zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
alusia56200

Dlaczego rodzice karza mi chodzić do kościoła mimo że wiedzą iż jestem ateistką?

alusia56200 | 17 lutego 2007 10:54:28 | kategoria: Edukacja, Gimnazjum

• G+
  • Facebook

Jestem ateistką. Rozmawiałam z rodzicami o tym, ale oni się uparli, że mam chodzić do kościoła. Co mam robić?

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 48 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: ateista, religia
seccolo

seccolo | 17 lutego 2007 12:03:01

Ludzie wierzyć w Boga wcale nie oznacza codziennie chodzić do Kościoła! Znam wielu ludzi którzy wierzą a nie uczęszczają na msze. Black nie umiesz kulturalnie wytłumaczyć?

2 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
yaras

yaras | 17 lutego 2007 12:22:09

@Black, czepiasz się, @mamisynek wie zawsze lepiej i koniec :P. żyjemy w tak chorym państwie wyznaniowym (w każdym razie zmierzamy do tego), gdzie niewiara jest mocno krytykowana, zarówno przez polityków, media a także instytucje (np. szkoła - swoją drogą, dlaczego uczymy się religii a nie religioznawstwa?). z rodzicami bardzo często jest ciężko i nie da się ich do pewnych rzeczy przekonać (ale wraz z czasem, z pokolenia na pokolenie, ta presja słabnie). pomyśl, jakbyś przedstawiła swój pogląd swoim dziadkom, o ile ostrzej oni zareagują. jedynym pocieszeniem jest to, że pokolenie, co jest aktualnie w wieku 15-25 lat ma duże predyspozycje, żeby odchodzić od presji narzucania innym swoich poglądów (w tym wiary). myślę, że Twoi rodzice potrzebują czasu, żeby zrozumieć, że ateizm nie jest modą wśród nastolatków, a najzwyczajniej w świecie - światopoglądem, na dodatek (moim zdaniem oczywiście) dużo ciekawszym od wiary.

2 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 lutego 2007 12:22:47

a więc tak: po pierwsze ciągle czekam na Twój wiek alusia56200 po drugie do zielinka89ino wiesz czemu tak myślę bo nie trafiają do nich argumenty po prostu ślepo chodzą do kościoła bo tak trzeba i już a to że pójście ateisty do kościoła to równoznaczne z nie pójściem na msze! Chodzi się do kościoła z potrzeby serca a nie dlatego bo tak należy i dlatego tak powiedziałem o jej rodzicach (może się mylę) ale nie sądzę bo większość "katolików" chodzi tylko w niedziele na msze bo tak trzeba i już; oczywiście nie wszyscy! Po trzecie do blacka popieram w 100%. Po czwarte do seccolo tego się nie da wytlumaczyć delikatnie bo wszyscy wierzący narzucają swoje poglądy i nie docierają do nich argumenty innych. Pytałem o wiek alusi bo może faktycznie jest jeszcze zwykła gówniarą (bez urazy) która nie wie co i jak co się dzieje na tym swiecie :)

0 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
alusia56200

alusia56200 | 17 lutego 2007 12:25:05

Leniwa heh...wiesz troche trudno jest chodzic na msze jesli nie wierzysz!!! patrzysz sie po ludziach na podloge wokolo...nudzi ci sie! nie mam potrzeby duchowej zeby chodzic do kosciola! szczegolnie z tego powodu ze jestem ateistką. przykro mi ze ludzie sa malo tolerancyjni tak jak moi rodzice :/ moja kochana kolezanka Vivianne tez jest ateistką. tylko ona ustapila rodzicom i chodzi na masze...udaje wzorową chrzescijanke itp. czy warto tak udawac? czy lepiej naglosnic ta sprawe? czy to jest takie okropne ze nie wierze w nic?!

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
seccolo

seccolo | 17 lutego 2007 12:31:27

Nie do końca się z Tobą zgadzam MMM87 bo ja nie mam nic przeciwko osobom które nie wierzą w Boga. Każdy jest kowalem swojego losu jak to mówią.

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
isteata

isteata | 17 lutego 2007 12:33:48

Nie pisz, że nie wierzysz w nic!!!

Jedyne w co ateiści nie wierzą to: istnienie bóstw. I na tym polega cała róznica pomiędzy ateistami i teistami.

Ateiści szczególnie moco przecież wierzą - w przeciwieństwie do teistów - w potęgę rozumu. Wierzą też w dobro, wierzą w sens życia, w postęp, w ideały, w naukę, w wartość pracy, poświęcenia, w przyszłość itd. itp.

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
alusia56200

alusia56200 | 17 lutego 2007 12:34:52

może i jestem guwniara...mając 14 mozna nie wiediec za wiele...ale wiem wystarczajaco duzo zeby nie byc chrzescijanką!!!"statystycznie rzecz biorąc ateiści są grupą ludzi inteligentnych ponadprzeciętnie" chodza do bardzo mądrej klasy, nawet najlepszej w elblagu i razem poruszamy takie sprawy...nie tylko ja nie wierze w boga i w to co mowi kosciol...nie chce zmieniac wiary innych, ale nie kazdy ma zamydlone oczy. i nie kazdy chce sobie wbic jakies klamstwa np. adam i ewa. http://www.pytamy.pl/question/jak-przekona-ateiste-do-istnienia-boga

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 lutego 2007 12:36:46

spoko seccolo do Ciebie nic nie mam po prostu czasem bardzo ciężko tłumaczy się osobom wierzącym o swoim ateizmie. Nie docierają do nich zwykłe argumenty bo są "ślepi". Ja również nie mam nic przeciwko ludziom wierzącym ale oczekuje tu również wzajemności od nich :) pozdrawiam

alusia56200

alusia56200 | 17 lutego 2007 12:39:50

chodzilo mi o wiare w jakies bóstwo :P

3 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 17 lutego 2007 12:45:14

isteata masz 100% rację, ale dla 14-latki takie gatki na temat sensu życia, mowa o jakiś ideałach to trochę z wcześnie nie chcę tu nikogo obrażać ani udawać wielce dorosłego, ale mając te 14 lat nie myślałem o sensie życia. Alusia nie denerwuj się tak ja Ciebie nie staram się atakować pytając o wiek nie jestem Twoim rodzicem uważam że masz prawo mieć swoje zdanie, zresztą bronię Cię od samego początku :)

więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

TeamGeist

Wypowiedź papieża na temat islamu?

6 odpowiedzi i komentarzy
TeamGeist

Czy wierzycie w predestynacje?

13 odpowiedzi i komentarzy
TeamGeist