zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
gsiaxaa

Dlaczego ludzie myślą o czwartym i piątym wymiarze?

gsiaxaa | 16 czerwca 2007 10:56:48 | kategoria: Szkoła, Fizyka

  • G+
  • Facebook

Przecież dla nas niemożliwe jest przemieszczanie się międzywymiarowe ,można to przyrównać do przykładu :narysujmy dwie kropki na papierze w odległości 10 cm i teraz czy te kropki mogą się spotkać? nie bo się nieporuszają ich droga wynosi 10cm.ale teraz gdy nachylimy kartkę tak by utworzyć łuk kropki będą w odległości 1 cm ,ale dla nich będzie to nadal 10cm gdyż niesą w stanie wyrwać się z papieru i wejść w 3 wymiar,więc my ludzie tesz niemożemy myśleć kategoriami wyrzszych wymiarów gdyż i tak ich niezrozumiemy.Co sądzicie na ten temat?

0 ładowanie danych... 18 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 60 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
elmmo

elmmo | 16 czerwca 2007 12:47:31

Podobna historia była z pociągiem w Chinach (chyba w 1945 r.), zniknęło tysięcy żołnierzy, pociągu ani żołnierzy nigdy nie odnaleziono.

1 ładowanie danych... 7 ładowanie danych... skomentuj
elmmo

elmmo | 16 czerwca 2007 12:48:20

kilka tysięcy

1 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
elmmo

elmmo | 16 czerwca 2007 11:31:03

W około 1915 roku maszeruje sobie batalion żołnierzy na wzgórzu. W tym samym czasie w stronę ziemi leci meteoryt i wybucha w atmosferze ziemskiej, energia z tego wybuchu dotarła do ziemi i akurat w stronę batalionu, świadkowie opisywali ją jakby czarną mgłę, chmurę. Po kilku chwilach ta mgła się podniosła i po kilkuset żoniarzach ani śladu. Nigdy nie odnaleziono ich ciał.

Inny przypadek to zniknięcie kobiety (USA) którą znaleziono kilka tysięcy km od miejsca zaginięcia po kilku minutach, znaleziono ją martwą.
Te przypadki były opisywane na Discovery.

2 ładowanie danych... 16 ładowanie danych... skomentuj
djtoma

djtoma | 16 czerwca 2007 11:31:05

Jeżeli złożymy kartkę tak aby kropki nałożyły się na siebie to odległość maleje do zera a mamy do czynienia ze światem równoległym. To co teraz w tej chwili dzieje się dokładnie w dwóch miejscach jednocześnie mimo że naprawdę oddalonych od siebie 10cm :) Sprawa jest skomplikowana i związana z zakrzywieniami w czasoprzestrzeni. Czwartym wymiarem jest czas natomiast co do piątego istnieje wiele przypuszczeń jednak nic z tego nie jest jeszcze potwierdzone.

0 ładowanie danych... 9 ładowanie danych... skomentuj
yaras

yaras | 16 czerwca 2007 11:39:46

póki nie odkryliśmy metod podróży w czasoprzestrzeni na wielkie odległości, to rozmowa o kolejnych wymiarach staje się faktycznie bezsensowna. zgadzam się z faktem, iż dwie kropki narysowane w odległości 10cm od siebie zawsze będą musiały "pokonać" całe 10cm żeby się spotkać, a to, że nachylona kartka jakoby skraca dystans nie ma znaczenia, to jedynie względność obserwacji, nic nadzwyczajnego.

z drugiej strony jednak ludzi nie można porównywać do kropek. narysowane kropki zawsze będą w tym samym miejscu. ludzie natomiast mogą się poruszać. na dzień dzisiejszy wyłącznie w 3 wymiarach, no ale nikt nie powiedział, że niemożliwym jest podróżowanie w 4 wymiarze, czyli czasie. ba, teoretycznie jest to wręcz pewne. znajdując się przykładowo w okolicach czarnej dziury doświadczymy bardzo dziwnych zjawisk. czas zostanie znacznie spowolniony, czyli odbędziemy podróż w czasie. są to oczywiście rozważania czysto teoretyczne, bo nikt nie utrzymałby się na orbicie w okolicach czarnej dziury, ale nie przekreśla to tego, że są prawdziwe.

można przyjąć, że przed pierwszym lotem człowieka ludzie poruszali się wyłącznie w 2 wymiarach (zdaję sobie sprawę, że jest to mocno naciągane :>). no bo przecież nie potrafili lecieć sobie do chmur. dzisiaj potrafimy w pełni wykorzystać 3 wymiary, więc może za kolejne paręset lat uda nam się opanować i 4 wymiar?

0 ładowanie danych... 8 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 czerwca 2007 13:34:07

Jeśli chodzi o te kropki i kartkę - to zawsze mnie to śmieszyło :D naturalnie ze gdyby przybliżyć punkty A i B do siebie nawzajem to ich odległość zmaleje, ale w praktyce oznaczałoby to np: przyciągnięcie do ziemi jakiejś innej planety :D jak ? sznurkiem ?

7 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 czerwca 2007 13:41:26

Napewno nie jest mozliwe podróżowanie w czasie :D gdyż czas nie istnieje ;D , moze się zdażyć że ktoś odbiera czas inaczej zapewne wskutek zjawisk biologicznych . ale nie jest mozlie np: cofanie samego "czasu" .

0 ładowanie danych... 5 ładowanie danych... skomentuj
weasel

weasel | 16 czerwca 2007 14:13:46

Z punktu widzenia fuzyki kwantowej nie ma znaczenia czy czas biegnie do przodu czy do tyłu. Problem stanowi sama zmiana biegu czasu.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 16 czerwca 2007 14:16:33

przecież my żyjemy w czwartym wymiarze

2 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
weasel

weasel | 16 czerwca 2007 14:22:32

Raczej nie w czwartym wymiarze tylko w czterech wymiarach.

1 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 6 z 6

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Jutro

Dlaczego trzeba doić krowy?

18 odpowiedzi i komentarzy
sneaky

Znacie jakieś ciekawe kody w Idei/Orange?

28 odpowiedzi i komentarzy
Dawid

Świat

17 odpowiedzi i komentarzy
loompy1

Dlaczego podnosi nam się jądro?

18 odpowiedzi i komentarzy
Karol

Kto wymyślił prysznic???

10 odpowiedzi i komentarzy
Dawid

Jak działa lustro?

5 odpowiedzi i komentarzy

Najaktywniejsi dziś

  1. 1 68,5 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  2. 2 41,0 pkt chupakabrachupakabra
  3. 3 28,1 pkt birbantbirbant
  4. 4 22,7 pkt okonekokonek
  5. 5 22,4 pkt kasia005kasia005
więcej rankingów

Eksperci w kategorii:

kobietka
Zgłoś błąd