zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
krzychu19

Ile zarabia egzaminator? I z czego się na niego uczyć?

krzychu19 | 30 maja 2009 19:19:22 | kategoria: Edukacja, Studia

• G+
  • Facebook

Witam.

CHciałbym zostać egzaminatorem:> ...

Mam pytanie, wiem , muszę się uczyć prawa, kodeks jazdy, a pozatym co jeszcze? I drugie pytanie, ile taki egzaminator zarabia +-?? Może ktoś ma w rodzinie egzaminatora:>?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 17 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
farmerro

farmerro | 30 maja 2009 23:04:22

Aby zostać egzaminatorem to długa droga najpierw należy posiadać średnie wykształcenie, choć ostatnio słyszałem coś o wyższym. Ponad to trzeba mieć prawo jazdy kat. B przez co najmniej 6 lat i przez min. rok prawko na daną kat. o którą się ubiegasz. Nie wspominam o zdrowiu i badaniach psychologicznych i psycho-fizycznych oraz niekaralności pod względem wykroczeń drogowych. Następnie musisz ukończyć kurs kwalifikacyjny w wordzie. Ośrodki dają materiał do nauki, który mały nie jest.. co do egzaminów to przed Tobą jest 7 egzaminów państwowych w charakterze obserwatora oraz trzy takie egzaminy które przeprowadzisz pod kierunkiem egzaminatora wyznaczonego z wordu. Jak to zdasz dostajesz wpis do ewidencji egzaminatorów. Jednym zdaniem 4 miechy kursu i wydatek na to 3500,- a zarobki w mojej miejscowości to w granicach 4000,- brutto.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
farmerro

farmerro | 30 maja 2009 23:14:53

Aha zapomniałem nie to abym Cię chciał przestraszyć, ale powiem że jeśli zdałeś za 1 razem prawko to egzamin na egzaminatora możesz zdać za 3 lub 5x jest tam coś takiego jak egzaminowanie siebie na wzajem, jedziesz w parze, jak nie oblejesz "kolegi" to możesz nie zdać. Jednak jeśli masz upór to zachęcam Cię do zrobienia "uprawnień" im więcej uprawnień kategorii tym większa kasa nawet z 4 zerami..

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
krzychu19

krzychu19 | 31 maja 2009 12:30:24

farmerro dzięki za odpowiedź...

Co do tego , jestem świeżo upieczonym kierowcą, mam kategorię A i B :)... Ale mam pieniądze i głowę na zrobienie więcej kategorii ... to żaden problem...

Nie wiem , jak z kimś jeżdżę po miejscowości, to uwielbiam tej osobie błędy pokazywać jakie popełnia, :) aż te osoby się grubooooo wkurzają .... Ale poprostu kocham to , bardziej niż jazdę samemu....

1. A mam pytanie, jak mam rok prawko, na A i B, to mogę robić kurs na C E bez kursu teoretycznego?

2. Jeżeli jestem świeżo upieczonym - nie mam 6 lat doświadczenia, to czy moge zgłosić uczyć się tego materiału już teraz? Tak żeby odczekaćć te 6 lat i wbić tam i zdać.... Będę się uczył do perfekcji, poprostu czuję że to kocham...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 31 maja 2009 12:42:57

1.Nie, bo jest tam inny materiał do nauczenia.

2.Nie musisz czekać 6 lat,przepisy dawni się zmieniły.Możesz robić C+E już teraz.

anonymous | 24 grudnia 2009 13:10:06

kolego najpierw musisz zrobic kategorie C zeby móc robić C+E, posiadanie kategorii A i B nie zwalnia Cie z obowiązku podejscia do części teoretycznej egzaminu z kategorii C. Na kategorię C+E nie ma częsci teoretycznej.

Przed przystąpieniem do kursu ( w momencie skladania papierów musisz miec wyzsze wyksztalcenie i 6 lat prawko kat B.

Jawor37

Jawor37 | 24 grudnia 2009 13:15:11

kolego proponuję także czytac do znudzenia kodeks drogowy i ustawę 217 bo ( z calym szacunkiem) poki co nie masz bladego pojecia na ten temat. Skoro sam masz prawko dopiero rok to nie sadze abys byl doswiadczonym kierowca wiec wytykanie bledow zostaw na pozniej - zajmij sie praca nad soba, poizniej omawianiu bledow - tak zeby te osoby ich wiecej nie popelnialy...

anonymous | 7 stycznia 2010 22:44:26

Z całym szacunkiem do kolegi krzychu 19, ale dołączam się do wypowiedzi Jawor37.Jeszcze nikt nie zostal dobrym kierowcą po 30 godzinach szkolenia. Moim zdaniem trzeba przejechać conajmniej 100 000 km w różnych warunkach, żeby mieć pojęcie o jezdzie i nazwać się kierowcą. Niewiem ile przejechałem kilometrów ale napewno więcej niż 500 000 i czasem mam wątpliwości co do mojego zachowania na drodze, zwłacszcza za granicą. Jeżeli Chcesz wytykać błędy innym kolego krzychu 19 najpierw musisz nabrać doświatczenia, a zwracając komuś uwagę uzasadnić na podstawie Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r., bo DZ.U nr 217 to już "wyższa szkoła jazdy". Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z ruchem drogowym to czeka Cię dużo pracy, bo trzeba być świadomym czego się nie wie, a to już pół sukcesu.

anonymous | 11 stycznia 2010 19:58:06

JA tesz bym chciala zostac egzaminatorem:)) ale cos czuje , ze nie bedzie to latwe:))

anonymous | 15 lutego 2010 15:08:52

Ja jestem instruktorem od paru lat.Mam więc pojęcie o PRD i 217.EGZAMIN NIE BYŁ FORMALNOŚCIĄ.A zdało to 25 % zdających(taka średnia około jest do dziś). 19 .02 ruszam na kurs egzaminatorów w WORD Łódź.Mam pełną świadomość ,że łatwo nie będzie.Bo pytania z lat poprzednich widziałem i uwierzcie mi są tragiczne.Znajomośc przepisów i ustaw może nie wystarczyć .Trzeba znać jeszcze zamysły autorów tych bzdur....Ale nikt nie mówił że będzie łatwo a i zdarzają się tacy co zdają...Gorzej będzie dostać pracę tak mi się wydaje...Pozdrawiam przyszłych i obecnych egzaminatorów

anusiak1

anusiak1 | 22 marca 2010 17:04:28

Witam, orientujecie się ile zarabia egzaminator w Łodzi? Słyszałam, że ok. 2500zł na rękę, wiecie może też czy trzeba mieć doświadczenie jako instruktor przez jakiś okres czasu oraz czy ciężko się dostać na egzaminatora? Proszę pomóżcie, bo jestem zainteresowana taką pracą:)

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 93,7 pkt TOJA2TOJA2
  2. 2 86,2 pkt MuddyWatersMuddyWaters
  3. 3 63,4 pkt madajaamadajaa
  4. 4 57,2 pkt erzacerzac
  5. 5 36,9 pkt MoltoBeneMoltoBene
więcej rankingów