zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
pikipiki

jak płacić rachunki przez internet?

pikipiki | 5 października 2009 19:35:54 | kategoria: Biznes i finanse, Kredyty

• G+
  • Facebook

Mam problem, otóż postanowiłam zacząć opłacać rachunki, prąd, telefon, raty, przez internet. mam konto..itd. ale nei wiem co wpisywac tytułem. czy jest to ważne?

a konto jest na mnie, niektóre rachunki są na męża i ale robiąc przelew to ja jestem zleceniowadcą. i czy to ma jakiś wpływ?

Czy przez nieprawidłowy tytół lub innego zleceniowadce, pieniążki moga nie 'dotrzeć' ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 5 odpowiedz

anonymous | 5 października 2009 20:27:46

Z zasady trzeba wpisać w rubryce tytułem wszytko to co jest w tym zakresie na papierowym przelewie (z reguły każdy ma taki wydruk mimo, ze opłaca przelew internetem). Jeżeli płacisz za kogoś innego, to w rubryce tytułem należy wpisać jego imię i nazwisko oraz najczęściej adres oraz inne wymagane dane (z przelewu papierowego). Ja także dość często robię przelewy za mamę i nigdy nie było z tym problemu, choć ostatnio czytałam, że dopłatę do podatku dochodowego do urzędu skarbowego trzeba dokonać z własnego konta, bo za przelew nie ze swojego konta grozi kara.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 października 2009 20:54:22

Jeszcze ci dodam, że niektóre firmy mają taki system, że każda osoba opłacająca coś dla tej firmy ma jeden indywidualny i tylko dla niej przeznaczony rachunek. W tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia co napiszesz "tytułem" bo i tak nikt tego nie czyta. Najczęściej tak mają firmy pobierające opłaty za prąd, ale inne także, jest to coraz częściej stosowane. W pozostałych przypadkach należy bardzo dokładnie opisać pole tytułem, bo na podstawie tego księgowy w tej firmie określa kto i za co płaci przelew.

Antykwa

Antykwa | 5 października 2009 21:07:22

Na Inteligo rubryka 'tytułem' nie jest oznaczona jako wymagana (wymagane są konta płatnika i odbiorcy, nazwisko odbiorcy, kwota i data). Ja tę rubrykę z reguły wypełniam choćby po to abym ja wiedział za co ten przelew, ale można również wpisać od kogo on.
W przypadku płatności stałych dobrze jest wpisać przypisany nam numer ewidencyjny związany z daną płatnością.
Jakakolwiek jest treść rubryki 'tytułem', nie ma ona wpływu na skuteczność przelewu.

akita

akita | 5 października 2009 21:53:54

jesli chodzi o tytul to wpisuj np nr faktury/rachunku/zlecenia itp

michalszafranski

michalszafranski | 8 maja 2013 17:43:29

Gotowe rozwiązanie Video. Nagrałem materiał Video, który pokazuje krok po kroku jak bezpiecznie płacić za zakupy przez internet. Zapraszam do oceny tego artykułu www.michalszafranski.pl/jak-placic-karta-przez-internet

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

stefan341

Jak zaprojektować ruch na stronie

1 odpowiedzi i komentarzy
Anaris

www.instructables.com PL?

3 odpowiedzi i komentarzy
lebron

net art / nazwa.pl - niedziałają

stefan341

Ile kosztuje serwis społecznościowy

8 odpowiedzi i komentarzy
ludwik

Laptop + Komórka = Internet

9 odpowiedzi i komentarzy
VIPek

Internet na laptopie z komórki?

2 odpowiedzi i komentarzy
lukasmaster

Płynne rozwijanie w Javascript

Erwin

Znacie jakieś ciekawe radio internetowe?

9 odpowiedzi i komentarzy
agnieszka

czy warto kupić aparat cyfrowy hp 945?

4 odpowiedzi i komentarzy
Erwin

Jak nagrywać rozmowy głosowe?

5 odpowiedzi i komentarzy

Najaktywniejsi dziś

1. 1 186,3 pkt ptakwodnyptakwodny
  2. 2 124,0 pkt birbantbirbant
  3. 3 117,2 pkt szmaragdowaaszmaragdowaa
  4. 4 102,5 pkt MalitaMalita