zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Vipowskaa

Jak przekonać mamę na drugą świnkę morską? Inne pytania odnośnie łączenia dwóch świnek.

Vipowskaa | 25 września 2017 18:03:04 | kategoria: Przyroda, Gryzonie

• G+
  • Facebook

Otóż jednego świniaszka już mam (nazywa się Zuzia, chociaż okazał się być chłopcemŚmiech Teraz wołamy go Zuzek Śmiech) Jest u mnie od pół roku, a sam ma ponad roczek. Chciałabym dokupić mu młodszego kolegę, bo wiem, że będzie szczęśliwszy.
Problem jest jednak z mamą- pokazuje jej różne filmiki o dwóch świnkach, sklepy z rzeczami dla nich (żeby urządzić większą klatkę;) i codziennie nawet po kilka razy dziennie pytam się jej ile procent już przemyślała (odnośnie tej drugiej świnki) i przemyślała dopiero 16% ;/ Teraz nawet zaczęła się denerwować, bo za dużo razy dziennie jej o to pytam, dzisiaj chyba z dziesięć razy pytałam, hihi.
Jak przyśpieszyć jej proces myślenia? Wolałabym, żeby Zuzek otrzymał kolegę jak najszybciej Śmiech, bo kiedy jestem w szkole to biedny siedzi w klatce całkiem sam.

A teraz drugi punkt mojego pytania;
Jak poradzicie połączyć obie świnki? Czy najpierw warto oswoić drugiego świniaszka z otoczeniem w drugiej klatce (mam) np. przez tydzień czy półtora, poczekać i dopiero potem połączyć je? Czy teren, na którym będę  łączyć koniecznie musi być neutralny? Zuzek zna całe mieszkanie, także tego :D Jeśli musi być neutralny, to co muszę zrobić żeby teren nieneutralny stał się neutralny? (haha, mam nadzieję, że ktoś cokolwiek zrozumiał :D )

No i oczywiście poproszę o jakieś ciche sugestie dotyczące imienia nowego pupila :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 21 odpowiedz
Uriziel

Uriziel | 25 września 2017 18:11:16

Może nie bądź aż tak natarczywa, bo się wkurzy, i nie kupi. Przekonaj ją o zaletach dla Zuzka. Wyluzowany Że będzie miał towarzysza, i nie będzie osamotniony, itp. Nie mam świnek, więc nie wiem jak się je łączy, może zapytaj się zoologa, albo na forum dla znawców domowych zwierząt. Co do imiona, to nie wiem. Jak jest Zuzek, to może Józek. Śmiech Ale poważnie, nie wiem jakie imię ci się podoba. 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Vipowskaa

Vipowskaa | 25 września 2017 18:16:55

Myślisz, że nie próbowałam? I to nie raz Śmiech
Przy mojej mamie trzeba się bardziej postarać, by cokolwiek osiągnąć :D
Ostatnio przez pół godziny, kiedy relaksowała się przy kompie wygłaszałam monolog, właśnie o tym, jak będzie fajnie gdy będą dwie świnki, Zuzek będzie szczęśliwszy... słuchała, co najdziwniejsze Śmiech, ale tylko się uśmiechała, słuchając. Mam nawet wrażenie, że to jednak bardziej ją przekonuje niż nawet oglądanie jakichś filmików :D

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
okonek

okonek | 25 września 2017 18:13:09

lepiej nie bo moze sie okazac, ze latwiej miec dwa samce niekastrowanych mastifow, a samiczka to rozrod trudny do skontrolowania (nie wiem czy jest weterynarz ktory podjalby sie sterylizacji samiczki, bo wykastrowac samca zawsze latwiej) 

Vipowskaa

Vipowskaa | 25 września 2017 18:17:44

Przecież dwa samce będą. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniam Mrugnięcie

vera223

vera223 | 25 września 2017 23:19:31

@Vipowskaa Ty też przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem...

1 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 16:41:59

Nie rozumiem? Kolega wyżej sugerował, że będzie samiec i smiczka, bo źle zinterpretował moje pytane.

okonek

okonek | 26 września 2017 17:49:49

po pierwsze nie kolega a kolezanka bo okonek to baba.
po drugie nie sugerowalam, ze ma byc samczyk i samiczka tylko rozpatrywalam mozliwosc hodowli samiczki i samczyka (jedno z nich lub oba wysterylizowane) jako inna opcje bo z reguly dwa samce ciezko sie ze soba dogaduja - powolywanie sie w tym momencie na youtube?
rownie dobrze mozna zamiast rzetelnej wiedzy podeprzec sie http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 17:52:33

Okej, jesteś koleżanką. Zwracam honor :)
Sterylizacja nie zawsze przebiega pomyślnie, pomyślałaś?
A nonsensopedia to nonsens zawarty nawet w samej nazwie, więc wiesz ;)

Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 17:54:55

Filmiki jednak pokazują autentyczne zachowania świnek :)

okonek

okonek | 26 września 2017 18:03:27

ja nie twierdze, ze jest to niemozliwe, ale zdjecia walki dwoch "swinkow" sa mniej ciekawe od dwoch przytulajacych sie futrzakow.
co do sterylizacji - przy obecnych technikach weterynaryjnych to musialby byc weterynarz od przerabiania buhajow na woly, zeby usmiercic zwierzaczka rozmiaru kawii (bo to prawidlowa nazwa swinki morskiejMrugnięcie
jesli chodzi o samczyki malych zwierzakow nawet nie trzeba pelnej narkozy, wiec ryzyko jest minimalne.

Vipowskaa

Vipowskaa | 6 października 2017 16:18:43

Niby tak, ale i tak zawsze jakies jest :)

endorfina-

endorfina- | 25 września 2017 18:16:58

Dwa samce mogą się gryźć.

Vipowskaa

Vipowskaa | 25 września 2017 18:19:34

Oglądałam mnóstwo filmików na yt i widziałam, jak wygląda proces łączenia dwóch samców. Owszem, na początku się podgryzały i grały na zębach by ustalić hierarchię między sobą, a po około dwudziestu minutach spały przytulone do siebie. Nabyłam trochę wiedzy z internetu Śmiech

vera223

vera223 | 25 września 2017 23:18:41

Wiedza z filmików z yt to żadna wiedza. Pomyślałaś, że nie zawsze to tak wygląda i z oczywistych względów ludzie chwalą się tylko tymi filmikami, gdzie świnki (czy tam kawie, jak kto woli) szybko się zaakceptowują i "kochają", a nie tymi, gdzie gryzą się tak, że niezbędna jest interwencja weterynarza i oddanie "nowego"? Takimi scenkami raczej nikt się nie pochwali. A występują znacznie częściej niż "spanie ze sobą dwóch obcych samców po 20 min", w które w ogóle nie uwierzę.

Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 16:43:03

To możliwe, że nie po 20 min, ale po jakimś dłuższym czasie tak. W końcu filmik był trochę krojony.

Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 16:44:52

Na serio to bierzesz? Przecież zażartowałam tylko z tą "wiedzą", po drugie jednak lepiej, że cokolwiek robię w tej kwestii i czytam na ten temat, oglądam filmy, żeby wiedzieć jak to wygląda, nie uważasz? Chyba to logiczne? Mrugnięcie

vera223

vera223 | 26 września 2017 16:50:20

Powtarzam, wiedza z amatorskich filmików na yt NIE JEST MIARODAJNĄ WIEDZĄ.
Można sprawdzić filmik, np.szukając profesjonalnych artykułów na temat w nim zawarty itp.i sprawdzony kanał po czasie z góry traktować jako wiarygodne źródło wiedzy-to w przypadku filmików naukowych, z tego samego kanału.

A filmiku o świnkach morskich nijak nie ocenisz pod kątem wiarygodności, zapytaj na jakimś forum zoologicznym czy weterynaryjnym, a możliwe, że uzyskasz bardziej rzetelne informacje od jakiejś grupy ludzi, którzy są tym zainteresowani i prawdopodobnie mają podobne doświadczenia za sobą.
Nie youtube, youtube nie jest od dowiadywania się takich rzeczy.

Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 17:45:11

Powiedziałam: CZYTAŁAM i OGLĄDAŁAM.
Oglądałam po to, żeby zobaczyć, jak to mniej więcej wygląda. No kurczę, przecież na filmach są prawdziwe świnki z prawdziwymi zachowaniami. Nie mów, że to nic nie daje :p Od czegoś zacząć trzeba, prawda? Ja się dopiero uczę i tą wiedzę przyswajam, nie jestem jeszcze takim ekspertem jak ty w tej dziedzinie.

Vipowskaa

Vipowskaa | 26 września 2017 17:46:26

Amatorskie filmiki amatorskimi filmikami, jednak zachowania świnek na nich przedstawione są prawdziwe, a nie grane :P

tadzio

tadzio | 25 września 2017 19:59:32

A moze lepiej koleżankę to i wtedy nawet będą później chrzciny...Uśmiech 

Vipowskaa

Vipowskaa | 25 września 2017 20:59:38

Bardzo smieszne ;)

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś