zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

jak nauczyć się pływać?

anonymous | 5 maja 2007 16:28:29 | kategoria: Edukacja, Pozostałe

• G+
  • Facebook

w wieku 17 lat głupio zapisać się na kurs, pozatym nie mam na to pieniedzy. jak można sie nauczyc pływac? znacie moze jakies strony internetowe dotyczące nauki?

0 ładowanie danych... 13 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 116 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
iwona1992

iwona1992 | 5 maja 2007 16:42:18

Pływania nie da się nauczyć ot tak, czytając jakiś wskazówki. Najlepszy byłby kurs i moim zdaniem, to, że masz 17 lat, to o niczym nie świadczy, według mnie nie jest to głupie. Najlepiej uczyć się samemu, chodzić na basen, próbówać, i przede wszystkim nie bać się, bo to jest najgorsze!! Najlepiej nauczyć się pływać, próbując w morzu, bo tam zawsze trochę się unosi, (kiedyś nawet się położyłam na morskiej wodzie). Próbuj i tyle!!

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj
anonin

anonin | 5 maja 2007 16:45:28

Dlaczego nie kurs? To żaden wstyd. Jeśli nie masz kasy to poproś jakąś fajną koleżankę żeby Cię nauczyła :) Na pewno będziecie mieli przy tym kupę zabawy i śmiechu; a po basenie jakieś wspólne jedzonko - bo pływanie zaostrza apetyt ;)

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj
kuba89

kuba89 | 5 maja 2007 17:51:28

ja miałem chyba 15 lat jak się nauczyłem pływać, najlepiej nauczyć się pływać będąc nad jakimś słonym morzem, tak jak w moim przypadku, nauczyłem się pływać gdy byłem w Grecji.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 5 maja 2007 18:20:21

Ja nauczyłam się pływać rok temu, mając 19 lat! Właśnie na kursie, a zaczęłam mięsiąc przed moimi egzaminami do szkoły. Na egzaminach miałam na 50 m- 60 s

danielsoj14

danielsoj14 | 5 maja 2007 19:07:38

najlepiej zapisac sie na kurs, a jesli ci nie pasuje to probuj sam, najlepiej poloz sie na wodzie na plecach i ruszaj rekami i nogami. po tym sprobuj poplynac zabka

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
Camelord

Camelord | 5 maja 2007 19:54:51

Pójdź na basen, do płytkiego basenu i poodbijaj się od dna. Spróbuj pomachać rękami/nogami. W końcu po jakimś czasie (np. po 4 pobycie na basenie) przepłyniesz metr. Potem przepłyniesz 2 metry. Potem o mało się nie utopisz. Żeby nauczyć się jeździć na nartach, trzeba choć raz się przewrócić. Tutaj musisz przestać się bać utopienia. Jak już będziesz się topić bez problemu to przepłyniesz cały basen.

Kanin

Kanin | 5 maja 2007 20:02:15

Możesz nauczyć się pływać czytając poradniki do nauki pływania.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
marex

marex | 5 maja 2007 21:30:53

W moim mieście jeszcze starsze osoby uczą się pływać. Często po prostu ratownicy im udzielają wskazówek. Możesz również zapisać się na jakąś sekcję pływacką.

man4one

man4one | 5 maja 2007 21:47:25

Ja zacząłem się uczyć pływać mając... 29 lat. I nie było to wcale obciachowe, zapisałem się na kurs i wcale nie byłem na nim najstarszy, choć wiele młodsi też byli. Zdecydowanie polecam kurs - samemu nauczysz się może "nie tonąć", ale o poprawności stylu i korekcie błędów możesz zapomnieć. Zależy oczywiście też od tego, co chcesz osiągnąć. Dobrze pływać to fajna sprawa, ale żeby pływać dobrze - trzeba pochodzić na kurs jakieś 2 lata... przy częstotliwości 1x tydzień (nie przesadzam ani trochę - oczywiście wszystkie style + nawroty + trochę kondycji).

anonymous | 25 maja 2007 18:07:47

ile taki kurs kosztuje???

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 12

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

ZenonKedziezawy

Dlaczego...

2 odpowiedzi i komentarzy
LDsix