zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
alipat

ile pradu pobiera komputer z wylaczonym monitorem

alipat | 23 października 2006 21:19:02 | kategoria: Biznes i finanse, Giełda i inwestycje

• G+
  • Facebook

ile pobiera stary komp AMD 800 w zl na H

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 11 odpowiedz
tagi: i, kasa, komp
morda

morda | 23 października 2006 21:52:18

sam komputer , bez monitora, pobiera bardzo mało, nawet nie warto liczyć, ile dokładnie.

6 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Bujal

Bujal | 23 października 2006 22:07:47

jak to obliczyć ? też jestem ciekaw jako że kompa niewyłączam wogule a posiadam zasilacz 400Wat z czego komp pobiera jakieś ~330W

2 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
Zarazek

Zarazek | 23 października 2006 22:32:40

Nie da się tego łatwo policzyć, wszystko zależy od konfiguracji. Najwięcej prądu zużywa procesor (przy dużym obiążeniu nawet 100W), karta graficzna, dyski twarde i inne napędy. Im nowszy komputer tym większe zużycie energii. A, że komputer zażywa mniej prądu niż monitor to już się kompletnie nie mogę zgodzić, bo nowoczesne LCD ciągną góra 40-60W.

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
Zarazek

Zarazek | 23 października 2006 22:56:13

A jeśli chcesz koniecznie sprawdzić ile energii zużywa twój sprzęt to są do kupienia specjalne liczniki, które wpina się między listwę zasilającą a gniazdko. Do kupienia w dobrych marketach budowlanych.

Zarazek

Zarazek | 23 października 2006 22:57:59

Np. taki

anonymous | 23 października 2006 23:09:44

Moj stary komp wg wlasnie takiego licznika pobiera ok 60-70W Celeron Tualatin 1200 512/40gb/radeon9000/

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj
djtoma

djtoma | 24 października 2006 12:53:06

Z tyłu monitora powinna być naklejka na której podają max pobieraną moc. Dla mojego samsunga 17" jest to około 90W. Moc zasilacza też podana jest na jego obudowie. A jak chcesz dokładnie wiedzieć to zmierz prąd jaki ciągnie zestaw i oblicz moc ze wzoru P=U * I * cos(fi) gdzie cos(fi) jest przesunięciem fazy prądu i napięcia względem siebie i moze wynosić maxymalnie 1. Dla uproszczenia i zaokrąglenia w górę mozna pominąć w obliczeniach :)

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 marca 2014 16:01:28

kiery jakby mniał czym zmierzyć, to by se zmierzył, a nie ma, więc pyta, ile prądu żre maszyna...

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
morda

morda | 24 października 2006 08:49:37

@Zarazek - autor pytania ma stary komputer, więc nie sądzę, by do niego miał nowoczesny monitor LCD, a więc jego monitor zużywa dużo więcej niż sam komputer, choć trochę przesadziłem, że nie warto tego liczyć. Ja też mam stary komputer i stary monitor: komputer zużywa "tylko" ok. 40 W, a monitor ok. 290 W, a więc aż o 700 % więcej, dlatego pisałem, że nie warto patrzyć na zużycie prądu przez sam komputer.

anonymous | 3 maja 2007 09:45:47

@morda komp zuzywajacy 40W?! sam dysk zuzywa przynajmniej 20-kilka Watt, a gdzie reszta? chyba OSTRO przesadziles. to ze stary komp nie znaczy ze zuzywa mniej, bo logiczne ze podzesoly bylu wytworzone w starszym procesie technologicznym (nowe core duo sa np w 65nm, a pozniej beda w 45nm,a starsze procki byly w 100 i wiecej)

anonymous | 28 września 2009 21:38:46

wg moich obliczen zakladajac ze komp wlaczony ejst po 10 godzin dziennie przed 30 dni w meisiacu pradu zużyje on za około 20 zł w skali 1 miesiaca

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

lanooz

Ulubione anime

21 odpowiedzi i komentarzy

macie nuty wołka i osiołka?

1 odpowiedzi i komentarzy
domelos

skąd wziąś szybko kase ???

20 odpowiedzi i komentarzy
trojano