zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Dzień dobry! Kto chce rzucić palenie? Poradnik

anonymous | 21 marca 2013 06:08:24 | kategoria: Zdrowie, Rak

• G+
  • Facebook

Na początku chciałabym życzyć wszystkim miłego dnia oraz smacznego (o ile jecie) Uśmiech

Niewyjaśnionym zbiegiem okoliczności znalazłam się na dziwnej stronie jutuba (nie pytajcie czego szukałam, ale na pewno nie były to jednorożce rzygające tęczą) i wyskoczył mi ciekawy filmik. 

Polecam obejrzenie go dwóm grupom osób:
1) Idioci, którzy dopiero chcą zacząć palić, bo uważają, że to jest cool, słit i w ogóle supcio :)
2) Wybitnie słabe jednostki, które już palą i chcą rzucić, ale im to nie wychodzi. Ja niestety zaliczam się do tej grupy i jestem za to wściekła na samą siebie, ale cóż... Za własną głupotę trzeba płacić. Jedno powiem: żałuję, że zaczęłam, to była najgłupsza rzecz jaką zrobiłam w całym swoim życiu (a tych trochę było) i oddałabym wiele, aby z tym skończyć, zanim to skończy ze mną. 

A więc, Szanowni Państwo! Oglądamy! 
Proszę włączyć głos. Uwaga: w filmiku są słowa powszechnie uważane za wulgarne. 

Na wszelki wypadek, jakby tu nie chciało się odtwarzać: KLIK

Pytanie: kto jest silniejszy? Papierosy czy Ty?

0 ładowanie danych... 19 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 52 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Młody Gniewny

Młody Gniewny | 21 marca 2013 06:19:56

Ja nie palę... jeszcze się nie nauczyłem.

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 06:21:03

I bardzo dobrze! Tak masz trzymać Uśmiech

kasia45671

kasia45671 | 3 sierpnia 2015 09:35:03

Tabletki na rzucenie palenia - http://nicorix.pl dzisiaj muj 52 dzień bez papierosa. Jestem pewny, ze tym razem dam rade, dodam, ze paliłem 20 lat

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 06:44:27

Dreszcz mnie przeszedł. Zaczęłam palić z własnej głupoty, a przyczyniły się do tego koleżanki z pracy, jaka ja byłam głupia i jestemDezaprobata

anonymous | 21 marca 2013 06:47:48

Moja mama tak samo zaczęła. Bo koleżanki z pracy paliły, a jak ktoś palił to mógł wychodzić na przerwę (w dawnych czasach palaczom nikt nie podskoczył) podczas gdy reszta pracowała. 

Ale, jakby nie patrzeć: "na fajce" można się wiele dowiedzieć i o ciekawych rzeczach porozmawiać. Tylko, że to nie jest warte ani tych pieniędzy ani zdrowia. 

anonymous | 21 marca 2013 06:55:29

Mnie zaczęły denerwować te ich wyjścia na papierosa bo nie będę pracowała za kogoś i któregoś dnia kupiłam papierosy, jak one wracały wtedy ja wychodziłam i tak się zaczęło. Nie palę długo i czas z tym skończyć:(

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 07:03:05

Masz rację ,zaczęcie palenia jest największą głupotą.
Trzymam za Cebie kciuki,dasz radę,już samo to ,że masz świadomość,że papierosy to gówno, to połowa sukcesu,teraz wystarczy zewrzeć pośladki,tupnąć nogą i postawić na swoim:)

0 ładowanie danych... 10 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 07:05:30

Tupam nogą, tupam, aż mi płytki z podłogi odpadają, ale to nic nie daje Niezdecydowany

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 07:13:20

Trzeba podjąć ostateczną decyzję,że od tego dnia nie palę i koniec.
Ale jeżeli masz z tym problem ,to możesz udać się do lekarza,aby zapisał Ci zyban,to lek dla palaczy pomagający rzucić palenie,bardzo zalecany przez pulmonologów,pozwala uwolnić myśli od palenie.
Zaczyna sie go przyjmować mniej więcej dwa tygodnie przed rzuceniem,ustalasz sobie datę,ale w tym czasie zaczyna wzmacniać Twoją silną wolę.
On dziaa trochę jak antydepresant,bo tak niestety jest ,że palacz rzucający palenie przechodzi jakby z tego powodu depresję.

A jest już dużym sukcesem świadomość ,jakie to gówno(papierosy),większość palaczy wypiera ze świadomości fakt ,jak bardzo one są szkodliwe,no i ta kasa.
Nikt doognska takiej kasy by nie wrzucił,a palacze puszczają ją z dymem.
Tylko nie opieraj się przy rzucaniu na środkach z nikotyna ,gdyż w ten sposób tylko przedłużasz agonię,z nikotyną trzeba kończyć raz a dobrze(przetestowane i udowodnione;))

Trzymam za Ciebie kciuki,a naprawdę warto nie palić,w ogóle nie ma minusów rzucenia palenia:)

wredna małpa

wredna małpa | 21 marca 2013 07:22:51

Zaciekawiłaś mnie tym Zybanem, akurat o tym leku nie słyszałam, ale niestety nie można go brać z inhibitorami MAO Dezaprobata

anonymous | 21 marca 2013 07:26:39

Mnie zaciekawiła jego cena :) Tak się składa, że ostatnio kupowałam to cudeńko dla pewnej osoby, która właśnie rzuca palenie i... Być może ta osoba tak naprawdę nie chce rzucić, bo kupowałam to ponad miesiąc temu, a ta osoba dalej pali, tak więc mam pewne obiekcje by wydać tyle kasy na coś, co może nie pomóc (ja pierdziu, ale długie zdanie mi wyszło). 

U mnie takim dużym problemem jest to, że ja lubię palić. Zdaję sobie sprawę czym to grozi, jakie mogę ponieść konsekwencje, przez jakiś czas jechałam na e-fajce, ale czuć kształt papierosa, jego smak, dym to jest całkiem coś innego... 

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 07:36:23

Przede wszystkim trzeba chcieć rzucić,bez tego żaden lek nie pomoże.
Co do skuteczności tego leku,mój mąż na nim rzucał palenie i nie pali już prawie półtora roku.
Lek jest faktycznie pirońsko drogi,ale bierze się go właśnie w pierwszej fazie właśnie gdy się jeszcze pali i to min dwa tygodnie,dopiero po tym mniej więcej czasie rzuca się palenie,zaczynając przyjmować zyban powinno sobie się wyznaczyć datę w której rzuci się palenie.
Nie wiem na jakim etapie jest znajomy i czy w ogóle ma motywację,bo samo to niestety nic się nie zrobi ,decyzję musi podjąć sam palacz,a lek jest tylko wspomagaczem.
Ja wiem ,że jest skuteczny i ,że warto było wydać te pieniądze,tym bardziej ,że mój mąż paląc dwie paki dziennie ,wydawał dużo więcęj niż kosztuje zyban,są różne opakowania 30 tab. kosztuje chyba 170 zł,możliwe ,że ceny się zmieniły.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
wredna małpa

wredna małpa | 21 marca 2013 07:38:25

Ja nie jestem w stanie palić e papierosów, dusi mnie od nich i ten świst i ta lampeczka to nie to samo. 

Też lubię palić, samo uzależnienie od nikotyny to u mnie mały problem, raczej czysto psychiczne uzależnienie od przerwy na papieroska od samego odruchu. Wiem czym grozi palenie może nawet lepiej niż przeciętnie ludzie wiedzą bo pracuje w służbie zdrowia, ale mimo to palę.

Gdzieś w głębi duszy chciałabym rzucić, tu nawet nie chodzi o pieniądze ani o zdrowie, ale o to że czuje się zniewolona przez papierosa, bo MUSZĘ iść zapalić więc przerywam aktualne zajęcie i papierosek i tak w kółko. Pierwsze co robię rano papieros, ostatnie co robię wieczorem papieros, przed jedzeniem po jedzeniu, przed prysznicem, przed filmem...... wszędzie papieros.

anonymous | 21 marca 2013 07:43:31

CzarnyBaran wszystko zależy od nastawienia i jak poukładasz sobie to w głowie.Mój mąż rzucajac palenie chorował ponad tydzień był blady bez energii już myslałam,że mi sie wykończy ,ale dał rade.Jadł czekoladę bo mu nie chciało się po niej palić....

anonymous | 21 marca 2013 10:19:13

Słyszałam o tym leku, mojej znajomy wujek palił kilkanaście lat. Po tym rzucił (ale nie wiem może teraz pali znowu).

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 11:11:24

@CzarnyBaran.zaden specyfik nie pomoze gdy nie chcesz rzucic.Zona z dnia na dzien przestala palic,minelo juz 15lati nie pali.
A ja ze nie chce pale nadal,chociaz bez problemo wytrzymuje bez papierosa,palilem 80,pale 10

celabrate

celabrate | 22 marca 2013 10:06:44

Ja używałam champix,to to samo co Zyban,skład tych tabletek to Varenicline,między dniem 8 a 14 łykania tych tabletek trzeba wyznaczyć sobie dzień od którego już nie palimy,taki dzień przychodzi bardzo łatwo gdyż Varenicline zmienia smak papierosa i w pewnym momencie aż na wymioty zbiera po zapaleniu papierosa.Moim dniem rzucenia palenia był dzień 11,nie mam silnej woli,wiele razy próbowałam rzucić palenie i nigdy mi się to nie udawało,dlatego sięgnełam po champix,gdy paliłam swojego ostatniego papierosa to mdliło mnie jeszcze godzinę po.Wtedy powiedziałam sobie,żadnych papierosów więcej,obrzydlistwo!Tabletki są drogie,to prawda ale jeśli komuś naprawdę zależy na rzuceniu palenia to rzuci z tym lekiem bez problemu.Ja też lubiłam palić ale lekarz powiedział mi wprost,albo fajki albo krótki żywot,więc motywację miałam wystarczającą.

fenix8874

fenix8874 | 21 marca 2013 07:10:18

Ja nie palę.Filmik dość ciekawy.

Lilowa

Lilowa | 31 października 2014 10:37:33

filmik .. eee dziwny ..:( nie przekonał mnei...a liquidy owszem ,  papieros tto alternatywa  dla kazdgo chcacego zucic  ja  mam zamiennik w formie atmantowych  liquidów...smakowych.. polecam malinę i jagode- to ostatnio pożeram.. ..:Dale  próbowałam innych smaków i tez sa niezłe ..:P

wredna małpa

wredna małpa | 21 marca 2013 07:11:59

Może jestem dziwna, ale mnie to nie rusza, bo jak każdy palacz wiem czym grozi palenie a mimo to dalej palę i zapewne palić będę.

anonymous | 21 marca 2013 07:37:33

Bo to jest nic innego jak wyparcie i tak ma każdy palacz,ale wystarczy nawet na krótko rzucić palenie,aby zupełnie zmieniło się myślenie i swiadomość.

wredna małpa

wredna małpa | 21 marca 2013 07:41:41

Raczej nie nazwę tego wyparciem to raczej to że nałóg przewyższa strach przed chorobą, zresztą jak napisałam wyżej, pracuje w służbie zdrowia widziałam niejedno, a mimo to nie robi to na mnie dużego wrażenia, a może właśnie dlatego? 

Najciekawsze jest to że ludzie nawet ci już chorzy na raka nadal palą, duszą się, ale i tak palą, niesamowite jak rzecz potrafi zniewolić człowieka i to jeszcze taka rzecz. Ani to ładne w dodatku śmierdzi i jest upierdliwe.

Mówi się że palacze nie czują smrodu papierosa, ja go czuje, czuje jak śmierdzą mi ręce, ubranie, bardzo mi to przeszkadza, ale nie bardziej niż lęk przed niepaleniem. 

anonymous | 21 marca 2013 11:05:03

Mam to samo, nie docierają do mnie te argumenty w ogóle.

wredna małpa

wredna małpa | 21 marca 2013 14:53:05

A czy alkoholika przekonuje to że niszczy swoje zdrowie, że zabija cały swój organizm, że śmierdzi, że jego wątroba to sito, a jego układ krwionośny niszczeje? Nie.

To niemalże taki sam nałóg, nieco mniej niszczycielski dla relacji między ludzkich niż narkotyki i alkohol, ale również destrukcyjny dla zdrowia.

Większość palaczy doskonale wie jakie są konsekwencje palenia, a mimo to nadal palą, wielu z nich już odczuwa skutki zdrowotne, a część już dorobiła się raka, ale nadal palą.

Mam okazję widywać raka, płucka, wątróbki i inne, więc mam z tym styczność większą niż przeciętny człowiek, zatkane żyły, martwica serca, a mimo to nadal palę, bo to nałóg, a nałóg zwykle silniejszy jest niż strach.

fifka98

fifka98 | 21 marca 2013 07:16:30

Mnie już ten problem nie dotyczy a jarałam jak ciuchciaZaklepany

Odpowiedź brzmi.... tamtaratramamamaam - JA Śmiech

anonymous | 21 marca 2013 07:25:59

Trzeba przyznać ,że ten filmik daje do myślenia palącym.Ja nie pale (paliłam 15 lat temu).Rzućcie to świństwo,nie warto niszczyć zdrowia.Wiem,że nie łatwo sama przez to przechodziłam,przytyłam itd,ale warto było sie pomęczyć dla zdrowia lepszego samopoczucia.Nie dajcie się nałogowi!!!!

heli

heli | 21 marca 2013 07:29:58

Ja niestety mogę się w 100% podpisać pod stwierdzeniem: "rzucanie palenia to bardzo prosta sprawa - robiłam to już wiele razy".
A i tak za każdym razem wracam do tego gówna... I właśnie tydzień temu znów zaczęłam palić po 1,5 rocznej przerwie. Jednak znacznie łatwiej jest nie zaczynać niż liczyć później na swoją silną wolę (która zdecydowanie słabnie z każdą kolejną wypaloną paczką).

anonymous | 21 marca 2013 07:36:19

Najgorsze jest to, że po przerwie nawet nie chce się wypalić całej paczki, ale jedną fajkę (najczęściej jak jest jakaś okazja, coś do uczczenia), ale jak już się spali tego jednego papierosa to chce się więcej... I idzie cała paczka, która oczywiście jest (po raz kolejny) tą ostatnią, a po niej jeszcze jedna (bo skoro i tak przerwaliśmy to co nam szkodzi) i tak dalej... 

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 07:37:51

@heli ogladnij sobie ten filmik co jakis czas i obrzydzaj sobie palenie.Kup słonecznik,migdały suszone owoce i przegryzaj.Nie myśl o paleniu.Wspomagajaco kup coś w aptece (mi nie było potrzebne),ale niektórym pomaga.Powiem Ci tak od siebie,że palacze ,,śmierdzą'' nie chcę nikogo urazić ale stwierdzam fakty.Moja sasiadka pali czasami chodze do niej ona do mnie na kawke,ale wracajac od niej śmierdze jak popielniczka ,włosy,skóra,ciuchy....dlatego wolę jak przychodzi do mnie ,jak pali to wychodzi na taras.I przeliczaj to na kase ....co mogłabyś kupić.....nie pal nie warto!

heli

heli | 21 marca 2013 07:45:55

Dokładnie tak. I najgorsze jest to, że jestem w stanie nie palić jak mam do tego super ważny powód (w moim przypadku ciąża i mały ssak przy piersi), a jak tylko powód niepalenia przemija, to przy pierwszej okazji wracam. Tym razem złamałam się na firmowej imprezie, bo mi drugi kieliszek mocniejszego trunku na rozum padł... A najgorsze jest to, że sprawia mi autentyczną przyjemność poranna kawa z dymkiem.

wredna małpa

wredna małpa | 21 marca 2013 07:51:04

Czytałam książkę o rzucaniu palenia w której to autor twierdził że papierosy nie są przyjemne, że mają paskudny smak itp. Kurczę ja lubię smak papierosów, ich zapach mi przeszkadza, ale smak już absolutnie nie, wręcz przeciwnie czerpię przyjemność z papierosa, chociaż irytuje mnie to kiedy muszę odrywać się od swoich zajęć i iść zapalić. Teoretycznie nie muszą, ale wiemy jak to wygląda.

anonymous | 21 marca 2013 07:59:36

heli wiem,ja tez zaczynałam poranna kawe z dymnkiem i uwielbiałam to robić.Po czym rzucając palenie już nie piłam rano kawy po to by nie myśleć o fajce.Piłam jakąś herbatke najczęściej mietową (przemeczyłam to).Wprowadzałam kolejne etapy do codziennego życia bez papierosa...Bardzo ważne są orzechy,migdały ,rodzynki do przegryzania...kto co lubi.Kupiłam skarbonke i wrzucałam codziennie kase za nie kupioną paczkę fajek.Jest troche zachodu z tym rzuceniem,ale czego sie nie robi dla zdrowia!

heli

heli | 21 marca 2013 08:09:15

Ja niestety bez porannej kawy nie funkcjonuję. Ale spróbuję pić kawę w domu (palimy tylko na balkonie) a nie w pracy, gdzie poranna kawa z fajkiem to prawie rytuał (tak właśnie robiłam jak miałam przerwę w paleniu). Pewnie kiedyś w końcu uda się rzucić ten nałóg. Miejmy nadzieję, że to my go rzucimy, a nie on nas Krzyk.

Andzia21

Andzia21 | 21 marca 2013 07:40:53

Trzymam kciuki za wszystkich rzucających!!!!Kiedyś paliłam paczkę dziennie,rzuciłam to świństwo-sama,z dnia na dzień.Już jakiś rok,jak nie palę i jestem z tego powodu przeszczęśliwa!!!:hurra2:Lepiej się czuję,mam lepszą kondycję,ładniejszą cerę-same zalety.Nie wspominając już o "zapachu" z ust,na ubraniach i w mieszkaniu!Brrr...Kochani-życzę powodzenia i dużej samodyscypliny!!!:ok:

anonymous | 21 marca 2013 07:52:10

Paliłam, rzuciłam, ostatnio miałam lekkie załamanie silnej woli i spaliłam kilka, ale znowu przestałam i myślę, że już wytrwam w postanowieniu

IN

IN | 21 marca 2013 08:02:49

ja nie palilam 10 lat,pieknego dnia zapalilam i sie zaczelo,ale dwa lata temu urodzilam corke a ze organizm moj nie toleruje nikotyny w ciazy to rzucilam ,do dzis nie pale i juz nie chce zwlaszcza jak widze ich ceny

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 21 marca 2013 08:04:06

no ceny są zabójcze, aż portfel boli.... ale czasem jednak kusi

więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Koszulki pytamy.pl

Podobne poradniki

Dlaczego nie piszemy ciurkiem?

0 odpowiedzi i komentarzy
Sekator

Jak głosować zza granicy?