zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
zdzisiu

Emerytura pomostowa ?

zdzisiu | 24 października 2010 14:57:28 | kategoria: Biznes i finanse, Ubezpieczenia

• G+
  • Facebook

Więc tak w przyszłym roku kończę 60 lat , wypracowane 41 lat pracy w tym od 1990 -2007 praca w szczególnych charakterze ( zespoły wyjazdowe-pogotowie) , obecnie jestem zatrudniony na karetce transportowej w przyszłym roku w lipcu kończę właśnie 60 lat. moje pytanie : czy mam szanse dostać w przyszłym roku emeryturę pomostową? Jeszcze pytanie czy w tym wieku jestem w okresie ochronnym?? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi Zdzisiu

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 1 odpowiedz
Bingola

Bingola | 24 października 2010 15:14:54

Okres ochronny zaczyna się na 4 lata przed emeryturą. Z tego co piszesz (praca w szczególnych warunkach) + staż pracy, wydaje mi się, że mógłbyś przejść na normalną emeryturę w wieku 60 lat.
Skompletuj wszystkie dokumenty, a więc świadectwa pracy, druki RP7, zaświadczenia o wynagrodzeniu, o pracy w szczególnych warunkach i idź z tym do swojej placówki ZUS. Tam ci wszystko powinni wyjaśnić i obliczyć ewentualną wysokość świadczeń.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 183,7 pkt antysocjalistaantysocjalista
  2. 2 175,7 pkt Ukasz12345Ukasz12345
  3. 3 170,5 pkt przechodzienprzechodzien
  4. 4 139,1 pkt LeahLeah
  5. 5 130,5 pkt znawczyni ludziznawczyni ludzi
więcej rankingów

Koszulki pytamy.pl

Zgłoś błąd