zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
-ihtiel

Jak "najekonomiczniej" uczyć się do sprawdzianów?

-ihtiel | 1 listopada 2013 23:05:50 | kategoria: Edukacja, Podstawówka

• G+
  • Facebook

Jeśli w poniedziałek jest sprawdzian z angielskiego, we wtorek z informatyki a w środę przyrody?
Jak rozplanować naukę: czy wszystkiego po trochę w sobotę a potem w niedzielę powtórzyć, czy lepiej skupić się na jednym, a następne po kolei? w poniedziałek może nie być czasu. Dezaprobata

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 19 odpowiedz
roqq

roqq | 1 listopada 2013 23:13:05

Iśc w pn a na wtorek i srodę zachorować.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 11:23:58

nie ma opcji

Farang

Farang | 1 listopada 2013 23:13:08

Mi takie zestawy nie przeszkadzały, bo uczenie się tylko jednego przedmiotu jest nudne I monotonne. 
Najlepiej chyba zacząć uczyć się na sprawdzian z przedmiotu, który jest najtrudniejszy, a potem przechodzić do łatwiejszych. Chyba, że motywacja do nauki słaba, to wtedy lepiej zacząć od przedmiotu, który się lubi.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 11:24:48

Czyli tak jak ja zawsze robiłam, tylko ze u mnie nie było klopotów z motywacja

Farang

Farang | 2 listopada 2013 11:35:06

Z moją w podstawówce  bywało różnie, bo po lekcjach często graliśmy w piłkę.
No i najważniejsze. O czymś takim jak informatyka nikt nie słyszał.

Kucici

Kucici | 1 listopada 2013 23:13:16

Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna. Jedni muszą zacząć uczyć się kilka dni przed sprawdzianem, inni dzień przed. Jeśli materiał jest łatwy, to wystarczy dzień przed, jeśli jest więcej do nauczania, to kilka dni wcześniej.
Tak jak mówię, kwestia indywidualna, każdy inaczej przyswaja wiedzę i w tym wypadku nie można uogólniać i narzucać sposobu uczenia, bo to przyniesie tylko negatywne skutki.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
ksiezniczka

ksiezniczka | 1 listopada 2013 23:15:36

Ja rozplanowałabym to pewnie tak: jutro nauczyłabym się z angielskiego. Jeśli nie ma tego za dużo, to dołożyłabym jeszcze jakiś temat z innego przedmiotu(informatyka lub przyroda w zależności od tego, z czego jest więcej nauki). Niedziela nowy przedmiot plus powtórka z angielskiego no i zostaje poniedziałek-starałabym się jednak wygospodarować czas. Jeśli poniedziałek naprawdę odpada, to jutro zrobiłabym dwa przedmioty, a w niedzielę jeden i powtórki.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 11:26:09

Tak zrobimy
Zwlaszcza, ze są jeszcze "normalne lekcje" zadane z dnia na dzień.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
madajaa

madajaa | 1 listopada 2013 23:20:56

Ucząc się stosowałam taktykę ogarniania materiału. Najpierw wyłapywałam to, co było istotne w danym temacie, pisałam sobie to na osobnej kartce, a później w każdej wolnej chwili czytałam to sobie.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 10:53:56

ja tez tak robilam na studiach, tu chodzi o dzieciaka

anonymous | 1 listopada 2013 23:27:00

Zawsze zaczynałam od tego co jest dla mnie najtrudniejsze, na co jest więcej materiału, często było tez tak, że musiałam coś sobie uzupełnić i latałam jeszcze po bibliotekach... Co ważniejsze wypisywałam na osobnej kartce bądź zaznaczałam na materiałach, które miałam. I kilka razy sobie to powtarzałam, najcześciej tłumaczyłam sobie na chłopski rozum i jak już coś wiedziałam to brałam się za następny przedmiot...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 1 listopada 2013 23:27:56

na fecie

-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 10:54:20

tu chodzi o dzieciaka!

anonymous | 2 listopada 2013 11:43:12

aa no to przepraszam bardzo. Wobec tego polecam metylofenidat (nazwa handlowa RITALIN) dostępny w aptekach na receptę. Leczy się nim dzieci na ADHD.

Ma 6 razy mocniejsze działanie od kokainy czy amfetaminy i działa 10 razy dłużej.

-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 11:46:56

dedlx - dzięki, rozbawiłes mnie Śmiech

anonymous | 2 listopada 2013 11:54:28

dlaczego rozbawiłem? na serio to jest mocny narkotyk i podaje się go dzieciom... wciągany do nosa ma działanie euforyzujące.
fragment relacji kolesia co ćpa sobie RITALIN:
Pierwszym efektem jaki zauważyłem była wręcz niewyobrażalnie zwiększona koncentracja. To co czułem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zawsze gdy siadałem do książek miałem  tysiąc myśli na sekundę, co chwile wychodziłem po cos do picia czy jedzenia. Po Metylofenidacie byłem tylko ja i materiał do przerobienia… pełne skupienie na tym co czytam, nie było miejsca na żadną inną myśl w mojej głowie. Chciałbym jeszcze dodać, że z pozoru nieciekawy materiał do nauki po leku staje się czymś fascynującym.  Można czytać książkę o rozmnażaniu się świerszczy, a będzie ona wchodzić jak dobry film akcji ;) Metylo także dawał mi wewnętrzny spokój, co jest przynajmniej u mnie bardzo ważne przy nauce. Dodatkowo lek niweluje całkowicie senność i wyostrza percepcje. Czytałem książkę około 3 godzin, przerobiłem ją całą.  Następnie nie marnując czasu pouczyłem się na sprawdzian z matematyki. Nigdy wcześniej nie poświęciłem tyle czasu na naukę jednego dnia! Po około 5 godzinach lek zaczął słabnąc, pojawiła się lekka senność, a po następnych kilku godzinach ból głowy. Wadą Medikinetu jest właśnie zejście podobne do amfetaminowego lecz 10x słabsze. Wspomniany już ból głowy, lekkie stany lękowe, ogólne zmęczenie psychiczne… da się przeżyć. Zażywałem lek następnie około raz na tydzień. Niestety tolerancja szybko rośnie… po miesiącu czy dwóch, musiałem zwiększać dawki.
(...)
. Przy codziennym zażywaniu zauważyłem, że zejście jest mocniejsze. Wydaje mi się, że długotrwałe zażywanie leku może doprowadzić do niezłego bagna w naszej psychice… Lek jest stymulantem, powoduje wyrzut dużej ilości dopaminy. Długotrwałe zażywanie amfy prowadzi do psychoz i nieprzyjemnych komplikacji czy tak samo jest z Metylofenidatem?

-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 11:58:02

ja wiem co to jest

pingpoong

pingpoong | 1 listopada 2013 23:47:42

w podstawówce nie jest w niczym ciężko - ta wiedza jest strasznie okrojona (ta w gimnazjum jednak też) i łatwiej jest wszystkiego po trochę w sobotę i powtórzyć w niedzielę

-ihtiel

-ihtiel | 2 listopada 2013 11:28:26

Z perspektywy czasu - tak masz racje. Ale dla dzieciaka z 4 klasy to pierwsze takie wyzwanie. A osobowość jeszcze bardzo hmm "zabawowa".
W kazdym razie wiem juz jak to wszystko sensownie poplanować by było ok. Dziekuje.

Podobne pytania

adriana

Jaki kurs na architekturę??

14 odpowiedzi i komentarzy
paulb

Jak startować na giełdzie?

8 odpowiedzi i komentarzy
mjawor

Za ile lat wypali się słońce ?

16 odpowiedzi i komentarzy
LDsix