zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
arinkao

Czym mogą bawić się dzieci ? Sondaż

arinkao | 4 lipca 2013 21:23:03 | kategoria: Rodzina i znajomi, Dzieci

• G+
  • Facebook

Czy dziewczynki mogą się bawić samochodami i robotami a chłopcy lalkami jeśli chcą ?

Jak myślicie jaki ma wpływ na dalsza przyszłość to czym bawiliście się lub wasi znajomi w dzieciństwie ?

Zobacz wyniki Zagłosuj:

1 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 56 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz
tagi: zabawki, dziecko

anonymous | 4 lipca 2013 21:24:38

Ja w wieku 4 lat pół roku musiałam babcie prawie na kolanach błagać, żeby dostać resoraka... Potem sobie odbiłam zabawami z młopdszym bratem. 

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:25:46
Komentuje Ekspert kategorii Dzieci II.

Odbiło się to jakoś na Tobie ? Jesteś może chłopczycą ?

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 lipca 2013 21:29:53

Myślę że nie miało wpływu

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 lipca 2013 21:36:48

Lalkami tez się bawiłam, chociaż miałam taką lalkę - bobasa, główna zabawa polegała na tym, że lalka uciekała z domu i przeżywała przygody ;) 

anonymous | 4 lipca 2013 21:39:55

Karolian1984L jakie to były przygody ? :D

ja jak się bawiłem misiami, to taki jeden miś niedźwiedź czasem się budził i krzyczał "kto mnie obudził?!" i zaczynał bić wszystkie inne misie... a jak spał to wtedy inne pluszaki miały firmę budowalną i budowały namioty i do pracy dowoził ich taki pies pluszowy w traktorze.

anonymous | 4 lipca 2013 21:41:21

Zwykle związane ze zdobywaniem pożywienia , urządzaniem szałasu etc :) 

anonymous | 4 lipca 2013 21:44:46

Kurcze, tak sobei przypominam, nie wiem, czy to świadczy o chorobie psychicznej. Jednymi z ulubionych moich zabawek, obok dinozaurów- były kościotrupy. Za moich dziecięcych czasów kupowało się takiego w kiosku za 7.000 ;) , potem 14.000. Miałam cały cmentarz, w różnych aranżacjach. 

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:46:28

To przebiło moja zabawę w sraczykowo Śmiech

anonymous | 4 lipca 2013 22:00:30

a skad w ogole pomys na to pytanie Arinkao? Twoja córka siega po samochodziki czy Ty tak robilas ?

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 22:01:26

Nie, ja bawiłam się tylko lalkami,w dom, wiezienie i sraczykowo.

logo11

logo11 | 25 czerwca 2015 18:10:01

KAŻDE DZIECKO MOŻE BAWIĆ SIĘ CZYM CHCĘ ŻEBY TYLKO MIAŁO JAKĄŚ ZABAWKĘ TO SIĘ NICZYM NIE RÓŻNI ŻE DZIEWCZYNKA SIĘ BAWI KOPARKĄ CZY TRAKTOREM BO TO TAK JEST ZABAWKA DLA DZIECI CZY TO BĘDZIE LALKA CZY SAMOCHODZIK TO NIE MA WCALE ŻADNEGO ZNACZENIA 

anonymous | 4 lipca 2013 21:26:02

W Szwecji zakazano reklamowania zabawek przeznaczonych tylko dla 1 płci i tak w reklamówkach widzimy chłopca w różowym ubranku bawiącymi się lalkami i dziewczynkę na niebieskim tle jeżdżącą samochodzikami. Czy to dobrze? nie wiem , może zwyrodnialstwo jest właściwe...

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:26:59

Dlaczego uważasz ze to jest zwyrodnialstwo ?

anonymous | 4 lipca 2013 21:27:44

bo zaciera się na siłę różnicę między płcami

anonymous | 4 lipca 2013 21:29:06

aha miałem taki autyzm jako dziecko, ze do zabawy wystarczała mi nawet kartka papieru, długopis i kostka do gry... wymyslalem sobie gry losowe na papierze... np. mamy 100 numerków i każdy typuje po 2 numerki ktore chce zabic.  Ten numerek ktory ma najwiecej nominacji umiera.. i tak dalej az do ostatniego... z poprzedniej rundy jakis tam % się dodwała do obecnej rundy... no i emocjonowalem sie ktory numerek wygra.

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:29:10

W takim razie jesteś zdania że dziewczynki nie powinny sie bawić autami i robotami ?

Co jeśli chcą ? Sa zboczone, nienormalne ?

anonymous | 4 lipca 2013 21:31:40

jak sie zabroni to jeszcze bardziej będą chcieć... mi się wydaje, że naturalnie dziewczynka wybierze lalkę jak ma wybór

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:33:46

Co jeśli nie wybierze ?

anonymous | 4 lipca 2013 21:34:20

zlać  pasem Zaklepany

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:36:08

Nie wolno bić dzieci !

anonymous | 4 lipca 2013 21:41:37

Jak nie wolno, to szybko ;)

ptakwodny

ptakwodny | 4 lipca 2013 21:26:31
Odpowiada Ekspert kategorii Dzieci I.

Byłem chłopcem i bawiłem się tym czym chłopcu wypadało.

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:28:01

Nie bawiłeś sie lalkami tylko dlatego że nie wypadało ?

ptakwodny

ptakwodny | 4 lipca 2013 21:30:23
Komentuje Ekspert kategorii Dzieci I.

Chłopcy z osiedla by popękali ze śmiechu.
Jak byłem trochę większym chłopcem to i owszem, bawiłem się lalkami.Żywymi.

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:32:34

Nie korciło cie żeby sie pobawić lalka jak nikt nie widzi Mrugnięcie?

ptakwodny

ptakwodny | 4 lipca 2013 21:33:12
Komentuje Ekspert kategorii Dzieci I.

Nie.

anonymous | 4 lipca 2013 21:32:07

Byłam dziewczynką i grałam w piłkę nożną. Ale lalki też nie były mi obce.

anonymous | 4 lipca 2013 21:36:20

też bawiłem się lalkami :) stanowiły znakomity cel w treningu strzelania z procy :) dzisiaj chłopacy to chyba nie wiedzą co to proca :)

anonymous | 4 lipca 2013 21:38:44

Jestem dziewczynką i zawsze ale to zawsze bawiłam sie samochodzikami, czołgami i wszystkim czym było można jeździćMrugnięcie na rowerach, gokardach zawsze urządzalismy sobie wyścigi. Było przy tym mnóstwo, śmiechu, radości ale i pozdzieranych kolanŚmiech Czy odbiło to jakoś na mnie? Myśle, że nawet bardzo bo wolę pójść na rajd, pokaz motocyklowy albo zlot starych samochodów niż do kosmetyczki, fryzjera czy łazić godzinami po sklepach bez celu... Sama lubię jeździc, nie boje sie prędkości i lubię czuć tą adrenalinę Mrugnięcie

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:42:48

Czy widok chłopca który bawi się lalkami zaniepokoiłby Ciebie ?

anonymous | 4 lipca 2013 21:46:09

Nie zaniepokoił by mnie, ponieważ może mieć siostry, które bawią się z nim lalkami, nie musi koniecznie bawić się samochodzikami bo jest chłopcem. Dla mnie dzieci niech bawią się czym chcą, a to że chlopiec ma się bawić samochodami a dziewczynkami lalkami to dla mnie są stare stereotypy, które należy łamać.

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 4 lipca 2013 23:16:15

Nie sądzę, aby należało je łamać. Naturalne jest, że większość dziewczynek woli lalki, większość chłopaków samochody. Ja byłam troszkę wybrykiem, ale lalek czy kucyków też nie unikałam, po prostu nie były moimi ulubionymi. Do dziś nie bawi mnie zwiedzanie sklepów z ubraniami a już nie daj Boże, butami. Ale to nie oznacza, że uwielbiam babrać się w silnikach samochodowych, czy łowię z pasją ryby. Wyluzowany

anonymous | 4 lipca 2013 21:39:22

dzieci powinny bawić się tym czym chcą, żeby prawidłowo się rozwijały. Ja mam młodszego brata i bawiliśmy się razem, albo autami, albo w dom i wyrośliśmy na normalnych ludzi

anonymous | 4 lipca 2013 21:39:29

Bawiłam się lalkami ale miałam taki okres kiedy fascynowały mnie samochodziki i takie figurki jakiś wojowników  nie pamietam co to było dokładnie ale wtedy był ogólny szał na nie. Nie jestem chłopczycą, chociaż lubię gry komputerowe uważane za te chłopięce.

blabumbom

blabumbom | 4 lipca 2013 21:48:25

moim zdaniem to nic zdrożnego, że chłopiec pobawi się lalkami czy dziewczynka samochodami... nikt przecież dzieci do tego nie zmusza, nie ubieramy chłopców w sukiemki a nawet jeśli ktoś ma takie fanabelie to nie zrobi to z dziecka homoseksualisty, ponieważ siedzi to głęboko w głowę i tak samo w drugą str nie uchroni się dziecka od bycia homoseksualistą.. jeśli dziecko  samo chce się pobawić jakąś zabawką to tylko dlatego, że widzi tą zabawkę u innego dziecka i dla niego/niej nie ważne jest to, czy zabawka jest dla chłopca czy dla dziewczynki..dzieci nie myślą tak seksualnie jak dorośli. Tak naprawdę dopiero w okresie dojrzewania odkrywają, że dziewczynka to kobieta a chłopiec to mężczyzna... nie rozumiem skąd takie głupie podteksty seksualne wobec dzieci... bolka i lolka też nie dajcie dzieciom oglądać bo to "para pedałów" a reksio wchodził do budy z kurami!

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 21:54:00

Wielu mężczyzn uważa jednak że ich synowie nie powinni się bawić lalkami, że to robienie z dziecka przyszłego geja.

blabumbom

blabumbom | 4 lipca 2013 22:03:43

dokładnie tak i byłam świadkiem jak ojcowie szarpali swoimi 4-letnimi synkami i wręcz wyrywali im wózki z rączek żeby tylko się tym nie bawili... dla mnie to chore... dziecko pobawi się, zobaczy, dotknie i odejdzie... zainteresuje się kolejną zabawka i następną i kolejną i tak poznaje świat

jajeczko

jajeczko | 4 lipca 2013 21:57:21

Samochodziki! 
Byłam dziewczynką i bawiłam się zabawkami chłopców :) Może nie tyle zabawkami, ale wolałam bawić się w typowo chłopięce zabawy :) 

Wyrosło ze mnie takie sobie jajeczko :)

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 22:00:14

Czyli nie jesteś ani lesbijką ani chłopczycą ? A może to tylko dziewczynki mogą sie bawić czym chcą ?
Myślę że tylko Nunu1 odpowiedział szczerze - że zlałby pasem gdyby jego syn bawił się lalkami, taka jest mentalność facetów.

jajeczko

jajeczko | 4 lipca 2013 22:06:15

Nie, nie mogłam się bawić czym chciałam :( Mój ukochany samochodzik był mi zabierany i musiałam go ciągle szukać. Rodzice też przeprowadzali ze mną rozmowy na ten temat, i nawet się o to kłócili, zarzucając jedno drugiemu, że to jego wina że wolę samochodziki. 
Dostawałam też w dużych ilościach lalki. Ble. Część obcięłam na łyso, a części wyłamałam nóżki. 

Lesbijką nie jestem. Chłopczycą też nie, chociaż czasami zachowuję się jak facet, w sumie dość często, no i zupełnie nie interesują mnie kobiece sprawy, typu zakupy, makijaż, ubrania, itd. 

arinkao

arinkao | 4 lipca 2013 22:09:16

Na pewno nie jesteś lesbijką, może o tym nie wiesz ;) ?
Myślisz że dzieci powinny sie bawić czym im sie podoba, prawda ?
To co lubią jest w nich tak zakorzenione że nie sposób tego wyplenić.

jajeczko

jajeczko | 4 lipca 2013 22:12:40

Hm... Podobają mi się cycki, ale bez przesady, wolę jednak męskie przyrodzenia :) 

Uważam, że nie powinno zabraniać bawić się dzieciom tym czym chcą się bawić, bo zakazany owoc najlepiej smakuje. 
Jestem pewna, że moja fascynacja samochodzikami przeszłaby niezauważona, gdyby właśnie nie zwracano na nią takiej uwagi. Ot, zachcianka dzieciaka. 

anonymous | 4 lipca 2013 23:18:32

Hmm, ja już nie chcę wspominać, do jakich zabaw służyły mi barbie i ken i jaką radość sprawiały mi ich wyjmowalne kończyny.

więcej odpowiedzi
1 2 z 2

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 150,9 pkt elsieelsie
  2. 2 85,6 pkt tadziotadzio
  3. 3 68,7 pkt collins01collins01
  4. 4 67,6 pkt KrewkaZośkaKrewkaZośka
  5. 5 57,6 pkt SeksualnaSeksualna
więcej rankingów