | 17 lutego 2010 01:31:49

Mam nadzieję że się nie wygłupię swoim wymądrzaniem, ale w młodości byłem osobą unikającą konfrontacji, więc chyba kimś podobnym do Ciebie. Wreszcie zaczęło mi to we mnie przeszkadzać więc postanowiłem nad sobą popracować. Dziś nie jestem Bruce'm Lee, ale umiem postawić gardę kiedy muszę. Nie boję się już bić, choć wcale tego nie lubię.

Żeby się bić moim zdaniem trzeba przećwiczyć u siebie trzy rzeczy: kontrolę strachu, taktykę i umiejętności.

Strach - Normalny człowiek boi się. Ale naucz się zamieniać strach w gniew kiedy nie ma już odwrotu. Naucz się nie zatrzymywać na niepotrzebne wątpliwości gdy już zacząłeś bić. Zapomnij o "no dobra, żartowałem". Przestań bać się że dostaniesz. Dostaniesz, na pewno. Ale tanio skóry nie sprzedasz. Drugi raz nie zaczepią. I to właśnie jest bezwarunkowa wygrana.

Taktyka to coś czego także możesz nauczyć się w szkółce, ale też możesz liczyć na własny zdrowy rozsądek. Chodzi o umiejętność rozróżnienia sytuacji kiedy jeden chłystek obraża Twoją dziewczynę od takiej kiedy trzech dresów otacza Was w uliczce. Czasem zwyczajnie człowiek nie ma wielu szans i trzeba zauważać takie sytuacje, by zachować się rozsądnie, włącznie z daniem nogi. To także umiejętność wołania "na pomoc" itp.

Jeśli tych trzech otoczy Cię z dziewczyną to wiadomo osłonisz jej odwrót i może też sam dostaniesz, ale w takim wypadku działa wyższa konieczność, a bycie dżentelmenem jest zawsze doceniane.

Umiejętności to wiedza jak zachować się w walce, gdy już do niej dojdzie. Od prawego prostego aż po wiedzę którą można zdobyć w wybranej szkole walki. Musisz przekonać się choćby na worku że masz siłę w pięści. Musisz wiedzieć jakie masz możliwości. Powie Ci to także np. ilość pompek jakie zrobisz co wieczór. A do szkółki walki warto zapisać się także z powodów towarzyskich, zwykle ludzie poznają w takich miejscach innych fajnych ludzi. I dowiesz się jak zminimalizować ryzyko trafienia w jabłko.

Naucz się bić oraz walczyć, przełam strach, poznaj swoją siłę i możliwości. Poćwicz to. Doradzam jakiś klub walki, ćwiczenia fizyczne lub sport, worek, sparring z kumpl...

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
panZkapelusza

panZkapelusza | 17 lutego 2010 10:34:51

jeśli jesteś zdolny to masz wyższą samoocenę, toteż będziesz miał zawsze opór z wyrządzaniem krzywdy bliźniemu... proponuję na serio delikatnie obniżyć swoje morale

2 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 lutego 2010 11:43:37

ja to zazwyczaj strach zamieniam na gniew i biję w najczulsze punkty ;p

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Smoker

Smoker | 17 lutego 2010 15:22:40

Bardzo dobra wypowiedź DonKiszon. Ja od siebie dodałbym jeszcze żeby ogólnie w miarę możliwości zawsze starać się unikać walki. Aż do momentu kiedy jest to niemożliwe. Żeby uciec, też trzeba mieć odwagę.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 22 lutego 2010 18:41:26

Pomyśl, że właściwie już i tak dostaniesz i nie ma od tego odwrotu, więc strach już cie nie dotyczy zostaje sama walka. Polecam opowiadanie W.Łysiaka "Śmierć motyla" ze zbioru opowiadań "Perfidia"

Ryt145

Ryt145 | 22 lutego 2010 19:07:09

Do przełamania strachu potrzebne są ćwiczenia psychiczne. Medytacja, ćwiczenie woli, próbowanie odwagi. Chciałbyś o tym porozmawiać i o innych rzeczach w tej sprawie to napisz na e-mail: ryt145@wp.pl .

anonymous | 22 lutego 2010 20:17:53

zapisz sie na boks i w 3 miesiace nabierzesz pewnosci siebie . wystarczy potrenowac 3-4 razy w tygodniu po dwie godziny i bedziesz prawdziwym facetem bez obrazy oczywiscie.

anonymous | 22 lutego 2010 20:28:32

Jak masz sie bic to nigdy niezaczynaj i patrz sie w oczy przeciwnika .

anonymous | 22 lutego 2010 20:45:20

ja po pierwsze odradzam walki, dla mnie krzywdzic najwiekszego wroga jest trudno. strach najlpeiej zamienic w gniew, albo mu się poddac i po porstu zaakceptowac to ze jest i dzialać.

ale jeżeli nie amsz wyboru bo kotś pierwszy cie zaatakował to bez skrupułów wal w najczulsze miejsca( PIszczele, krok, brzuch) i ciagnij za włosy

anonymous | 22 lutego 2010 22:32:14

CO DO CZEGO KAZDY PISZE AGDA A POŁOWA NIC NIE WIE I TYLKO SIE PRZECHWALA CZULSZE PUNKTY NIE ISTNIEJA MOZE U MĘSZCZYNZ WIEMY CO A TAK TO WRAZIE POTRZEBY TRZEBA WALIC MOCNO W TWARZ I KOLES PADA JAK MA JAKIS PROBLEM JESZCZE TO GO NA GLEBIE SPUNKTOWAC PIĘŚCIAMI I KONIEC! ! !

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 z 7

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Dlaczego człowiek przestaje się bać?

11 odpowiedzi i komentarzy
cooleczka1

Co Was przeraża?

16 odpowiedzi i komentarzy
ferdek

Czy oglądacie program JAK ONI śPIEWAJA??

22 odpowiedzi i komentarzy
cooleczka1

Czym / kim...?

14 odpowiedzi i komentarzy

Chcesz miec dziecko?

12 odpowiedzi i komentarzy
meahh

Michalczewski czy Maske...?

3 odpowiedzi i komentarzy
zielinka89ino

Czego się najbardziej boisz?

13 odpowiedzi i komentarzy