zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych

Dlaczego Jezus nie zniszczy zła,diabła ?

anonymous | 24 lutego 2010 08:46:53 | kategoria: Edukacja, Podstawówka

• G+
  • Facebook

Pytanie zainspirowane filmem "Religulous" Larrego Charlesa Neologizm z języka angielskiego, połączenie słów „religious” (religijny) i „ridiculous” (śmieszny). czyli komedia :)
Obrazek

Oczywiście w takich krajach ja Polska tego filmu nie mogliśmy oglądać w kinach - taka czarna komuna
“Religulous” nie doczekał się oficjalnego polskiego wydania, co jest chyba dla niego najlepszą rekomendacją.

Wracając do pytania ,Dlaczego Jezus nie zniszczy zła? Nie pozbędzie się Diabła ? Bo przecież może wszystko. Ale gdyby zniszczył zło, nie byłoby strachu i powodu do chodzenia do świątyni.,kościelnych posad...no dlaczego ?

1 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 45 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
Daniel86

Daniel86 | 24 lutego 2010 12:03:12

Jezus pokona diabła raz na zawsze, ale zrobi to dopiero w czasach ostatecznych. I własnie dlatego w niektórych odłamach protestantyzmu i w niektórych sektach judeochrześcijańskich nie tylko nie boją się końca świata, ale wręcz czekają na niego.

@ateisto, twierdzisz, że przeczytałeś całą Biblię kilka razy i nie wiesz tego? Nie pisze się diabła z dużej litery, bo to nie jest imię.

@Bingola, Ty też jesteś ateistą czy tylko nie wierzysz w szatana? A może uważasz go tylko za symbol, jak w niektórzy odłamach protestantyzmu?

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 lutego 2010 12:32:50

A jak wtedy wyobrażasz sobie wolność ?

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 lutego 2010 12:50:43

Daniel co jest w biblii to ja wiem,zadałem pytanie do was ,nie cytuj mi jej tylko odpowiedz co ty osobiście o tym myślisz ,dlaczego dopiero w czasach ostatecznych a nie teraz albo kiedyś,np jak był Holocaust,i kiedy będzie tan czas ostateczny .

speed94 najwidoczniej nie zrozumiałeś pytania.

jedenon jak to możliwe ,jeśli bóg coś stworzył może to unicestwić ,jest przecież wszechmogący ,sam go stworzył więc stworzył zło,dlaczego zatem Jezus nas tak naprawdę nie uwolnił od zła,diabła skoro zmarł za nas ?

anonim , 24 lutego 2010 12:32:50

hahahaha zabawne ,czyli zło i Diabeł dają nam wolność ,bez komentarza

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 24 lutego 2010 09:14:08

Trudno zniszczyć coś, czego nie ma...

2 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
speed94

speed94 | 24 lutego 2010 09:33:59

Ponieważ niszczenie jest złem a Jezus sam w sobie jest dobrem

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
jedenon

jedenon | 24 lutego 2010 10:37:40

Bo On nie jest od niszczenia.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
MlodaLarwa

MlodaLarwa | 24 lutego 2010 15:16:34

ateista, wybór pomiędzy dobrem a złem jest wolnością. Gdyby nie było zła, nie byłoby wyboru, a co za tym idzie, wolności jaką nam daje. Choć w dzisiejszych czasach w Polsce kościół tą wolność nam powoli odbiera, zakazując wszystkiego co złe i prześladując ludzi niewierzących.

Co do tematu... chętnie obejrzałabym ten film... :)

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
paula77777

paula77777 | 24 lutego 2010 16:39:31

Religia katolicka (jak pewnie wiele innych) uczy nas, że zło jest potrzebne, żebyśmy sami mogli decydować o tym, co wybierzemy. Czy pójdziemy "trudniejszą drogą", tzn drogą Boga, czy tą z pozoru prostszą, za diabłem.

Jest jeszcze kwestia tego, że wszystkie złe rzeczy jakie dzieją się na świecie są po to, żeby sprawdzić, czy ludzie w trudnych chwilach odwrócą się od Boga, czy zostaną przy nim.

Tak właśnie tłumaczy to katolicyzm, z czym ja się oczywiście nie zgadzam. Myślę, że zło jest tak samo jak dobro, wynikiem poczynań różnych ludzi, a nie diabła, lub Boga. A jeżeli Bóg jednak istnieje to widocznie z tym jego miłosierdziem, lub wszechmocą to jedna wielka ściema. Bo nie pozwoliłby na cierpienia ludzi, gdyby był taki miłosierny, wszechmogący, albo gdyby w ogóle istniał.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 24 lutego 2010 17:23:08

ponieważ jedno i drugie to fikcja wymyślona przez sprytnych ludzi dla wyłudzania kasy od naiwnych..dlatego księża żyją w luksusie,rozbijają się furami za sto tysięcy a społeczeństwo cierpi biedę..dlaczego kościół nie pomaga?dlaczego nie daje tylko bierze?wystarczy logicznie pomyśleć żeby znaleźć odpowiedź..i dajcie sobie spokój z komentarzami bo tak naprawdę mam to gdzieś..

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
Camelord

Camelord | 24 lutego 2010 17:27:44

Bez zła ludzie zapomną co to dobro...

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
więcej odpowiedzi
1 2 3 4 5 z 5

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Ejdem

po co niektórzy czczą zło?

12 odpowiedzi i komentarzy

Dlaczego Samsung Z630 jest taki tragiczny?

6 odpowiedzi i komentarzy

Dlaczego uważamy, że zło jest złe?

5 odpowiedzi i komentarzy
violoncelliste

Alternatywna biografia Jezusa?

10 odpowiedzi i komentarzy
aniamisia

Jak wygląda Jezus widziany Twoimi oczami?

9 odpowiedzi i komentarzy

Jak zwalczyć zło?

12 odpowiedzi i komentarzy
eryczek

ilu Jezus ma ojców?

16 odpowiedzi i komentarzy

Najaktywniejsi dziś

1. 1 323,4 pkt _ewa__ewa_
  2. 2 240,5 pkt DengarDengar
  3. 3 209,5 pkt collins01collins01
  4. 4 201,1 pkt _Pitbull__Pitbull_
  5. 5 183,5 pkt elsieelsie