zamknij x

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta? Załóż konto!

Dodaj odpowiedź
  • Nowe wiadomości
  • Powiadomienia
  • Zaproszenia
Skrzynka wiadomości Nowe wiadomości (odśwież listę)
Powiadomienia o odpowiedziach, komentarzach i ocenach
Zaproszenia do znajomych
Bingola

Czy znacie prywatną firmę ubezpieczeniową, która za 800 zł zaoferuje wam pełne ubezpieczenie, tak jak teraz ZUS?

Bingola | 14 grudnia 2014 17:47:50 | kategoria: Biznes i finanse, Ubezpieczenia

• G+
  • Facebook

Pytanie trochę przewrotne, ale opierające się na twardej kalkulacji. Nie będę narzekał na ZUS, NFZ i inne tego typu molochy bo szkoda klawiatury. 
Ale co w zamian? Jedna z partii prawicowych kierowana przez znanego bajkopisarza JKM proponuje likwidacje państwowego przymusu i ubezpieczanie się w prywatnych firmach. No to policzmy:
Średnia pensja brutto to obecnie ok. 4000 (nie linczujcie mnie, nie ja to wyliczałem)
Daniny są takie:

• 380 zł - składka emerytalna
  • 60 zł - składka rentowa
  • 100 zł - składka ubezpieczenia chorobowego
  • 300 zł - składka ubezpieczenia zdrowotnego
RAZEM: 840 zł

I teraz - jak wam się wydaje - ile wzięłaby za taki pakiet dowolna firma prywatna gdyby miała zagwarantować:
  • Wszelkie wizyty lekarskie, badania, szpitale, operacje i zabiegi, rehabilitację, sanatorium, zwrot kosztów leków na zniżkę.
  • Wypłatę zasiłków chorobowych (80% wynagrodzenia, ciąża 100%), urlopy macierzyńskie, opiekę nad chorym w domu
  • Wypłatę emerytury
  • Wypłatę renty w razie niezdolności do pracy, renty rodzinnej dla dziecka zmarłego ojca, refundację domu opieki na starość.
  • Dodam jeszcze, że w przypadku posiadania dzieci w obecnym systemie nie płaci się nic więcej, prywatny ubezpieczyciel zażądałby dodatkowych składek. Podobnie jest z niepracującą żoną (składki zdrowotne)

Pełny pakiet leczniczy (ze szpitalem) w prywatnych przychodniach typu LuxMed to 600-800 zł zależnie od wariantu. Ze składki emerytalnej 300 zł w prywatnym funduszu dostaniemy na starość jakieś 1000 zł emerytury. A renta, płatność za zwolnienia lekarskie, urlopy macierzyńskie? Zwrot za drogie leki? Zwrot za opiekę w domu? Chyba nawet nie warto pytać.
Reasumując - koszt takiego pakietu prywatnie wynosiłby jakieś 1500-2000 zł na osobę! A dzieci? A niepracująca (jak chce JKM) żona? Dalej jesteście za tym?
Pomijam oczywiście fakt słabej dostępności służby zdrowia, kolejek do specjalistów, itd, itp. ale to jest bardziej kwestia organizacji pracy niż pieniędzy.

UWAGA! PROSZĘ O PISANIE NA TEMAT PORUSZONY W PYTANIU A NIE KRYTYKOWANIE OBECNEGO SYSTEMU. WSZYSCY TO WIEMY WIĘC PROSZĘ BEZ OFFTOPÓW.

Ostatnia aktualizacja: 14-12-2014 18:36:21
3 ładowanie danych... 12 ładowanie danych... odpowiedzi i komentarzy: 111 skocz do ostatniej odpowiedzi odpowiedz

anonymous | 14 grudnia 2014 17:51:56

Jedynym mankamentem ZUSu,jest to,ze skladki ida do wspolnego wora,zwanego budzetem.

0 ładowanie danych... 4 ładowanie danych... skomentuj
Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 17:59:54

Tak, ale dzięki temu, jeśli trzeba ci zrobić jakąś drogą operację, to budżet na to daje ze wspólnego wora. W prywatnej firmie masz mnóstwo obostrzeń, zastrzeżeń i limitów - nie zrobią ci niczego na co nie masz wykupionej usługi.

0 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 grudnia 2014 18:02:54

@Bingola wiesz,ze to bzdura.
Budzet obraca miliardami ze sladek,powiedz mi,gdzie ida profity z tych NASZYCH pieniedzy.

0 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 grudnia 2014 18:09:33

@Leone, ulegasz propagandzie aż za bardzo. 
W Polsce dziennie operuje się za miliardy. Bawią mnie osoby, które uważają że NFZ, to problem tylko taki jaki chcą widzieć. 
Nasze pieniądze to są składki, odpukać, lepiej żebyśmy z nich nie korzystali. 
Prawda jest taka, że Polacy nauczyli się myśleć, że jeżeli płacą na wspólną kasę, to jak nie wykorzystają, powinien należeć się zwrot. 
A tym czasem, kiedyś pochyliłem się nad wielkopolskim NFZ. Ilu z was wie, że ma on pod opieką kilkanaście osób, które cierpią na tak rzadkie choroby, których leczenie miesięczne , niektórych z nich idzie w miliony? I takie osoby są objęte zupełnie innymi rozwiązaniami finansowymi.
Również w miesiącu są przeprowadzane zabiegi, operacje które kosztują kolejne miliony. 
Rozumiem że to nie do pojęcia, ale tak jest.
Powiedz mi, jaki ubezpieczyciel, jaka polisa w prywatnych firmach sfinansuje tobie takie leczenie za kwotę, którą płacisz na NFZ?
Tak, pomagają fundacje, ale nie finansują one nawet 20% wartości owych zabiegów i procesów leczenia. 

anonymous | 14 grudnia 2014 18:17:45

Rozumiem,ze to nie do pojecia,ale mieszkam w kraju,gdzie nie ma skladek zdrowotnych.
I wiesz ludzie nie umieraja na ulicy,
Osobiscie dostalem wozek ewletryczny,bezplatnie,reczny,bezplatnie,po dwoch latach urzytkowania,wozek eletryczny poszedl do wymiany.bezplatnie.
Sprzet do cwiczen,mam bezplatnie,zabiegi terapeutyczne bezplatnie,opieke domowa pielegniarki,bezplatnie.Rente mam placona z budzetu,,moje skladki cxzekaja,az przejde na emeryture.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:19:35

A zapomnialem,na wizyte domnowa specjalisty,nie czekam miesiacami,a dwa,trzy tygodnie.

manam

manam | 14 grudnia 2014 18:27:37

ZUS robi podobnie i to dużo bardziej bezwzględnie. Dają grosze przewlekle chorym osobom i zawsze znajdą na to tysiąc paragrafów.
Oczywiście @leone1 ma trację z emeryturami i likwidację ZUS trzeba by wprowadzać stopniowo, latami żeby nie zapanował chaos..

anonymous | 14 grudnia 2014 18:42:38

Przewlekle chory nie dostaje groszy. Więcej wiedzy. Przewlekle chory bardzo często oprócz renty, dostaje również leki.
Zaczynasz tworzyć legendy. 
Zlikwidować to należy wszelkich Korwinowców, którzy nic nie wiedzą, nie mają o niczym pojęcia, ale debatują że .... .

manam

manam | 14 grudnia 2014 19:49:27

jak mówiłem starych POwych drzew sie nie przesadza. I tyle.

0 ładowanie danych... 0 ładowanie danych... skomentuj
Autsajder

Autsajder | 14 grudnia 2014 17:53:23

Dodaj jeszcze wymóg informacji o stanie zdrowia.
I jeszcze,że po przekroczeniu jakiegoś wieku nie możesz się ubezpieczyć bo za duże ryzyko.Oczywiście w ubezpieczeniu prywatnym.

0 ładowanie danych... 6 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 grudnia 2014 18:43:32

Jak podpisywałem swoją polisę, to na badaniach spędziłem dwa dni. I nie załapałem się na  najniższą składkę. :D 

Autsajder

Autsajder | 14 grudnia 2014 18:47:00

Samo życie-nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Widocznie za mała-głowa.

arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 17:53:42

Najlepiej nie płacić nic nikomu, nie wykupować pakietów tylko obracać swoimi pieniędzmi na lokatach, lokować w obligacjach czy akcjach, potem inwestować w czymś pewnym np. mieszkaniach na wynajem pod stancję.W razie choroby wydajesz jednorazowo według potrzeby.
Uważam że powinno być prawo wyboru i każdy mógłby robić co chce ze swoją kasą, płacić ZUS, kupować polisę czy inaczej się zabezpieczać.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 17:57:52

arinkao znasz nasze społeczeństwo? Ubezpieczałoby się dobrowolnie 20-25% ludzi. Reszta i tak pukałaby do opieki społecznej i przytułków.

0 ładowanie danych... 3 ładowanie danych... skomentuj
arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 18:00:20

Więcej mieliby w portfelu. Caritas daje zupę, opieka 400 zł, nie daliby rady. Mniemam że gdyby mój pomysł był dobrze wprowadzony płaca byłaby wyższa i mniejsze bezrobocie... gdyby państwo przestało nas łupić.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:00:38

Wszystko ladnie @Arinkao.tylko ilu by tak naprawde obracalo tymi pieniedzmi.
Obecnie zmiana systemu ubezpieczen spolecznych z Polsce,jest wrecz niemozliwa,bez okrojenia innych platnosci z budzetu.
System ZUS od poczatku byl zly,z uwagi,ze skladki obecnie pracujacych,ida na renty,emerytury,seniorow.

arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 18:03:30

To plan na najbliższe 50 lat. Dać ludziom wolność i wolność wyboru, wyedukować ich czym jest odpowiedzialność to nie bułka z masłem.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:04:10

Arinkao - mówimy o 10-15% ludzi. 

anonymous | 14 grudnia 2014 18:12:39

@Arinkao.jestem za obowiazkowym odprowadzaniem skladek,ale,na prywatne konto,jak to jest tutaj gdzie mieszkam.
I jest tylko i wylacznie skladka emerytalna,renty placi budzet panstwa.
Nie ma ubezpieczenia zdrowotnego,oplacane jest przez..budzet panstwa.Z tym ze opieka zdrowotna jest czesciowo odplatna,poza lekarzem rodzinnym.
Idac do specjalisty,placisz tzw,,ticket''ppodobnie jest z lekami.ale placisz,tylko wtedy,gdy korzystasz,nie kazdego miesiaca.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:13:29

A prawda jest taka Leone, że Polacy sami skubią ZUS ile mogą. Nie zapominaj o tym. Gdyby zlecić audyt wszelkich pobierających świadczenia rentowe, wielu by się zdziwiło. 
Polacy nie należą do najbardziej uczciwych i oczywiście najchętniej zrzucają wszelkie swoje grzechy na rządy, kolejne. Bo przypomnę że rządzili wszyscy, również i osoby pokroju Korwina i jego pomysłów. 

Szkoda że tego nikt nie widzi. |
Dodam że dotyczy to również wyciągania kasy na wszelkiego rodzaju zasiłki, dopłaty do mieszkania itp itd. Dostają ci, którzy ich nie potrzebują. A najmniej dostają potrzebujący. 

anonymous | 14 grudnia 2014 18:15:16

Arinkao, ludzi nie wyedukujesz.
Wielu próbowało Polaków czegoś nauczyć i się nie da. 

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:17:01

Dobrze mówisz adi_kami_xxx  ! Np ciąża to w tej chwili choroba. 3/4 kobiet spodziewając się dziecka idzie na zwolnienie, płatne dodajmy 100% - która prywatna firma ubezpieczeniowa  się na to zgodzi? Znacie taką?

anonymous | 14 grudnia 2014 18:22:16

Jak Korwin wygra to zmusi AXE do wprowadzenia takich polis :D

anonymous | 14 grudnia 2014 18:33:20

@adi_kami_xxx.Jestem jak najbardziej,za,z tym,ze Polska nie jest odosobniona.
Jeszcze jedna ciekawostka,Kiedys moja emerytura bedzie wyplacana z odsetek,bez pomniejszania kapitalu i po mojej smierci,kapital nie wpadnie do studni bez dna.
Gdybym nawet teraz zmarl,moje swiadczenie bedzie pobierac zona,bez wzgledu,czy ma swoja emeryture,poprostu,bedzie pobierac dwie.
I ten system ubezpieczen zalozyl przbrzydly faszysta Benito Mussolini.

arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 18:40:35

Bingola tak z całą pewnością moge stwierdzić że ciaża jest dotkliwsza od większości chorób.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:41:04

I tak samo jest w Polsce, ale wszystko w swoim czasie. Niestety, niektórzy wola pisać bzdury. 

anonymous | 14 grudnia 2014 18:51:52

O likwidacji ubezpieczen spolecznych moga pisac tylko oszolomy.Nie jewst perfekcyjny,ale wielu ludzi,stracilo by srodki do zycia.teraz i w przyszlosci.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 19:06:06

arinkao i na pewno każda prywatna firma zwróci ci w takim wypadku 100% pensji za zwolnienie w ciąży!

anonymous | 14 grudnia 2014 19:56:18

Ale tak jest w Polsce. Moja babcia pobiera emerytury po swoich mężach. MĘŻACH. Tylko że i tak niektórzy powiedzą że tak nie jest. 

czako1

czako1 | 6 lutego 2015 17:33:37

Bo mogła wybrać , ale dwóch nie pobierała.

mk777

mk777 | 14 grudnia 2014 17:53:55

Trzeba by wziąć pod uwagę firmy które świadczą takie usługi dla kilku milionów ludzi.. Ja nie znam.
Aczkolwiek teraz płacę 1040 zł i jak chcę do lekarza to muszę prywatnie. Ostatnio miałem zabieg usunięcia guza i też musiałem sobie zapłacić bo limity się skończyły w okolicach maja..

arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 17:57:40

Jeśli zachorujesz to masz bezpłatne badanie, jesli wynik będzie zły to w 70% wypadkach gdy jeszcze nie umierasz musisz za resztę badań płacić 100%. Limity sa bezsensowne, zwykłe naciąganie. Przecież wiadomo że mało kto wykorzystuje nawet pół limitu badań w ciągu 5 lat. A chorego prędzej poślą do piachu niż zafundują mu jakieś badanie jeszcze raz.

mk777

mk777 | 14 grudnia 2014 17:59:50

Oczywiście za badanie histopatologiczne też musiałem zapłacić. I tak od wielu lat. Do dentysty płacę. Jak muszę prześwietlenie to też płacę, bo inaczej nie załatwiłbym tego w jeden dzień. To wolę stracić zarobki z jednego niż z dwóch, trzech lub więcej

arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 18:09:33

Tak właśnie to wygląda... gówniana pomoc. Każą robić cytologie co roku, trabią o tym w TV, wszędzie, wysyłają do każdej kobiety zaproszenie na cytologię pocztą a dają jedna raz na 3 lata, za reszte masz płacić. Za bezbolesny poród tez płacisz bo cie w d...ie mają. Śmiech na sali.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:11:45

Arinako - ale za normalny poród nie płacisz nic. A u prywaciarza zapłacisz za każdy - bolesny czy bezbolesny.

mk777

mk777 | 14 grudnia 2014 18:14:35

Ale też jest tak, że różnica między bolesnym a bezbolesnym zabiegiem to często zastrzyk za kilka złotych. Jednak za znieczulenie dopłaca się wielokrotnie więcej. To trochę jak szantaż: Zapłać albo będzie bolało Bingola

arinkao

arinkao | 14 grudnia 2014 18:41:52

A za co niby płacić? Za salę w której możesz krzyczeć do woli albo umrzeć? :))

anonymous | 14 grudnia 2014 19:58:03

mk777, nie musisz prywatnie, Ja pomimo że mnie stać na prywatę, leczę się na fundusz. Więc skończcie z tą mitomanią. A mieszkam w Lesznie a nie gdzieś w metropolii. Zmieniałem dwa razy przychodnie jak się przeprowadzałem, i za każdym razem, nie miałem problemu z leczeniem i zabiegami. 

manam

manam | 14 grudnia 2014 20:06:27

bo leczysz grypę @adi_kami, a nie poważne choroby, na kóre w NFZ trzeba czekać miesiącami.

mk777

mk777 | 14 grudnia 2014 20:35:23

Muszę. Gdybym czekał na tę swoją kolejkę to straciłbym dużo więcej pieniędzy. Dla przykładu usunięcie guza (w czerwcu) zaproponowano mi za kilka miesięcy. Nie da się pracować z bólem i ograniczeniem ruchów. Więc zapłaciłem. Czy musiałem? Nie, faktycznie nie musiałem. Mogłem w tym czasie nie pracować i czekać. Tylko jedno pytanie: dlaczego płacę za to samo dwa razy?
Ja nie wiem jak uzdrowić polską służbę i ubezpieczenia zdrowotne. Nie mam prostych rozwiązań jak politycy. Bywam jednak pacjentem i widzę, że ktoś mnie robi w wała adi_kami_xxxMrugnięcie

anonymous | 14 grudnia 2014 17:56:29

Szkoda tematu. Debatowałem tutaj z wieloma osobami, między innymi z manam-em, ale nie przetłumaczysz. 
Sam mam wykupione ubezpieczenie, o miesięcznej wartości coś ponad 800. Górna granica na wszelkie usługi to 100 tys.
Biorąc pod uwagę zapłatę za miejsce, opiekę medyczną, zabiegi itp itd.
Dodam, że wielu bajkopisarzy próbowało wmawiać że owe ubezpieczenie dotyczy też dzieci. Tak, jak się umrze. 
Owszem są i inne ubezpieczenia prywatne, rodzinne. Ale ich kwoty ubezpieczenia, czyli korzystania z usług są tak żenujące niskie, że nie wiem czy w razie poważnego wypadku, wystarczy owa polisa. 
Dodam że lepsza jednak taka opieka, niż żadna. 
Dodam, że w przypadku ubezpieczenia społecznego, nawet gdy pracuje, albo jest bezrobotna jedna osoba, pozostałe są bez dochodu, mają prawo  do leczenia, do korzystania z ubezpieczenia.
W przypadku, kiedy chcemy aby nasze ubezpieczenie obejmowało rozsądną kwotę usług, i chcemy aby było to ubezpieczenie rodzinne, musimy słono dopłacić. 

To tyle i pokrótce.

anonymous | 14 grudnia 2014 17:58:27

A gdzie jeszcze płacić na emeryturę? :D

mk777

mk777 | 14 grudnia 2014 18:00:50

jaką emeryturę?Mrugnięcie sorry za ponury żart..

anonymous | 14 grudnia 2014 18:01:35

Na temat tego pana mam swoje odrębne  zdanie,ale czegoś tu nie wymieniłeś w tej składce,bo ja płacę ponad tysiąc.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:02:24

Są jeszcze jakieś PFRONY, i inne daniny, ale to pomijam.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:03:48

przeciez NFZ to kpina. Oni lecza poradnie tylko zlamanie i choroby płuc. 

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:05:30

Nie trolluj, tylko odpowiedz na postawione pytanie. Ile wzięłaby prywatna firma za to, co masz od ZUS - wykaz w opisie pytania.

1 ładowanie danych... 2 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 grudnia 2014 18:15:49

oczywisice ze znacznie mniej. Wszystko co prywatne działa taniej. W ZUSIe pracuje ponad 50 tysiecy ludzi ! darmozjadów.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:17:59

jakbys mial taki przedmiot jak metody akturialne to bys wiedizal ze TU wycenia skladki ubezpieczeniowe tak by przyszle wypłaty zrownowazyly sie z wplatami + drobna prowizja dla TU.

w ZUS wplaty > wypłat

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:18:20

Konkretnie trollku, Konkretnie! Przykłądy poprosimy! Gdzie tak tanio jest?

1 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj

anonymous | 14 grudnia 2014 18:19:40

obrazasz mnie to nie bede Cię wyprowadzał z głupoty.
poczytaj statuty towarzystw ubezpieczeniowych.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:23:19

Rzeczywiście ciekawa lektura. Zwłąszcza małym drukiem. Mam ubezpieczenie na życie, mój agent zaproponował mi że za niewielką kwotę, bodajże 30 zł mies. firma pokryje moje składki, gdyby choroba uniemożliwiła mi pracę. Powtarzam - pokryje skłądki a nie da rentę. A gdy zapytałem jak bardzo musiałbym byc chory by to nastapiło? Ano musiałbym byc po prostu przykuty do łóżka, niewidomy, głuchy i sparaliżowany - wtedy by za mnie płącili.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:27:28

Dokładnie tak Bingola, ale tego nikt zapewne nie dostrzega. 

manam

manam | 14 grudnia 2014 20:07:39

śmieszne ,że ja mam dokąłdnie takie same doświadczenie z obecnym lecznictwem.

manam

manam | 14 grudnia 2014 18:12:17

teraz jest PRZYMUS ubezpieczenia. Przymus jest zawsze gorszy niż dobrowolna składka.
A za specjalistyczne choroby i tak ZUS nie zwraca tak jak powinien, więc rodziny z chorym muszą kombinować pieniądze, organizować festyny, prosić w Fundacjach itp.
Poza tym nie uważam że dożyję do emerytury, na którą idą moje pieniądze (podobnie jak wielu innych).
ZUS jak tylko może, miga się od przyznawania zasiłków, a jak przyznaje to śmieszne pieniądze. U nas na osiedlu słyszałem historię gościa bez połowy nogi, któremu nie przyznano zasiłku (dlaczego? nie wiem). Monopolista ZUS robi co chce i nikt mu nie podskoczy, budują olbrzymie luksusowe siedziby za ogromne pieniądze (nasze oczywiscie).
Skłądka prywatna byłaby dobrowolna po pierwsze, a po następne nie byłąby tak wysoka jak mówisz, bo nie byłoby na nią chętnych. Popyt by zmalał, i dlatego musieliby podjąć pewne (niewielkie) ryzyko i ubezpieczać taniej. Nic by im się nie stało z tego powodu, bo naprawdę mały odsetek ludzi potrzebuje specjalistycznych zabiegów o jakich wspomniałeś.
Podobnie robią banki- udzielają pożyczek fikcyjnymi pieniędzmi, bo wiedzą że mało możliwe jest aby nagle wszyscy wybrali pieniądze  kont i zostawili ich na lodzie. Więc reasumując myślę że składka prywatna byłaby dużo tańsza i taniałaby w miarę wzrostu popularności ubezpieczeń tego typu.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:14:54

manam  w prywatnych ubezpieczeniach przymusu nie ma a jednak opłąty są tam znacznie wyższe.
Jeszcze raz - ile kosztowałby w prywatnej firmie taki pakiet jaki wymieniłem w opisie pytania. Konkretnie! Wiesz? To napisz!

anonymous | 14 grudnia 2014 18:19:07

Skończ. bo zaczynasz bredzić. Ciesz się że jest przymus. Ale wiem że ty żyjesz fantazjami- nie będzie ZUS, to taki Allianz, albo inny AXA nagle obniży składki abyś miał zapewnione naprawdę godne warunki na leczenie. Będą zacierać rączki. 
Wszędzie na świecie blokuje się się takie zapędy ubezpieczycieli. Dlaczego? Bo to są mądre narody które nauczyły się że nie może być społeczeństwa bez obowiązkowego ubezpieczenia. 

2 ładowanie danych... 1 ładowanie danych... skomentuj
manam

manam | 14 grudnia 2014 18:24:33

tutaj masz jakieś dane. W wielu innych miejscach w necie jeszcze lepiej to pokazują.
Ja płacę skłądki zdrowotne od wielu lat , a bylem u lekarza zaledwie kilka razy w tym czasie, i to raczej na banalne dolegliwości. Myślę że znaczna większość młodych osób ma podobnie, po prostu rzadko potrzebują lekarza "na poważnie". To wszysko kalkulują prywatne ubezpieczalnie oferując dany pakiet (znacznie dokłądniej niż ZUS)

anonymous | 14 grudnia 2014 18:25:15

Wg. niego, lekarzy i ubezpieczycieli, Korwin zmusi do obniżenia cen za swoje usługi. :D

anonymous | 14 grudnia 2014 18:32:10

No i? Manam, I na tym polega to, że właśnie dzięi twoim składkom ktoś inny dostaje na leczenie poważniejszych chorób 
Całkiem nie dawno zadałeś pytanie o tym, żeby każdy oddawał 10% swojej pensji na biednych, potrzebujących, a jak dzielisz się składkami zdrowotnymi to masz ALE?
Tak to własnie wygląda. 
Ja także płacę składki zdrowotne oprócz tego mam wykupioną swoja polisę o wartości nie całych 900 PLN. 
Nie narzekam że ktoś korzysta z moich składek. 
Mi wtedy zarzuciłeś że jestem samolubem. 
Na to wychodzi że w praktyce to ty nim jesteś. Masz pretensje do NFZ że dzieli się twoimi składkami, zastrzeżenia, czyli się nie chcesz dzielić czymś, co ciebie nawet nie obciąża, ale z drugiej strony oczekujesz że bogatsi wyjmą ze swoich portfeli po 10 % swoich dochodów i je zaczną rozdawać?

nie uważasz że to "trochę obłudne"

manam

manam | 14 grudnia 2014 18:39:45

a wiesz ile idzie na mosiężną biórokrację w NFZ @adi_kami , a ile na RZECZYWISTE leczenie??
Te pochłaniające miliony choroby paru osób mogłyby być dużo tańsze , jeśli okroiłoby się mosiężny aparat urzędniczy wokół tych chorób, to po pierwsze. Po drugie NFZ w wielu wypadkach NIE CHCE wprowadzać nowych rozwiązań na leczenie niektórych chorób, bo im się to nie opłaca. Np. podpisali umowę z jakimś koncernem na leki na raka. Ktoś jednak wynalazł tańszą metodę leczenia, jednak NFZ dostaje profit od tej pierwotnej firmy , ma układy z nimi i taka tańsza alternatywa zmniejszyła by wpływy jakiś osób, więc jest to im nie na rękę. Pokazuje to m.in. film "Rak to poważny biznes", gdzie państwowa ubezpieczalnia wręcz przeszkadza we wprowadzeniu nowości. Jaka by to była dla niech strata, gdyby nagle okazało się ze daną chorobę można leczyć prościej i taniej...

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:42:49

manam dobrze napisałeś - "jakieś" dane. To co tam oferują to wierzchołek góry lodowej - poatrz na moją listę i wyceń ją w całości!

manam

manam | 14 grudnia 2014 18:46:47

ale tak nie działa prywatna ubezpieczalnia @bingola. Oni nie zakładaja że nagle każdy ubezpieczony bedzie potrzebował specjalistycznego drogiego leczenia. Tutaj wysokością składek kieruje prawdopodobieństwo, są od niego eksperci.
Zresztą jakby ZUS leczył w 100% tak jak mówisz, każdą chorobę, to rodzice ciężko chorych nie szukaliby pomocy finansowej na włąsną rękę i alternatywnych metod leczenia za granicą. ZUS rzadko pokrywa w całości ciękie choroby.

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 18:58:32

A zwolnienia lekarskie, refundacja leków, sanatoria, dom opieki na starość, macierzyński, opiekuńczy? Dadzą ci to? NIe rozśmieszaj mnie!

manam

manam | 14 grudnia 2014 19:37:55

nie wiem.Chciałbym to sprawdzić w praktyce, byłoby miło jakby rządzacy dali taką możliwość. Ale nie dadzą po kierują tymi rzeszami zmanipulowanych przez media ludzi i tak łątwo włądzy nie odpuszczą za żadne skarby. Przykre ale prawdziwe.
Policz lepiej ile pieniędzy NFZ marnuje, a prywatne kliniki nie pozwalały by sobie na marnotrawstwo żadne.
Zresztą LEone1 mówi że u niego nie ma przymusowych skłądek, a jakoś nie słyszałem o wielkiej włoskeij tragedii zdrowotnej.

anonymous | 14 grudnia 2014 19:46:03

Właśnie manam, "nie wiesz". używasz pustych sloganów, których nawet nie rozumiesz. 
jak na razie zmanipulowany jesteś ty i tobie podobni. NFZ, przy wszystkich swoich wadach, ma pod swoją opieką finansową wszystkich ubezpieczonych. 
Leone nie do końca ma racje. Płaci na swoje uibezpieczenie w zupełnie inny sposób. Fakt że coś nie ma nazwy składki, nie oznacza że jej nie ma.
Darmowych wózków nawet w Dubaju nie dają a tam śpią na dolarach. 
Policzyłem i wiesz do jakiego wniosku doszedłem? Że nie tak dużo. 100% prywatnych gabinetów, klinik ma po nazwą tabliczkę NFZ. I jaki z tego wniosek? Że są finansowane i działają głównie dzięki NFZ a nie dzięki komuś kto wpłaca im na  konto. 
Więc dlaczego owe prywatne nie finansują się same? przecież to jest twój postulat? 

Bingola

Bingola | 14 grudnia 2014 19:47:23

Manam, ja też nie jestem za monopolem ZUSu. Ale gdyby był wolny wybór, to nie wiem, która prywatna firma zaoferowałaby takie świadczenia jak wymieniłem. Raczej mało prawdopodobne.

manam

manam | 14 grudnia 2014 19:48:14

bo w obecnym systemie nie są w stanie utrzymać się same @adi_kami. Popularnośc usług prywatnych jest mała, bo ludzie są ZMUSZENI do płacenia na publiczną. Zmuszeni.

manam

manam | 14 grudnia 2014 19:55:51

zaoferowaliby szybsze i lepsze @bingola. Teraz trzeba czekać czasem pół roku na leczenie chorób. JAka normalna firma pozwoliłąby sobie na takie zwlekanie. Tylko ta wyróżniona przez rząd i bezkarna!
Prywatne firmy szybko wprowadzałyby innowacje w leczeniu, zeby być konkurencyjnym itp. Sa bardziej otwarte na nowości w leczeniu. W NFZ często nowości przeszkadzają interesom (żeby nie powiedzieć, mafijnym)

anonymous | 14 grudnia 2014 20:01:06

Nie @manamie, bo dobrze wiedzą że bez NFZ padły by szybciej niż im się wydaje. Skoro dzisiaj mają wykupione kontrakty  to maja pieniądze na leczenie. 
Jak nie będzie NFZ to z kim podpisza kontrakt? 
Gdyby byli zmuszani, to co roku nie powstawało by żadnych nowych.
Wybacz że to powiem, ale jesteś zwyczajnie głupim chłopcem. 
Nie rozumiesz nic z tego na czym działa przychodnia, prywatny gabinet. 
to jest dowód tylko na to że JKM również jest debilem, bo mówi to coś zupełnie innego. \
A tobie zaleciłem, zdobywaj więcej informacji z rzetelnych źródeł. A nie z niewiadomo skąd. 

manam

manam | 14 grudnia 2014 20:09:24

ty zato wiesz wszystko o wszystkim @adi_kami expert od lecznictwa.

czako1

czako1 | 6 lutego 2015 17:44:48

Wiadomo jest ,że prywatne jest lepsze od państwowego -chyba się nie mylę?

zbigpary

zbigpary | 14 grudnia 2014 18:20:43

Kolejki to niezbyt kwestia organizacji pracy, bo starzenie się społeczeństwa, jego bronienie się za pomocą medycyny przed pójściem do następnego życia, a także stałe pogarszanie się genów populacji wskutek udzielania się medycyny i braku selekcji naturalnej, zeżrą wszelkie pieniądze i muszą się skończyć jednym wielkim krachem finansowym zarówno budżetów państw, jak i systemów ubezpieczeń zdrowotnych, choć rządzący tym światem zawsze mogą wywołać wielką wojnę, w której zginą nie tylko ubezpieczeni, ale i zobowiązania ubezpieczycieli.

anonymous | 14 grudnia 2014 18:25:49

wystarczyłoby pozwolić na wolną konkurencję , dać ludziom wybór , a nie zmuszać do ZUS - pojawi się sporo chętnych gdzie będzie dużo taniej. Dobrowolnie nigdy nie powierzyłbym pieniędzy przedsiębiorstwu które :
1. Nie ma pieniędzy - kasa jest wirtualna (klasyczna piramida finansowa)
2. W przypadku śmierci zgromadzony wkład nie jest dziedziczony przez spadkobierców - przepada
3.Nie mogę , gdy zajdzie potrzeba wycofać części, lub całości uzbieranych środków
4. Może jednostronnie bez mojej zgody zmienić warunki umowy na niekorzystne dla mnie - np. kazać sobie płacić kilka lat dłużej niż było w umowie, podnosić składki  itp.

obecnie Twoje pytanie brzmi tak jakbym za komuny zapytał o nazwę firmy ubezpieczeniowej , która daje lepsze warunki niż PZU - dopóki będzie zmuszanie do płacenia na ZUS i brak wolnej konkurencji takiej firmy nie będzie

więcej odpowiedzi
1 2 3 z 3

Koszulki pytamy.pl

Podobne pytania

Najaktywniejsi dziś

1. 1 158,3 pkt elsieelsie
  2. 2 73,2 pkt tadziotadzio
  3. 3 67,5 pkt ona1979ona1979
  4. 4 62,1 pkt znafca_żytaznafca_żyta
  5. 5 58,7 pkt _ewa__ewa_
więcej rankingów