zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Daniello

Jak medytować?

Daniello | 2 sierpnia 2006 11:47:16 | kategoria: Szkoła, Historia

• G+
  • Facebook

Słyszałem że medytacja ma dobroczynny wpływ na organizm i umysł człowieka. Ale jak powino się poprawnie medytowac by odnieść pożądane skutki?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
przemelek

przemelek | 2 sierpnia 2006 12:04:53

Jest wiele technik, ale chyba najprostsza jest usiąść wygodnie i patrzeć w jeden punkt w tym czasie starając się o niczym nie myśleć [lub skupić się na jednej rzeczy np. na liczeniu w górę, w dół czy też potęg]. Niestety temat jest na tyle złożony, że trudno to wyjaśnić w tak krótkiej formie. Należy też pamiętać, że sama skuteczność medytacji jest dyskusyjna.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
viroos

viroos | 2 sierpnia 2006 12:32:09

ja gdzieś czytałem, że w parze z medytacją musi iść trening fizyczny, bo inaczej medytacja może być nawet szkodliwa. Co prawda troche zabrzmiało mi to jak ściema, żeby zachęcić ludzi do ćwiczeń, żeby potem myśleli, że to efekt medytacji... Ale z drugiej strony i tak ostatnio prowadzę dosyć aktywny tryb życia, więc w sumie chętnie spróbuje...

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
iv23i

iv23i | 2 sierpnia 2006 20:58:43

Medytacja pomaga w odzyskaniu wewnetrznego spokoju, równowagi. Więcej dzięki temu zyskasz niż stracisz bo chyba tylko troche wolnego czasu. Jak medytować? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Trzeba umieć skupić się dłuższą chwilę np. na swoim oddechu, zmysłach (dotyk, słuch) przy wyłączonych myślach (Myśli ciągle będą do Ciebie wracać. Nie przejmuj się tym. Pozwól im po prostu odejść). Ale nie rób nic na siłę. Musisz być odprężony. Na początek trzeba to robić w wyciszonym, spokojnym miejscu. Z czasem o ile nie zabraknie Ci samozaparcia będziesz mógł się "wyłączyć" w każdym miejscu i o każdej porze. Jeszcze jedną rzecz zyskasz dzieki medytacji. Będziesz umiał dostrzec piekno które Cię otacza. Zachwycisz sie stokrotką, której do tej pory nie dostrzegałeś. Książek na ten temat jest mnóstwo. Życzę Ci byś wybrał ta najlepsza. Pozdrawiam

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
PiXel

PiXel | 3 sierpnia 2006 00:30:02

Przydatne artykuły znajdziesz np tutaj: http://pozacialem.be/a/articles.php?topic=4

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 3 sierpnia 2006 16:04:00
Odpowiada Ekspert kategorii Historia II.

Medytacja (udana) powoduje samoczynne wytwarzanie w mózgu opiatów, nie jestem pewien czy to zdrowe. W każdym bądź razie powoduje efekty identyczne z opiatami pobieranymi w tabletkach, fajkach - ogólnie mamy uczucie oderwania się od ciała, mogą być wizje, będzie uczucie euforii i wszechwiedzy, wszechmożliwości. Zapewne nie jest niebezpieczna, choć trzeba się zastanowić, czy nie uzależnia.

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 27 października 2007 12:00:05

Gdy ja pierwszy raz medytowałam, zamknełam oczy powtarzając w skupieniu aammmmm aammm... po około 5 minutach poczułam się lekko jak sparalirzowana. Jedna myśle, że medytowaniw to bardzo dobra rzecz

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 20 lutego 2008 12:17:42

Przed medytacją dobrze jest przeczytac książke ,,klucze zycia'' jest do tego dołączona świetne płyty; ,pola życia'' i ,,klucze życia'' na początku wkraczasz w stan alfa bardzo przyjemne uczucie w tym momencie ja medytuje tak jakbym była zahipnotyzowana można koło mnie wrzeszczeć jak medytuje w ogóle mi to nie przeszkadza... piękne uczucie polecam:)

anonymous | 23 lutego 2008 11:24:32

Jest wiele technik medytacja. Ja zaczynalam od patrzenia i skupiania sie na płomieniu świeczki, sluchaniu tykania zegara lub na oddechu(kazdy wdech to dobra energia a wydech to wypuszczanie tej złej). Zycze powodzenia

anonymous | 23 marca 2008 19:30:11

to jest super!!! Mam 14 lat i zaczolem medytowac z siostra po 15 minutach medyacji, bylem jak nowo narodzony i wykatkowo spokojny!!! To zadzi!!! Najlepiej jest sie skupic na jednym obiekcie ja lubie isc gdzies pod las na polane rozlozyc koc i medytowac jest super!!!

anonymous | 31 maja 2009 14:57:28

1). światło koniecznie przytłumione

2). zająć wygodną pozycję w fotelu: półleżącą, ręce zwisające po obu stronach oparć,

3). oczy zamknięte, usta półotwarte, w prawej ręce puszka piwa. I już najgłębsze tajemnice Wszechświata stoją przed Tobą otworem.

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

gbling

Jak zrobić zdalny włącznik komputera?

7 odpowiedzi i komentarzy
Jutro

Dlaczego trzeba doić krowy?

18 odpowiedzi i komentarzy
Andeline

Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?

33 odpowiedzi i komentarzy
sneaky

Znacie jakieś ciekawe kody w Idei/Orange?

28 odpowiedzi i komentarzy
Dawid

Świat

17 odpowiedzi i komentarzy
syka3

Jak się oblicza wiek psa?

10 odpowiedzi i komentarzy
helmut0

Najdłuższy most

4 odpowiedzi i komentarzy
loompy1

Dlaczego podnosi nam się jądro?