zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
JaToJa

Jak porządnie rozmrozić i wyczyścić lodówkę?

JaToJa | 25 stycznia 2011 15:16:44 | kategoria: AGD i RTV, AGD

• G+
  • Facebook

Jako, że niedawno "wyfrunęłam spod matczynych skrzydeł" to przyznaje się bez bicia, że jeszcze nigdy sama nie rozmrażałam lodówki. Jakie macie sposoby na umycie w środku lodówki? Ja słyszałam, że najpierw ciepłą wodą, a później roztworem wody i octu? Ale nie wiem czy to słuszne, a jeśli tak to w jakich proporcjach, a może jakiś inny specyfik? 
Wszystko, rzecz jasna, z lodówki i zamrażalki wyjęłam, a do zamrażalki wstawiłam miskę z ciepłą wodą, żeby przyśpieszyć proces rozmrażania się.
Czekam na jakieś pomocne rady i podpowiedzi :) 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 17 odpowiedz
Bingola

Bingola | 25 stycznia 2011 15:17:38
Odpowiada Ekspert kategorii AGD I.

Octem? Po co - najlepiej rozcieńczonym płynem do zmywania.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
JaToJa

JaToJa | 25 stycznia 2011 15:19:54

Nie wiem jaki cel? Tak słyszałam, jak się nie mylę moja mama tak robiła, ale po co to nie mam zielonego pojęcia.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 stycznia 2011 15:27:21

Ocet zabija nieodpowiednie zapachy. Do ciepłej wody wlewam jak ja to mówię 2 'gule', czyli około 100 ml octu. Potem przemywam detergentem:) Dobrze sobie radzisz z zamrażalnikiem:)

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
JaToJa

JaToJa | 25 stycznia 2011 15:28:39

O jednak ten ocet to nie totalne dziwactwo ;) Dziękuje za proporcje. 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
jedenon

jedenon | 25 stycznia 2011 15:29:52

dokładnie tak ocet zabija zarazki (i zapach) na śmierć ;)))

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 25 stycznia 2011 15:48:56

Nie mów na śmierć bo weźmie to do siebie i będzie biegała z spryskiwaczem pełnym octu. To do tego Pana wyżej:)

JaToJa

JaToJa | 25 stycznia 2011 15:56:53

No bez przesady, aż tak dosłownie nie biorę wszystkiego do siebie :D

Kinga

Kinga | 25 stycznia 2011 15:25:19

Jeśli zależy Ci na czasie zamiast miski z ciepłą woda możesz użyć farelki albo suszarki do włosów - wtedy jest naprawdę szybko.

Też bym użyła płynu do mycia naczyń zamiast bawić się z woda i octem.

Ayisha

Ayisha | 25 stycznia 2011 15:26:09

Ja tez nigdy nie slyszlam o myciu octem lodowki. Myje po prostu ciepla woda z plynem do naczyn lub innym srodkiem czyszczacym uzywanym w kuchni.

JaToJa

JaToJa | 25 stycznia 2011 15:27:56

To ja nie wiem co ta moja mama z octem kombinowała;)

osa

osa | 25 stycznia 2011 16:06:30

Moim zdaniem letnia woda z octem to najlepszy sposób. Ja mieszam wodę i ocet na "oko". Nie trzeba się "bawic" w kilkakrotne płukanie lodówki z płynu do naczyń. Poza tym nie lubię zapachu płynu do naczyń w lodówce ze względu na jedzenie, które tam później leży (jakoś mi to nie pasuje). Ocet zbija "smrodek", który pojawia się po jakimś czasie użytkowania lodówki.

:)

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Gaudium

Gaudium | 25 stycznia 2011 17:04:48

Odłączyć od prądu, z tyłu będzie wyciekać woda więc trzeba cos podstawić. Umyć wodą z octem, tak jak się to robi po zakupie lodówki. Niszczy to zapachy obce. Uff jak dobrze że mam samorozmrażającą się lodówkę ;)

kasia0525

kasia0525 | 25 stycznia 2011 18:37:28

Samorozmrażającą się może tak, ale samomyjącej się na sto procent nie masz :))

Zawsze myję lodówkę najpierw wodą z płynem do naczyń, a potem przemywam drugi raz wodą z octem.

Gaudium

Gaudium | 25 stycznia 2011 18:43:38

Niestety, Kasiu, nie mam samomyjącej. I w weekend prawdopodobnie chwycę za zmywaczek i wodę z octem. Drżyjcie obce zapachy! ;)

JaToJa

JaToJa | 25 stycznia 2011 20:01:44

To jest nie moja lodówka, więc niestety muszę brać co mam. Jak już będę zakupywać swoją prywatną to na pewno samo rozmrażającą się i najlepiej samo myjącą ;) Ale po walce z lodówką już wiem czego moja nie będzie mieć i na co zwracać uwagę kupując lodówkę :) Dobrze, że w tym wypadku mogę powiedzieć: dobrze uczyć się na błędach, czyiś błędach :)

rekram

rekram | 23 czerwca 2011 13:57:26

najszybciej warstwy lodu rozmrażają się po przyłożeniu do nich żelazka, testowałem ostatnio i zero problemów nawet z 10cm, tylko trzeba na kilka razy bo stopa szybko się wychładza

Freelicence

Freelicence | 13 marca 2013 00:11:02

Zwolennikom i ekspertom tych metod chciałbym zadać z ciekawości kilka pytań dotyczących np. właściwości czyszczących octu.

• Jaki jest zalecany ocet o stężeniu 6 czy 10 procentowym?
  • Spirytusowy czy winny?
  • Który lepiej działa na plamy, a który usuwa osad wapienny?
  • Jaki kupić drzewny, balsamiczny, ryżowy, a może jabłkowy?
  • Jak ocet sprawdza się jako odkamieniacz do płytek ceramicznych.
    Czy po jego długotrwałym działaniu na fugi zaczną one kruszeć, powoli odpadać lub zmieniać odcień na jaśniejszy? Czy oprócz właściwości czyszczących ocet posiada właściwości wybielające?
  • Czy w długotrwałym zetknięciu z tkaninami osłabi ich włókna a może spowoduje przebarwienia?
  • Ocet jest substancją spożywczą, nieszkodliwą w bardzo małych ilościach dla zdrowia. Czy w przypadku długotrwałego kontaktu ze skórą i jego przenikaniu do organizmu działa on negatywnie na nasz układ kostny?
  • Czy zwykłe lateksowe lub winylowe rękawiczki ochronią nas, czy przeniknie swobodnie przez nie jak niektóre kwasy?

Polecam przeczytać artykuł poświęcony zagadnieniu porad : http://jak-wyczyscic.pl/2013/03/internetowe-poradniki/

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 197,0 pkt grzesiek19741grzesiek19741
  2. 2 174,4 pkt MuddyWatersMuddyWaters
  3. 3 142,6 pkt erzacerzac
  4. 4 141,3 pkt TOJA2TOJA2
  5. 5 140,7 pkt roqqroqq
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

Bingola Ajumiko ptakwodny 3kropki